Syrské válčiště 3.3.2016 – video a jeho přepis

S3.03.16_Syrians-advance-in-Latakiayrská arabská armáda (SAA) zahájila vojenskou operaci k osvobození strategické vesnice Kabani kontrolované Al-Nusra a jejími spojenci. 103. Brigáda SAA tudíž zaútočila na jižní křídlo Kabani a syrská Námořní pěchota pokračovala v postupu podél dálnice Aleppo-Latakia (M-4). Jakmile bude dobyto Kabani, bude SAA moci postupovat na jižní venkov Jisr Al-Shughour. Toto město je střednědobým cílem probíhajícího postupu.

SAA zaútočila na pozice ISIS ve vesnici Fah a tuto teroristickou skupinu donutila stáhnout své síly z této vesnice v provincii Aleppo a z blízkých farem.

Pozorovány byly těžké boje mezi kurdskými milicemi a ISIS v oblasti mezi hraničním městem TalAbyadh a al-Knatari a blízkou dálnicí z Raqqy do Turecka.

Syrská vojska mezitím vyslaná do jihovýchodních a severovýchodních oblastí provincií Aleppo a Hama se připravují na zahájení spojené protiteroristické operace k osvobození území v provincii Raqqa.

2. března byla podepsána dohoda o zastavení palby se čtyřmi veliteli jednotek umírněných rebelů, které kontrolují Kafar, Shams a Gabagib v provincii Daraa. Celkový počet podepsaných dohod tak dosáhl 40 a probíhají rozhovory s 11 dalšími.

Ruské středisko pro usmíření sporných stran rovněž vyslalo 6 tun humanitární pomoci do sídlišť Kineiba, Vali-Sheikhan a Nansjaus.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-mar-3-2016/
45 Komentářů k Syrské válčiště 3.3.2016 – video a jeho přepis

 1. Zighartice napsal:

  Syrská armáda se připravuje na největší vojenskou operaci – osvobození Tabky (zatím píšou jen o osvobození voj. letiště od IS) „Tygří síly“ Syrské arabské armády se nebudou vracet do východního Aleppa v dohledné době, protože mají nyní za úkol jiné cíle. V návaznosti na nečekaný útok islámského státu, při které byla přerušená jediná zásobovací trasa do provincie Aleppo, „Tygří“ dostaly nový rozkaz od hlavního velení SAA přesunout se do pouštního města Ithriya a čekat na další rozkazy. Přítomnost „Tygrů“ v Ithriya není náhodná, budou útočit v západní oblasti provincie Rakká, také budou v čele operace za osvobození vojenského letiště u Tabky od IS.
  Tato operace je součástí mnohem větší vojenské operace, která zahrnuje osvobození Palmyry a Jaroud Qarah v Kalamunských horách od IS. Zdroje z tygřích jednotek potvrdily své nové pozice a daly nahlédnout do svých budoucích operací.

  Celá Sýrie je bez elektřiny. Proud nejde ze zatím záhadných příčin.

  Teroristé vyřadili z provozu elektrárny v syrské provincii Hama

  Teroristé poškodili elektrárny, nacházející se v provincii Hama, sdělil agentuře Sputnik zdroj v ministerstvu ekonomiky země.

  Již před časem bylo zveřejněno, že po celé zemi byly výpadky elektrické energie. „Bojovníci vypustili rakety na elektrárnu Al-Zara v provincii Hama, a následkem toho bylo vyřazeno z provozu několik generátorů“, řekl zdroj.

  V průběhu uplynulého dne byly v Sýrii podepsány dohody o příměří s čtyřmi veliteli umírněné opozice. Za zprostředkování Ruska pokračují jednání s dalšími 11 veliteli dalších ozbrojených sil umírněné opozice v provinciích Damašek, Dará, Homs a Aleppo…Celkový počet podepsaných dohod o ukončení bojů dosáhl 44…

  BDK Novočerkassk spolu s Alexandrem Otrakovskym dnes propluli Bosporem. Na ochranu jim byli přiděleny tři lodě a policejní vrtulník.
  https://youtu.be/hvJmMdP17Xw

 2. Bogus Sobotka napsal:

  Jen si pripomenme, kdo celou dobu podporoval Al-kajdu:

  Šéf teroristické sítě al-Káida nařídil svým zástupcům neútočit na Írán, který označil za „hlavní tepnu“ operací své organizace. Ukazuje to jeden z nedávno publikovaných dopisů mrtvého teroristy získaný v jeho pákistánském sídle.

  Rozkaz je součástí kolekce 112 dopisů získaných příslušníky amerických zvláštních jednotek, které bin Ládina zabily v roce 2011. V úterý ji publikovala kancelář ředitele národních bezpečnostních služeb.
  V dopise z roku 2007 bin Ládin kritizoval operativce za to, že vyhrožoval útokem na Írán. „Očekáváme, že s námi tyto důležité věci budeš konzultovat, protože jak víš, Írán je naší hlavní tepnou pro peníze, personál a komunikaci, stejně jako ve věci rukojmích,“ napsal.
  Vazby mezi al-Káidou a Íránem jsou popisovány léta, včetně řady způsobů, jimiž Írán teroristům napomáhal.

  http://www.documentcloud.org/documents/2729596-Letter-to-Karim.html

  • Pepa z Depa napsal:

   Karliku pozor!!! už je taky zas

   já opakuji Karliku, Karliku, pozor !!!
   už je tady zas.

  • pavel napsal:

   Bohouši, trdlo, na podobný server si může uložit kdo chce, co chce. Mel jsem te za inteligentnější bytost.

 3. Zighart napsal:

  Boghusi, taky je možné, že dopisy byly podhozeny CIA, na odvedení pozornosti. Když už samotná „likvidace“ Ladina je obestřena tajemstvím (v obklíčení údajně zabit, pak speciélně tajně pohozen do moře naznámo kam, atd.)

  • proud napsal:

   Podle Boguse je to tak,ze kdyz podporuje USA teroristy(vladu) u nas,tak za to muze jedine Ceska republika,nikdo jinej:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Takze kdyz byl Iran hlavni tepnou kohosi,pak za to muze jedine Iran :-)))))))).Smarja ten klucina je „takovej jednoduchej“,a jeste ma obzvlast rad zdroje: „Jedna pani povidala“,v tech se primo vyrochnava:-))))))).Ja toho kluka proste miluju :-)))))))))

   • Bogus Sobotka napsal:

    Podle prouda je to tak, ze kdyz Iran podporuje teroristy, tak za to muze CIA :D

    Petrohradsky proud je vazne roztomilej :))))))))))

    Hlavne kdyz porad veri tem zdrojum jedna pani povidala o zlatem rublu ha ha ha

 4. Bogus Sobotka - ekonomicky analytik napsal:

  Zighart,
  pochopitelne, co se nehodi do kramu je podvrh od CIA :D

  Ale nastesti se o podpore Iranu teroristum muzeme docist i z jinych zdroju:

  Iran-Největší sponzor džihádismu v jihovýchodní Evropě!!

  Írán využívá Bosnu dodnes jako špionážní základnu proti celé Evropě. Největší obavy ovšem vyvolávají vazby mezi íránskými zpravodajci a bosenskými salafisty, z nichž někteří působí víceméně bez jakéhokoliv utajení. Vazby džihádistů odsud sahají až do Vídně, která se postupně stává dalším takovýmto zpravodajským a džihádistickým centrem napojeným na Írán (nepochybně zcela nezávisle na tom, kolik zde je či není přítomno uprchlíků ze Sýrie). Od jara 2013 se počínání íránských agentů v Bosně stalo tak agresívním, že Sarajevo bylo nuceno v zájmu vlastní bezpečnosti zahájit akce proti někdejším „spojencům“. Kromě finančních toků se objevily pravidelné osobní návštěvy íránských operativců ve výcvikových táborech džihádistů či přímé dodávky zbraní. Hlavním centrem Íránem podporovaných džihádistických aktivit v Bosně je vesnice Gornja Maoča v Tuzelském kantonu na severovýchodě země. Jeden z hlavních zdejších extrémistů, Nusret Imamović, se později připojil k organizaci Džabhat an-Nusra v Sýrii. Skutečnost, že Írán v Evropě podporuje i sunniské extrémisty, ukazuje, jaké cíle zde preferuje: Jde mu mnohem více o destabilizaci, nežli o prosazení vlastních ideologických představ na kontinentě.

  Pro Pasdarány jsou nejdůležitějšími krycími organizacemi v Bosně Výzkumný institut „Ibn Sína“ a vedle něj také Persian-Bosnian College v Lješevu. Z Bosny jsou zřejmě organizovány takové akce, jako např. bombový útok na izraelské turisty v Burgasu.

  Bosensky zdroj:

  „Iranski špijuni opet aktivni u BiH.“

  http://www.avaz.ba/clanak/141675/iranski-spijuni-opet-aktivni-u-bih

  • Pepa z Depa napsal:

   Karliku pozor už je tady zas !!!

   já opakuji
   Karliku, Karliku, pozor už je tady zas!!!

  • koloděj napsal:

   Bogusi, ty rozeštváváčská kryso,

   vyjádřím to krátce. Jakmile nějaké dokumenty, které tvrdí něco, co je evidentně nepravděpodobné najde nějaká Americká, Britská … atd … agentura, selský rozum radí nezabývat se tím.

   To jsou ty agentury, které viděly Huseina běhat s chemickými bombami po Bagdádu, Které našly pas M.Atty v troskách dvojčat, které objevily proslovy asi 5ti Bin Ládinů zrovinka, když to bylo potřeba, které věděly, že Ahmadinedžád si ve sklepě staví atomovku a posiluje svaly, aby ji dohodil na bílý dům …

   Takže tak. Já vím, že ti šíření těch tvých sraček pomáhá přežít aspoň o rohlících a margarínu, ale nedělej z nás pitomce.

 5. Zighartice napsal:

  Koalice vedená USA uvádí, že provedla za posledních 24 hodin 9 náletů na IS v Sýrii (21 v Iráku)

  http://www.defense.gov/News-Article-View/Article/684924/military-strikes-continue-against-isil-terrorists-in-syria-iraq

 6. Zighartice napsal:

  Podpis příměří s Damaškem v osadě Marzaf (severozápadně od Hama)

  https://www.youtube.com/watch?v=6dOmpA6Bk9g&feature=youtu.be

 7. Zighartice napsal:

  Pomocná loď VMF RF Dvinitsa-50 proplula Bosporem směr Sýrie – opět se zvýšenými bezpečnostními opatřeními.

  https://twitter.com/YorukIsik/status/705367800672559104

  • Jaris napsal:

   Zighartice, to mas marne, protoze Bohus stoji na opacne strane barikady a xa sve „terorystycke“ chlebodarce by vypustil dusi. Jemu neco vysvetlovat je hazeni hrachu na stenu.

   • Zighartice napsal:

    Jaris, „havel havalim amar kohelet havel havalim hakkol havel“. Mohlo by se zdát, že tento komentář bude o Havlovi. Ale není, je o marnotratném synu. Text z Kazatele první kapitoly verš 2 s paralelním hebrejským textem „Marnost nad marnost, všechno je marnost!“, je první věta biblické knihy Kazatel. Ale co všechno má Kazatel za sebou! Život přece je víc než co nejkomfortnější čekání na smrt! Smysl života musí být v něčem, co nás přesahuje. V Bogusovi vidím člověka, který se nespokojí s obvyklými odpověďmi, jeho velikost je v jeho tvrdohlavé zarputilosti, s níž nervózně prochází zemí ve svém hledání smyslu.

 8. Bogus Sobotka napsal:

  To je smula:

  Brazilská samba ustala. Země je na pokraji největší recese v historii.

  Ekonomika Brazílie se loni propadla o 3,8 procenta, nejvíce za posledních 25 let. Ve čtvrtek to uvedl tamní statistický úřad. Zemi trápí nízké ceny ropy i nedůvěra v politickou reprezentaci. Pokud bude tento trend pokračovat i letos, Brazílie zažije nejdelší a nejhlubší recesi od roku 1901, kam sahají záznamy.

  Sedmá největší ekonomika na světě se tak loni smrskla na 5,904 miliard reálů (asi 38 bilionů korun). HDP na hlavu klesl o 4,6 procenta na 28 876 reálů, tedy asi 186 tisíc korun (pro představu, HDP na hlavu v Česku loni činil 491 tisíc korun). Průmyslová aktivita v Brazílii loni oproti předešlému roku poklesla o 6,2 procenta. Spotřeba klesla o 1,3 procenta. Světlou výjimku tvoří tamní zemědělský sektor, který oproti roku 2014 vzrostl o 1,8 procenta.

  Hmmm, takova smula!!!

  A takove velke oci jste meli jak BRICS rozdupe USA a Zapad :D
  Jak to vysvetlite koralovci? :D

 9. Bogus Sobotka napsal:

  Brazílie prudký pokles ekonomiky

  Rusko výpadek v příjmech z prodeje ropy a plynu spojený s poklesem ekonomiky

  Indie solidní růst – ale růst z pozice, v níž velká část obyvatelstva kálí na zem a to i na ulici

  Čína – zpomalování ekonomiky a to i přes centrálně řízenou manipulaci se statistikami a extrémně nízké ceny surovin, které nějvětší fabrika Světa pro svou potřebu dováží

  Jihoafrická republika – zpomalující ekonomika, vysoká nezaměstnanost, negativní výhled

  Prostě BRICS v dohledné době převálcuje ty staré prohnilé západní kapitalistické ekonomiky, nebo jak se to mezi rusáckými roztleskávačkami říká… HAHAHHAHA

  Zakladni problem je ze Brazilie nestacila vcas prejit na obchodovani ve zlatem rublu. HAHAHAH

  Nějak ty vlhké sny o BRICSu, přebírajícím vládu nad světem neslavně skončily. Jediný, komu se z nich daří je Čína (která ale rovněž prodělala propad, i když v porovnání se zbytkem světa je to ještě pořád super růst) a Indie, která ale zatím funguje víceméně jako levná dílna, jako předtím Čína.

  BRICS – ještě nedávno hit diskuzí koralovcu a proudu jde nějak do kopru.

  • Art napsal:

   Bogusu a jaké máš ekonomické informace o Ukrajině, pod vedením Kyjevské junty, jak tam se to vyvíjí, předpokládám že velmi dobře,když stojí na té správné straně.

 10. Zighartice napsal:

  Dobrá zpráva pro Aleppo:
  Al-Khilafah, čerpací stanice ve východním Aleppu byli zprovozněné a zabezpečili přívod vody do města po 48 dnech od jeho zablokovaní ze strany ISIS.

 11. Zighartice napsal:

  Prečo ideme proti Rusku a podporujeme džihádistov?
  Vývoz slovenských zbraní do Saudskej Arábie je vážny problém, ktorý má geopolitické dôsledky.
  Denník N predvčerom priniesol správu, podľa ktorej Slovensko vyváža pušky, pancierkovky, raketomety, guľomety a muníciu do Saudskej Arábie. Keďže Saudi naše staré zbrane nepotrebujú, je odôvodnené predpokladať, že ich dodávajú džihádistom v Sýrii a Jemene.

  https://www.postoj.sk/11458/aky-mame-dovod-ist-proti-rusku-a-podporovat-dzihadistov

 12. Zighartice napsal:

  MO RF: z Turecka do Sýrie jedou k teroristům kamiony se zbraněmi.
  Téměř ve dne v noci jedou kolony kamionů se zbraněmi z Turecka do oblastí Sýrie, nacházejících se pod kontrolou teroristů z Fronty an-Nusrá a Ahrar Aš-Šam, řekl v pátek novinářům náčelník ruského Centra pro usmíření znepřátelených stran v SAR generálporučík Sergej Kuralenko.
  „Téměř ve dne v noci jedou z území Turecké republiky přes hranice kolony kamionů s materiálními zásobami a zbraněmi, které směřují pouze do těch oblastí, které se nacházejí pod kontrolou teroristických skupin Fronta an-Nusrá a Ahrar Aš-Šam“, řekl Kuralenko.
  Podle jeho slov důkazy této neskrývané podpory teroristů ze strany Turecka doslova včera získala v Sýrii skupina dokumentaristů ruského televizního kanálu RT.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160304/2512452/mo-rf-turecko-syrie-teroriste-kamiony-zbrane.html#ixzz41xDHQALw

 13. Zighartice napsal:

  Ministerstvo obrany Ruska: V Sýrii pokračuje ostřelování z děl z území Turecka.
  Ruští vojáci zaznamenali, že v Sýrii nadále pokračuje ostřelování kurdských jednotek, které bojují proti frontě An-Nusra, z děl z území Turecka, informoval náčelník ruského Centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii generál-poručík Sergej Kuralenko.
  „Pokračuje ostřelování děl kurdských jednotek, které bojují proti teroristům z fronty An-Nusra, z teritoria turecké pohraniční jednotky v oblasti obce Yanankey,“ řekl.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160304/2512037/rusko-syrie-turecko-ostrelovani-aleppo-idlib-kurdove.html#ixzz41xFZcOvZ

 14. Zighartice napsal:

  Záchranná loď Profesor Nikolaj Muru proplula Bosporem do Středozemního moře – což by mohlo (ale nemusí) naznačovat zajišťování operací ruských ponorek. Aktuální poloha Marmarské moře.

  http://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:3443957/mmsi:273544130/imo:0/vessel:SB_PROF_NIKOLAY_MURU

 15. Zighartice napsal:

  BDK Cézar Kunikov proplouvá Bosporem za zvýšených bezp. opatření – směr Sýrie.

  https://twitter.com/alperboler/status/705643449135943682

 16. Zighartice napsal:

  Rebelové z FSA, Nové Syrské Armády a Džajš al Islám několik dní bojují ve východním Qalamoune proti ISIS. Při dnešním útoku ze tří směrů obsadili hraniční přechod s Irákem Al Tanf a množství území (převážně poušť). ISIS se stáhl do Irácké provincie Anbar a přišli tak o zásobovací cestu do Al – Quaryatayn a Palmyra.

  https://twitter.com/BosnjoBoy/status/705835478986182656

 17. Zighartice napsal:

  V zóně příměří na východě provincie Idlib bylo zaznamenáno rozmístění 6 BVP a 1 tanku Džabhat an-Nusry na obranu vrtul. letiště Taftanaz. + výstřel z tanku na pozice YPG v Aleppu a situace ve městě.

  https://youtu.be/7uOBQ3-Yn9Y

 18. Zighartice napsal:

  UAV syrské armády zaznamenalo kolonu nákladních automobilů a cisteren, pohybující se směrem k hranici s Tureckem (záznam z oblasti obce Herbol).

  https://youtu.be/QJ07gPfX8Bs

 19. Zighartice napsal:

  Letadlová loď Admirál Kuzněcov bude stát od léta 2016 v čele stále ruské námořní skupiny v středomoří.
  V současné době se letadlová loď nachází v 35. opravárenském závodě v Murmansku, kde probíhá její technická příprava na dalekou plavbou. Zejména se do začátku léta musí upravit podpalubní prostory pro nový typ letadel (pozn.: MiG-35K/KUB) a munice, – uvádí agentura TASS s odkazem na nejmenovaný vysoce postavený zdroj z velení ruského námořnictva.

  https://lenta.ru/news/2016/03/05/kuzya/

 20. Zighartice napsal:

  Účinky ruských pum. Zajímavé je to v 1:14

  https://youtu.be/hef1qgINW_c

 21. Zighartice napsal:

  Mapa bojů na severu Latakie. SAA jsou velmi blízko u hranice města Idlib a Džisr aš-Šugúr.

  https://i.imgur.com/M0TLVdI.jpg

 22. Zighartice napsal:

  Média: šéf tiskové služby MO RF Igor Konašenkov dostal důtku.
  Náčelníkovi správy tiskové služby a informace ministerstva obrany Ruska generálmajorovi Igoru Konašenkovovi byla udělena důtka, oznámil list Kommersant s odvoláním na vlastní zdroje.Podle informace listu, příčinou bylo nedostatečné plnění bezpečnostních opatření při práci s novináři v zóně plnění bojových úkolů.
  Předtím oznámilo Ministerstvo obrany Ruské federace o ostřelování z velkorážních děl obce Kinsibba ze strany osady Bdama a syrsko-turecké hranice. Granáty explodovaly 150 až 450 metrů od novinářů, kteří tam pracovali. V důsledku toho byli zraněni čtyři novináři (z Ruska, Číny, Kanady a Bulharska). Zraněným byla poskytnuta lékařská pomoc, jejich zdravotní stav je uspokojivý.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160305/2514733/rusko-ministerstvo-obrany-igor-konasenkov-dutka.html#ixzz421WuPz5F

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!