Revoluce začíná: Německé banky říkají, že začnou hromadit hotovost

Bargeldlimit von 5000 EuroProstě ohromující. Německé noviny Der Spiegel včera referovaly, že Bavorská bankovní asociace doporučila svým členským bankám, aby začaly hromadit FYZICKOU HOTOVOST. Evropa samozřejmě se zápornými úrokovými sazbami zápasí už nějakou dobu. Znamená to, že komerčním bankám se účtuje úrok za držení vkladů u Evropské centrální banky ECB. Jinými slovy, aby se generoval umělý ekonomický růst, ECB od bank chce, aby dávaly tolik půjček, kolik je jen možné, bez ohledu na to, jak jsou stupidní či idiotské. Věří, že ekonomický růst je prostě funkcí půjček. Čím více peněz se půjčí, tím více ekonomika poroste.

To je takový druh teorie, která docela dobře funguje v učebnicích ekonomie. Ale v učebnicích historie už tak moc nefunguje.

Levné peníze podněcují k riskantnímu chování. Dává to bankám pobídky, aby dávaly ‚švorcácké‘ půjčky bezdomovcům bez historie nějakého zaměstnání.

Ty vytváří bubliny (jako byla hypotéční bublina před 10 lety) a nakonec finanční paniky (jako bankovní krize před 8 lety).

Od bank se očekává, že budou konzervativními, odpovědnými správci peněz jiných lidí.

Když takové jednání centrální banka trestá, spěje to k hrozným věcem.

Tradičně, když chce v Evropě komerční banka zacházet s penězi zákazníků bezpečně, tak si nadbytečné rezervy uloží u Evropské centrální banky.

V minulosti jim za tyto nadbytečné rezervy platili úroky jako dodatečnou pobídku, aby byly konzervativní.

Teď je to úplně opačně. Když banka drží nadbytečné rezervy na vkladu u ECB, aby zajistila vyšší míru bezpečnosti, tak musí sama ECB platit 0,3% úrok.

To znamenají ty záporné úrokové sazby. A bance to ujídá z jejích zisků, zvláště když mají desítky miliard nadbytečných rezerv.

Mluvíme o tom, že jsou mezi Skyllou a Charybdou.

Banky na jednu stranu ztrácí tuny peněz zápornými úroky. Na druhou stranu ohrožují vklady zákazníků, když si nedrží dodatečné rezervy.

No, Bavorská bankovní asociace už má té finanční diktatury dost.

Jejím novým doporučením všem členským bankám je uhýbat před ECB a místo toho začít uchovávat dodatečné rezervy ve fyzické hotovosti uložené v jejich vlastních bankovních trezorech.

To je už oficiálně všeobecná revoluce proti finančnímu systému, při níž banky teď aktivně rebelují proti centrální bance.

(Co je na tom ještě více udivující, je to, že koncept tradičního bankovnictví s držbou fyzické hotovosti v bankovních trezorech se teď považuje za revoluční a radikální.)

S tím je ale jeden podružný droboučký problémek: v celém finančním systém prostě není dost hotovosti na podporu byť i droboučkého zlomečku poptávky.

Celkové bankovní vklady přesahují biliony euro. Fyzická hotovost představuje jen nepatrné procento této sumy.

Takže když začnou německé banky hromadit fyzické peníze, tak ve finančním systému žádné nezůstanou.

To ECB donutí, aby si zvolila mezi dvěma možnostmi:

1)    Podpořit tu rebelii a svolit s vydáním více fyzické hotovosti; nebo

2)    Uvalit kapitálovou kontrolu

Vzhledem k tomu, že jen přede dvěma týdny mluvil president ECB o možnosti zakázat některé bankovky vyšších hodnot, tak není těžké se domyslet, co přijde dál.

Submitted by Tyler Durden on 03/04/2016 09:32 -0500

Submitted by Simon Black via SovereignMan.com,

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-03-04/revolution-begins-german-banks-told-start-hoarding-cash

 
30 Komentářů k Revoluce začíná: Německé banky říkají, že začnou hromadit hotovost

 1. Carlos IV napsal:

  „Takže když začnou německé banky hromadit fyzické peníze, tak ve finančním systému žádné nezůstanou.“
  Jenom jestli o tohle prave nejde. Vyrazit do bankovek dirky :-)
  Pak prijde plastova diktatura – ostatne ta uz tady je. A pochvala ze zamori!

 2. Carlos IV napsal:

  Sice starsiho data, ale stale platne a nadcasove:
  https://www.youtube.com/watch?v=koY6kXhQDQo
  „Chamtivost,chamtivost a jeste vice poje*ana chamtivost!
  A lacine penize.“

 3. jan napsal:

  Něco podobného se děje přece i u nás.
  Spíš mě napadá,že Německé banky,nemají důvěru v ECB.
  ECB využívá peníze bank k jiným účelům,než by chtěly tyto banky.

 4. Josef Švejk napsal:

  Čeho nabyl občan pilný, to mu erár sebere, aneb výdobytky rozvinuté demokracie. Ještě stále vám zvoní v uších klíče od bytu jako v 89?
  Až budete mít místo peněz bakelitové kartičky, budete se muset každý měsíc dostavit na úřad kde vám budou u kartiček odstřihávat růžky – záporný úrok je záporný úrok, s tím se nedá nic dělat. Čím menší kartička tím menší bochník v marketu! Kdo kartičku ztratí, dostane za trest na měsíc kasárníka a místo chleba 14 dní starou bagetu babišku!

 5. jan tak napsal:

  no je více možností banky začnou skupovat drahé kovy středně dobé peníze nemovitosti a podniky dlouhé peníze a tak se vyhnou tomu že by si musely vždy půjčovat od centrální banky finance a ty pak uchovávat u centrální banky a platit za ně

  • Adolf Balík napsal:

   Nikde není psáno, že ty všechny nebudou používat. Je to jistě jen maličká špička velkého ledovce. Dost možná i samy iniciativně začnou budovat alternativní finanční systém k tomu oficiálnímu, který samy představují, aby si našly cestičky jak se vymknout knutě ještě vyšší vrchnosti.

 6. Ďuro Trulo napsal:

  Autor se krutě mýlí nebo je koupený korporátníky. Německé a posléze všechny banky světa dělají vše dle globalistického plánu. Všichni si půjčte a utrácejte a hlavně se pořádně zadlužte. Váš majetek již nebude Váš, ale židobankstlerů a Vy se stanete v nejlepším případě bezdomovci (na ulici si Vás rozeberou na ND snědí hoši), nebo v horším případě budete odsouzeni a lapeni do koncentráků, které se po vzoru JU ES JEJ již budují i v EU. Pro vyvolené zasloužilé hajzlovské slouhy (politiky) budou připraveny na floridě a aljašce paneláky a plastikové karty (pro zasloužilé i pytle), fungující pouze v obchodech se psími exkrementy a podobnými dobrůtkami. No začíná být veselo ale zatím nikdo netancuje odzemek – do času.

 7. contumax napsal:

  Stejný postup, stejná šablona jako v Argentině před léty…

  • Zighartice napsal:

   Machiavellistický plán jede na plné obrátky. S tím rozdílem, že nám nebude hodno ani využití pánviček…

 8. doktor napsal:

  sakra ,já bych hromadil, až bych brečel…..

 9. Ikema Monika napsal:

  Už druhy den jsem zablokována a na nwoo se mohu dostat pouze přes jiny tablet ! Mám tam u mého napsáno PLESK a nemohu stim nic dělat ?? Prosím poraďte !!! Jinak dnešní Orgonet je velmi zajimavý !! Doporučuji podrobně přečíst !!!

  • jan napsal:

   Moniko.
   Pokud můžete,tak trochu popište,co uvádí Orgonet,díky.
   Také jsem se nemohl dostat na nwoo,ale zkusil jsem přes datum a to mě šlo.Jinak,něco není v pořádku a ta snaha zablokovat weby,stránky,portály se zkouší nějakou jinou cestou.

  • cloud napsal:

   já jsem zablokovaný dnes už třetí den. stačí přejít na jiný prohlížeč u mě konkrétně z firefoxu na in.explorer a jde to dál.zajímavé na tom je že druhý počítač jde bez problému i když jsou oba připojené na jednu wifi.toto se mi stává už min. 1 rok docela pravidelně ob dva měsíce.

   • 0^n napsal:

    Tím pádem je snad jasné, že to není žádné blokování od providera.
    Mně na to, myslím, posledně pomohlo vymazat cookies a historii navštívených webů v prohlížeči a už to šlo (z toho stejného prohlížeče).

  • contumax napsal:

   Ikema Monika

   Díky za odkaz, taky se tam často dívám…

  • Robert napsal:

   riesenie na blokovanie webov od providera moze byt aj nasledovne -

   https://www.opennicproject.org/

   pod tlacitkom – „GET STARTED NOW“, je zoznam najspolahlivejsich IP adries, alebo kliknutim na tlacitko sa dostanete na stranku „HOW TO,
   kde z bodu -
   1. Always choose at least two DNS servers (from here)
   si pomocou (CTRL+C) vyberiete najblizssiu IP – respektive dve.

   v nasledujucej sekcii – „Guides:“
   si najdete svoj OS

   jednoduche a funkcne.

   pre tych, co maju pristup do svojich routerov, alebo switcherov atd, v nich mozete zmenit DNS IP vasho providera na IP adresy OpenNIC.

   drzim palce a zelam pekny den.

  • Robo napsal:

   Monika, vymazať históriu a pôjde to.

  • proud napsal:

   Orgonet je vubec „zmatena kapitola sama pro sebe“,stejne jako „orgonetka“!!!

   • proud napsal:

    Problem vsech zprav,at verejnopravnich nebo alternativnich je,ze nikdy se nemuzes spolehnout uplne na zadnou!V zaplave tech pravd,polopravd a schvalne vydavanejch mismasu obojiho,se jen prase vyzna.Je to dobra strategie,bohuzel jdouci proti nam.

  • adam napsal:

   Monika, Mne sa to stáva dosť pravidelne. Používam prehliadač Safari a v rolete Safari je voľba Empty Cache, treba tam kliknúť a malo by to fungovať. Mne to väčšinou robí syn, ten tomu rozumie lepšie. Takže, poraďte sa aj vy s niekým takým.

 10. Bogus Sobotka napsal:

  Revoluce?? Uz zase?? :D

  • contumax napsal:

   Bogus Sobotka

   Jo permanentní revoluce ode dneška…

  • hitlary clifton napsal:

   My myslime revoluciu ludskoti a transnekrogenderizmu, rovnako ako hillary clinton, ktora povedala ze nebude stavat mury, ale ich burat – rozumieme tomu tak, ze zacne po zvoleni znova bombardovat.

   Ale co mozeme ocakavat od zeny, ktora nevie robit poriadne ani oralny sex? :-D :-D :-D

   Bogusu, to maz z toho ze zeres hamburgery a slopes colu. Z nich mas tlste a vymasturbovane mozgove bunky. Ale aj ked si relativne jednoduchy, stale si americky nadpriemer :-D :-D :-D.

   Daj si vodku. Posielam ti video na potesenie. Info pre teba – dokumentarne zabery su z obdobia najtemnejsich jelcinovskych sraciek.

   Ruski vojaci zakladaci vtedy vpodstate zadarmo zlikvidovali cecenskych teroristov platenych fucksa (dudajev, basajev….). Ktora americka buzna by dokazala to co oni?

   A dnes ti isti ale uz kontratnici a o 20 rokov starsi nalozili do analu ukrajinske opice v Donbase, aj s ich buzerantskymi instruktormi.

   Tak ako americania nedokazali vyplieskat afganskych kozomrdov, ktorym Rusi neposielali ziadnu pomoc (na rozdiel od afganskej vojny, kedy boli kozomrdi podporovani otvorene fucksa), tak nedokazu uz vyplieskat nikoho. zvykaj si

   https://www.youtube.com/watch?v=croIMcZBuxM

 11. gandalf napsal:

  To není žádná novinka. Německé banky syslí hotovost a zejména přebytky už léta a taky je jim to vyčítáno. Spousta problémů v eurozóně je právě zapříčiněna tímto zadržováním peněz. Toto se děje na centrální úrovni a Bavoři to moc se svými regionálními bankami /které patří bůh ví komu/, moc neovlivní.

 12. hitlary clifton napsal:

  europskym a americkym bankam doverujem asi tak, ako pakistanska zena sarijatu.

  Banky su banda vychcanych obrezancekov. Uz len nech cakaju ze budem platit mobilom a digitalnymi peniazmi :-D :-D :-D.

  Urobim to ako Cernohorci – neplatili vo vlastnej krajine svojimi chechtakami ale markami a neskor eurami. A ked zrusia menu a zavedu digitalnu menu, nakupim si za sproste digitalne peniaze ruble a juany a budem podporovat sedu ekonomiku.

  Srat na banky a bankarov. (To je len prvy krok). Nech sa zmrdi modlia, aby sa situacia nedestabilizovala. Lebo ked nebudu policajti stihat, obavam sa ze zacne doba odstrelu (doslovne) a bankovy sektor bude lahko hystericky.

  Nemali by sa spoliehat ani na svojich ochrankarov, lebo ty ich budu prvi vypalovat…… :-D :-D :-D

  Kto to stihne, zbali si kufre smer letisko – usa, alebo kanada. A aj tam budu v strese……. :-D :-D :-D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!