Bill Gates tvrdí, že Apple nejedná správně, když „nepomáhá“ FBI, sám zabudoval zadní vrátka do všech Windows softwarů od roku 1999

encryption-1024x589Je to ve všech novinách, jak Bill Gates vychází na veřejnost s tím, jak kritizuje Apple, že neudělal vše, co je v jeho silách, aby vytvořil univerzální klíč, který otevře všechny mobilní telefony pro FBI v souvislosti se střelbou v San Bernardinu. On překrucuje ten příběh, aby to vypadalo, jakoby to, že se jednou připustí existence univerzálního klíče, nevyvolalo jeho opakované užití znova a znova na telefony jiných lidí (a potom již navždy).

Jeho argument není ani nijak zvlášť dobrý.

 „Toto je specifický případ, ve kterém vláda žádá o přístup k informacím. Nežádají o nějakou obecnou věc, ale o konkrétní případ,“ Řekl pan Gates Financial Times.

„Není to nic jiného než otázka toho, jestli by měl kdokoli mít možnost žádat telefonní společnost o informace, nebo jestli by se někdo měl dostat k bankovním záznamům. Řekněme, že ta banka uvázala stuhu okolo diskové mechaniky a řekla,‘Nenuťte mě odstřihnout tuto stuhu, protože mě budete nutit ji stříhat ještě mnohokrát‘.“

Ne, toto není o nějakém specifickém případu a není to jako bankovní záznamy. Je to o vytvoření precedentu k tomu, abychom ještě více pošlapávali náš Čtvrtý dodatek zákona v této zemi, a jak všichni víme, Bill Gates je klukem z plakátu pro přesně tady toto.

Soukromí obyčejného člověka v technologickém věku nic neznamená pro miliardáře Billa, jehož programátoři údajně „omylem“ zabudovali NSA zadní vrátka do všech Windows softwarů, počínaje rokem 1999.

Chyba z neopatrnosti programátorů Microsoftu odhalila, že speciální přístupové kódy, připravené US agenturou NSA byly tajně zabudovány do Windowsu. Přístupový systém NSA je zabudován do každé verze dnes užívaného operačního systému Windows, kromě dřívějších vydání Windows 95 (a jeho předchůdců). Toto odhalení přichází těsně po odhaleních dříve tohoto roku, že další US softwarový velikán, Lotus, zabudoval pro NSA „pomocnou informaci“ neboli zadní vrátka do svého Notes systému, a že bezpečnostní funkce na dalších softwarových systémech byly úmyslně vyřazeny.

První z objevů nového NSA přístupového systému bylo odhaleno přede dvěma lety britským vědcem Dr. Nickem van Somerenem (expertem na počítačovou bezpečnost). Nicméně, teprve před několika týdny se objevil druhý vědec, který znovuobjevil tento přístupový systém. S ním objevil důkaz, spojující s NSA.

Ajéje. „Chyba z nedbalosti“ co? Nu dobrá.

Ale znovu, tento celý příběh s Apple je pravděpodobně podvod, s přihlédnutím na to, jak Snowdenovy úniky dokázaly, že ten systém a jeho posluhovači nás nelegálně špehovali již od dob počátků internetu, takže není důvod věřit, že takový univerzální klíč mobilních telefonů již dávno neexistuje.

V dalších novinách rodinný právník střelců ze San Bernandina prohlásil, že celá záležitost byla hoaxem, poté, co se to všechno stalo...

4. ÚNOR, 2016

Melissa Dykes

Melissa Dykes je spisovatelkou, výzkumníkem, a analytikem pro The Daily Sheeple a spoluzakladatelkou Truthstream Media s Aaronem Dykesem, webu, který nabízí bezteleprompterovou, neupravenou analýzu Matrixu, ve kterém se nacházíme. Melissa také spoluzaložila Nutritional Anarchy s Daisy Lurherovou z The Organic Prepper, webu zaměřujícího se na rezistenci skrze potravinovou soběstačnost. Probuďte stádo!

Zdroj: http://www.activistpost.com/2016/02/bill-gates-says-apple-is-wrong-for-not-helping-the-fbi-built-back-doors-into-all-windows-software-since-1999.html
13 Komentářů k Bill Gates tvrdí, že Apple nejedná správně, když „nepomáhá“ FBI, sám zabudoval zadní vrátka do všech Windows softwarů od roku 1999

 1. contumax napsal:

  Další zrůda v lidským těle...

  Doufám, že bude patřičně chcípat i když má miliardy...

  Někdy bohatý se na dobré jídlo může jen dívat, protože mu to zdraví nedovoluje...

 2. hitlary clifton napsal:

  Serem gatesa a aj jeho windows. Blahorecim dobe, ked som presiel na linux, aj ked si nerobim iluzie ze je cisty a bezpecny, v porovnani s gatesovskou srackou je to oaza pokoja a korektnosti. A nepotrebujem ani ziaden antivirus.

  • vilon napsal:

   Poraď mi, aký Linux je najjednoduchší. Skúšal som viackrát inštalovať, ale akosi nechápem postup.

   • host napsal:

    Ubuntu je nejjednodušší na instalaci i ovládání. Novější počítače ale mají EFI místo starého BIOSu a někdy to dělá při instalaci problémy. Pak je potřeba najít návod jak nainstalovat linux přes EFI. Není to složité, když má člověk návod (určitě je jich několik na Ubuntu fórech).

    Nejjedndušší způsob je vypálit si Ubuntu DVD, a instalovat z něho (stačí jen v BIOSu povolit jako první startovací médium DVD mechaniku). Pokud to ani tak nejde, pak je potřeba postupovat jak je výše uvedeno pro EFI/UEFI.

 3. Žabák napsal:

  To jako si někdo myslí, že Apple nemá zadní vrátka? :)

 4. bily joe napsal:

  Ta to sme se pobavili.... Ze Apple jablukove systemy ze nemaju zadne vratka... Ha ha bha ha... Ta to ani gejza uz davno taky dobry vtip netresnul pri pohariku...... Neze zadne vratka ale rovno zadne kapury u tych jablukov.

 5. host napsal:

  Mě spíš znervózňuje, že malware mají údajně instalované ve firmwaru běžné harddisky. Ty americké určitě. A to je větší oříšek.
  Ale odstranit Windows je první a nejdůležitější krok k "odfízlování" vašeho počítače.

  • pozorovatel napsal:

   nielen harddisky. Sú náznaky, že backdoory sú zabudované priamo do základných dosiek od Intelu. Umožňujú napríklad cez sieť prístup do vypnutého počítača (označované ako Active Management Technology, resp. Intel Management Engine). Objavujú sa dokonca zmienky o backdooroch priamo v procesoroch.

   existuje vcelku akceptovateľné paranoidné riešenie, v podobe dvoch počítačov. Jeden napr. s Windows bude na bežnú prácu a dáta. Druhý, s Linux Live CD bude na prístup na internet. Pokojne môžu byť oba počítače položené vedľa seba na stole a v prípade potrieb vymieňať dáta medzi nimi pomocou flashky.

   • host napsal:

    To je hned druhý krok. Zbavit se všeho, na čem se podílela firma (co)Intel(pro). Když člověk čte specifikace "bezpečnostních" technologií (ve skutečnosti nebezpečnostních) co Intel nacpal do všech jeho chipsetů, tak z toho vstávají vlasy na hlavě.

    ps: spyware z HDD prý dokáže klíčová data nenápadně nahrát na flashku při tom přenášení (ale aspoň nemají přímý přístup)

    Jako jediné použitelné paranoidní řešení vidím Raspberry Pi, nebo podobný ARM kousek, který je plně zdokumentovaný a opensource.

 6. proud napsal:

  Ono ani tak nejde o zadni vratka,ty maji vsichni z vyroby,nebo je dokazou vytvorit.Ono jde o to fizlovani a jeho zneuzivani, jako takovy!

 7. pozorovatel napsal:

  Stručné zhrnutie zo Snowdenových spôsobov. Spôsoby a stratégie, akými NSA odpočúva celosvetový internet:
  http://www.hlavnespravy.sk/za-hranicami-absurdity-newyorska-policia-a-fbi-vypocuvali-muza-pretoze-si-precital-clanok-o-isis/740162#comment-2495575135

  Momentálne zrejme NSA v rámci svojho motta "zbierajte všetko" chce preniknúť ešte aj na lokálne disky počítačov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!