Clintonová, Rubio a Cruz dostávají rady o zahraniční politice od té samé konzultační firmy

rubio-clinton-cruzKonzultanti spojení s malou firmou ve Washingtonu D. C., nazvanou Beacon Global Strategies, vlastní jedinečné privilegium poskytování vedení ve vysokoprofilové zahraniční politice Hillary Clintonové, Marcu Rubiovi a Tedu Cruzovi, kromě jiných. Bipartajní firma byla založena v roce 2013 bývalými vysokými představiteli z Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva obrany a CIA a záhy měla více než tucet klientů, obzvláště zbrojařské dodavatele, podle Defense News.

Philippe Reines a Andrew Shapiro, oba považovaní za součást vnitřního kruhu poradců v zahraniční politice Clintonové, jsou zakladateli firmy. Reines sloužil jako dlouhodobý mluvčí pro Clintonovou a Shapiro pracoval jako její náměstek státního tajemníka pro vojenské záležitosti.

Eric Edelman, bývalý Bushův úředník Ministerstva obrany, je členem poradního sboru Beacon Global Strategies a vedoucím poradcem v zahraniční politice pro prezidentskou kampaň Marca Rubia. „Je to většinou o obraně, ale mluvil jsem s ním o autorizaci vojenské síly. Mluvil jsem s ním o kampani proti ISIS, o Rusku a Ukrajině. V současné době není o problémy nouze,“ told Edelman Reuters. Zpravodajský kanál zaznamenal, že Edelman „pravidelně informuje senátora.“

Poradní sbor Beacon Global Strategies, jenž zahrnuje admirála v důchodu Jamese Stavridise a přispěvatele CNN Fran Townsendovou byl založen, aby „poskytoval vedení týmu BGS v celé řadě firemních aktivit, od konkrétních projektů po širší strategické iniciativy, oznámila firma v roce 2013.

Brian Hooks, další vysloužilý představitel Bushovy vlády a člen poradního sboru  pro Beacon Global Strategies se spojil s Edelmanem, aby vytvořil přípravnou snahu zahraniční politiky pro republikánské kandidáty, nazvanou John Hay Initiative. Hooks a Edelman údajně poskytovali soukromé brífinky, aby pomohli formovat myšlenky zahraniční politiky kandidátům zahrnujícím Jeba Bushe, Carly Fiorina, Marca Rubia, Teda Cruze a Lindsey Grahama a podněcovali je, aby zaujali jestřábí pozice.

Bryan Smith, bývalý rozpočtový ředitel House Intelligence Commitee, který nyní pracuje pro Beacon Global Strategies jako technický poradce, též pomáhá řídit John Hay Initiative.

Četné dotazy od The Intercept Beaconu, aby odhalil svoje klienty a jaké služby konkrétně poskytuje, zůstaly bez odpovědi.

Beacon Global Strategies propagovali svůj vliv na prezidentské pole roku 2016 na své webové stránce článkem nabízejícím poradenskou práci Briana Hooka pro republikánské kandidáty.

Ačkoli firma říká, že nelobuje a není registrovaná jako lobbistická firma, absence registrace se stává ve Washingtonu stále větší měrou bezvýznamnou, neboť tisíce lobistů se jednoduše odhlásilo, zatímco nadále vykonávalo vliv ve prospěch klientů. Podle federálního zákona o lobbingu je lobby registrace vyžadovaná pouze za velmi úzkých směrnic, které jsou zřídkakdy vynucovány.

Zatímco klienti a služby Beacon Global Stragegies jsou záhadou, firma udržuje silné vazby na Washingtonské ovlivňovatele. Playbook Politico tituloval start skupiny: „HORKÁ NOVÁ NÁRODNĚ – BEZPEČOSTNÍ FIRMA.“

Po startu Jeremy Bash, výkonný ředitel firmy, připojil poradní sbor k Paladin Capital Group, soukromé kapitálové firmě, jež poskytuje financování pro začínající, kteří  slouží jako kontraktoři pro Národní bezpečnostní agenturu.

Základní financování Beacon Global Strategies pocházelo od Claude Fontheima, bývalého poradce Clintonové, který nyní slouží jako lobbista pro Nadaci U. S – čínské výměny, neziskovku údajně používanou čínskými vládními představiteli a Hongkongskými magnáty, aby utvářeli americkou politiku vůči Číně.

Autor: Lee Fang

18. prosince 2015

Zdroj: https://theintercept.com/2015/12/18/beacon-global-strategies/
6 Komentářů k Clintonová, Rubio a Cruz dostávají rady o zahraniční politice od té samé konzultační firmy

 1. Josef Švejk napsal:

  Bojovníci o koryto (viz. obr.) nenechávaní nic náhodě. Pindostánské Think tanky (myšlenková nádrž, myslivna, mozkovna), mají napilno. Nalévání hlav pindostánců je důležité, neb jak známo v nich obvykle mají jen prázdno. A přiznejme si, prezident z dunící hlavou není moc reprezentativní.

 2. Ikema Monika napsal:

  Homosexuál Rubio lezbička Clinton to je pane výběr – nejlepši je být sirotkem !!!

 3. Ikema Monika napsal:

  Zdravím Jaris : asi bude pro nás dobre na nějaký čas zůstat na těch našich ostrůvkach ty v Tanzanii kde je krásná příroda lesy hory a ja na Okinawě která z důvodu USA základen to odnese asi první jestli začne něco létat ! Tak se tam opatruj jses myslím za větrem !! Ahoj Monik .

  • Jaris napsal:

   Ahoj Moniko. Ne Tanzanie, ale Tasmanie. :-) Casto si to lide pletou s africkou Tanzanii. Tady skutecne davaji lisky dobrou noc a cas se tu zastavil. Tasmanie ma take jine nazvy jako „Chudasuv Novy Zeland“ nebo „Pekelna Zahrada“ z kolonialnich casu. Je to nejmensi australsky stat jen oneco malo mensi nez CR. Zije zde pouze 500 tisic lidi. Nikdo sem nechce. Jak jsi psala, Moniko, o horkem pocasi v Okinawe, tak ja se modlim, aby to nase straslive suche a horke leto pominulo. Neprselo tady poradne 6 mesicu a to slunne pocasi je take na palici. Mej se hezky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!