Patenty na život: nezmyselná hra EU

323677_web_R_by_Maren-Beßler_pixelio.de_Patentový úrad EU schválil  patent na konvenčné pestovanie zeleniny. Doteraz to bolo povolené len pri  pestovaní GMO.  Môže  vydať úrad aj patent na prirodzený  život?

Kto pripustí, že prirodzený život má byť patentovaný a tým sa stať vlastníctvom koncernov, hrá nebezpečnú hru. Ak sa patentový úrad EÚ (EPA) k tejto hre pripojí, stáva sa prisluhovačom agrokoncernov, ktoré sa obohatia o náklady z prirodzených zdrojov, pretože využitie určitých druhov ovocia a zeleniny bude priamo podliehať licencii.

Už teraz je problematické, že niekoľko  veľkých  koncernov medzinárodného významu kompletne kontroluje trhy s osivom. Po povolení EPA pre konvenčné osivo v EU nasleduje  ďalší  úder, ktorý zasahuje predovšetkým maloroľníkov, lebo títo budú  musieť platiť licenčné poplatky za niečo, čo rastie prirodzene.

Aj keď pre špeciálne pestovanie sú potrebné určité (finančné) náklady na rozvoj, neoprávňuje to zvyšovanie licenčných poplatkov, obzvlášť,  keď poľnohospodári už aj tak musia platiť za nákup osiva. Tak budú prinútení platiť dva- trikrát.

Dvere pre “Patenty na  život” sú v EU široko otvorené. Je takmer nemožné ich znova zavrieť bez toho, aby nebolo potrebné prekonať rozsiahle právne spory a obvinenia. V každom prípade nemôžeme podceňovať finančnú a hospodársku moc koncernov. Je to nezmyselná hra a EU sa začína váľať v bahne. Žiadne dobré znamenie pre budúcnosť…

Od Marca Maiera

Zdroj: https://www.contra-magazin.com/2016/02/patente-auf-leben-das-dreckige-spiel-der-eu/
11 Komentářů k Patenty na život: nezmyselná hra EU

 1. Josef Švejk napsal:

  Patentový úřad EÚ (EPA) chystá i patentování konečníku. Kdokoliv jej bude chtít použít bude ze zákona povinen za každé použití zaplatit licenční poplatek! Pozor na závadné potraviny, průjem vás klidně finančně zruinuje!

  • proud napsal:

   Poplatek je uz davno na svete,plati ho kazdej kdo ma splachovaci hajzl,a ne jenom za srani…………

  • hitlary clifton napsal:

   Navyse vsetci vieme, ze existuje patent na blbost a ten platime dost tvrdo – platime ho za blbost politikov.

   V Cechach mate prezidenta, za ktoreho netreba platit patent za blbost, zato my s nasim panom andrejom z presova nemame take stastie………

   Niekedy si myslim ze aj meciar bol mensie hovado……

 2. peter napsal:

  Žial,všetci máte pravdu,jediné čo nám ostáva je čím skôr opustiť tento chorý a šialený spolok.

 3. kakadoo napsal:

  Kde najdem znenie toho patentu ? Na stranke EPO (nie je to EPA ale EPO) sa vyhladat neda.

 4. Definitiva napsal:

  Registrácia a spoplatnenie patentov je zločin proti ľudstvu, vlastník patentu môže tento použiť, alebo nepoužiť tak, aby ovládol ľudstvo a nekonečne zbohatol a takto získané bohatstvo zase použil na svoje ciele proti ľudstvu, vid. Monsanto chémia a osivá, Teslove patenty odkúpené USA, prenos energie, HAARP…

  Zmyslom života a najvyšším morálnym cieľom anglosaso židovskej civilizácie je zbohatnúť ihneď a za každú cenu a patenty sú nástrojom moci a bohatstva, teda slúžia NWO „elite“ na zotročocvanie ľudtsva.

  Slovanská humánna civilizácia pozná aj názor, že spoplatnenie a zákaz verejného využitia patentu je zločin proti ľudstvu. Pred 1989 sme poznali morálku, keď sa vynálezy využívali v prospech spoločnosti a nie na zbohatnutie jedinca a neobmedzenú vládu „elít“.

  Konanie Patentového úradu EÚ schválením patentu na konvenčné pestovanie zeleniny spĺňa definíciu fašizmu, keď štátna autorita a moc finančnej oligarchie spolupracujú vo vlastný prospech a poškodzujú tým občana.
  Žiadne čudo sa nekoná. EÚ zakladali fašisti po 2.sv.vojne, idei fašizmu sú realizované v bežnom živote EÚ dodnes, uvediem iba jeden príklad z tisícov, napr. schvaľovanie TTIP a TISA v EÚ, konanie v prospech korporácií USA, štátnej elity USA a jednoznačné poškodenie občanov EÚ, zničenie národnej a štátnej suverenity, strata funkcie štátu pri ochrane občana.

  Ak každé rozhodnutie komisie a rady EÚ porovnáte s definíciou fašizmu, tak sa dozviete hroznú štatistiku. Život vo fašistickom režime nebolí a je dokonca konzumne príjemný. Nebolel ani Nemcov a Rakúšanov pri nástupe Hitlera do politiky, samozrejme sa to dialo s podporou Britov a USA. A potom sa všetci čudovali, že z toho bola svetová vojna. Všetci, okrem Britskej a USA „elity“. A dnes máme skutky USA na dennom programe, humanitárne zbombardovaná Juhoslávia, Kosovo, Irak, Líbya, Ukrajina, Sýria, TTIP, TISA, Rusko obkľúčené základňami NATO, povinne zvýšené náklady na zbrojenie a strašenie Ruskom, pričom Rusko a ZSSR nikdy nezačali vojnu, vždy boli napadnutí. Rusko a Slovania sú tisíc rokov likvidovaní anglosaso židovskou civilizáciou, kresťanstvo je nástrojom na zotročenie ducha človeka. Ráno sa zobudíte a ste po krk vo fašistickom bahne. Nevadí? Morálka nefunguje? Mozgovňa vygumovaná a vodca stáda skapal?

  Kedy vám začne vadiť, že ľudstvo speje do záhuby a vaše deti môžu zažiť dobu kamennú? Príde eurokomisár a vyhlási o mojej záhrade porušenie licenčného zákona. Ako sa môžem brániť proti fašistickej moci? Je čas opustiť USA /EÚ, kým sa ešte dá, Marc Faber.

  • contumax napsal:

   Definitiva

   Naozaj pravda pravda Definitiva…!!!

  • Ave napsal:

   Zrovna jsem přemýšlel nad tím kdo a kdy založil EU která mi přijde něco jako velká past na lidi a národy a dějí se tu samé divné nelogické tahy a narazil jsem na zajímavý komentář který mi naprosto vysvětlil to jak to již krátkou dobu vnímám, že EU je vytvořena lumpama a fašounama a jinýma netvorama, tady nás mají jako v kleci, ani nepotřebují koncentrační tábory, podařilo se jim je vytvořit již z existujících států a dokonce jsme si toho ani nevšimly a ještě se to někomu líbí. Geniální plán, říkám si proč nás nevyhladí rychle, to je jasné, potřebují aby někdo odklízel ten bordel dnes a denně.
   Děkuji za váš hodnotný koment, Ave. :)

 5. Paul Durham napsal:

  Kybyste věděli komu slouží hygienická služba čr a její nadřízený orgán, cha , a jak likvidují nezávislé vesnické vodárny ve prospěch nadnárodních korporací, městská lůza platí 60 – 100 kč za kubík a nezávislí platí 10 – 20 Kč za kubík. Tento socansko-stébácký mafiánský stát volů je k smíchu.

 6. Dežo napsal:

  Toto je ZLOČIN PROTI ŽIVOTU!
  Morálne najhorší aký kedy bol.
  A hlavne protestujme proti“fašistovi“ Kotlebovi.
  Nemám slov!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!