Puškov: o světovém řádu se rozhoduje v Sýrii

Šéf komise mezinárodních záležitostí ruské Dumy Alexej Puškov

Šéf komise mezinárodních záležitostí ruské Dumy Alexej Puškov

Šéf komise zahraničních záležitostí ruské Dumy Alexej Puškov dnes řekl, že v Sýrii se rozhoduje o světovém řádu a že to není jen místní konflikt.

„US vědí, že když v Sýrii neuspějí, tak přijdou o image národa, který je ve všem nevzastavitelný, a ministr zahraničí John Kerry to také už měsíce ví,“ řekl Puškov vídeňskému deníku „Die Prese“.

 

Puškov řekl, že Rusko je dnes spolu s US a s Čínou jednou ze tří světových mocností, které mohou nezávisle činit rozhodnutí na globální úrovni, a zdůraznil, že oficiální Moskva, když intervenovala do Sýrie, tím převzala odpovědnosti za situaci ve světě.

Rovněž věří, že EU je závislá na Spojených státech.

Puškov říkal, že Rusko do Sýrie nevyšle pozemní síly a že cílem ruského zapojení je podpora Syrské armády a všech těch, kdo bojují proti Islamistickému státu.

„Podporujeme Bashara al-Assada, protože on je pořád legitimním presidentem Sýrie a s výjimkou Kurdů jedinou silou v zemi, která v poli bojuje proti Islamistickému státu,“ zdůrazňoval.

Puškov popíral, že by Rusko chtělo v Sýrii dát Západním národům lekci.

„Nevidíme ale důvod, proč se držet stranou, když měly Spojené státy v posledních dvou desetiletích monopol na řešení problémů Středního východu, přičemž ten regionu úplně zničily,“ řekl.

Puškov si myslí, že na Středním východě není žádné Spojenými státy vytvořené vakuum, nýbrž že tam je katastrofa.

„Západní analytici používají termínu vakuum, což je jen zdvořilý způsob jak říci, že Američané zažili naprostý neúspěch. Libye, Irák, Sýrie, Jemen – kde US nedosáhly ničeho jiného než chaosu,“ myslí si.

Puškov řekl, že Rusko je odpovědné za bezpečnost svých spojenců ve Střední Asii – Kazachstánu, Tádžikistánu a Kyrgyzstánu.

„To jsou naše zranitelné boky, které ohrožuje Islamistický stát. Bylo už na čase, aby někdo na Středním východě obnovil pořádek,“ dodal.

Podle něj ale řád v Sýrii zničil někdo jiný s připomínkou, že US chtěly svrhnout Assada.

„Když v roce 2012 US president Barack Obama zjistil, že puč, který proti Assadovi připravil, nebude fungovat, tak začal s podporou radikálních islamistických skupin spolu s Tureckem, Katarem a Saúdskou Arábií. Do Sýrie jsme intervenovali, když US zamýšlené řešení nefungovalo, Sýrie přeci potřebuje politické řešení,“ řekl Puškov.

Poukázal, že Assad má podporu velké části syrského obyvatelstva a že politické řešení nemůže být založeno na svržení, nýbrž na rozhovorech mezi vládou a opozicí.

Dodal, že ruská vojenská aktivita v Sýrii ustanovila rovnováhu a umožnila politické řešení a bez Ruska, jak je přesvědčen, by teď Sýrie neměla žádné zastavení palby, ani vyjednávání a Islamistický stát a Al Nusra by si teď mezi sebe dělily Damašek.

Oslabení nebo zničení Islamistického státu Rusku přinese větší bezpečnost, kdyby ale ta teroristická organizace posílila, tak bude pro Rusko představovat větší nebezpečí, varoval.

Když se Puškova ptali na nebezpečí přímé konfrontace mezi Tureckem a Ruskem v Sýrii, tak řekl, že Rusko po sestřelení ruského letounu a zabití ruského pilota jednalo velice odpovědně.

Původně vyšlo v Tanjug,

Zdroj: https://southfront.org/pushkov-the-world-order-is-decided-in-syria/
12 Komentářů k Puškov: o světovém řádu se rozhoduje v Sýrii

 1. Ikema Monika napsal:

  Rusko jedna sice odpovědné ale Turci jsou pořát drzejši posílají neustale zbraně kolony cpou tam další Isis a bombarduji přes hranice ! Potřebuje se uzavřít a hlídat s končit se zásobováním ! Tyhle sprosty šmejdi potřebuji klepnout pořádně přes pracku !!

  • hitlary clifton napsal:

   Nech turci posielaju kozomrdov do Syrie, kozojebci v kolonach idu na istu smrt a Rusi presne vedia, kam idu.

   Pre Rusko je lepsie, ak kozojebci zdochnu v Turecku, ako keby ich mali Turci tajne posielat na Kavkaz. Ruska tajna sluzba a armada sice nespia, ale nejaky zmrd sa predsa moze dostat do Ruska a urobit novy Beslan.

   Ak musia chodit kozomrdi do Syrie, lebo prasaciemu penisovi erdoganovi hori pri riti je to len dobre.

   Kazdy kozomrd je zly kozomrd, len mrtvy kozomrd je dobry kozomrd :-D :-D :-D

 2. Miloslav Dědek napsal:

  Je neoddiskutovatelným faktem, že i na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi velké množství velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války a ničení hodnot. Je nejvyšší čas začít něco globálně v lidských vztazích měnit tak, aby bylo možné nastolit nový světový řád. Zdroje planety jsou téměř vyčerpané a solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu reálných mezilidských vztahů nejen v mezinárodní politice. Je nezbytné urychlit vznik globálního univerzálního učení, které v jednotném výkladu spojí vědecké a náboženské pojetí světa a které umožní nově ho uspořádat. Více je uvedeno v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/12/jednotny-vyklad-vedeckeho-nabozenskeho.html
  Budoucnost lidstva bude záležet především na tom, jakou budoucnost bude chtít každý jednotlivý člověk. Více je uvedeno na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 3. Ďuro Trulo napsal:

  Miloslave Dědku!
  Máte pravdu v tom, že soupeření nelidských skupin o vládu nad světem lidí vyvolává chaos, mrhání tenčícími se zdroji (cena letadlové lodi se stovkou křídlatých raket s jadernými hlavicemi???) a katastrofické ničení hodnot. Ale, ale kdo toto chce, koná a dociluje? A druhá otázka, když ti co mají zdroje ustoupí, přežijí či budou zotročeni a rozebráni na ND? Nelze ustoupit zločinu, násilí a krutosti – leda do hrobu a to Rusové a ani Slované neudělají. My Slované nejsme těmi, kteří se nechají zničit, aby agresivní hajzlové mohli přežít. Tak nás k tomu podle a zákeřně nevybízejte! Vybízejte k tomu anglosasy a židy, kteří přes 2000 let zotročují Slovany (Praha byla největší evropská tržnice se slávy – otroky Slovanské rasy, které prodávali židé germánům a frankům). Už nikdy nebudeme otroci, to raději všichni zemřeme, ale ne jako ovce, nýbrž jako bojovníci.židé, anglosasové, germáni a frankové se mají na co těšit. A vy dědku s nimi – zrádce Slovanů.

 4. contumax napsal:

  Možná rozhoduje a možná nerozhoduje…

  To ví jen ti, kteří jsou se satanem v přímém kontaktu… Vatikán…

  • contumax napsal:

   Definitiva

   Ještě jsem zapoměl napsat, že …

   Před čtyřmi léty pršelo v létě celý 4 měsíce,pršelo celý léto mimo 3 dnů…

 5. Definitiva napsal:

  „Američané zažili naprostý neúspěch. Libye, Irák, Sýrie, Jemen – kde US nedosáhly ničeho jiného než chaosu,“ myslí si.“

  Presnejšie vyjadrenie by bolo, že USA zažili obrovský úspech.
  Človek znalý riadenia sociálnych systémov vie /iste to vie aj Puškov/, že trvalý chaos, vojny a revolúcie, sú pracovnou metódou anglosaso židovskej civilizácie už od dôb Starovekého Egypta.
  Kresťanstvo a islam sú dve tváre jedného boha, asi okopírovaného z hinduizmu a sú základom chaosu, o tom je aj súčasná migrácia do Európy.

  Rusko hrubo zasiahlo do chaosu USA „elít“, keď si dovolilo riadiť globálnu politiku a likvidovať chaos. Pred USA sa začal odvíjať veľmi zlý film o perestrojke USA a likvidácii jej elít. Perestrojka USA ma poteší, keď sa denne pozerám na nebo s takou hrubou vrstvou chemtrailsovej hmloviny, že cez deň treba zapnúť svetlo v miestnosti. Vo februári boli dva ako tak slnečné dni. Žijeme ako potkany v diere. Je čas na urýchlenie chaosu v USA.

  Nevadí vám, že sa slnko „stratilo“ z oblohy? Počítajte slnečné dni v roku a spomeňte si na oblohu pred desiatimi rokmi. Porovnajte si oblohu v starých filmoch a na fotografiách s dneškom. Na dovolenku k moru si neberte krémy s faktorom, ale horské slnko, aby ste neprišli „biely“ ako z Arktídy.

  • jan napsal:

   Definitiva.
   Američané v žádném státě který ovládají,nechtějí pořádek spíš chaos,to se potom lépe ovládá.Podstatou jejich napadání států je,rozvrátit státní struktury a také znemožnit Rusku zasahovat do dění v těch státech.Jasně to teď vidíme v Sýrii,že po celou dobu napadání Sýrie,šlo i to jak Rusko dostat ze Sýrie.

  • contumax napsal:

   Definitiva

   Slunce ve východních Čechách před třemi léty nesvítilo v zimě celý čtyři a půl měsíce mimo 2 dnů …

 6. petr366 napsal:

  Tak se modleme za to,aby Syrie byla pro pindosy to co pro naše teď už údajně demokratické sousedy Stalingrad.

  • Fanny napsal:

   Budu se modlit,je třeba ty krysy vyhnat a konečně udělat pořádek a klid.Je škoda,že Putin nemá takové rozvraceče,které by mohl poslat do USS,aby jim tam taky tak zatopili,jako oni všude jinde ve Světě,protože by si taky zasloužili zakusit svou vlastní metodu,kterou rozvážejí po celém Světě.

   • contumax napsal:

    Fanny

    Hodně lidí se za SSA modlí ale ještě víc lidí po celým světě SSA proklíná…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!