Otázka odpověď V.V.Pjakina z 29.2.2016

pjakin

Ruský analytik ve svém pravidelném pořadu odpovídá na otázky z těchto okruhů: záhadné přeřeknutí Lukašenka při rozhovoru s Putinem v kotextu odvolání sankcí proti Bělorusku a nadcházející krize v Bělorusku, příměří v Sýrii a hloupost přístupu Erdogana, prohlubování chaosu na Ukrajině a příprava na vyostření v květnu, historie přesídlení Čečenců během 2. sv. války, podobnost činnosti výzvědných služeb a pirátů, a další.
35 Komentářů k Otázka odpověď V.V.Pjakina z 29.2.2016

 1. Všudezdejší napsal:

  Co myslíte je Pjakin tak neinformovaný nebo to ve smyslu účel světí prostředky ve věci odsunu Brněnských Němců zmanipuloval tak jak chtěl ? Je možné, že by nevěděl že o odsunu se rozhodlo na Jaltě za souhlasu Stalina ? A Beneš na to měl vliv víc než malý. V odůvodnění se uvádí, že se tak činí proto aby se v budoucnu nic takového co předcházelo 2. světové nemohlo opakovat. 50-60 km pochod jaká hrůza ve verzi Pjakina. Petr Bezruč když žil v Kostelci na Hané tak chodil do Brna procházku to je 52 km tam a to samé zpět. Jako mladý jsem absolvoval několikrát Hanácké šlapcuk o 50 km byl jsem příjemně unaven , ale ne na smrt. Jestli tam byli exesy co je to proti tomu, že nás chtěli vyhladit ale díky Rusům to nestihli. Z Němců co byli zajati se vrátilo do Německa něco kolem 1% a to až v padesátých letech – proč to Pjakin nepřizná, že je udřeli při obnově toho co tam zničili a ani tak to nevyrovná tu hrůzu co tam Náckové při budovaní lebesraum spůsobili. Navzdory tomu co jsem výše napsal = čechoslováci mají jedinečné zkušenosti s Rusem i s Američany a pro náš malý národ je optimální když se ti dva drží ve vzájemném šachu.

  • smrt napsal:

   Pokud něčemu nerozumíš, nepiš to hned „na všechny stěny sídliště“, ale zkus si to vyhledat a nastudovat. Pokud tě baví, že můžeš někomu od klávesnice oponovat, běž raději na „člověče nezlob se on line“. Pjakin totiž má zcela jiné informace, než potomci loupeživých rytířů, čili schwarzenbergů.
   Ach jó… Raději si jdu nalít jednu velkú..

   • contumax napsal:

    Všudezdejsi

    Jednalo se o staré a přestálé Němce na pochodu z Brna, šli pěšky víc jak 50 km po cestě je lidé navíc lynčovali…

    Až Tě někdo po cestě bude mlátit každou chvíli hlava nehlava nevím jestli by jsi ušel tolik km…???

    • contumax napsal:

     Putinka

     Stalina mám já osobně v úctě… a ti, co na něho dodnes plivou ať si vzpomenou kdo porazil armády Německa a spol.

     A nebýt Stalina kdo by tu na netu psal z Čech…???

     Možná bychom nebyli na světě, mělo tu zůstat jenom 20 % Čechoslováku zbytek měl být Hitlerem zlikvidován…

     • Jaris napsal:

      I ja to tak vidim, Contumaxi. Stalin prichazi znovu na scenu. Take si ho vazim. Bylo o nem napsano spousta nepravdy.

   • 0^n napsal:

    ad smrt: ale žes ho úplně rozsekal těmi argumenty…

  • Čech napsal:

   Tak už to bývá, že si každý hájí svoji pravdu. On ale tady neřeší otázku sudetoněmeckou. Podstatné spíš bude spočítat a porovnat počet objetí imperialismu těchto dvou velmocí a začít od začátku, tím, co se u nás NIKDY mediálně nepropíralo – počátky USA a vyhlazování indiánů. Takže Pjakin má i přes možné nepříliš objektivní úsudky pravdu. Rusko není postaveno na vyhlazení původního obyvatelstva a krádeži CIZÍHO ÚZEMÍ, vyhlazení národů. Poté stačí spočítat oběti od druhé světové války způsobené západním imperialismem od Vietnamu přes všechny muslimské země k Sýrii. Hlavně si připomenout komu vděčíme za to, že ještě existujeme, kdo nás osvobodil, kdo ztratil 23 milionů životů ve 2.sv. válce?!
   Také jsem si nikdy nemyslel, že kdy budu muset přehodnotit svůj postoj k Rusku a uznat, že je rozhodně menším zlem !

  • Čech napsal:

   Pjakina těžko pochopí ti, co se rychle a snadno naučili chápat politiku Západními pravidly, čest, morálku, pravdu zadupali do země – „Správné,demokratické a morální je jen to, z čeho mám prospěch nehledě na to kolik obětí to přinese a kolik utrpení to lidem způsobí“.
   Pokud Pjakina sledujete delší dobu musíte vidět, že se v predikcích nemýlí. Má obrovskou znalost historie, používá logiku, intuici. Ono Západ si myslí, že si historii vymaže a přetoří k obrazu svému, ale je ono to nelze.

  • blut und eisen napsal:

   nevim kdes vzal ze vas chteli nemci vyhladit

   • kedarus napsal:

    Reinhard Heydrich, jako zastupující říšský protektor, nastínil technické detaily zacházení s Čechy v tajném proslovu k vysokým funkcionářům NSDAP dne 2. 10. 1941 v Černínském paláci v Praze. Podle něj existují různé skupiny: „jedni mají dobrou rasu a dobré smýšlení, tady je to úplně jednoduché, ty můžeme poněmčit. Pak tu máme jejich protipól: vadná rasa a vadné smýšlení. Tyhle lidi musím dostat pryč. Na Východě je místa dost. Uprostřed pak zůstává středová vrstva, kterou musím podrobit důkladným zkouškám. V této vrstvě jsou dobře smýšlející lidé vadné rasy a vadně smýšlející lidi dobré rasy. U dobře smýšlejících lidí vadné rasy – tak tady to bude pravděpodobně třeba udělat tak, že budou nasazeni někde v říši nebo tak nějak a bude postaráno o to, aby už neměli děti, protože v tomto prostoru si je dále pěstovat nechceme… Pak zbývají vadně smýšlející lidé dobré rasy. To jsou ti nejnebezpečnější, neboť to je elita s dobrou rasou. U části vadně smýšlejících lidí dobré rasy bude zbývat jediné, že se totiž pokusíme je usídlit v říši, v čistě německém prostředí, poněmčit je a názorově je vychovat anebo, když to nepůjde, s konečnou platností je postavit ke zdi“
    Ne,nechteli nas vyhladit:)Jenom ty co se odmitaji ponemcit.Tady fesaku nejsou Novinky cz abys z nas delal blbce.
    Tady si lidi informace overuji takze hadej kam muzes jit s tou Tvou propagandou.

    • contumax napsal:

     Kedarus

     Já žádnou propagandu nedělám, jak jsem dostal tak dávám…

     Četl jsem to ještě dřív než vůbec byl internet a ověřovat si to nebudu, protože vím, že by nás menšinu zotročily a zbytek by šel do kopru…

    • contumax napsal:

     Kedarus

     Přesněji, mám ty informace z ruský strany…

  • Conan napsal:

   To sa týka nemeckých zajatcov zo Stalingradu, z nejakých 120 000 (92 000 bolo zajatých 2. 2. 1943, ostatní v prechádzajúcich bojoch) ich prežilo nejakých 6 000. Bolo to zapríčinené tým, že do zajatia sa dostali v zlom zdravotnom stave a vypukli medzi nimi epidémie. Veľká väčšina zajatcov sa nedožila ani jari 1943. A SPOLU s nimi zomrelo i viacero ruských zdravotníkov, ktorí sa nakazili pri pokuse epidémiu zvládnuť. Ostatní Nemci sa vrátili až veľa rokov po vojne.

  • Kaja napsal:

   Před okny sloup
   Znamení moru
   Předpověď provazů
   A divných mravů
   Klesáme hloub
   Se strachem tvorů
   Před ranou do vazu
   Před zlobou davu

   Na stěně mříž
   Znamení doby
   Děsím se obrázků
   Děsím se šachu
   Zbyl jenom kříž
   Zůstaly skoby
   A myšlenka na lásku
   V zajetí strachu

   Zástupy lidí
   jdou pozpátku vpřed
   tak jako raci
   Zbabělost-hostii
   každý si pozvedá
   pálí je dlaň

   Mnozí se stydí
   že stavěli svět
   Některý zvrací
   dávaje bestii
   ze svého oběda
   povinnou daň

   K výkazu ztrát
   Připište sebe
   Že jste jen couvali
   Mlčky a kvapně
   Za to když brát
   Chtěli vám nebe
   Že jste jim kývali
   Bože tak trapně!

   Přes čelo stín
   Znamení studu
   Znamení malého
   Lidského strachu
   Na pití blín
   K zábavě nudu
   K důvěře podlého
   A nasypat hrachu
   A nasypat hrachu

 2. Putinka napsal:

  Na nějakém webu( opravdu už nevím na jakém) jsem četla reakci na poslední odpovědi Pjakina. A zněla :“ Pjakin je blbec“ Asi to psal nějaký opravdu ubožák, který nezná základní historická fakta. Pjakin ví o čem mluví a historii má opravdu v malíčku. Kéž by se u nás našel alespoň jeden jediný politolog s takovým přehledem a rozhledem. Takže i když řekl na naši adresu něco, co asi rádi neslyšíme, tak je to pravda. A opravdu nejsem zastánce sudetských Němců. Byla to pátá kolona v ČR a tak se s ní zacházelo po válce. A taky je pravda, když Pjakin řekl, že Putin není jen prezident, ale i gosudar ( státník). A moje poznatky z Ruska? Víte, kterých státníků si Rusové nejvíc váží za celou éru SSSr A RF? Stalina a Putina. Protože jak mi bylo řečeno, Rusové nikdy nezapomínají ani na to zlé, ale ani na to dobré. A Stalina si váží z mnoha důvodů – ne proto, že to byl diktátor. Ale to by bylo na dlouhé psaní..

  • Ivana napsal:

   Putinko
   naprostý souhlas. V polovině 80tých let jsem pracovně pobývala pár let na Ukrajině. Byla jsem úplně vykulená z toho, že tam každá babka měla pod polštářem obrázek Stalina. A všichni ti staří lidé nedali na Stalina nikdy dopustit! Tak moc mu byli všichni vděční za to, že žijí.
   Znovu opakuji, to bylo na Ukrajině.
   Je až neuvěřitelné, za jak krátkou dobu ztratila Ukrajina paměť.
   Umím si představit, že u Rusů je vztah ke Stalinovi podobný.

  • blut und eisen napsal:

   ale hovno,sudety byly nemecky uzemi.akorat na versailsky konferenci zidi skrz masaryka urvali z nemecka co nejvic mohli,takze vznik stat se 6mil cechu a 3mil nemcu coz byl prirozene recept na pruser.prej pata kolona lol…

   • kedarus napsal:

    Ale hovno:)
    Sudety uz od ranneho stredoveku(diskutabilni vyjimka je Cheb)nalezely pod zeme koruny ceske.
    Nasi panovnici stejne jako okupanti Habsburkove Nemce zvali k osidleni.
    Jak se odvdedcili vime vsichni.

    • blut und eisen napsal:

     proste tam asi 500 let zili nemci a najednou je nekdo zacal bit protoze sou nemci.

     • kedarus napsal:

      Ani nahodou se Ti prekroutit historii nepodari.Nemci vzdy valcili za Reich.
      Vzal bych Te do historie a porovnal treba pocatek 15.stoleti.
      To ale evidentne nema smysl.
      Tvuj nick.V prekladu Krev a zelezo.
      Jen dalsi kripl ktery se snazi presvedcit lidi
      Ubohe.
      Budem se branit trrole takze to sefum nahore vyrid.

   • MartinT napsal:

    ..ty bambulo jdi na domažlicko jim vyprávět ty tvý keci..jestli tam někdy bylo Německo tak v tom případě bylo Německo celé čechy…Klenčí Poběžovice má svou tradici a jsou to chodové jak polena..asi bys jím potřeboval po palici

  • kedarus napsal:

   To jsem byl asi ja:)Ale nenazval jsem ho blbcem ale ze obcas mluvi z cesty.
   Putina mam rad,Stalina taky.Snad jeste vic.To aby nedoslo k nedorozumeni.
   Presto Pjakina nechapu s tim jeho evropskym kalifatem.Takze evropu si nejprve podda sunitska vetev islamu a pak prijde osvoditel ve forme siitske verze islamu?A Iran bude ovladat Evropu?Jen proto ze maji nuklerni vedce a personal?
   Ok,priznavam.Jsem debil.
   Muzete me prosim osvitit jak chce Iran vladnout Evrope?
   Zatim zadny problem s uprchlikama neni,presto se lidi bouri.
   Co se asi stane pri prvni prolite krvi?
   Co me naprosto prekvapuje ze Pjakin nereaguje na prezidenske volby v USA.
   Pokud vyhraje Clinton tak tu mame v nejlepsim pripade pouze valku studenou.
   Pokud vyhraje Trump……Spusta veci se muze zmenit.K dobremu ci zlemu.

 3. gandalf napsal:

  Tolik wiki: Gosudar (rusky: государь) je označení ruského vladaře existující od poloviny 14. století až do roku 1917. Původní význam slova gosudar byl majitel, resp. hospodář (rusky: господарь) nebo pán (rusky: господин). Tyto tři termíny byly užívány ve staroruských textech bez většího rozdílu a týkaly se výlučně nepolitické oblasti. Například vlastník otroků byl často označován za gosudara a stejně tak sedlák, který pronajímal půdu jiným, byl nazýván gosudarem. Teprve od poloviny 14. století slovo gosudar začalo pronikat do politické terminologie v přeneseném smyslu jako titul pro ruské vládce. Tato skutečnost není nijak překvapivá vzhledem k tomu, že ruská knížata patřila k největším zemědělcům a majitelům půdy i otroků v zemi. Slovo gosudar je základem pro slovo gosudarstvo (rusky: государство) – stát.
  V době Ivana III. (1462–1505) bylo slovo gosudar asociováno s neomezenou (samoděržavnou) mocí moskevských carů. Po roce 1721 je slovo gosudar doplněno slovem imperátor.

 4. Čech napsal:

  Pokud se Svět neuklidní a nedojde k rozumu než vymře tato Pjakinova generace je s Planetou ÁMEN. Na by měl snad lidem stačit selský rozum.

  • contumax napsal:

   Čech

   Celý svět má na kahánku…

   Jsem zvědavý jak z toho ven…

   • contumax napsal:

    Čech

    Anglosasové a Germani byli vždy naší nepřátelé… nevěřím tomu, že za pár desítek let se k nám budou chovat jako k nejlepším sousedům…!!!

    Máš pravdu…!!!

 5. Čech napsal:

  Okamžitě přestat financovat muslimské radikály, přestat jim dodávat zbraně, finance, odřezat je od ropy, narkotik, zbraní. Namísto toho ti kdo zavinili války a destabilizaci muslimských zemí podporovat jejich rozvoj. Každý stát může omezit nebo kontrolovat činnost rozvětky a neziskovek.K čemu je OSN a jiné spolky? Tlačit na ně, Putin v OSN udělěl první krok, další je na nás Evropě. Když se přetnou žíly neoconům a přinutí se je financovat dobro zahynou sami.
  Každý sám od sebe se musí zamyslet komu dává svoje peníze a zda opravdu potřebuje to, čím tuto bandu podporuje. Každý by měl znát svého zastupitele a zahltit je dotazy a stížnostmi.
  Pokud budou lidé ještě chvíli spoléhat na druhé, děti a vnuci nemají budoucnost. Pro nás je důležitá V4, nejlépe více V. Ohlížet se nebo spoléhat na Němce, kteří v historii předvedli oddanost peklu, zvítězil u nic duch nadřazenosti nad zdravýn rozumem, je jako čekat spásu od ďábla.
  Proslýchá se, že Wermacht verbuje slimáky do armády…proč asi, koho budou chránit, kam se budou rozpínat? Otázkou je proč si je doopravdy makrela pozvala. Bylo chybou jít s nimi do holportu, nikdy v historii nám nepřinesli nic dobrého.

 6. Ivana napsal:

  Mám velké obavy z toho, co se na Ukrajině semele (podle Pjakina v květnu). USA vyzbrojují v Pobaltí, v Bulharsku, Rumunsku a k tomu na Ukrajině se stahují těžké zbraně ke hranici s DLR a LLR. Moc se bojím, aby to nebyl začátek útoku na Rusko.

  • jan napsal:

   Pro Ivanu.
   Naprosto souhlasím.
   Také mám obavu co přijde.
   Už to někdo psal,do Německa je také cpáno mnoho munice,dokonce i nosiče jaderných zbraní,do oblasti BV se přesouvají B-52.Nasvědčuje to tomu,že to začne na východě Ukrajiny,udělat nějakou provokací z Pobaltských zemí,nebude problém a do toho Syrský konflikt.Tomu věřím také co píše Čech,že verbují muslimáci do Wermachtu,jak někdo tvrdí,že se jim ztrácí mnoho utečenců a nevědí kam.Také někdo píše,že by to mělo přijít příští rok,ale události v Sýrii to uspíšily.Také by se s tím náramně svezla i finanční krize USA.Proč verbuje Wermacht muslimáci do svých řad,normální Němci na Rusko nepůjdou a Merkelová to ví,ale musí plnit zadání neoconů.

   • Čech napsal:

    Přesně tak Jane, děsivá vize. Vysvětluje se tím proč by jinak ničila vlastní národ a Němci jí to to stále trpěli.

 7. Jaris napsal:

  Prominte, ale ja se musim vyjadrit k te ku-ve Geislerove.Nebyla tam moznost komentaru, proto to pisu sem. Je to dalsi pouha zidovske filcka, podvracejici identitu Ceskeho naroda. Co jineho se od zida da cekat! Nepodporujte ji a nechodte na filmy ve kterych hraje.

 8. MartinT napsal:

  ..pánové co furt máte s těma židama …což vás každý den kopou do kulí nebo máte osobní zkušenost, že někdo kdo je žid ve vašem okolí vás ponižuje utlačuje nebo upírá svobodu…někdy mi připomínáte protektorátní soldatesku co potřebuje vidět našivky na vestách k jejich označení a tím i snadnější rozbytí jim huby 5 na jednoho…držte se nějakých pravidel…tady hájíte rusa a pak šlapete po všech židech, kterým Putin říká pojdte do ruska

 9. Jaris napsal:

  Martine, zid odjakziva skodil spolecnosti. Bohuzel zasahuji do zivota normalnich lidi kazdy den. Na kazdem dulezitem miste sedi zid a nepracuje pro blaho spolecnosti jak by mela byt jeho povinnost, nybrz pro svuj prospech nebo prospech sveho zidovskeho kamarada ci Izraele. Jak muze, tak skodi. Nasi predkove nas pred nimi varovali, co je vetsina zac. Dnes se tato pravda potvrzuje. To, ze Putin zval zidy do Ruska mi neni dost dobre jasne a nevidim to jako priznive znameni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!