Turecko učinilo prohlášení o zabavení opozičních novin Zaman

vodotryskTurecký premiér Ahmet Davutoglu prohlásil, že úřady republiky nemají žádnou spojitost s rozhodnutím soudu o jmenování správců pro řízení opozičního deníku Zaman. „Naše vláda s tím nemá žádnou spojitost. Byla provedena rozhodnutí přijatá soudními orgány. Je to čistě právní proces. Nikdo by neměl mít pochybnosti týkající se svobody tisku v Turecku,“ — citují RIA Novosti slova tureckého premiéra.

Předchozí demonstrace aktivistů u budovy novin Zaman byla rozehnána místní policií, která použila vodní děla, slzný plyn a plastové náboje.

I vedoucí blízkovýchodní kanceláře RT Paula Siler byla při rozhánění demonstrantů u budovy redakce opozičních novin Zaman v Istanbulu zasažena slzným plynem.

Spolupracovník novin Emre Sonkanom v rozhovoru pro RT označil události posledních dní za „konec demokracie v Turecku“.

Předseda Europarlamentu Martin Schulz ve svém Twitteru napsal, že postup turecké vlády proti deníku se stane předmětem jednání na summitu EU – Turecko.

„Obsazení novin Zaman je dalším úderem po svobodě tisku v Turecku. Mám v úmyslu na pondělním jednání tuto otázku nastolit,“ – píše se v jeho prohlášení.

Zdroj: https://russian.rt.com/article/152316
5 Komentářů k Turecko učinilo prohlášení o zabavení opozičních novin Zaman

 1. jaja napsal:

  Víte proč potečou další prachy do Turecka?
  Protože se rozesmátí eurohajzli s Turkem dohodli, že se o ně jednoduše rozdělí.
  A to není jen tak pár melounků které si tu mohou ulít, to jsou miliardy!
  Tohle by v EU tak jednoduše nešlo, ale přes Turecko to není problém.
  Tam žádná kontrola nebude a novináři taky ne.
  Takže platit se bude. Hodně a hodně dlouho!
  Jasné?

  • weissbach napsal:

   Já to vidím spíš jako skryté financování tureckých vojenských aktivit proti Sýrii a Rusku a selektivní výběr džihádistů dovážených do Evropy. A tu kradenou ropu, kterou brali od IS musí taky někdo vykompenzovat.

 2. Ikema Monika napsal:

  Oni jsi to Turci mezi sebou vyřeší a toho šmejda Ordogana co nejdříve pověsi do průvanu Kurdové se spolči a zbytek vládní lůzy nestačí utíkat !!! Peníze se mají zaplatit až v roce 2018 ! Ale letos budou volby ve Francii pokud vyhraje Le Pen odchod s EU pak ještě Britové se budou rozhodovat ! No a za dva roky zde už EU dávno nebude !!! Češi jsi musí ohlídat pořádně hranice a to je vše !!! A vy všichni musíte také věřit lepší časi a ne se neustále zaobírat nepozitivne a černě !

 3. Federmann napsal:

  „Nikdo by neměl mít pochybnosti týkající se svobody tisku v Turecku,“

  Vždyť také nemá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!