Hakim Amdouni / Lukáš Ali Větrovec – migrace pohledem muslimů – Debatní klub

muslimovecr

Migrace, téma zasahující Evropu v rozměrech dosud nevídaných. Své postoje sdělují lidé z celého společenského, politického i náboženského spektra a abychom rozšířili divákům horizonty, rozhodli jsme se do Debatního klubu pozvat dva občany České republiky, kteří vyznávají islám, aby nám sdělili, co si myslí o migraci, o jejích příčinách a důsledcích. Jak nahlížejí na souvislosti a kontexty a zda nabídnou i nějaká řešení.
Do Debatního klubu přijal pozvání muslimové Hakim Amdouni a Lukáš Ali Větrovec.
25 Komentářů k Hakim Amdouni / Lukáš Ali Větrovec – migrace pohledem muslimů – Debatní klub

 1. weissbach napsal:

  Jak se ze zakomlexované nuly stane Ali, boží bojovník…

 2. admin napsal:

  poslouchal jsem asi 40 minut a je to bída :-(
  Už delší dobu se chystám napsat něco ve stylu: Příslušnost k jakémukoliv náboženství je duševní nemoc a tak je třeba k tomu přistupovat.
  A to rozhodně nejsem ateista.

  • Svarog napsal:

   Drtivá většina lidí nejsou ateisté, nýbrž agnostici. Souhlasím, že každé jedno náboženství slouží jenom a pouze k ovládání a zotročování lidí. Ovšem něco jiného je mít Víru (staří Slované, nebo východní nauky). Takže pozor, neplést si náboženství a Víru!!! Já osobně mám svou vnitřní Víru, ač se nemodlím k žádné modle. Přesto věřím ve vyšší moc.

   • Josef Švejk napsal:

    A moudrá babička usoudila, že: Věřit, znamená hovno vědět.

    • Svarog napsal:

     A rudý komisař Jaroslav Hašek napsal Osudy dobrého vojáka Švejka

     • Josef Švejk napsal:

      Je obdivuhodné, že Jaroslav Hašek ač silný pijan byl přesto schopen napsat tak zajímavou knihu a jiní ač střízliví nevyplodí ani zlomek toho a tak jim nezbývá než se upnout k nějaké vyšší moci o níž vědí asi tak jen zblo.

    • igrain napsal:

     Těžký omyl, Josefe Švejku,
     moudrá babička totiž říkala, že „MYSLET je hovno vědět !!!“.

  • weissbach napsal:

   1***

  • Pepi napsal:

   Admin:“Prislusnost k jakemukoliv nabozenstvi je dusevni nemoc a tak je treba k tomu treba k tomu pristupovat“.Chapu:admin je uplne zdravy po vsech strankach,vsichni ostatni jsou nemocni,pokud se s nim neztotoznuji.Dekuji za vysvetleni :-)
   A taky dekuji za zajimave video,ktere si bohuzel rovnez neposlechnu do konce,protoze jsem na cestach. :-(

  • contumax napsal:

   Svarog

   Ve vyšší moc věří i zvířata…!!!

   Mají zvířata duši…???

   Vědí, že umřou…

   Jak přemýšlí zvířata…???

 3. weissbach napsal:

  „Chapu:admin je uplne zdravy po vsech strankach,vsichni ostatni jsou nemocni,pokud se s nim neztotoznuji.Dekuji za vysvetleni“

  Admin je opravdu duševně zdravý. Totéž se nedá napsat o vás. Jinak byste nezplodil tento protimluv, kdy navíc komentujete text, který nenapsal.
  Protože máte potíže s chápáním elementárních věcí, tak ten váš nesmysl, který admin nenapsal a který je výplodem pouze vaší mysli, znovu zopakuji velkým písmem:
  „ADMIN JE UPLNE ZDRAVY PO VSECH STRANKACH,VSICHNI OSTATNI JSOU NEMOCNI,POKUD SE S NIM NEZTOTOZNUJI.“

  Já jsem si tady v adminově příspěvku nic takového nepřečetl a ani mi to z něho nevyplývá.

  Admin má pravdu, že náboženství /příslušnost k církvi, sektě, kultu/ je duševní nemoc. Je to myšlenkový virus, který přepisuje dráhy v mozku. A nejlépe o tom vypovídá skutečnost, že každý příslušník církve a sekty je přesvědčen o své vyvolenosti skrze onu příslušnost, čímž se u něj vyvíjí skryté nebo zjevně projevované nepřátelství vůči jinak smýšlejícím. A to od blahosklonné lítosti přes zesměšňování k osočování, pomluvám a hrubému násilí. Toto si vždy odůvodní tím, že jeho domnělí nepřátelé jsou zároveň nepřátelé boha, božstva, kultu…. Což lze doložit důkazním materiálem z inkvizičních a čarodějnických procesů, masakrech islamistů, Svatyně lidu, Óm Shinrikjó atd… Takže ano, je to duševní nemoc. Je to programování a stejným způsobem pracují personální, reklamní a marketingové agentury, think tanky, ideologie…

  • admin napsal:

   děkuji ti, náčelníku, že ses mě zastal :-)

  • Petr napsal:

   Jenže tak jednoduché to není. Napsat, že příslušnost k náboženství je nemoc. Ten, kdo to posuzuje, z jakého pramene neomylnosti vychází? To není pýcha? Nemocný člověk by tvrdil, že zná všechno. Jenom ten, kdo by znal všechno by byl schopen posuzovat cokoliv úplně. Toho ale žádný člověk schopen není. Tudíž tato debata, vzhledem k lidskému poznání, nemůže mít konce, tedy do (konce) času.

   Tvrzení“ každý příslušník církve a sekty je přesvědčen o své vyvolenosti“, „Což lze doložit důkazním materiálem z inkvizičních a čarodějnických procesů, masakrech islamistů…“: DEJTE SEM TY DŮKAZY! Snad máte odkazy na skeny archviních materiálů, výnosy, zajímá mě to.

   • weissbach napsal:

    Pane, dohledejte si je sám. Myslím to vážně. Pouštět se do předem nesmyslných debat a dodávat důkazy, když dovolíte, nebudu. Některé lidi prostě nepřesvědčím /a ani to nemám v úmyslu je přesvědčovat!/, neboť již patří mezi „vyvolené“ a já jim pouze beru tu jejich iluzi, což pochopitelně z hloubi duše odmítnou.
    Buďte tak laskav a podívejte se do historie náboženských válek, podívejte se do zdokumentováných čarodějnických procesů /ty jsou písemně zachovány, zejména ty ze 17. století/. Odkazů najdete mraky.
    Podívejte se na historicky doložené masakry mezi Sikhy a hinduisty, mezi muslimy a hinduisty, na arménský holokaust, na vyhlazování katarů a albigenských, na počínání fanatiků v Iráku, Sýrii, na Kavkaze… Jaké důkazy bych vám měl předkládat.
    Jedinou omluvou Vašeho dotazu může být to, že kladete rovnítko mezi náboženství a vnitřním cítěním člověka. To ale je úplně jiná diskuse. Stejně jako admin, ani já nejsem ateista.
    Náboženství jsou výtvorem lidí a jsou upravena tak, aby mohla další lidi ideově ovládat tím, že předstírají, že jsou ve spojení s Bohem a mohou jim zajistit to, co zajistit nemohou. Ale to není podstatné, podstatné je, že JIM lidé uvěří a budou JIM sloužit. S Bohem samotným to nemá co dělat. Tedy kromě toho, že je Bůh skloňován ve všech pádech v každé druhé větě. Posuzujte podle výsledků /ovoce/, ne podle vytrubovaných frází a slov …
    Ostatně komunismus i kapitalismus jsou také náboženství v něž je třeba věřit. Jedno oslavuje rovnostářství, druhé zlaté tele. První má alespoň vzdálený ráj definován jako všeobecně společné materiální dobro, druhé je jen honbou za mamonem a faktickým uctíváním prázdného materialismu.

    • Petr napsal:

     Debatovat nemusíme, ale odkazy jste nedal. Těch jsou vskutku spousty a právě proto mě zajímalo, z jakých vycházíte.
     Katary byste zřejmě nechal působit, stejně tak třeba i německou armádu za II. sv. války (to totiž bylo taky náboženství).
     Myslíte si snad, že ateisté a agnostici nemají svoje náboženství? Věří v sebe, mají komunity, třeba právě zde.

 4. Ampér napsal:

  Vážení,
  to sa nedá poslúchat. (su u Dolňácka.:))

  • contumax napsal:

   weissbach

   To jsi napsal pěknou blbost, protože jsou “ věřící “ , kteří Písmo ani Korán nebo v jiných náboženstvích skoro nic nečtou…!!!
   Můžu li to tak popsat pořádně nečtou, protože se obrací víc k člověku nežli k Bohu…

   A v menšině jsou ti, kteří člověka nepovažují za svého vůdce a ale Boha…

   Tudíž jsou kacíři…

   A právě jsme u toho, katolická církev má člověkem vymyšlený katechismus a všelijaký idiotský institucionální předpisy a zákony a prohlášení např. papežské Buly …

   My papež Benedikt XVI nebo ten a ten papež, vyhlašujeme, že je nám podřízen každý člověk…bla bla bla..

   My papež jsme náměstkem Ježíše Krista…

   No a tady tomu evangelické církve nevěří a tak tím vznikly třenice nejen o Písmo ale o to, že život se stával nesnesitelným jak ze strany církve tak ze strany feudálú…

   A když je útlak, notně vznikne skupina bránící se útlaku…

   Takze to je chybně pojmenovaný svádět skoro vše na náboženské války, to mě někdy přijde, že sem poslední dobou chodí lidi s omezeným myšlením…

   Podobné to je dnes, je to snesitelný žít v ustavičně v útlaku a v trvalé ve lžích…???

   • contumax napsal:

    Pepi

    Svým způsobem můžu nazvat fanaticky smýšlející i dnešní většinovou materialisticko poživačnou společnost a novým náboženstvím s modlou zvanou “ mamon “ víra v peníze, novodobý bůh, pár století starý…!!!

    • Pepi napsal:

     contumax:nikoliv svym zpusobem,ale uplne doslova je muzes takto nazyvat protoze je to pravda.Existuji nackove,komunisti a navic jeste konzumisti.
     Nacek musi mit tu spravnou rasu(to je jeho modla),komunista slouzi te spravne tride(to je jeho „presvedceni“),konzumista toho musi mit co nejvic za kazdou cenu,to „mit“to je jeho buh.
     Modlam rikaji budhiste iluze a maji pravdu.

 5. Pepi napsal:

  weisbach:s Vasi kritikou nabozenstvi by se i dalo souhlasit.Zapomel jste se ale zminit rovnez i o Charlesovi Mansonovi,prorokovi ktery cetl svoje „vize“z pisni Beatles(Helter Shelter).Tam bylo ukryto poselstvi o rasove valce,minil Charlie(zpevak,vudce sekty+inspirator moderni pop kultury).Charles siril povesti o tom ze cernosi skryvaji v tajnych skladech obrovske mnozstvi zbrani,a chystaji se kazdou chvili zautocit na bile.Neco(nekoho) mi to pripomina…
  Okultni vrazdy spachane cleny jeho sekty mely byt zacatkem Armagedonu po kterem by se Charles M.a jeho sekta stali vladci USA.
  Na druhou stanu je blbost svadet vsechno zlo na nabozenstvi.
  Hitler nebyl zadny typicky privrzenec organizovaneho nabozenstvi,rovnez nebyl ateista.Na druhou stranu Stalin byl ateista.
  Evropske umeni(i umeni zbytku sveta)temer vzdy vychazelo z nabozenskych predstav,nabozenstvi melo vzdy vliv na formovani spolecnosti,nekdy dobry,jindy spatny,at uz krestanstvi,islam nebo jejich predchudci ci potomci,o tom neni sporu.
  Clovek je duchovni bytost a snazi se systematizovat svoje predstavy,nekdy uspesne,jindy mene a tim vznika nabozenstvi.
  Mozna je cele lidstvo dusevne nemocne…(?)

  • weissbach napsal:

   -“Evropske umeni(i umeni zbytku sveta)temer vzdy vychazelo z nabozenskych predstav,nabozenstvi melo vzdy vliv na formovani spolecnosti,nekdy dobry,jindy spatny,at uz krestanstvi,islam nebo jejich predchudci ci potomci,o tom neni sporu.“

   Jiné umění nebylo povoleno a jedině toto umění bylo podporováno finančně, proto nejlepší umělci tvořili ve službách církve.
   Ale nemáte pravdu ani v tomto tvrzení. Umění je především otázkou cítění a schopnosti ho formovat hudbou, malbou, architekturou. Proto je renesance vzletnější než například pompézní baroko. Máte například pocit, že vlámské malířství je méně umění, než Sixtínská kaple?

   Ad Manson
   Duševně vyšinutý manipulátor nejde brát vážně jako tvůrce nějakého náboženství. To už je úspěšnější Jára, který odháčkovával naivní slepice pohlavním stykem…

   • contumax napsal:

    Pepi a weissbach

    Především pánové…

    Člověk je tvořivý po svým Tvůrci,po Bohu a On nám rozdal různý dary, dar, zpěvu, dar hraní na hudební nástroje, dar stavitelství, dar psaní knih, dar mluvy atd. atp.

    Tudíž čím víc je citlivější, čím víc miluje, tím lepší a krásnější dílo…!!!

    To co mám v duši, to dám do kamene v sochařství, v malířství nebo v hudbě…

   • Pepi napsal:

    weisbach:“Dusevne vysinuty manipulator nejde brat jako tvorce nejakeho nabozenstvi.“Tak to si za 1.protirecite-vzdyt spravny antislunickar musi v jednom kuse urazet proroka Mohameda a nazyvat ho manipulatorem atd.a za druhe sam uvadite priklady jako Jim Johnes,Shoko Asahara a pod.Ti byli co?Uplne normalni?A Manson,krome toho ze mozna byl pokusnym kralikem CIA podobne jako pastor Jim Johnes je „umelec“,sklada texty pisni a dava inspiraci moderni hudbe-napr.Guns n`Roses,Marylin Manson atd.Takze vysinutec,ale vlivny!

  • contumax napsal:

   weissbach

   Zapoměl jsi na antiku…

   Románský sloh a co teprve gotika…???

   Všimni si weissbach u, že lidstvo ve všem má úpadek…

   Kultura spáchala sebevraždu…

   Na druhou stranu všechno je propojený nejen viditelně ale i neviditelně…

   Pokud člověk začne obcházet duchovní zákony, okamžitě to má vliv na věci viditelné…

   Ti jest co vidíme…

   Tudíž když budu přemýšlet tak časem zjistím, že všechny řády a zákony a zákonitosti musela dát, ustanovit Inteligentní bytost…

   Tato bytost nechce nic co stvořila zničit, tedy mimo ničitele, který stvořený svět ničí…

   Náboženský války, často byly z důvodů moci, chamtivosti…

   Kdo nejvíc za všemi válkami stojí…???
   Která církev…???

   Kdo se jí bránil, které menší a ne příliš významné církve se jí bráníly…???

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!