ISIS v Evropě přebírá obchody s drogami

2b908e65ec9bb539b7428cbc4f7d66fe7ISIS v Evropě, budoucnost Ukrajiny a migrantská krize v interview s Mateuszem Piskorskim s PhD z politických věd a zakladatelem Evropského centra pro geopolitické analýzy.

Jak byste hodnotil současnou situaci na Ukrajině s ohledem na to, co nedávno řekla Julia Tymošenko. Ta věří, že když se nic nezmění, tak by současná vláda mohla být svržena samotnými ukrajinskými občany. Je třeba, abych připomněl, že v tomto ohledu je skutečnou hrozbou i nekontrolovaný přístup ke zbraním, které Ukrajinci vlastní.

Současnou Ukrajinu nelze popisovat jako stát, nýbrž jen jako oblast pod kontrolou skupin organizovaného zločinu. Jasně je vidět, že i v západní části Ukrajiny jsou místní vlády financovány oligarchy, kteří kontrolují situaci, nikoliv policie. Současná Ukrajina nesplňuje definici státu.

V porovnání s Ukrajinou v žádné jiné zemi Evropy nenajdete tak obrovské množství střelných zbraní dostupných na tzv. ‚černém‘ trhu. Stojíme před situaci s podloudným obchodem se zbraněmi a takovou, v níž neznáme místo určení těžkých zbraní včetně raketometů, které během tzv. Euro-Majdanu ztratily vojenské jednotky, když protestující okupovali kanceláře ministerstva vnitra. Pravý sektor a další organizace operující na Ukrajině ty zbraně odmítly vrátit – proto předpokládám, že tyto zbraně jsou pořád na otevřeném trhu.

Buď s nimi obchodují, nebo což je ještě horší, by ty zbraně mohly být v rukou extremistických skupin. Je samo sebou, že v případě těžkých sociálních třenic, tj. když takové pojistné ventily jako masová emigrace z Ukrajiny ze sociálních a ekonomických důvodů skončí, tak by taková situace mohla vést k pokusům o ozbrojený puč. Ten nelze úplně vyloučit. Kdyby se paní Julii Tymošenkové podařilo vrátit se do politiky a zformovat svou vlastní vládu, tak by ji také mohl stihnout stejný osud a nikdo to nebude schopen kontrolovat. Taková je tragédie Ukrajiny a to vyvolává otázky: co bude ‚po‘ Ukrajině?

Dostáváme další a další informace o aktivitách Islamistického státu, který v Evropě plánuje útoky. Myslíte si, že je v tomto ohledu situace na Ukrajině pod kontrolou?

Když jsem byl nedávno na Krymu a mluvil s místními Krymskými Tatary, dověděl jsem se, že mezi agresivními milicemi na Ukrajině jsou i islamisté včetně takových, kteří bojovali na Středním východě, a někteří z nich mají konexe s Islamistickým státem. Tito lidé by mohli zkoušet překračovat polsko-ukrajinské hranice, když vidí jejich propustnost, a vstupovat tak do EU.

Je tam např. batalion Džochar Dudajev, který v současnosti operuje na území Ukrajiny. Vyslán byl do Mariupolu. Když jsem byl nedávno v Doněcku, místní vojenská kontrarozvědka sbírala informace týkající se přítomnost žoldnéřů v ukrajinských vojenských jednotkách, a poskytla mi potvrzení, že militanti Islamistického státu operují zrovna i v řadách batalionu DžocharDudajev.

Je tu také LenurIsljamov, Krymský Tatar, který se svou ozbrojenou jednotkou nedávno zorganizoval energetickou blokádu Krymu. Isljamova podporuje vůdce Krymských Tatarů Mustafa Džemiljev. Ti jsou zodpovědní za vytváření jednotky financované Tureckem v rámci ukrajinské oficiální Národní gardy – což je údajně batalion Krymských Tatarů, který je ve skutečnosti jednotkou skládající se i z velice odlišných zástupců muslimského světa včetně wahhábitů a lidí spojených se strukturami Al-Kaiídy nebo Islamistického státu.

Stačí, aby byli ochotni bojovat proti Rusku, aby byli na Ukrajině okamžitě považováni za spojence včetně teroristických skupin předstírajících, že jde o legálně operujících jednotky, i když ve skutečnosti mají vztahy s Islamistickým státem.

Tito lidé představují hrozbu pro samotné obyvatelstvo Ukrajiny, protože až konflikt na Ukrajině skončí, mohou vyvíjet teroristickou činnost uvnitř ukrajinských hranic. Ukrajinské úřady jsou ale i přesto o jejich přítomnosti na ukrajinském území buď potichu, nebo jim i poskytují podporu, jako např. LenuruIsljamovi.

Teď jsem přesvědčen, že i na území EU pod těmi vlnami uprchlíků, jsou zástupci Islamistického státu. ISIS se v Evropě pokouší převzít obchod a distribuci drog, o čemž média mainstreamu také mlčí. Podloudný obchod s drogami je jedním z hlavních zdrojů jejich obživy. Tvrdě se pokouší tento business převzít od Albánské a Kosovské mafie, která až dosud pracovala pod americkou záštitou US základny Bondsteel v Kosovu. V těchto dnech přechází business obchodu s drogami do rukou Islamistického státu, který tu má dobře rozvinuté struktury a jeho zástupci jsou už v Západní Evropě dávno přítomni.

Polsko se před nějakým časem dopustilo nenapravitelné chyby, když poskytlo útočiště velké skupině čečenských bojovníků, i těch s teroristickou a válečnou zkušeností. Nemohu vyloučit ani eventualitu, že polsko-ukrajinská hranice se nestane vstupní branou pro příliv migrantů plánujících teroristické útoky na území Evropské unie.

09.03.2016Author: Konrad Stachnio

Zdroj: http://journal-neo.org/2016/03/09/isis-takes-over-drug-trafficking-in-europe/
12 Komentářů k ISIS v Evropě přebírá obchody s drogami

 1. Hum napsal:

  Fetaci z mimovladok budu mat lacnejsi matroš

  • Adolf Balík napsal:

   O důvod víc, aby to podporovali.

  • Pepa z Depa napsal:

   Drogy jdou sázka s vaší myslí.
   Autor: Jim Morrison

   Přestat kouřit je snadné – měl bych to vědět, dělal jsem to už tisíckrát.
   Autor: Mark Twain

   Dýmka je kus páchnoucího dřeva; na jednom konci je oheň a na druhém blázen.
   Autor: Abraham Lincoln

 2. weissbach napsal:

  Každý terorista, pašerák drog, obchodník s lidmi, pašeráci zbraní, ti všichni musí být té bruselské pakáži a Angele vděční za miliardové zisky. Možná jim taky něco posílají na účet. Nějaké poděkování za dobrou spolupráci.
  Včera jsem shlédnul tohle a doporučuji https://www.youtube.com/watch?v=S691yKqGy_g
  Mám chuť to česky otitulkovat. Nezná někdo odkaz na originál?

 3. Zighartice napsal:

  Invaze přibývalců severní cestou mě nepřekvapuje a nepřekvapí. Nehledě na skutečnost, že poslední dobou pendluje kompletní námořní flotila ukrajiny do Turecka a zpět s armádou a zbraněmi viz. historie „Syrské válčiště“. Pakliže přibývalci prozatím nepřekročili Dunaj a jejich cílem bylo Porýní, očekávám skutečnou invazi přibývalců severní cestou z Ukrajiny přes Polsko a následné vyjádření elit o nemožnosti eliminace severní cesty, neboť mají dost problémů s vypořádáním situace ve státech jižní Evropy…Ups

  Nelze upírat svobodu nikomu, kdo má natolik vyspělé myšlení, že chápe její smysl a touží po tomto stavu. (I. Asimov)

  • weissbach napsal:

   Vláda v Kyjevě je ideální nástroj rozvratu a chaosu, odtud se můžeme nadít všeho. Jen pochybuji, že by je Poláci pustili přes svoje území.
   Očekával bych spíš zefektivnění migračního toku leteckou dopravou přímo do jednotlivých zemí. Ostatně dohoda s Tureckem nic jiného v praxi ani není. Výměna kus za kus mě „pobavila“. To zmenežují tak, že zoufalce budou vrace do Turecka a sem nám budou posílat cvičené profesionály s tureckým pasem a osvědčením spolehlivosti? A platit to budou evropští muklové.
   Pokud to projde /nejspíš ano/, to bude teprve kšeft. Oni to mají vždycky vymyšleno tak, že vlastní likvidaci si lidi zaplatí sami… Stále znovu a znovu…

 4. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Evropa se přemění v „Somálsko“,ta „rakovina somalizace“ vznikla na Ukrajině a imigranti zajistí,aby se její metastázy rošířily po celé EU….Připravte se na to,apokalypsa začíná….

  • weissbach napsal:

   Přesně…

  • weissbach napsal:

   Je to tady?
   „Členské státy Evropské unie by měly v rámci dohodnutého programu přerozdělování žadatelů o azyl přebírat z Řecka a z Itálie nejméně šest tisíc lidí měsíčně. Novinářům to řekl eurokomisař pro migraci, vnitřní záležitosti a občanství Dimitris Avramopulos.“

   • weissbach napsal:

    Takže se konečně dostáváme pomalu ale jistě na ta čísla vytištěných dokladů ministerstva vnitra….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!