„Pouštní ofenziva“ proti Islamistickému státu (ISIS): Masivní nasazení sil Sýrie, Hezbollahu a Ruska

syrianarmy2-510x309Loni v květnu Islamistický stát Iráku a Al-Shamu (ISIS) šokoval syrskou vládu rozsáhlou ofenzivou k zabrání rozlehlé pouštní oblasti gubernie Homs. ISIS během jednoho týdne přetížené Syrské arabské armádě (SAA) sebrala ropou bohaté město Al-Sakhenah a pradávné město Palmyra (Tadmur) a donutila ji k frenetickému ústupu přes mnoho kilometrů pouštního terénu.

ISIS jí zasadila ještě další ránu zahájením další ofenzivy v srpnu k zabrání jihovýchodního venkova gubernie Homs, do čehož patřilo i pradávné asyrské město Qaraytayn a hraniční přechod Tanf.

Syrské ozbrojené síly se po několik měsíců opakovaně snažily území kolem Palmyry a Quraytayn znovu získat; každá ofenziva však skončila zklamáním, jelikož obrana ISIS se ukázala být příliš silná.

Tento problém částečně způsobilo to, že Syrské ozbrojené síly trpěly nedostatkem vojenského personálu k udržení znovu dobytého území, které vzaly ISIS.

Jelikož tímto nedostatkem trpěly v celé zemi, dostalo se Syrským ozbrojeným silám největšího daru, v jaký mohly doufat, loni v září, když do války vstoupilo Ruské letectvo.

Ruské nálety proti nepřátelům syrské vlády nejenže byly časté, byly i neuvěřitelné účinné.

Teď, když je ISIS kolem Palmyry a Quraytaynu zablokovaná, jsou Syrské ozbrojené síly v postavení, kdy mohou svou značně očekávanou ofenzivu k znovuzískání této ropou bohaté části střední Sýrie konečně provést. Syrskou arabskou armádu (SAA) při tom povedou prominentní velitelé Tygřích sil plukovník Suheil Al-Hassan a plukovník Shady Al-Isma’el.

Tygří síly Syrské arabské armády bojují spolu ještě se 67. Brigádou 18. Tankové divize a s mocnými provládním miličními frakcemi: LiwaaSuqour Al-Sahra (brigáda Pouštních jestřábů), Dara’ Qalamoun (Štít Qalamounu), domobrana Národních obranných sil (NDF), Syrská sociálně nacionalistická strana (SSNP) a Kataebat Al-Ba’ath (bataliony Al-Ba’ath).

Navíc kromě syrských sil se těchto operací k osvobození Palmyry účastní i četné zahraniční skupiny včetně Hezbollah (Libanonci), Harakat Al-Nujaba (Iráčané), Liwaa Al-Badr (Iráčané), Liwaa Imam Ali (Iráčané) a Kataeb Hezbollah (Iráčané).

Dohled nad všemi těmito pouštními operacemi budou mít vojenští poradci od ruské Námořní pěchoty a z íránských Útvarů revolučních gard (IRGC).

Ač syrské síly už v posledních několika dnech provedly několik výpadů s postupy; tak stejně hlavní ofenziva ještě nezačala.

Podle vyššího velitele Tygřích sil má mohutná pouštní ofenziva začít v nadcházejících dnech, ale bude to ještě záviset na četných faktorech prostředí.

Ústřední velitelství Syrské arabské armády pro tuto ofenzivu se svými spojenci připravuje plány už dlouhou dobu; předpokládá se, že to bude největší vojenská operace, která se zatím v této brutální válce odehrála.

By LeithFadel
GlobalResearch, March 09, 2016
AlmasdarNews 9 March 2016

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/the-desert-offensive-against-the-islamic-state-isis-massive-deployment-of-syrian-hezbollah-and-russian-forces/5513145
7 Komentářů k „Pouštní ofenziva“ proti Islamistickému státu (ISIS): Masivní nasazení sil Sýrie, Hezbollahu a Ruska

 1. Ikema Monika napsal:

  Ofenziva Ruské diplomacie –Syrie se stane spolkovou republikou! Jde o reálni návrch aby mohlo dojit k mírovému uspořádání země ! Rusky návrch umožní zachovat celistvost země a preventivně znemožnit invazi cizích vojsk Turecka. Saůdi Arábie a připadne NATO a poskytne i samosprávu regionům !!!

 2. tomáš napsal:

  vyhladit všechen ten sunitskej teroristickej ksindl do posledního chcípáka…

 3. Torena napsal:

  Nezbývá,než popřát hodně štěstí.Bojují i za nás,ač si to většina lidí u nás neuvědomuje.

  • hel napsal:

   já vím, jenže té většině jsou dnes a denně vymývány mozky naprosto koncentrovaně a systematicky propagandou….o hezbollahu se dozvěděli pouze to, že jde o teroristickou zločineckou organizaci ( z pohledu izraele samozřejmě) a ohledně ruska jen nepřetržitou sérii pomluv..hvězdou a nejvyšším spasitelem jsou usa, které dnes vyhmátly a zneškodnily v sýrii výrobnu chemických zbraní islámského státu….unavený vystresovaný ovčánek u tv zpráv jásá: zase nás zachrání amerika…jupíí

 4. espicek napsal:

  SAA Forever.díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!