Syrské válčiště 10.3.2016 – video a jeho přepis

10.03.16_Rebellion-in-RaqqaSyrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci pokračuje v jihovýchodním Aleppu ve střetech s ISIS. Ve středu provládní síly zabraly vesnice Shabib, Kharbeel, Akeel, Al-Qlay’at a Sirada na planinách Khanasser, čímž rozšířily nárazníkovou zónu podél strategické zásobovací trasy do Aleppa. V sériích neúspěšných pokusů o útoky v Tal al-Aiss bylo zabito nejméně 26 členů al Nusra a Jund al-Aqsa. Nejsou však žádné náznaky, že by militanti v této oblasti s pokusy o protiútoky skončili.

Syrské a ruské válečné letouny zintenzivnily nálety na pozice ISIS v Palmyře. Podle zpráv se tyto letecké operace soustřeďují na oblasti as-Sawwanah a al-Bayarat poblíž města. Jednotky syrského dělostřelectva rovněž bušily do pozic militantů v ropou bohatém regionu Jezl.

ISIS mezitím zahájila ofenzivu ve východních a jihovýchodních částech provincie Homs s útoky na bašty loajalistů v lomu al-Maqale’a, Thanieyeh al-Rajmeh a Dhuhour al-Hayyal. Tyto útoky SAA odrazila.

SAA zahájila ofenzivu na baštu ISIS u města Quaryatayn. Teď tam probíhají střety.

9. března byly hlášeny sporadické střety mezi civilisty a militanty ISIS ve městě Raqqa, tj. v hlavním městě tohoto samozvaného Kalifátu v severovýchodní Sýrii. ISIS na to reagovala zřízení dalších kontrolních stanovišť a novou vlnou zatýkání po celém městě. Před tím přicházely série zpráv, že asi 200 bojovníků změnilo stranu a zabralo část města Raqqa.

Člověk by měl uvážit zřetelnou možnost, že takovéto zprávy představují úsilí místních sunnitských kmenů o zřízení příměří s nejméně jednou z hlavních sil pochodujících ve směru Raqqa: se Syrskou arabskou armádou nebo s kurdskými milicemi. Takovýto vývoj představuje skutečnost, že ISIS začala ztrácet vliv i na těch územích Sýrie, která formálně kontroluje.

Pravděpodobnost takovéhoto přebíhání od ISIS na stranu vítězů rozebírá a srovnává s podobnými situacemi z nedávné minulosti tento do češtiny přeložený článek:„Revolta“ v Raqqě: závěrečné dějství ISIS?

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-mar-10-2016/
2 Komentářů k Syrské válčiště 10.3.2016 – video a jeho přepis

 1. Eduard Kamensky napsal:

  Paradoxy naší doby
  Rusko vzalo válku v Sýrii vážně a likviduje ISIS na všech frontách. Jakého se mu za to dostalo vděku. Pisálci a USČT si dál melou svoji protiruskou propagandu.
  Na spoustě budov se objevily vlajky Tibetu. Tibet byl jednou z nejkrutějších civilizací na tomto světě. Byly tam tři skupiny obyvatel. Lámové vládli a určovali chod země. Druhou třetinou byli nevolníci, kteří pracovali na propachtovaných polích a lámům platili nájem. Třetí skupinou byli otroci, kteří měli menší hodnotu než zvířata. Lámové jim jako trest uřezávali ruce, uši a chodidla na nohou a ty pak nosili na opascích jako trofeje. V případě neúrody se stal nevolník, který včas nezaplatil otrokem.
  Usáma Bin Ládin nebyl v USA nikdy obviněn z účasti na jedenáctém září a nikdy mu s jedenáctým zářím nebyla prokázána spojitost. Jeho likvidace byla obyčejná vražda.
  Generál Patton, jež bude za nedlouho v Plzni oslavován a kterému tam snad byla postavena socha Je obyčejný US fašoun. Už na konci druhé světové války vypracoval plán na vyzbrojení německých SS jednotek, s kterými plánoval zaútočit na Evropu a válkou oslabené Rusko. Za to se ho sami američané rozhodli zbavit a jeho smrt je dodnes prezentována jako nevyjasněná nehoda.
  Čestní historikové z naší doby spáchali sebevraždu ve sklepeních svých úřadů a ti zkorumpovaní si nedovolí ani ceknout o pravdě. Svět se opravdu řítí do řiti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!