Nikolaj Starikov – o tvorbě peněz, inflaci, privatizaci

strikov2016

Ruský politik a analytik vysvětluje zjednodušeným způsobem úlohu peněz ve státě, jejich tvorbu a vznik inflace. Dále vysvětluje svůj názor na privatizaci. 30 minutové video se slovenskými titulky z února 2016
22 Komentářů k Nikolaj Starikov – o tvorbě peněz, inflaci, privatizaci

 1. Putinka napsal:

  Je vidět, že p.Putin si vybírá opravdu skvělé poradce. A jak jsem zjistila, tak Starikov je druhý ( po Pjakinovi), který přímo poukazuje na trochu divnou úlohu Medvěděva.

  • Justass napsal:

   Také jsem si všiml. Pjakin, také před časem mluvil o „divné“ úloze, roli Žukova ve II.WW. Hodně se o historii této války zajímám. Mám k ní mnoho knih. Mimo jiné i bichli
   od Žukova „Vzpomínky a úvahy“. Četl jsem ji už sice několikrát, nicméně kvůli té poznámce Pjakina jsem se do ní pustil znovu a dával si na dané obzvláštní pozor. Výsledek? Pjakin měl pravdu. Žukov se tam dost vymezuje vůči Stalinovi a to jen v důsledku svých neúměrných mocenských ambicí. I když Žukova uznávám byl to velký muž a vojevůdce. Jeho zásluhy na vítězství jsou nezpochybnitelné.

   • jop napsal:

    žukov sa so stalinom osobne neznášal, možno až nenávidel.
    ale potrebovali sa a preto spolupracovali

   • Putinka napsal:

    pro Justase: I když jsem ženská, tak o historii 2.sv. války se taky zajímám. I o rolích některých Stalinových spolupracovníků. A kdo nakydal kopy hnoje na Stalina? byl to Chruščov a přitom jsem se dozvěděla od Rusů, že Chruščov pozavíral víc lidí než Stalin. O Žukovovi jsem se zase dozvěděla, že to byl Trockista a proto ta vzájemná nenávist se Stalinem. No a trockisté by se nejraději o Rusko podělili s Hitlerem. Proto taky ty čistky mezi důstojníky. Žukov byl ale opravdu vynikající stratég a asi si uvědomil hrozbu za strany Hitlera a Stalin si zase uvědomil jeho schopnosti. To je pohled Rusů i tak nějak můj. O tom všem by se dalo psát velmi dlouho….

   • host napsal:

    Dle mých informací byl Žukov vojenský diletant a jen sovětská propaganda z něj udělala hrdinu a skvělého vojevůdce. Ono je těžké prohrát bitvu, když máte v zásobě miliony muklů a vězňů z gulagů, kterým preventivně míříte na záda kulometem, aby je nenapadlo se náhodou obrátit nebo vzdát a na ztrátách vám vůbec nezáleží.

    Ostatně, to byl pravděpodobně americký plán, nechat hitlerovo Německo a stalinovo Rusko navzájem vykrvácet na bojišti. A zbytek po válce dokončit tím, že odmítne Rusku prodávat obilí.
    A před koncem války rozbombardovat průmysl vznikajícího východního bloku (v ČR i jinde).

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Jen aby nešlo o variaci na známou hru hodný a zlý policajt – Putin x Medvěděv… Co se povede za to může Putin a co se nepovede, za to může Medvěděv :-)))

  • Rafael napsal:

   V poslednim dile PJAKIN rikal, ze Starikov je na strane ANTIMAJDANU a ze je nepritel statu. Ze snad jeho knizky psal nekdo jinej. Proste je v seskupeni, co chce sundat Putina, tak bacha

 2. jop napsal:

  aj Pjakin, aj Starikov, aj Putin sú všetci zástancovia súčasného systému, zástancovia peňazí, zástancovia bankového systému a úrokov.
  Oni nie sú na strane nejakého národa.

  Lebo kapitalizmus je vyciciavanie ľudskej energie a majetkov od dola k vyššie postaveným elitám.
  Všetci títo sú zástancovia systému elít, oni ovce strihajú, im je kapitalizmus a parazitizmus výhodný.

  Ovce ste vy, ovca som ja, nás strihajú.
  Nezachráni vás Putin, nezachráni vás súčasný systém.

  Zachráni vás zmena systému, zrušenie úroku, zrušenie tvorby peňazí bankami.

  Nikto z nich sa nestavia proti systému, oni len chcú stáť na vrchole finančnej pyramídy. Im systém vyhovuje, oni sú bohatí, oni sú v ňom potrební.

  Smola, musíte vidieť súvislosti, inak im skáčete na háčik.

  Elity každej krajiny sú parazitické, lebo žijú na úkor toho, čo bolo vytvorené „národom“ a elity to vykrádajú k svojmu prospechu.

  Putin je elita, je proruský, ale patrí k finančnej elite a chce ostať finančnou elitou.

  Kým budú existovať finančné elity, dovtedy budú ovce strihané. Priezvisko strihača oviec je bezvýznamné, lebo vždy je to len parazitický vznik bohatstva.

  Vy ste ovce, a oni sú finančné elity.
  Putin nebojuje proti bankstrom, Putin bojuje aby sa sám stal miestnym bankstrom, aby nebol kontrolovaný nadnárodnými bankstrami

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   To ano, a říká se, že nejde o to ovce pást, ale stříhat… ale aby se ovce daly stříhat musí být prvně co, a to závisí od kvality pastvy…

  • Justass napsal:

   jop – už zase střílíš mimo terč. Čim to asi bude, „rukama“
   či hlavinkou. Za bé bude správně – řek bych.

  • Jaro napsal:

   Vidiet stav neznamena vediet ako ho zmenit a zničit niečo je lahšie ako vytvorit stav na ktory je spol. zrela…

 3. miro napsal:

  Začiatok je fakt, ale celé to je z pohľadu bánk. A všimli ste si ,že za sebou má Stalina? Keby nebolo jeho, t -ak Rusko už nie je. To je však na podrobnejšie. Obeživa je len 8 – 10 % z tzv. emitovaných peňazí, 90 % sú MATRIXové čísla nepremeniteľné na obeživo. Tak to znamená,že ked „natlačím“
  70 mld., v skutočnosti to je len 7 mld do obeživa. Ostatok mi vezme navýšenie hodnôt ocenených aktív, ktoré sú predajné len tak na 5%. Sú to bane, Detroit, VW, aerolinky, Dubaj…..
  Do tohoto sa musíte dostať. Ani fuka viac. Obeživa natlačeného v EU je 247mld. dotláča sa len opotrebované a skryté vo fusakliach.
  Ostatok sú nadhodnotené akcie, nepredajné aktíva atd.
  Východisko by bolo zlikvidovat akciový trh, t.j. DLH.

 4. weissbach napsal:

  Toto odvětví ekonomiky rozhodně pokvete:
  „„Soudní exekutoři chtějí nabídnout své zkušenosti a kapacity k využití v ostatních oblastech vymáhání pohledávek, díky čemuž by mohlo dojít ke zrychlení a zefektivnění celého procesu. Jedná se například o činnosti týkající se insolvenčního řízení nebo zavedení kvalifikovaných předžalobních výzev rozesílaných soudními exekutory,“ uvedla Exekutorská komora ve svém novém programu „zodpovědného vymáhání“.
  http://www.novinky.cz/finance/396240-exekutori-se-pretahuji-s-vymahaci-o-cerstve-dluzniky.html

 5. Ikema Monika napsal:

  Amerika se chysta zrušit stodolarove bankovky! USA se potápí a snaží se přežít na úkor jiných zemi vyčerpali také zlaté rezervy Kanady !!! HTTP :// cont. ws/post/221263

 6. Definitiva napsal:

  Denne počúvame komentáre masmediálnych sračkometov o politike ECB, ktorá má svoje ciele, má v rukách nástroje a vie aj konať, momentálne koná záporné sadzby a tlačí Euro tak, ako FED, do nemoty.

  Ďalej sa dozviete, že cieľom finančnej politiky ECB, MMF, FEDu… je INFLÁCIA!!! Za socializmu bola inflácia nežiadúca a bola prejavom neschopnosti politiky. V kapitalizme je inflácia cieľom politiky.

  Inflácia je skryté zdaňovanie obyvateľstva!!!

  Inflácia má vraj vyvolať vyššie ceny, rast miezd, vyššiu spotrebu, vyššiu výrobu, dopyt po pracovných silách. Takto pekne po špirále nahor až do nekonečna. Nekonečný sústavný ekonomický rast, čo je v rozpore s prírodným a vesmírnym zákonom.
  Zdroje Zeme pre život sú limitované a Západná, mentálne zdegenerovaná politika, hlása nekonečný rast ekonomiky, rast spotreby, nekonečný konzum.

  Žijeme v procese globalizácie, čo je objektívny proces, človek to neovplyvní, globalizácia je riadená svetovládou, tú človek môže zmeniť, teda aj inflácia, ceny, mzdy… podliehajú riadeniu a tento proces riadenia je nastavený tak,

  že v nekonečnom procese inflácie bohatí bohatnú stále viac a rýchlejšie
  a chudobní chudobnejú stále viac a rýchlejšie,

  čo jasne potvrdzujú štatistiky.

  Preto je inflácia len sprosté skryté zdaňovanie, teda okrádanie občanov. Západná civilizácia si nectí stabilitu, ekonomický rozvoj tvorbou skutočných hodnôt-aj duchovných, rast blahobytu občanov a rozvoj duchovných kvalít jedinca a spoločnosti.

  Západ si ctí len neustálu infláciu a veci s tým súvisiace. Ctí si len neustály rast HDP a množenie peňazí v obehu. Lebo toto je skutočný prínos inflácie, rast HDP a kotenie peňazí. Vyššie HDP ešte nikoho nenakŕmilo a neošatilo, ale zaručene mnohých okradlo!

  • jan napsal:

   Definitiva,přesně tak.
   ČNB nám to jen potvrzuje svými činy.
   Pokud dojde ještě na záporné úroky,tak pokles hodnoty koruny,ještě víc klesne.

 7. Čech napsal:

  V dnešní ekonomice nastavené chazary se nevyznají už ani oni sami. Je nastavéná tak, aby vyhovovala jen jim a prostřednictvím dolaru jiné okrádala. Starikov má pravdu.

 8. Rafael napsal:

  V poslednim dile PJAKIN rikal, ze Starikov je na strane ANTIMAJDANU a ze je nepritel statu. Ze snad jeho knizky psal nekdo jinej. Proste je v seskupeni, co chce sundat Putina, tak bacha

  • Ada napsal:

   Normálka, Starikov má stranu Velikoje otečestvo, chce obnoviť Sojuz veľkosťou aj politicky. Je to komunista, raz aj povedal, že ak ho oslovíte tovarišč, cíti sa „komfortne…“ No a komunisti sú nepriatelia Putina a jeho komandy, ale najmä oligarchov. Je to jasné, museli by sa všetci vzdať majetku… Ale pritom sa stáva všeličo a Rusko by sa mohlo znova ocitnúť v 90. rokoch…

  • Jarek* napsal:

   Kolego, jde o to, že „všechno má svůj čas“. Putin dělá skvělou politiku, kdy požívá „všech proti všem“. To platí jak pro oligarchy, tak i pro vládu. Ve vádě má polovinu trotlů, ale využívá jejich vazeb k tomu, aby alespoň částečně makali. Starikov to chce všechno porušit a rozvalit, bez toho, že by disponoval novými kádry s nutnými vazbami až do nitra společnosti. Začíná se chovat jako slon v porcelánu. Zná teorii, ale není schopen, nebo záměrně není schopen ji adekvátně využít pro praxi. Protože to co v současnosti začal dělat, je všechno špatně.

 9. Slonda napsal:

  Definitiva – přesně !

 10. Jarek* napsal:

  Nerozumím mu, na co si s tím antimajdanem hraje. Dělá ze sebe „Trockistu“ se všemi důsledky z tohoto jednání plynoucími. Víc Putinovi nohy podrážet nemůže. Z jeho vystoupení v Praze jsem byl silně rozčarován. Zná KSB a DVTŘ a přesto takto koná. To je špatné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!