Polsko a Rusko se spojí proti ukrajinskému nacismu

kak-i-zachem-695-4500078V tyto dny se opět stalo aktuálním téma heroizace spolupachatelů nacismu na Ukrajině. Komise pro názvy při úřadu starosty Kyjeva doporučila přejmenovat Moskevský prospekt v Obolonském a Podolském rajónu na prospekt vůdce Organizace ukrajinských nacistů (OUN) Stěpana Bandery. V tutéž dobu poslanec za nacionalistickou stranu Svoboda Jurij Siroťuk oznámil, že brzy bude k veřejnému projednání také nanesena otázka přejmenování na prospekt Romana Šucheviče i třída Batunina v Děsjanském a Dněprovském okrsku. To vše se děje v rámci zákona o faktické heroizaci bojovníků OUN-UPA, který Nejvyšší rada přijala v roce 2015.

Je třeba říci, že za přijetí tohoto zákona Kyjev zaplatil ztrátou dobrých sousedských vztahů s Polskem, které na Ukrajině pokládají za dobrý příklad úspěšné evropanizace. Poláci hned na zvedající se nacifikaci sousední země reagovali. Ve Varšavě na nejvyšší úrovni zaznělo, že takové zákony rozhodně nejsou ve prospěch bilaterárních vztahů.

„Neštěstím tohoto zákona je, že dělá nemožným polsko-ukrajinský dialog, bez něhož nemůže dojít k usmíření a řešení důležitých otázek,“ – poznamenal ve vysílání polské televize tehdy ještě prezident země Bronislav Komorovský.

Andrzej Duda, který na prezidentský post nastoupil po něm, učinil ještě tvrdší prohlášení, když na účet heroizace ukrajinských nacistů řekl:

„Historická pravda je taková, že stovky tisíc Poláků byly zabity na Ukrajině, a oslavování těch, kdo je zavraždili, je krok, který rozhodně nevede ke nápravě a zlepšení vztahů s Polskem.“

V květnu Andrzej Duda dokonce odmítl kvůli tomu setkání s Petrem Porošenko. První setkání prezidentů Polska a Ukrajiny se tedy konalo až v prosinci roku 2015, celých šest měsíců po zvolení Dudy.

Vloni v létě polská vláda vyzvala ke změně skandálního zákona o heroizaci OUN-UPA. S prohlášením na toto téma vystoupila vice-maršál Sejmu Polska Elzbieta Radzishevsky. Na zasedání VIII. Meziparlamentního shromáždění Ukrajiny a Polska:

„Nechápeme obsah některých zákonů. Způsobují pochybnosti a spory a jsou diskutovány v Polsku už po mnoho týdnů.“

Nicméně ne všichni v polském vedení jsou ochotni obětovat sousedské vztahy s Ukrajinou kvůli tisícům nacisty UPA zavražděných Poláků. Ve svém projevu před poslanci sněmu ministr zahraničních věcí Polska Grzegorz Shetina řekl, že „nedávné přijetí čtyř zákonů o historické politice Nejvyšší radou nevidí jako hrozbu“.

Na to okamžitě reagovali polští poslanci Evropského parlamentu. Zejména Janusz Korwin-Мikke nazval tyto výroky odpornými a skandální návrh zákona srovnal s deklaracemi Hitlera.

Posuďte sami: v důsledku akcí ÚPA-ОUN a SB ОUN, kterých se účastnila část místního ukrajinského obyvatelstva, počet mrtvých Poláků na Volyni byl minimálně 36 543 – 36 750 osob. A to jsou pouze ti, u nichž byla zjištěna jména a místa smrti. Kromě toho stejným výzkumem bylo napočítáno od 13 500 do více než 23 000 Poláků, okolnosti jejichž smrti nebyly objasněny. Celkově se historici shodují v tom, že oběťmi masakru na Volyni se stalo minimálně 30 – 40 tisíc Poláků, někteří odborníci zvyšují tyto údaje na 50 – 60 tisíc, a dokonce i 75 až 100 tisíc. Tyto události historici nazývají Volyňský masakr.

Jaké tu mohou být geopolitické zájmy, pokud je řeč o desítkách tisíc nevinně ubitých Poláků?

Ukrajinská strana samozřejmě má svoji verzi událostí: historik Vladimír Vjatrovič píše:

„Právě přehnané množství útoků na polské vesnice se stalo lživou zprávou, z níž byl učiněn závěr o obrovské protipolské operaci, „generálním protipolským útokem“, k němuž mělo údajně dojít div ne po celém území Volyně. A z toho opět byl učiněn závěr o existenci jakéhosi rozkazu, který nařizoval úplné vyhlazení Poláků a protipolským projevům předepisoval jasně promyšlený charakter rozsáhlé etnické genocidy.“

Jak je vidět, ukrajinští historici připouštějí, že došlo k vraždám na etnickém základu, ale snaží se nějak ospravedlnit ÚPA „přehnaným počtem obětí“ a „neexistencí generálního protipolského rozkazu“. Pro polskou stranu tyto argumenty, jak je vidět, nehrají žádnou roli, protože fakt zničení desítek tisíc Poláků je i nadále nesporný.

V souvislosti s tím není divu, že vztahy Polska a Ukrajiny v současnosti sousedskými nelze nazývat. Ještě před dvěma lety po státním převratu Polsko velmi aktivně podporovalo Euromajdan a Poláci cítili, že je nezbytné doplnit svůj podpis na smlouvu o přidružení ukrajinské strany k Evropské unii. Za prvé by je to přiblížilo k naplnění jejich snu o vybudování Balto-černomořské unie jako protiváhy k Rusku, a za druhé by to otevřelo pro Polsko možnost restitucí majetku západní Ukrajiny. Za tímto účelem 14. dubna 2015 byla v Polsku dokonce založena nevládní organizace „Restitucia Kresov“ zabývající se otázkou návratu polského majetku nebo získáním náhrad za nemovitosti zapomenuté po Druhé světové válce na území dnešní západní Ukrajiny – ve Východních Kresách.

Do organizace přichází mnoho dopisů od potomků milionu Poláků vysídlených z Ukrajiny. A legálně, mají plné právo na restituce, protože v dohodě o přidružení Ukrajiny s Evropskou unií se hovoří i „o zásadách ochrany práv dědiců nemovitostí a jiného majetku“. A jak víme, asociace od Ukrajiny očekává striktní plnění evropských norem.

Pokud je reakce Polska na heroizaci nacistů zcela logická, pak klid v Bruselu je poněkud alarmující. Zásadně negativní vnímání evropskými orgány jakýchkoli projevů nacionalismu nebo xenofobie nevypadá na tomto pozadí úplně upřímně. Dokonce i poté, co ukrajinští novináři představili výstavu fotografií „bojovníků proti ruské okupaci“ bojujících na Donbasu, kde jedné z nich byl zobrazen mladý muž s vytetovaným hákovým křížem na prsou, žádné výhrady do Kyjeva nesměrovaly. Důvodem k výtkám směřujícím do Kyjeva není ani heroizace nacismu minulosti, ani nacifikace dobrovolnických praporů.

To vše hovoří o tom, že v politice Evropy existují dvojí standardy: pokud onen mladý muž bojoval proti proruskému obyvatelstvu Donbasu, pak je možné onu svastiku „přehlédnout“, zatímco ještě v roce 2010 si heroizace OUN-UPA v Evropě všimli rychlostí blesku. Poslanci tehdy oficiálně vyjádřili politování v souvislosti s tím a vyzvali nově zvoleného prezidenta Viktora Janukoviče, aby přehodnotil akce svého předchůdce.

Od evropské společnosti však na výstavu přišla bouřlivá reakce. Například v Holandsku se populárnímu blogu Geenstijl, který je zodpovědný za vyvolání nadcházejícího referenda o ratifikaci dohody o přidružení mezi Ukrajinou a EU, už podařilo o ukrajinské výstavě informovat. V článku o ní novinář vypráví jako o skandálu v Evropském parlamentu a ukazuje kompromitující fotografie hrdiny-bojovníka ATO:

„Po shlédnutí těchto obrázků ukrajinského hrdiny na sociálních sítích je jasná jeho vášnivá láska k nacistické říši. Zde bojovník zvedá ruku v nacistickém pozdravu a zde je zblízka vidět jeho tetování s logem SS. Je naprosto nepochopitelné, co dělají portréty nacistického veterána v srdci Evropy“.

Pokud jde o pozici Ruska v otázce nacifikace Ukrajiny, je v podstatě totožná s polskou. Z rukou UPA trpěly ještě i v poválečné době tisíce sovětských občanů, protože činnost nacistických band pokračovala v SSSR až do poloviny roku 1950. V souvislosti s tím by bylo možné, aby Moskva a Varšava v boji proti heroizaci nacistů své úsilí spojily. Tato koalice by se mohla pokusit ovlivnit diskusi o tomto problému i v Evropském parlamentu, ukázat, že nelze zavírat oči před tak závažnými událostmi pro celou Evropu.

Na základě výše uvedeného lze učinit závěr, že Polsko a Rusko konečně našly společnou řeč. Dialog a plnou spolupráci však zatím znemožňuje masívní propaganda v médiích o „ruských plánech uchvátit“ bývalé kolonie a sankční válka, avšak Poláky tak bolestivá otázka, jako je heroizace vrahů svých předků, určitě donutí se podívat na Rusko jinými očima, protože v současnosti je Rusko jejich hlavním spojencem v prosazování historické spravedlnosti. Přímo to potvrzuje i nedávné prohlášení polského europoslance Januše Corwin-Mikke: „Rusové jsou Polákům mnohem blíž než Ukrajinci nebo Němci“.

Bylo by velmi užitečné, kdyby se vedení Evropské unie přidalo do pozice Polska a Ruska, ale k tomu v nejbližší budoucnosti patrně nedojde. Jistě si v Bruselu uvědomují, že ukrajinský nacismus je používán kyjevskou vládou s jediným cílem: co nejdříve odtrhnout Ukrajinu od ruského světa a rozdmýchat nenávist vůči němu. Spojenectví Ruska a Ukrajiny do plánů jeho geopolitických soupeřů nyní nezapadá.

Zdroj: http://politrussia.com/world/kak-i-zachem-695/
14 Komentářů k Polsko a Rusko se spojí proti ukrajinskému nacismu

 1. kolkobudeszit napsal:

  Nedajte sa pomýliť! Tak jako v Rusku za Trockého organizátori vraždenia-genocíd sú všade rovnakí.Obetníci.V celých dejinách ľudstva. Bližšie A.Horák „O Slovanech úplne jinak“. Áno stále uvádzam Slovjenskú „bibliu“. Vůbec organizovane nevraždili Rusy-Rusov, Poliaci-Ukrajincov a Ukrajinci-Poliakov…, to až následne, keď to isté centrum pre všetky svetové genocídy zafinancovalo genocidu a zorganizovali luzy štátov, alebo jako v prípade Ruska zafinancovali armádu 50000 Číňanov, ktorá vyvražďovala systematicky Rusov. (viď dejiny občianskej vojny v Rusku)Teraz vidíte medzi arabmi zase židovských „aktivistov“ priamo v ich radoch. I ozaj slušní Arabi sú toho obeťami.
  NORMÁLNY člověk, bez organizácie nie je schopný robiť genocidu ani zoči voči vlastnému ohrozeniu-genocídy jako vidíme v Európe.
  Ako vytvorili krvavých sluhov bolo už zverejnené ešte zverejňujem-tak isto vytvorili životnými podmienkami teraz psychopatov Islamistov, ani zvuky nevydávajú jako člověk, horšie jako zvieracia je tá reč. Jazyk je vyjadrením vnitra. Preto existujú zločinecké národy, ani si to tí úbožiaci nechápajúci, čo je skutočný LÁSKA, neuvedomujú. Proste zobrali im city. A oni si myslia, že je to NORMÁLNE! Psychopati.
  15min Как появились ЕВРЕИ – ОТВЕТ ! ЗАПРЕЩЕНО НА ТВ https://youtu.be/f2r6LWqD-94, Egyptský žreci vytvorili národ-ideologické vojsko, vychovali deti po zomretých rodičoch, čo obriezka sposobuje -“je to strašný mechanizmus, ktorý vedie k nesprávnemu formovaniu algoritmu funkcie hlavného mozgu člověka, mozog človeka pozostáva z dvoch polovíc, pravá-procesné obrazové myslenie, ľavá-abstraktné logické myslenie, u člověka je vedomie a podvedomie, je to jako krátkodobá-operatívna pamať a dlhodobá pamať, kam sa všetko skladuje, a toto všetko pracuje pod algoritmom, tento algoritmus je založený na genetike a na sociálnej úrovni, a najpodstatnejší je základ na akom sa stavia, rovnako jako základ stavby, ak je základ rovný i stavba bude rovná, ak šikmý rovnako stavba, algoritmus po výstavbe už nemožno zmeniť, narodí sa chlapec počúva láskavý hlas matky pije mlieko, slniečko svieti …okolitý svet pravidelne vníma a formuje sa v ňom pravidelný systém spracovania informácií, a v tomto čase sa obrezáva předkožka, a chlapec sa odpútava od okolitého světa a koncentruje sa na bolesť dole, rana sa zapaľuje,hnisá… mozog je pod tlakom, to je dostatočný čas jako pokriviť základ, prečo? Tak jako deti „džungle“ nemožno už naučiť rozprávať, egyptské žrečestvo to vedelo a presne na 8 deň to robili, takto raněnému človeku možno upravovať vedomie cez podvedomie, čiže vytvárajú bioroboty na žijúcom základe, počas 42 ročného pochodu púšťou cez toto pokolenie program v nich založili, toto pokolenie sa rozdělilo na 13 kmeňov po celom svete. V Španielsku zabíjali, v Anglicku zorganizovali krvavú Cromwelovu revolúciu, Francúzsku revolúciu, Napoleon, Kolumbus-židia za ním stáli v pochode za zlatom… Kam sa skryla tá mafia? Stali sa pokolením levitov-prvozasvetencami, ktorí majú monopolné práva, ďalej na rabínov, ktorí majú úlohu vypĺňať nariadenia levitov, to čo Žirinovský „nazýva svetové zákulisie západu“ vo všetkom sú „viní“ židia, ale samotná mafia zostáva v zákulisí-nepoznaná a neviditeľná, a v Rusku je aká situácia ? Vo vláde všetci židia, v bankách všetci židia, oligarchovia židia, u ľudí sa vytvára názor „vo všetkom sú vinní židia“, v ďalšom prišli role relígií Tóra, Talmud, Biblia, Korán, okultné minulé a súčasné učenia, učenie Ronalda Chabarta je zviazané so židovstvom, podstata je v tom, že globálna mafia pochopila, že judaizmus sa odokryl, preto třeba zmeniť štruktúru ovládania z Judaizmu na adeptov scientologickej církvi, je teda globálna mafia v rozkole, jedni si myslia, že je potřebné odstaviť židov od nástrojov moci, druhí si myslia, že je potřebné židovstvo zničiť a prejsť na prostriedky scientologickej cirkvi, tieto dve tendencie sa prejavujú v samotnom Izraeli, preto v Izraeli robia všetky tie teroristické akty, aby sa židia nevracali tam, kde by mohli zahynúť, preto židia začínajú hovoriť, že Stalinovi by bolo třeba pomníky stavať a nie zločinca z neho robiť, lebo za Stalina ZSSR bol ekonóm pre všetky slabo rozvinuté krajiny – ľudia vo svete videli, že ceny sa zmenšujú výplaty rastú a ľuďom je lepšie a židom sa dařilo zbavovať sa gniavenia tej mafie, t.z. oni sa mohli asimilovať v strede iných národov, a toto tejto mafii nebolo potřebné, preto Hitler riešil úlohu „vy sa držte pri sebe v súlade s plánom globalizácie“ vy ste naša loď ak pozeráme cez prizmu globálnej politiky, (Pozn.: a to dáva asi pravdivý obraz ochrany v táboroch, prežívanie v bezpečí před vojnou až do doby, keď Rusi narušili zásobovacie trasy do táborov, kde vypukol hlad, týfus atď. odhliadnuc od likvidácie tisícov nepohodlných, „nepoužitelných“ a teda příliš dobrých a charakterných pre ich nasledujúce plány. A ďalej to vysvětluje súčasné prevychovávanie detí GP na podobné účely týraním pre programovanie podvedomia v dojčenskom veku)

  plná verzia kobtv.ru

  • jan napsal:

   To co mají muslimové napsáno v Koránu,vraždit jinověrce,křesťany,tak to mají i židé ve svých zákonech napsané.Od tak tvrdého postupu židé ustoupili a nahradili ho finanční rujnou,tak si na špinavou práci platí jiné vrazi o intrikách ani nemluvě.

   • Agusia Draszek napsal:

    Zato krestane vrazdili nevericich a jnakovericich conejvic na svete, zavrazdili miliony lidi, stovky miliony…
    Krestane jsou ti nejbrutalnejsi a nejmasovejsi vrazi v dejinach lidstva a nikdo tuto sektu nikdy neprekona, ledatak rusaci.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   I Ronald Chabbárd byl žid? Už jsem četl, že i Žirinovský je žid! Prý i Saudové! Dost možná polovina lidstva budou asi židé… :-)))

  • Justass napsal:

   kolkobudeszit

   1* .. a dík

 2. Ikema Monika napsal:

  Pokud by se Poláci a Rusové proti fasistům spojili myslím Že by tento postup podlomila nohy nejen Německu ale i vBruselu a ten řev by byl slyšet až do Japonska !!!

 3. jop napsal:

  Často som cestoval vlakom cez Ukrajinu a po Ukrajine. Pár krát som sa so spolucestujúcimi v kupé bavil na tému Bandera, ukrofašisti, vraždenie poliakov, či je hrdina alebo padouch.

  Tí čo ho obdivovali sa delili na dve skupiny.
  Jedna časť ktorá hovorila, že tak Poliakom aj židom aj rusákom treba, že Bandera robil dobre že ich pozabíjali desiatky tisíc. Teda vedeli o fašistických zverstvách, ale schvalovali ich.

  Druhá skupina obdivovateľov ma pokladali za klamára, že Bandera nič také nerobil, že oni neveria. Neveria a hotovo.
  Vymleté propagandou mozgy do takej miery, že sa to vymyká predstavivosti.

  Tí čo Banderu pokladajú za fašistu, to nehovoria otvorene, lebo agresívna vymletá časť obyvateľstva je jednoducho agresívna.
  Niečo ako protivojnoví Nemci pred vojnou, keď mlčali. Môže to rovnako zle skončiť.

 4. hel napsal:

  Poláci ať si namísto divení se nad ukrajinským nacismem uklidí ve vlastních řadách…v jejich výcvikovém středisku pro policii u varšavy byl na pozvání jejich ministra zahraničí cvičen ukrajinský pravý sektor, a to krátce před majdanem…to je skandál, který by měli vysvětlit, stejně jako u nás kalousek a spol.svoji podporu ukronacistů…pořád jen dvojí metr

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   1*** taky mě to napadlo

  • martin bareš napsal:

   ano potvrzuji: Polák minitr vnitra, myslím Sikorski se jmenuje, si třese rukama s Janukovičem při podpisu jakési smlouvy v den, kdy ví, že do Polska a jejich výcvikového tábora přijíždí asi 40 tak zvaných studentů (ve skutečnosti teroristů k výcviku).
   Jěště se při tom zrádném aktu nechávají fotit. Ješita ministr, který ví, že si třese rukou s budoucí politickou mrtvolou, možná v té chvíli i vnímanou jako mrtvolu skutečnou.

   Dobrý postřeh, připomínat, připomínat, neustávat!!!

 5. pražská vlaštovka napsal:

  Kolkobuděšžiť!
  Děkuji Ti za skvělý a analyticky pŕesnÿ komentář.
  Je to tak všude!!!!!!
  Všechno zástupně,zchaotizovat,poštvat,podjebat ,rozvorat,čerta zasadit,zezadu přistrčit,zmršit….
  o tom to je.Tak to uměj.
  Díky za links.
  jituš

 6. Agusia Draszkova napsal:

  Vrazdili i „naciste“ z UPA (tak zvana ukrajinska povstanska armia) i „naciste“ z AK (tak zvana armia krajowa). Ukrajinci a polaci zili vedle sebe po staleti, skutecnym duvodem bylo to ze nekdo nekomu sezral kravu a vypalil stodolu.
  Byla to obcanska valka mezi polskomluvicimi katolickymi fanatiky a ukrajinskomluvicimi pravoslavnutymi fanatiky, jinak to nejde vysvetlit proc nejaky Taras Petrovsky popadl sekeru a rozbehl se na sveho bratra Lecha Petrovskeho, usmrtil ho a sebral mu majetek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!