Naděžda Savčenko si umírání rozmyslela

nadezhda-savchenko-peredumala-574-4500477Když 7. března do cely Naděždy Savčenko vstoupili zaměstnanci vězeňské služby, mezi nimiž byl i kněz, vězeňkyně emocionálně zvolala:
„To jste mě přišli „odpěvať“ (pohřební obřad s modlitbami a zpěvem – pozn. překl.)? Tak brzo? Já se ale umírat nechystám!“

Několik dní předtím všechna ukrajinská média zveřejnila její poslední řeč, v níž byla i tato slova:
„Rusko mě stejně jednou vrátí na Ukrajinu – živou, nebo mrtvou, ale vrátí!“

Cirkus uspořádaný kolem Naděždy Savčenko je zajímavý a už několik dní nemizí z hlavních stránek ukrajinského tisku. O její osud se zajímají všichni demokratičtí vyslanci a i osobně viceprezident USA Joe Biden. Vše směřuje k tomu, že ji odsoudí a vymění. Díky tomu všemu se už prodalo mnoho výtisků a díky tomu případ vypadá velmi zajímavě.

Mimochodem soud s Rusy Alexandrem Alexandrovem a Jevgenijem Jerofjejevem, o kterých se předpokládá, že budou za Savčenko vyměněni, včera opět odložili kvůli tomu, že kamsi zmizel advokát.

Soud se Savčenko se chýlí ke konci. Její poslední řeč už před několika dny před vynesením rozsudku přetiskla všechna média Ukrajiny. Celkově je tento „dokument“ od Naděždy Savčenko plný pathosu a je napsán výhradně pro ukrajinské publikum. Naděžda, pokud se vrátí na Ukrajinu, bude prezentována jako nezlomný bojovník za Vlast a její nejoddanější obránce, ale v Kyjevě, jak se zdá, jsou síly, které si triumfální návrat nové politické hvězdy příliš nepřejí. Tím spíš, že je pod přísným velením jaderné politické bomby Ukrajiny – Julie Timošenkové. A první, kdo se znepokojil, byl prezident Ukrajiny Petr Porošenko.

Ano, je to právě Porošenko, kdo návrat Naděždy Savčenko nechce, navzdory svému oznámení, že udělá všechno pro to, aby se na Ukrajinu vrátila. Dokonce slíbil zdvojnásobit své úsilí a nelhal při tom. Pokud totiž nulu vynásobíte dvěma nebo třeba i třemi, výsledek stále zůstane nulovým. Je tomu těžké uvěřit, ale nebudeme činit ukvapené závěry.

Celkově tato historie připomíná jinou velmi podobnou, k níž došlo na konci zimy roku 2014, příběh o Arseniji Jaceňukovi, který se velmi snažil dostat hlavu BJT (Bloku J.Timošenkové) do vězení, a Julii Timošenkové, která mu to neodpustila:

Naděžda Savčenko, vynášená médii, se stane nejmohutnější zbraní v rukou Julie Timošenkové. Pro tu byl návrat do politiky spojen s mnoha problémy. Hlavním z nich byla zcela pošramocená pověst. Dokonce ani přirozený šarm a umění předstírat Timošenkové nepomohly. Bylo očividné, že je nutné hledat cestu ven.

A ta byla nalezena, když Julie Timošenková Naděždu zařadila do čela kandidátky svého bloku ve volbách do parlamentu na podzim roku 2014. Bylo jasné, že to je geniální tah s dalekosáhlými důsledky. Tehdy bylo těžké předpokládat všechny profity od takového rozhodnutí lídra strany. Málokdo totiž mohl předpokládat, že dříve či později Naděžda Savčenko vejde do zasedací síně parlamentu a stane se tam hvězdou. Dnes však tento den, jak se zdá, už není daleko.

Důsledky

Zkusme zhodnotit důsledky návratu Naděždy Savčenkona Ukrajinu. Za prvé je třeba si uvědomit, že to je pod plnou péčí Julie Timošenkové, které je zavázána vším: místem v parlamentu, místem poslance PACE, neustále podporovaným zájmem ke své osobě.

Kdo na Ukrajině pamatuje nebo zná jiné válečné zajatce VSU?

Současná hysterie je vyvolána strukturami Julie Timošenkové a dalšími opozičníky Porošenka. Lidé orientovaní na prezidenta jsou minimálně zdrženliví a už teď varují před budoucími problémy. Přitom ona otevřenost, která v posledních týdnech vládne kolem procesu se Savčenkovou, nutí k zamyšlení, zda nemá Vladimír Putin v kapse nějaký trumf, když východu nové politické hvězdy na Ukrajině nebrání?

Je třeba si uvědomit, že inteligenční data osoby stojící v čele kandidátní listiny BJT jí nedovolí stát se stratégem, ani generovat rozumné myšlenky. Jako politik je nikdo, jako ekonom nula. Je jen voják. V tom nejhorším slova smyslu. Může být politickým torpédem nebo ledoborcem, na jejím jméně je možné si připravit plavební dráhu pro vzestup jiných. A je očividné, že Julie Timošenková ji tak bude používat.

Navíc může rozštěpit ukrajinské „patriotické“ hnutí. Pro ni vytvořený image bude po několik měsíců nezpochybnitelný.

Všechno, co řekne, bude pro „hurá-patriotický“ dav pravda první instance. Postupem času, jak se bude potápět do bahna a hromadit chyby, její zářící tvář se bude ztrácet a blednout. Ale než se tak stane, může doslova rozervat ukrajinskou politiku hlasitými prohlášeními a odhaleními. Je jasné, že Naděžda Savčenko se stane jedničkou i na následující kandidátkce BJT. Díky ní se Julie Timošenková pokusí nejen vytěsnit své přímé konkurenty, ale ukousnout si kus pirohu na cizím voličském poli.
Jediné, co mi zatím není jasné, je, zda Naděždu Savčenko v Rusku zaverbovali, nebo ne. Jsem nakloněn se domnívat, že ano. A pokud je to tak, pak nás čeká hodně zajímavého a vzrušujícího.

Pravděpodobně bude velmi rychle vynesen odsuzující rozsudek a pak bude omilostněna prezidentem Ruska. Proč?
Pro Vladimíra Putina v tom bude kromě usazení dalšího svého superagenta na Ukrajinu ještě jeden nevelký zisk: dva důstojníci, kteří při výslechu řekli, že jsou spolupracovníky Hlavní zpravodajské služby, se objeví doma.

Zdroj: http://politrussia.com/world/nadezhda-savchenko-peredumala-574/
16 Komentářů k Naděžda Savčenko si umírání rozmyslela

 1. Bóďa napsal:

  M se ale zdá, že Tymošenková je opozicí všem včetně sebe. Ono jí hráblo už před lapákem.Myslim si, že kdyby ten lapák, tak by bylo pro ukrajince líp. Jen ať si lidi pozjistí, co je za svini

 2. proud napsal:

  Ale to prece neni mozne,to bude kachna,takova hrdinka by si umirani NIKDY!!! nerozmyslela!!! :-))))))))))))))))))))))))))

 3. Bóďa napsal:

  By mě zajímalo, co ukáže květen.. Janukovič má zájem se vrátit na ukrajinu.To podle mě ale nebude jen tak,páč pokud vim, Pravej sektor se ho chtěl zbavit a proto on utekl na Krym a z Krymu mu pomohly do Ruska.Aby neskončil jak nebohej plukovník Kadáfí,kterýho umučily k smrti a zavraždily. Samozřejmě né pravej sektor ho zabil, ale organizovaly to v podstatě stejní lidé co organizovaly a platily majdan na ukrajině a co chtěly sejmout Janukoviče.Takže pokud se nad jeho návratem zamyslím..Tak neznamená to, že by se musely spojit patrioti z Donbasu a Luhanský Repuliky a táhnout na Kyjev,začistit Banderovce a možná poté by se mohl v bezpečí octnout Janukovič a dopomoct k utvoření státnosti ukrajiny – čily:Musely by se začít plnit minské dohody. Nebo ne? Já si myslim, že za týhle situace návrat Janukoviče je skoro roven sebevraždě..Navíc on utekl a to mu nepřidalo cti či mandátu.. Ale fůret je prezident no..asi :-D

 4. pražská vlaštovka napsal:

  Bóďa 17:48
  musí se najít jiná taktika,k lizu to už nejde tak jednoduše,
  budou se muset vyzkoumat nové proxy metody!
  j.

 5. Drak napsal:

  Jedna hysterická, vyčůraná čúza, použije ve volební kampani druhou vyčůranou hysterickou čúzu. To jsou ukrajinci opravdu tak vypytlaní, že vůbec akceptují jakékoliv aktivity, to drzé zlodějky Timošenkové?

 6. Jaris napsal:

  Putin, ze by omilostnil zrudu Savcenkovou a pustil domu? A nad ruskymi zavrazdenymi piloty a novinari, zeby mavnul rukou? To se mi nezda. Doufam, ze je to pouze spatny vtip.

 7. Andreas napsal:

  Putin je starý, skúsený KGB-ák, ten už určite bude vedieť, čo s ňou…

 8. Marie napsal:

  Uz u predchoziho clanku ( o jeji zaverecne reci u soudu ) jsem psala, ze se klidne vsadim, ze ta se umrit hlady a zizni nechysta.. na to je prilis arogantni…

 9. Ikema Monika napsal:

  Ono se nani za nějaký pátek zapomene jelikož média nedostanou již další prášule a nakonec ji za někoho vymění ! Teď je pouze kolem ni rozvyřena voda !! Tato zločinecká koza jsi tu peči vůbec nezaslouží !

 10. Justass napsal:

  No, ono je to s tou její hladovkou asi tak jako s tím maroděním madame Timošenko. Zlodějka a korupčnice 1. třídy, ve vězení na smrt nemocná, na invalidním vozíčku – těch tiskovek kolem toho a šaškec její dcerky po celém „demokratickém“ světě. Jejímu manžílkovi jsme dokonce poskytli politický azyl, aby mohl zašít, na Ukrajině starou nakradené miliony. Najednou po Kyjevském puči krasavice křepčí jako mladice. Nemoc fuč, prachy fuč. Ať žije Ukrajina!

 11. Karel 4 napsal:

  Zaorálek chce iniciovat nové sankce proti Rusku a jako důvod uvádí, že Ruské soudy chtějí odsoudit Savčenkovou, Ukrajinskou “ pilotku „, členku Ajdaru. Jestli leží tomuto člověku na srdci všichni lidé nespravedlivě odsouzení, měl by iniciovat projednání Odvolání “ vraha “ Kájinka, který o sobě celou dobu, stejně jako Savčenková tvrdí, že je nevinný.

  • martin bareš napsal:

   nesrovnávej prosím, Kájínka, který je možná zloděj, ale určitě ne dvojnásobný vrah a psychopatickou zrůdu Mengele-Savčenkovou.

   Zaorálek fašista bez komentáře. Někde tady je komentář pod nickem KT nebo tak od zdravotní sestry, která pracovala či pracuje ve věznici. Krátkej, výstižnej, skvělej.

   K prohlášení o činech této pilotky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!