Přehled kritických dokumentů o Vladimíru Putinovi a současném Rusku

machtmensch

Informační a propagandistická válka Západu proti Rusku a především proti osobě Vladimíra Putina trvá už od jeho nástupu do prezidentské funkce. Je dobré se seznámit s argumenty, které předkládají veřejnosti jeho protivníci, porovnat je s tím, co o Rusku a Putinovi říkají jeho příznivci a on sám a nakonec si dle „ovoce“ činů Ruska a současného ruského prezidenta udělat vlastní názor.

Komentáře k videím pocházejí od jejich autorů nebo komentátorů

 

Putin – Muž moci – ZDF – 2015

Komentář zde: http://www.open-doors.cz/2016/01/05/muz-moci-putin-dokument-zdf-s-ceskymi-titulky-exkluzivne/

Putin – Cesta k moci – 2004

Muž, kterého vybral Boris Jelcin jako nového předsedu vlády a později pomohl i jeho zvolení prezidentem, byl mladým nenápadným důstojníkem KGB bez politické minulosti. Nyní je to on, kdo rozhoduje v Rusku o všem podstatném.

Kto je mister Putin? – 2015

O ceste Putina k moci, jeho kriminálnom pozadí a o tom, prečo viacerí európski lídri o tom mlčia.

Já, Putin – 2012

Západní země mají vůči Rusku kritický postoj. Názor Vladimíra Putina na Západ je reflexí tohoto postoje. Nejznámější ruský politik je současně oblíbeným terčem západní kritiky. Po pádu Sovětského svazu se stal ústřední postavou a jeho veřejný profil nám umožňuje sofistikovaně vylíčit Rusko a jeho vývoj za posledních 15 let. Tento dokument představí Putinovo mládí v bývalém Sovětském svazu a jeho pobyt v bývalé Německé demokratické republice. Jak prožíval pád Sovětského svazu? A jak se dostal za Jelcinovy vlády do Moskvy?

Polibek od Putina – 2012

Marie miluje Putina, a proto pracuje pro mládežnické politické hnutí Naši. Nezávislý novinář Oleg stojí na druhé straně. Dánský koprodukční snímek z vítězné kolekce festivalu Jeden svět 2013.
Trochu jiný pohled do podstaty ruské demokracie „putinovského sýlu“. Potkáme se s Mášou, tiskovou mluvčí hnutí Naši – mládežnické politické organizace, podporující současný ruský systém. Náplní její práce je však rovněž bránit politické opozici v šíření svých názorů mezi Rusy. Během předvolební kampaně však Máša poprvé začíná pochybovat o svojí úloze v tomto hnutí

Kauza Litviněnko – 2007

Dokument odhalující děsivá tajemství Kremlu. Agent FSB (bývalé KGB) Alexander Litviněnko zemřel 23.11.2006 na otravu radioaktivním poloniem. Předtím se mu však podařilo strávit pět let s režisérem Andrejem Nekrasovem, s nímž natočil ojedinělý dokument o své vzpouře proti ruské vládě. Detailně popsal vzestup policejního státu v Rusku za posledních deset let. Vysvětlil, jak naděje na svobodu a demokracii po pádu sovětského komunismu byly zničeny válkou v Čečně a upevňováním moci prezidenta Vladimira Putina. Vypráví o svém zatčení, uvěznění a útěku do politického azylu ve Velké Británii. Byl vyslýchán kvůli údajné angažovanosti FSB na bombovém útoku v Moskvě, z něhož byli obviněni Čečenci a jenž sloužil jako důvod k vyhlášení války. To zavinilo, že se stal jedním z největších nepřátel Kremlu. Díky několika nevysvětlitelným smrtím Litviněnko předvídal svůj konec. Na smrtelné posteli obvinil prezidenta Putina, že si jeho smrt objednal…. Film získal cenu Rudolfa Vrby na festivalu JEDEN SVĚT 2008 (kategorie Máte právo vědět)

Chodorkovskij zločinec nebo mučedník – 2011

Pro řadu mladých Rusů je bývalý šéf ropného gigantu Jukos Michail Chodorkovskij tím, kdo ukradl jejich zemi spoustu peněz. Jiní ho vidí jako mučedníka, který stál v cestě prezidentu Putinovi, a proto byl na politickou objednávku „odklizen“ do sibiřské věznice, kde mu byl nedávno během opět nejspíše vykonstruovaného procesu prodloužen pobyt o dalších šest let. Proč se ale nejbohatší Rus vlastně vracel z ciziny zpět do vlasti, když měl jasné signály, že bude zatčen a odsouzen? Tato otázka stála u zrodu filmově vytříbeného portrétu Michaila Chodorkovského, který natočil režisér Cyril Tuschi. V investigativním duchu a s využitím černobílých animovaných sekvencí pátrá po okolnostech celého případu a podaří se mu natočit i krátký rozhovor s Chodorkovským – jediný, který během svého věznění a soudních přelíčení poskytl. Prostřednictvím rozhovorů s rodinnými příslušníky, kolegy i politiky se autor snaží dobrat se skutečných důvodů, které stojí za Chodorkovského zatčením. (Jeden svět)

Odvrácená strana světa – 2000

Unikátní dokument Jaromíra Štětiny a Pavla Hanuše z obklíčeného Grozného v prosinci 1999

Reportér Jaromír Štětina natočil v Čečensku unikátní dokumentární film. Záběry autor získal během svého devítidenního pobytu v ruskými jednotkami obléhaném čečenském hlavním městě Grozném. Reportér, který byl jedním z pouhých čtyř zahraničních novinářů v Grozném, odsoudil ruský postup v Čečensku. „V Čečensku jsem byl svědkem bezprecedentního porušování lidských práv a Ženevských konvencí ze strany ruských vojáků,“ sdělil Štětina.
48 Komentářů k Přehled kritických dokumentů o Vladimíru Putinovi a současném Rusku

 1. Bogus Sobotka - dokumentarista napsal:

  Chybi vam tady jeste jeden skvely dokument: Lobotomie – tajemstvi ruske propaganda! (Lobotomy- The Secrets Of Russia’s Propaganda Machine)

  https://www.youtube.com/watch?v=J8AIE7eWtSY

  Zdokumentovane jak Rusaci podporovali genocidu Gruzincu v Abchazii.
  Jak podporovali abchazske separatisty. Specialni ruske jednotky, kozaci a cecensti teroriste byliu cvicebi Ruskem.
  Ti samy cecensti teroriste proti kterym pozdeji bojovaliu v Cecensku.
  Sestreli dopravnich letadel s civilsitu jako na Ukrajine a opet lzi, zapirani a lzi.

  Od 8minuty ukazky sestreleni letadla.

 2. Rudolf napsal:

  Kdo nechce mít na klávesnici půl metru zvratků z monitoru, doporučuji dokumenty nepouštět.

  • Bogus Sobotka - dokumentarista napsal:

   Pravda boli kokote? :D

   • Rudolf napsal:

    Ale kdepak Bugušu. Jen se mi nechce uklízet.

    Každopádně jsem rád, že jsem tě dokázal nasrat, bo ten ,,kokot,, mluví za vše. Jsi fakt marný :o)

    • Bogus Sobotka - dokumentarista napsal:

     Rudolf,
     Ja sem rad, ze ses u tech dokumentu poblul :D
     I kdyz bych cekal ze takova putinovska hovada jako ty maji silnejsi zaludky haha :D

     • Forever napsal:

      Papežec a žid v jednom jménem Bogus Sobotka skáče jak čertík s krabičky, no jo, jak typické pro žida:

      klamat nežida do té míry, až mu to způsobí zkázu:

      Zohar I, 168a: „Židé se vždy musí snažit oklamat nežidy.“

     • Hans van Kakrlak napsal:

      No co dodat, jenom že z vola vypadne vždycky jenom kravinec.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Proč? Já jsem zatím zhlédl první a hrozně jsem se u toho nařehtal. Asi jsem už dost otrlý. Nejde samozřejmě o dokumenty, ale „black propagandu“ jak vyšitou – a dobře zpracovanou. Jako příklad si všimněte, jak je to uváděno s tím plynem… Pamatuji si jak v zimě 2006 Rusko zastavilo tranzit plynu přes UA. Pamatuji si to. I to jak Topolánek letěl do Moskvy a do Kyjeva věc dávat do pořádku. Tenkrát Kyjev Rusku za plyn neplatil a dlužil a navíc i kradl to co mělo jít do EU přes UA – a jela v tom i Julia Timošenková… Rusko tenkrát nemělo na výběr než zavřít kohoutky, jinak by bylo v situaci, že někam dodává plyn zadarmo či za cenu, kterou si diktuje zákazník (což je skoro totéž). V byznysu to tak je, že se prodávající s kupujícím domlouvají na ceně – a když se nedomluví, kšeft není. Je pravda, že zde Rusko má výjimečné postavení s plynem a ropou, a atd., a tak toho využívá – ale vězte, že Západ a USA v tomto bodě nejsou jiní – viz. např. naše voda kterou nám prodávají zejména francouzské a španělské vodárenské společnosti a která za posledních 25 let zdražila 80x! Předpokládám, že série dokumentů jsou reakcí na nedávno odvysílaný dokument o Ukrajině, který prvně odvysílala Francouzská televize a který se Kyjev snažil zastavit.

   • Rudolf napsal:

    Spektátor
    No, seš lepší masochista než já. Já vydržel jen 34sekund. Za více času života mi to nestálo. To bych se raději díval jak na Havlovy vykašlané plíce, než na tohle. Seš prostě dobrej!

    • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

     No masochistou musí být tak trochu každý, kdo chodí na tento a podobné weby pro informace… Někdy si říkám, že se vykašlu na vše a odejdu se uzavřít do kláštera třeba na Sibiř, abych nemusel vědět o všem tom zlu, co se kolem děje…

     • Nobody napsal:

      Nejste sám. Již nějakou dobu uvažuji co dál. Ženu mám po mozkové mrtvici, z 80% imobilní, a doma nevidomého 44 let starého syna. Má již rok zažádáno do Centra zrakových vad v Brně a jen čeká až se uvolní místo. Tak přemýšlím o tom, že manželku dám do nějakého fajn soukromého domova, kluka do Brna, prodám byt v Praze, (furt se to dá prodat za 2,5 Mega), peníze rozdělím, aby ani žena, ani kluk neměli finanční problémy a já si vybuduji zemljanku někde na Šumavě. Žádné noviny, žádný internet, žádná televize, večery v příjemné hospůdce, co mi bude chybět? Je mi 79, tak to tam nějak doklepu.

      • tamara napsal:

       kámen úrazu života je ta Praha
       české lesy mívají v nabídce poměrně levné domy byty pozemky,zrovna na té Moravě mne pár nabídek zaujalo
       zlatá střední!cesta bude dobrým řešením,ne?

      • Jaris napsal:

       Nobody, Ty nejsi nobody. Praha neni to, co byvala. Da se rici ze se zmenila v jakesi mauzoleum a jarmark pro turisty. Sama jsem z Prahy a zit bych uz tam nemohla. Vzduch spatny, mizerna voda, drahe najmy, vsude hromady neprijemnych lidi. Je to klec, ve ktere lidi behaji dokolecka jako veverka. Ten napad odstehovat se na Sumavu je moc dobry. Takove Klatovy jsou k nezaplaceni a jako duchodce s penezi v kapse se urcite najde misto pro Tve drahe v domove duchodcu i garsonka pro Tebe samotneho. Nejtezsi je udelat rozhodnuti a prvni krok. Preji moc a moc stesti a at se Ti podari to, co si prejes.

       • contumax napsal:

        Jaris

        Správně…

        Z Phy se stala žumpa, stoka…

        Mám Phu rád ale za těch pár let se hrozně změnila…

        Můžou za to satanovy slouhové,zacinkal jim zlaťáky-miliardy a miliardy Kč a všechno spěje pomaličku ke zkáze…

 3. Bogus Sobotka - dokumentarista napsal:

  Celekm typicke pro rusacky zlodeje:
  20 minuta- hromadne kradeze ruskym vojaku. Ivani se proste nikdy nezmeni.

  • OtvoreneOko napsal:

   Ach zas ten expert Sobotka, mam taku otazku na Vas, v juhoslavii islo o co ak sa smiem spytat? dufam ze sa dozviem pravdu.

  • Forever napsal:

   Je vtipné, když židák mluví o zlodějích. :-)
   Žid, to je největší škůdce a zloděj v nežidovské zemi – jen vysává nežidy do poslední kapky potu. A okrádá nežidy do morku kostí, až nežidům nezbyde z hola nic. Nakonec všechna důležitá ekonomická místa ovládnou nakonec židé.

   Pozn.: spousta světových mafií, včetně ruské, je tvořena a ovládána židy, řada mafiánů ma izraelský pas

   Cíl žida je vždy stejný, jakmile se dostane do nějaké nežidovské země – morálně a duchovně rozložit společnost, zmocnit se veškerého majetku nežidů, ovládnout veškerý ekonomický, politický a kulturní život ve státě, vysát nežidovské obyvatele do úmoru, do poslední kapky potu, do samotného morku kostí.

   Proč židé tak bezcitně a bez sebemenšího ohledu kradou majetek nežidům a okrádají nežidy bez sebemenší lítosti? Protože jim to dovoluje jejich ideologie židovství, konkrétně jejich svatá kniha Talmud:

   Schulchan Aruch, Choszen Hamiszpat 348: „Všechen majetek ostatních národů patří židovskému národu, který je proto oprávněn se ho zmocnit bez jakýchkoli ohledů.“

 4. Milan napsal:

  Protiputinovska propaganda z z nemeckej továrne na klamstvá na príkaz amerických židov ako z veľkej knihy. .ľudia ktorý veria týmto veciam vo videách sú len negramotne degenerovane opice bez zdravého rozumu a vlastného názoru stratený a nechapajuci tento svet. .pravdepodobne sexuálne zneužívaní od ranného dectva autoritou z vlastného okolia..co zapríčinilo duševnú a psychickú chorobu s následkom sebaklamu,sebazosmiešnovania a neustáleho dokazovania si názoru ktorý popiera realitu ale v konečnom dôsledku uspokojuje jeho potrebu si dokázať pravdu. Ľudia malo by nám ho byt ľúto. Je to chorý človek. .a už dlho si nedal lieky ktoré mu predpísal detský psychiater. Žije vo svojom svete nemôže za to co mu urobili. . ÁNO SPRÁVNE. ZĽAKOL SI SA BOGUS SOBOTKA? ? ROBÍ TO MRÁZ PO CHRBTE KEĎ SI NIEKTO PREČÍTA PRAVDU O SEBE. .BOGUS SOBOTKA. .TY ZAKOMPLEXOVANY PARANOIDNY ZMRD. .OZVY SA A PRÍDI ĎAKUJEM TI ADRESU A POMÔŽEM TI. .CHORÝM ZEBRAKOM AKO TY. .NA TAKÝCH MAM LIEK

 5. Ikema Monika napsal:

  Takže vám všem musím oznámit že vlastně po prvé jsem ráda že mě přehrávač blbne přeskakuje a zastavuje se ! Toho nakydaného hnoje je zoufale moc a myslím že tomu nevěří ani dítě ! Navíc jako narozena ve Švycarsku jsem neutrální a posudky jsi nedám jen tak rozrušit a rozvyklad ! Mohu vás ale upozornit že jsi Švýcaři Putina váží a velké množství za nim i stojí ! Takže jsi vyberte sami co stoho chcete ale je opravdu hnus co vše se na pana Putina svede !!

 6. varachamichara napsal:

  troll, plus monika , mlčeti zlato

  • contumax napsal:

   Rus

   To Ti uvěří podobný Tobě…

   Jestli je despota podobně jako plukovník Kadafí v Lybii…

   To to mě Tě je líto i s Tvým prohnilým homosexualním západem, kteréj z mužů dělá zženštilý kreatury…!!!

   Není se čemu divit, vždyť jim padá jejich rétorika, jejich samotný vládnutí, padá jejich existence, která stejně tak jako tak zákonitě padne…!!!

   Není divu, že západní média : SEROU MAGI V KOSTKÁCH…!!!

  • contumax napsal:

   varachamichara

   To Ty jsi měl mlčet, paní Monika píše svobodně svou myšlenku, žádný troll není…

  • contumax napsal:

   Rus

   V Československu jsem vyrůstal a můžu potvrdit, že se stalo, že v republice všechno ukradli a nejen, že nás podvedli a okradli a okrádájí na každým kroku a říkají si demokracie…

   Ale snaží se nám ukrást i duši…!!!

   P. S.

   Ostatní ať prominou, pokud nesouhlasí s krádeží duší…

 7. Rus napsal:

  V Rusku jsem vyrůstal a musím potvrdit, že většina z toho je pravda. Zbytečně doufáte, že Putin nějak pomůže Evropě. je to jenom další despota, který se zaujímá více o vlastní moc než o život a zájmy svého lidi.

  • proud napsal:

   Co slovo,to lez,musis nas mit za veliky blbce………..

  • Jaris napsal:

   No to Ti verim, Rus. Ovsem to bylo za Brezneva, ze?

  • Forever napsal:

   Ach jo, vy papeženci a židáci jste tak vtipní, když mluvíte o despotismu – kdopak nám vyvtvořil bolševismus a nacismus?!
   Vatikán a američtí židi!

   Putin naopak brání svou zemi před morem jménem Vatikán a mezinárodní chazarstvo se sídlem v USA.

   Mimochodem, ona nějaká ruská opozice existuje?! Když se podíváte na to, kdo tvoří tu „ruskou opozici,“ tak to jsou téměř všichni ŽIDÉ. Tak kdepak je ta „ruská opozice?“

 8. Karel 4 napsal:

  Kdo chce věřit, ať věří. Je s podivem, že Rusové přisouvají své nově zformované jednotky na hranice se sousedními státy, které jsou v NATO, či v EU. A to ti drzí Rusové si ani neuvědomují, že tyto hranice států EU a NATO jsou jíž z předstihem obsazeny jednotkami NATO z důvodu nebezpečí jejich napadení ze strany Ruska. Vždyť ti Rusové jsou váleční štváči, kteří by chtěli opět obsadit veškeré země, které byli součástí SSSR, aby se znovu obnovila ve stejné podobě jako před rozpadem v roce 1991. Navíc jako země, která expeduje ropu a zemní plyn do EU, si dovolí Rusko omezit dodávky plynu Ukrajině s tvrzením, že Ukrajina neplatí. To je jíž od těch drzých Rusů moc. Navíc si dovolí zahájit letecké bombardování Sýrie a Putin tvrdí, že jej tam pozval president Asad. Nikoho z aliance USA nezajímá, že je Asad právně zvolený president. Jako president se této alianci a bojovníkům proti němu nehodí a tak jej jíž 6 let chtějí svrhnout a Rusové jim v tom letecky brání. Hanba Rusku a více a hlavně další uvalené sankce na podniky i politiky Ruska, všemi státy EU a hlavně USA.

 9. Zighartice napsal:

  Rusko aktivuje „střely soudného dne“ před možným teroristickým úderem na USA-EU.

  http://www.lajkit.cz/zpravy/item/445-rusko-aktivuje-strely-soudneho-dne-pred-moznym-teroristickym-uderem-na-usa-eu

  • contumax napsal:

   Zighartice

   RF má tzv. Skyland,četl jsem to někde na RF stránkách asi před rokem…

   • Samo napsal:

    Myslis system mrtva ruka, alias perimeter? Automaticky odpal vsetkeho, v pripade zistenia utoku na RF … (taky Rusky SKYNET :))

    • contumax napsal:

     Samo

     Díky Ti…

     Ano myslím přesně to o čem píšeš akorát jsem zapomněl jak se to jmenovalo…

 10. Justass napsal:

  Ta videa ani nepouštím. Ztráta času. Už dobrých 15 let, když se ve světě, natož v Rusku a blízkém okolí něco udá, tak v podání západních médii, či jejich místních přisluhovačů, za to může vždy RUS a v posledním desetiletí samozřejmě PUTIN.
  Ta propaganda už je tak profláknutá, že se toto „komentování“
  událostí dá předpokládat se značným předstihem. Jasný důkaz Gruzie 2008. Zpravodajství čt24 7,00 hod. Agresorem jednoznačně Gruzie. 12,00 hod. 50 na 50% agresorem Gruzie nebo Rusko. 19,00 90% agresorem Rusko, 10% „možná“ Gruzie.
  Druhý a další dny jednoznačně a na 100% agresorem Rusko.
  Svítá ( lidé i politici a medialisté) se, čím více na západ probouzejí později. Od toho tedy i ten „vývoj“ v naší čt.
  Viděl a slyšel jsem na vlastní oči a uši. Od té doby jsem si
  udělal zase já už 100% obrázek o to jak to v demokrejšn funguje, takže říkám – ztráta času!!

 11. Samo napsal:

  Pozrel som si cely prvy dokument: Putin – Muž moci – ZDF – 2015
  Musim podotknut ze JEDINE co z celeho hodinoveho dokumentu bludov, predpokladov, domienok a nepodlozeneho ohovarania mozno akceptovat, je info o tej falosnej sprave z RT, o tom zidovi z Krymu co vraj usiel pred fasizmom z Ukrajiny. Ale urcite by som si vypocul aj vysvetlenie RT, lebo aj tato jedina vec co bola uveritelna, moze byt FAKE. Alebo podvrhnute falosne info pre RT, alebo po reportazi zaplateny zid niekym zo zapadu, aby povedal ze je z Krymu. Inak to bol len blud za bludom, propaganda a vykonstruovana spina vychadzajuca z predstav a domienok bez jedineho dokazu. Vrchol bol ako vysvetlovali miliony ukrajincov bez plynu lebo Putin je vydierac, nie preto ze Ukrajina vydiera a naplati ani to co uz davno prevzala za nizke ceny a kradne plyn urceny na tranzit. Proste bludy, zvratky, hovna a smrad zabaleny v jednom celofane previazane s maslou :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!