Potřebujeme utrpení?

Job-SufferingJen několik spoluobčanů, zařazených do medicínské kategorie masochista, šťastně vydechne: ,,…ano, ano…“, ale my všichni ostatní si utrpení jistě nepřejeme. Jenže otázka nezněla, jestli si utrpení přejeme, ale jestli je potřebujeme, protože člověk si málokdy přeje to, co je mu skutečně užitečné. Takže, je pro nás utrpení užitečné? Asi málokdo by přisvědčil, ale…

,,Na západ odešly naše dny-do stínu. Jak k tomu vlastně došlo?“ slyším právě z televize, kde probíhá film Pán prstenů. Valící se masy temných bojovníků lecos připomínají, před lecčíms varují. A utrpení z tohoto valícího se davu je ve filmu ukázáno dost a dost, ale je tu i hodně o odvaze postavení se proti zlu, násilí, vzepření se i velké přesile, o hrdosti, pevnosti a lásce k domovině…to by měl být pořad pro děti, ne multikulti ,,Snědulka“. Tvrdé, ale pravdivé, proto i užitečné, ne obelhávat se až do padnutí a vymazání. Za svobodu je nutné bojovat, svoboda není televizor, který se koupí a pak vyhodí, nahradí jiným. Kdo nebojuje o svobodu, kdo si jí neváží, ten jí není hoden, bude mu odebrána a on se oprávněně stane otrokem… To je poselství pro každé dítě, poselství, které v tomto světě, který tu je, ale ještě více v tom, který přichází – bude velmi potřebovat.

Zkusme pozorovat imigrantské dění pod úhlem pojmu ,,utrpení“. O valících se vlnách imigrantů se jen žvaní a žvaní. Nebezpečí s tím spojené se zlehčuje, bagatelizuje a zesměšňuje. Žvaní se! Bezobsažně, nekonstruktivně, tak, že z toho nikdy nevyjde nic konkrétního. Žádný skutečný čin, maximálně sebeuspokojující řeči, uklidňující slova, neuskutečnitelné sliby, spíše jen přání.

Po atentátu v Paříži však došlo ke skutečným činům. Jistě, nebylo to nic, co by řešilo zásadní problém, ale konečně to byla konkrétní skutečná reakce. Ohmatávací večírek v Kolíně také vyvolal reakci a snahu alespoň ,,něco“ dělat. Ovšem toto nebyl masakr, nelétaly vzduchem těla, nestřílelo se a tak reakce byla vlažná se snahou to ututlat. Dovedu si ale reálně představit, že kdyby došlo k podobným akcím, jako v Paříži i jinde, politikové tam by konečně reagovali. Takže můžeme říci, že utrpení je pro politiky podivným, zvráceným způsobem užitečné. Vše nasvědčuje tomu, že jen nějaké velké a bolestné události je dovedou rozpohybovat k činům od řečí. Je to velmi smutné zjištění a velmi neradostná představa, že i my budeme muset trpět, protože oni se nechtějí probudit.

Ale co my, lid našeho národa? Potřebujeme snad i my nějaké bolestné prožívání? My přece o ničem nerozhodujeme, navíc odporujeme, reptáme, nadáváme. Veliká část národa však jen v nejlepším případě nadává, nebo dokonce ignoruje tyto hrozby. Je to často ze skrytého strachu, bojí se, že by to mohla být pravda a tak násilně potlačují jakékoliv myšlenky, ale i informace o nebezpečí, které se k nám stále více blíží. Znám osobně více lidí, kteří nejsou žádní Sluníčkáři, nesouhlasí se vstupem masy imigrantů k nám, ale nechtějí se tím vůbec zabývat. Nesledují dokonce ani tu ulhanou televizi, ani žádné jiné zdroje informací. Žijí si své životy a myslí na své malé, velké věci života – co si koupit na sebe, co k jídlu, řeší problémy s dětmi, přemýšlí kam si zajet, atd., atd. Pro ně je celý imigrantský problém jen čímsi vzdáleným, neskutečným, zkrátka ,,obrázkem v televizi“, jakýmsi velmi vzdáleným děním, které je hodno krátkého politování, snad i soucitu, možná i obavy, ale určitě ne skutečného aktivního zájmu. A i zde platí předchozí pravidlo – co mne nepálí – to nehasím, co mne osobně neomezuje – tím se nezabývám. I tito lidé by se tím najspíš konečně zabývali a získali skutečný svůj vlastní názor a postoj jedině tehdy, až by museli takové situace osobně a bolestně prožít. Teprve pak by je to skutečně ,,zajímalo“ a chtěli by to nějak řešit. Obávám se, že i u nás by se našlo dost lidí, kteří by zlehčovali podobnou událost, jako byla v Kolíně, kdyby proběhla třeba v Praze, ale onen člověk by byl z Brna, Ostravy, Olomouce… Teprve až by to bylo v jeho městě a on by toho byl přímo účasten, nebo kdyby to byla jeho dcera, pak by našel skutečný reálný postoj. Z toho nám ovšem vyplývá, že jsou lidé, kteří přímo potřebují trápení, aby je probudilo. Nevím kolik je u nás lidí z tohoto mlčícího davu, ale jestli je jich dost, pak vyvolají svou laxností stejný efekt, který provádí politici. Všichni budou čekat na velké utrpení, aby teprve potom hledali řešení. Tím si však, žel, nejenže sami vytvoříme utrpení, aniž by to bylo nutné, ale navíc to necháme dojít až do takové situace, kdy už bude řešení těžko, nebo dokonce vůbec, proveditelné.

Zjištění, že politici, ale i lid potřebují utrpení je velmi smutné, ale i trapné. Slabost, tupost, lenost, zatvrzelost a zbabělost nejsou dobrou vizitkou člověka, ani národa. Jistě jsou národy, které se už zotročily za mez možného návratu, ale my ještě máme naději, že tak hluboko nemusíme klesnout, abychom se probudili. Bezpečnostní služby velkých států EU již téměř nepřetržitě důrazně varují před očekávanými údery terorismu, takže je jistě lze očekávat. Nikdo si je nepřejeme, mnozí se jich přímo děsí, nikdo by je dobrovolně nechtěl, ale přesto je mnozí i v našem národě přímo ,,dovolí“, můžeme říci, že je nepřímo vyvolají. Těžko jim v tom zabránit, procitnout musí každý sám. Proto nám budiž útěchou, že i utrpení může dovést člověka i národ k mobilizaci sil, aktivitě a prohlédnutí. Posunu k reálnému pohledu na svět, druhé i sebe sama. Kéž nám tedy utrpení pomůže, když jsme tak hloupí, že cestu moudrosti a poznání ignorujeme. Pro nás bude zřejmě stále více platit, že svoboda musí být vykoupena utrpením.

Z.Fritz

http://cozivotdal.eu/
66 Komentářů k Potřebujeme utrpení?

 1. contumax napsal:

  Zapoměl jste pane Fritz poukázat na viníky utrpení…!!!

 2. Jaris napsal:

  Utrpeni nepotrebujeme.I tak je ho dost v obycejnem zivote. Utrpeni lidi zpusobuji odjakziva vetsinou znudeni bohatci, kteri chteji mit jeste vic, chorobne touzi mit moc a despotickou kontrolu nad svetem. Obycejni lide maji starosti jak se postarat o rodiny svou praci, aby zajistili strechu nad hlavou a polozili chleba na stul. Ti, kteri spradaji pokoutne intriky revoluci, valek a postaraji se i o finance k rozbrojum, jsou odjakziva zidi. To jsou ti, kteri se raduji z utrpeni jinych, protoze na tom vydelaji. Jedina moznost, jak tomu zabranit – nepustit je k zadnym dulezitym rozhodnutim statu, nedovolit jim postaveni ve vlade, ani mista poradcu, zamezit pristup do financich instituci. Dnesni svet musi prestat brat ohledy na nelegitimni Izrael, hnizda vseho zla a postarat se hlavne o zajmy SVYCH lidi a odsunout zidy stranou.

  • Paul Durham napsal:

   Musím vám oponovat, lidé a zejména ti tzv. „obyčejní“ po utrpení přímo baží, jak jinak si vysvětlit, že 99% utrpení si vzájemně působí mezi sebou ?

   • Jaris napsal:

    Paule, utrpeni nevidim v sousedskych hadkach nebo naschvalech. Utrpeni vidim ve valkach, kdy civiliste prijdou o sve rodiny a strechu nad hlavou a pritom s konfliktem mezi bohaci o moc v zakulisi, nemaji nic spolecneho. A kdo financoval revoluce, prevraty a valky? Koho tesi, utrpeni Palestincu? Kdo manipuluje momentalne americke volby? Zpropadeni zidaci!

    • Eschatolog napsal:

     Ti, kteri po sobe strileji ze zakopu a zabijeji se vzajemne si to taky financuji ? V prostate ano. Predem.

  • Forever napsal:

   Jaris

   Abych nebyl nespravedlivý, tak je třeba říct, že za všechno zlo nemůžou jenom chazarští židé, i když ho (zla) napáchali spostu.

   Také je třeba nezapomínat na Vatikán, co není o moc lepší, než Chazaři. Víte, co mají tito mocnosti – papežský Vatikán společného a Chazarská říše společného?! NENÁVIST k JEŽÍŽOVU UČENÍ a k jeho NÁSLEDOVNÍKŮM!

   Už posledních pár století tyto mocnosti spolupracují. Ono toto spojenectví se datuje do doby ukřižování Ježíše Krista (viz popravení Ježíše Římem a farizeji) a pronásledování prvotních pravověrných křesťanů – Řím a židovské elity (konkrétně farizejové) měli společného nepřítele – ŽIDOKŘESŤANY!
   A snažili se je společnými silami vyhladit a zničit.Ale dlouho se nedařilo. Řím mezitím v rámci pronásledování křesťanů a Židů vypálil Jeruzalém, což byla katastrofa nejen pro samotné Židy, ale i pro pravověrné křesťany:

   Pro Židy to mělo katastrofální následek z důvodu zničení Chrámu, jež byl centrem židovské bohoslužby, na němž (Chrámu) byli závislí saduceové – tím pádem další směr židovství určili farizejové – viz rabínský judaismus, který později přijali Chazaři, tedy vypálení Jeruzaléma = defacto vítězství rabínského judaismu.

   Pro židokřesťany to mělo tyto katastrofální důsledky:

   došlo k zničení významné křesťanské komunity v Jeruzalémě a v Kumránu – došlo k oslabení vlivu pravověrných židokřesťanů, převahu získali pohanokřesťané (křesťané z římských a řeckých pohanů) – tento proud zastával Pavel z Tarsu – z tohoto proudu se později utvořila falešná křesťanská církev jménem římskokatolická.

   Došlo také později k odloučení židů a křesťanů kvůli rabínskému judaismu, který křesťanství odmítl.

   Když se vrátím k Římu, tak Řím pochopil, že křesťanské hnutí nelze zničit silou – proto se římské elitg rozhodli vytvořit falešné křesťanství (římské babylonské pohanství v křesťanském rouchu). Řím pokračoval v pronásledování SKUTEČNÝCH křesťanů – nástupcem Říma je VATIKÁN, který pokračoval v pronásledování skutečných křesťanů a všech Ježíšových následovníky. A pronásledoval i upřímné římskokstolické křesťany a ty všechny, co upřímně hledali Boha. Nejvíce prolité krve více než sta milionu křesťanů do dnešních dnů má na svědomí právě papežský Vatikán.

   Tedy, současná struktura hierarchie moci je aliance:
   Vatikán-Chazarská říše (Chazarská říše – tj. angloamerický svět s centrem v USA) – jako aliance Říma a farizejů proti křesťanům.

   Troufnu si říct, že Vatikán v čele s jezuitským generálem černým papežem má ve světové hierarchii větší postavení než chazarské klany z USA. Vatikán ovládá v USA velmi důležité instituce a místa a je velmi úzce propojen s chazarskými klany – politicky i ekonomicky.

   Mimochodem, Vatikán byl další po Chazarech, kdo podporoval a vytvořil bolševismus v Rusku a nacismus v Německu. Zkrátka jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

   • Forever napsal:

    Ano, Vatikán po Chazarech je další, kdo nese odpovědnost za většinu válek v Evropě a celkově ve světě v 19. a 20. století.

    Také vysvětlím podrobněji, co mám na mysli konkrětně s tou Chazarskou říší – Chazarská říše je angloamerický svět + ještě stát Izrael – někteří to nazývají, to platí spíš pro dřívější dobu, Nová britská sionistická říše.

    Čili, Chazarská říše je angloamerický svět s centrem v USA – proč centrum USA? – protože USA patří mezi státy s nejpočetnější židovskou populací.

    Čili, největší říše současnosti:

    Vatikán s centrem v Římě
    Chazarská říše s centrem v USA

    • contumax napsal:

     Forever

     Satan přímo vládne Vatikánu…

     Vatikán je ta šelma z moře podle Zjevení Janova…

     Vatikán má největší moc na světě…!!!

     Vatikán vede,je nejhorší a největší a nejzločinější instituce na světě, která kdy na zemi byla…!!!

     Ve všech válkách má svůj podíl právě Vatikán i v Jugoslávii, není to jen o Kosovu je to hlavně o pravoslavné církvi …

     Podobně bude útočit na RF a to skrze falešný přátelství s pravoslavnou církví na východě to jest Ruské federaci, viz nedávný setkání Papeže s Kirilem na Kubě, Kiril zradil Ruskou federaci…!!!

     Vatikán je nejbohatší na světě…

     • Forever napsal:

      Naprosto s vámi souhlasím, ano, je to tak, Vatikán je ta první šelma Janova zjevení , a ano, Vatikán se už od dob rozdělení církve na západní římskokatolickou a východní pravoslavnou snaží zničit východní ruské pravoslaví, nejprve zničil původní prvotní centrum pravoslaví – KONSTANTINOPOL pomocí svého nástroje -ISLÁMU. Když se centrum pravoslaví přesunulo z dobyté Konstantinopole do Ruska, tak se od té doby snaží Vatikán zničit Rusko a ruského cara jako hlavního ochránce ortodoxní církve a pravoslaví s ním.

      Válku proti pravoslaví vedl Vatikán mnohokrát, prostřednictvím katolického Polska, v 16. stol. prostřednictvím odpadlé řeckokatolické církve. Viz:

      http://www.ragauian.cz/tento-svet-a-jeho-cirkev2/

      Vatikán chtěl také zničit ruské pravoslaví prostřednictvím bolševiků. Ale poté, co se Stalin vzbouřil proti západu a zlikvidoval postupně veškeré vatikánské a žido-zednářské agenty v SSSR, plány přišli vniveč. Poté musel přijít Hitler jako další nástroj tažení proti neposlušnému Sovětskému Rusku. Opět s neúspěchem.

      Poté bylo několik dalších pokusů a taženích proti pravoslaví, např. právě vámi zmíněnou válku v Jugoslávii, viz održení. Kosova a útoky na pravoslavné Srby.

      A co se týče patriarchy Kirilla:

      Je to bohužel tak, Kirill skutečně zcela vědomě pracuje ve službách NWO.
      Navíc někdo, kdo popírá genocidu Arménů, je jen sprostý zrádce pravoslaví a jen sprostě pošlapává památku holocaustu Arménů.


      Arménská masmédia i arménský segment sociálních sítí se tyto dny velmi pobouřily nad výrokem patriarchy Kirilla v ruské televizi. Co konkrétně pověděl Kirill?

      Citace: „…nikdy k ničemu podobnému, jako se teď děje v islámském světě, nedocházelo. Vezměme příklad samotné Osmanské říše: ano, byly zde křesťanské menšiny, ale nikdo je neničil.“

      http://svobodnenoviny.eu/poprel-patriarcha-kirill-genocidu-armenu/

      Před patriarchou Kirillem varoval např. Byzantský katolický patriarchát, viz:

      http://svobodnenoviny.eu/patriarchove-teodor-ii-a-kirill-a-globalizace/

      http://svobodnenoviny.eu/odpoved-biskupu-tichonovi-ohledne-setkani-patriarchy-s-papezem/

      A ekumenie a dialog je jen podvod vymyslený Vatikánem, konkrétně jezuity s cílem infiltrovat a ovládnout protestanské a pravoslavné církve a dostat je opět do stejné jedné ohrádky a pod jednu celosvětovou stavbu NWO.

      Mimochodem, pro někoho , kdo to dodnes nevěděl, tak jak Vatikán, tak USA jsou dvě předpovězené šelmy Janova zjevení:

      Drak = Satan
      První šelma = papežský Vatikán
      Druhá šelma = USA-FED

      http://www.ragauian.cz/dve-selmy-vladnou-zemi-1/

      http://www.ragauian.cz/dve-selmy-vladnou-zemi-2/

      http://www.ragauian.cz/dve-selmy-vladnou-zemi-3/

      • contumax napsal:

       Forever a weissbach

       Jsou tři místa, tři vládnoucí střediska pro celou zeměkouli…

       Teda podle nich, podle NWO…

       Vatikán = duchovní
       Londýn = finančnictví
       Washington = armáda

       • contumax napsal:

        Forever

        Díky za odkazy Forever, moc rád se na to podívám, chce to čas aby člověk porozuměl…

        Rozhodně nepotřebuju, jsem zjistil po létech, že nepotřebuju žádnýho “ kazatetele – kazitele“ protože se Bible vykládá sama pokud jí budu poctivě studovat tak mě Slovo Boží samo ukáže kde se velmi často potvrzuje na mnoha místech Písma to co řekl Ježíš Kristus, najdou odkaz v žalmech co bylo provokováno,a vychází všechno naprosto přesně…

       • Forever napsal:

        Děkuji za upřesnění ;-)

        Ano, máte pravdu.
        I Londýn mezi ty centra patří. On celý anglo-americký prostor společně s Izraelem je defacto územím Chazarské říše. Ono to začalo kdysi vybudováním Nové britské sionistické říse – tedy v minulosti se tomu tak říkalo, když Británie dominovala světu.

        Proč říkám Chazarská říše? Protože anglo-americký svět ovládají lidé chazarského původu sdružení v různých tajných spolcích a uskupeních. Je to defacto pokračování zaniklé Chazarské říše, co existovala před více než tisíce lety na území Ruska a Rusové ji zničili.

        Ono také je faktem, že, i když je nepochybně Londýn centrem finančním, tak USA jsou také nepochybně významným finančním centrem chazarské mafie – viz FED. Ono je to logické také z toho důvodu, že USA patří mezi země s největší chazarskou populací.

    • weissbach napsal:

     „Vatikán s centrem v Římě
     Chazarská říše s centrem v USA“

     Technicky vzato, Vy v tom vidíte nějaký rozdíl?
     Já ne.

     • weissbach napsal:

      Vždyť i adepti CIA museli být absolventi jezuitských škol a katolíci. Mezi řádky zde: http://www.csfd.cz/film/92140-kauza-cia/prehled/

      • host napsal:

       V tradičně židovsko-protestantské zemi jakou jsou USA, kde měli velký problém s tím, že prezident Kennedy je katolík? A do tajných služeb by přijímali jen ultrakatolíky (jezuity)?

       Klasická iluminátská propaganda pro ignoranty. O tom, že všechny tajné služby, armáda i policie jsou především skrz na skrz prolezlé zednáři a chazary, tam není ani zmínka.
       Tento film natočený v chazarském hollywoodu je opravdu úžasný zdroj pravdivých informací :-P

     • Forever napsal:

      Co si představujete pod pojmem rozdíl?
      Já tvrdím, že jde o dvě významná centra dvou světových mocností. A nepochybuji o tom, že Vatikán v čele s černým papežem má vyšší pozici v hierarchii, než židovské anglo-americké klany. A nepochybuji o tom, že jsou tyto dva subjekty, Vatikán s centrem v Římě a Chazarská říše s centrem v USA, úzce propojeny.

      Co se týče Chazarů, doporučuji vám si přečíst toto:

      http://aeronet.cz/news/vseobecna-valka-ktera-prichazi-rozdrti-slovanske-spojenectvi-a-vyhladi-tyto-zatvrzele-narody-bude-valka-opet-vyhlazovat-i-zidy-a-kde-se-vzala-takova-nenavist/

      Hledejte také na youtube pod názvem Chazaři, informací je dost.

      • weissbach napsal:

       „Co si představujete pod pojmem rozdíl?“

       No právě. Žádný rozdíl není. Jsou to jen dvě chapadla téhož. Jak o Vatikánu, tak o Chazarech jsem poměrně informován… Otázku jsem Vám položil z toho důvodu, že se jedná o totéž souručenství. Je to kontrolováno a ovládáno stejným spolkem a pracuje to ruku v ruce.
       Toť vše.

       • Forever napsal:

        Takže máme stejný názor na věc.
        Je možné, že fungování této světové říse složené ze dvou částí (Vatikán s centrem v Římě a Chazarská říše s centrem v USA) funguje na principu tvz. dvou sloupů:

        sloupy Boáz (světský) a Jakím (kněžský) – tedy spojení světské a duchovní moci – známý mocenský princip např. v Egyptě – viz Horní a Dolní Egypt spojené do jednoho celku a řízené z jednoho centra

        V tomto případě Vatikán představuje kněžskou duchovní moc a Chazarská říše královskou světskou moc. Obojí tvoří jednu říši řízenou z jednoho hlavního centra.

        • weissbach napsal:

         Souhlas.

        • Forever napsal:

         Pro informaci bych dodal, že tu teorii o dvou sloupech podporuje fakt, že v Římě ve Vatikánu na Svatopetrském náměstí je obelisk egyptského slunečního kultu. To samé v USA, konkrétně ve Washnigtonu je obelisk.

         Že by tyto dva sloupy symbolizovaly ono propojení dvou mocenských struktur řízených z jednoho centra, jako např. ve starověkém Egyptě (viz Horní a Dolní Egypt)?!

        • weissbach napsal:

         1*

     • contumax napsal:

      Forever

      1***

      Souhlasím, už jsem měl obavy,že lidé jsou totálně mimo…

      Vycházím tedy též z toho, že jich bude více, no vlastně musí tomu tak být, když pomyslím, že je na světě kolem dvou miliard věřících a kdyby z nich by bylo těch jen 10 nebo 5 % plní víry v Ježíše Krista tak by odpovídalo Písmu Svatému…

      Většina věřících jsou pacifisti se systémem, tudíž si myslím,že se přizpůsobují čím dál tím víc systému a nakonec odpadnou a budou zrádci…

    • Jaris napsal:

     Forever, zajimave. Presto si myslim, ze Vatikan dnes nema takovou moc jako kdysi. Sohlasim, ze napachali spoustu zla. Jeruzalem byl totalne znicen Rimem v r.70, a to z toho duvodu, protoze zidi delali ustavicne problemy. Jezis Kristus varoval sve nasledovatele a doporucil jim, aby Jeruzalem opustili vcas nez bude znicen nepritelem. Nekteri poslechli, nekteri zustali. Jezisovo proroctvi se splnilo. Jeruzalem byl srovnan se zemi prave v r.70AD.
     Co se tyce Vatikanu, tak tam se take vetreli za ta staleti zidi. Nynejsi papez Franta je take zid. Polsky Wojtyla byl taka zid. Verim, ze Vatikan financne podporoval ruzne neplechy, ale zidum davam vinu hlavni. Nikdy nebyli jako celek mirumilovni.

     • Forever napsal:

      Jaris

      No, já vycházím z analýzy Janova zjevení, kde se píše, že druhá šelma (tj. USA-FED) vykonává pravomoc první šelmy (tj. Vatikán) z jejího (první šelmy) pověření a nutí obyvatele země, aby se KLANĚLI první šelmě. Viz:

      „Vtom jsem viděl jinou šelmu, jak vyvstala ze země: měla dva rohy jako beránek, ale mluvila jako drak. Z pověření té první šelmy vykonává veškerou její moc. Nutí zemi a její obyvatele, aby klekali před první šelmou, které se zahojila její smrtelná rána. A činí veliká znamení, dokonce i oheň z nebe nechá před zraky lidí sestoupit na zem. Bylo jí dáno dělat znamení ke cti první šelmy a svádět jimi obyvatele země; rozkazuje obyvatelům země, aby postavili sochu té šelmě, která byla smrtelně zraněna mečem, a přece zůstala naživu. Je jí dáno, aby do sochy té šelmy vdechla život, takže ta socha mluvila a vydala rozkaz, že zemřou všichni, kdo před ní nepokleknou.“ (Zj 13,11-15)

      Drak = Satan
      První šelma = papežský Vatikán
      Druhá šelma = USA-FED

      http://www.ragauian.cz/dve-selmy-vladnou-zemi-1/

      http://www.ragauian.cz/dve-selmy-vladnou-zemi-2/

      http://www.ragauian.cz/dve-selmy-vladnou-zemi-3/

      Navíc i vycházím z knihy Tajné dějiny jezuitů, kde autoři, bývalý jezuité vysokého postavení, tvrdí, že jezuité měli vysoký podíl na vytváření zednářských lóžích. A také je známo, že Vatikán má silný politický a ekonomický vliv po světě. A má velký vliv i v USA.

      https://href.li/?https://www.worldslastchance.com/end-time-prophecy/katolicke-dvrn-ohavn-tajemstv-jezuit-odhalena.html

   • contumax napsal:

    Forever

    Opět za 1 ***

  • Marie napsal:

   Jaris: nejhorsi „vitezstvi“u zidaku je, ze donutili i ostatni lidi, aby si vzjemne pusobili utrpeni….znicili totalne pozitivni mezilidske vztahy, nadelali z lidi sobce tak, ze si to ani neuvedomuji.

   Nepustit je k zadnym rozhodujicim pozicim proto nestaci… je treba je izolovat. Nejlepe na ostrove, odkud mezi normalni lidi nemohou. On ten Hitleruv napad s Madagaskarem nebyl vubec hloupy…

 3. host napsal:

  Utrpení, nebo přesněji životní obtíže zjevně potřebujeme. Protože v blahobytu člověk postupně zcela zdegeneruje. Dojeli na to římani a dojíždíme na to i my.

  Blahobytný socializmus udělal z lidí jen tupé stádo přežvýkavců, neschopné obhájit si ani to právo na život vůči současným politickým a kapitalistickým dravcům a hyenám.Viz. (ne)účast ovčanů na demonstracích, podkud je tam z celé republiky nesvezou odboráři autobusy. Nebo Praha, 2 miliony obyvatel, další 1 milion tam dojíždí za prací a na Korálově umírněné a smysluplné demonstraci se sejde pár desítek lidí. To je vizitka českého národa.

 4. Andy napsal:

  Život vezdejší je onen očistec, který musíme posmrtně podstoupit a napravovat tím chyby z minulých životů a zdokonalovat se tím. A aby to takto mohlo fungovat, musí tu vládnout zlo, to znamená ti, kteří jsou dnes ve většině u moci. Ono se jim to v příštím životě zase vrátí a nebudou chápat, proč právě oni musí takto trpět, přestože jejich utrpení nebude díky Boží milosti ani zlomkem toho, co sami způsobili ostatním. Takže jedno zlo generuje další zlo tím se to množí a jde to tak stále dokola. Před lidstvem je ještě dlouhá cesta, aby pochopilo, co je opravdu podstatou bytí zde. Nejmocnější tohoto světa jsou si toho dobře vědomi, ale díky své touze po moci a hmotném bohatství se spojili se zlem drží tyto vědomosti před jimi ovládaným lidstvem utajené. To je také důvod jejich tajných satanských rituálů, kterými se chtějí vykoupit a očistit si tak svědomí. Teprve až v tomto nastane změna, nastane zlatý věk lidstva. Ovšem takovému masovému uvědomění bude nejspíš muset předcházet nějaká celosvětová závažná událost, která i ostatní, zatím zabedněné populaci, dokonale otevře oči a i oni konečně pochopí podstatu své existence tady.

  • contumax napsal:

   Andy

   Uvažuji jinak, kdyby opravdu existovala reinkarnace musela by být dnešní Indie ráj, úplně jiná…

   Jak vidím opak je pravdou…

   • Forever napsal:

    Co má reinkarnace společné s Indií,když reinkarnace platí pro všechny lidi?

    • contumax napsal:

     Forever

     Dal jsem Ti příklad, reinkarnací jsem poukázal na Indii…

     Vidíš reinkarnovaný duchovní svět, lepší lidi..???

     • contumax napsal:

      weissbach

      Ano lidi jsou jakžtakž spokojení, žerou polystyrenový chleba, molitanový pečivo a k tomu vepřový hlavy,zapíjí to pívem a utřou si hubu a zachrochtají si něco v tom smyslu, že to může být i horší….

     • soudce napsal:

      Svět se nemůže reinkarnovat :-) I když … Obnovují se věky ve kterých svět existuje .

      „juga (sans.) věk ; podle indické mytologie má každá mahájuga čtyři jugy : krta, tréta, dvápara, kalí, jejichž trvání odpovídá řadě 4, 3, 2, l.
      Krtajuga byla obdobou antického zlatého věku. Božský řád (dharma) stál na čtyřech nohách, převládaly čtyři ctnosti : pravdivost, laskavost, uctívání, soucit.
      Lidé byli spokojeni, uctívali jednoho boha, neznali nemoci, zášť, nenávist, krutost, strach, žárlivost, hněv. Trétajuga byla obdobou věku stříbrného ; dharma stále už jen na třech nohách, dosavadní ctnosti se o čtvrtinu zkrátily. Lidé vzývali více bohů a konali oběti, aby se jim splnila určitá přání. Dváparajuga bylo období, kdy dharma stála jen na dvou nohách, úpadek pokračoval. Vzmáhala se faleš, zloba, nespokojenost a v důsledku toho se rozšířily nemoci a ostatní zla. Kalijuga je současný věk; dharma stojí už jen na jedné noze, z původních ctností zbyla jen čtvrtina. Svět spěje k zániku, kdy nastane Brahmova noc, období klidu.“

      Pak se „kolotoč“ věků rozběhne znovu … Tenhle náš černý věk má trvat údajně 432 000 let a zatím z něj uplynulo zhruba 5 000 let .

      • Jaris napsal:

       Soudce, to nemuze ta nase titerna Zemicka vydrzet.
       Pokud by tohle zlo a nenazranost lidi mela trvat pouze dalsich 5000 let, nase modra planete zkolapsuje. Uz nyni je premnozena, vyrabovana, pouste pribyvaji,pitne vody ubyva, lesy a pralesy mizi, urodna puda je odfouknuta neznamo kam. Ne, to nemuze takovym tempem pokracovat nebot Zeme tenhle napor nevydrzi ani pouhych sto let.

       • soudce napsal:

        Jaris je to opravdu hrozné :-( … Nový Zákon je universální mravní zákon , který musí uznat každý opravdu duchovní člověk , ať je to taoista , buddhista , gnostik ,zenista , jogín , Žid , magik , okultista či obyčejný karmicky zralý člověk . Ale kolik takových lidí je ?

        Je známo Buddhovo proroctví , že následkem mravní degenerace se budou lidé dožívat max. 14 let ( jako moje kočky :-( ) a nepoznají chuti medu či mléka ! Až prý „člověk“ , v té době , uvidí „člověka“ , vzkřikne; „ejhle zvíře“ a vrhne se na něj aby ho zabil :-(

        K tomu všemu pomalu směřuje ateismus , materialismus , komunismus , marxismus :-(

        Je to zlé Jaris :-( … Jen náboženství , kosmická mravnost , může (mohla by) zachránit lidský rod :-) … Bohužel , náboženství je považováno za virus , za pověru , za nástroj k ovládání mas !!! A Satan se směje :-(

   • Andy napsal:

    Zatím ještě tento svět slouží jako očistec, takže nemůže být na tom buddhistická Indie jinak. Pokud budeme i nadále vědomě generovat zlo, tak to nikam nepovede. Ostatně tady nejde ani tak o Zemi jako takovou, jako spíše o jednotlivé duše. Ty indické mají daleko větší naději se z tohoto koloběhu navždy vymanit a taky se tak nejspíš i děje, což ovšem zde nedokážeme pozorovat. Některé děti si v útlém věku jsou schopné rozponenout na zážitky z minulého života a některé ty nadané děti, které ovládají perfektně např. matematiku, nebo nějaký hudební nástroj, si tyto schopnosti rovněž přinášejí z předchozího života. S postupujícím věkem však tyto mimořádné vlastnost ztrácejí a vyrovnávají se svým vrstevníkům.

   • soudce napsal:

    Je to trošku jinak . Reinkarnace nerovná se automaticky ráj !

    Zlý člověk se inkarnuje do jiných podmínek (sociálních , rodových , sférických , zeměpisných aj. ) než dobrý !

    Většina lidí v Indii je jaká ??? Je taková , že odpovídá kvalitě společnosti ve které žijí :-) Dobří jedinci jsou ale skryti i uvnitř „nerajské“ společnosti , prozatím … Karma působí v dlouhých časových cyklech a životní zkušenosti vrývající se do „duše“ přináší pochopení skutečnosti až po eonech věků… Navíc reinkarnace se týká jedince , nikoliv celé společnosti … Znáš to přece z Bible to o těch alespoň 10 „spravedlivých“ :-) Většina lidí je „zlých“ ,nevědomých , neznajících a „nespravedlivých“ !

    Proto není v Indii ráj a ani nikde jinde na zemi . A na téhle zemi nebude nikdy , protože je „učební síní“ !

    A speciálně pro tebe contumaxi :-) Věz , že i Bůh stvořitel podléhá zákonu karmy a tedy i zákonu reinkarnace :-) Až vyčerpá „zásluhy“ , bude muset sestoupit z „trůnu“ hezky na zem , tuhle ZEM :-)

    • Andy napsal:

     Jistěže reinkarnece neznamená ráj. To by pak k ničemu nebyla. Reinkarnovaní musí procházet zkouškami. Pokud by byli v ráji, tak by asi nic moc nepotřebovali pochopit. Až když vyspějí, osvobodí se z tohoto kolotoče a jsou blíže ke Stvořiteli. Záměrně se vyhýbám označení Bůh. V každém náboženství se tomu říká jinak a rozhodně to není humanoidní bytost. A reinkarnacím nepodléhá.

  • Marie napsal:

   Zabednenci veri vymyslu o reinkarnaci.

   Vis co, uz se prestavam divit tomu, proc je svet v takove prdeli, kdyz je tolik lidi potapanych, co se nechaji nachytat na kdejakou kravinu… a je jedno jestli na 72 panen po smrti nebo na reinkarnaci,nebo na desitky bohu a mimozemskych vladu, jmenovatel je stejny: nastroj zotroceni za ucelem odevzdani zivotni energie do rukou vychcanych kreatur, co to vymysleli.

   Hruza!

   • Forever napsal:

    Víte o tom, že prvotní židokřesťané uznávali běžně reinkarnaci, až Vatikán vymazal a zničil všechny spisy a zmínky o reinkarnaci?!

    • weissbach napsal:

     Židokřesťané je podivný patvar. S ohledem na to, že prvotní křesťané byli obyvatelé Malé Asie, tedy většinou Řekové a posléze obyvatelé severu Afriky, což byli vesměs Gótové.
     To, co reprezentuje křesťanství dnes je převrácenecká ideologie vypracovaná v Římě a přijata na koncilu v Konstantinopoli v roce 553, kdy byli původní křesťané zbaveni vlivu a „nevhodné“ spisy odstraněny a zavrženy. Poté byly původní komunity důkladně vymeteny islámem během 6. století, aby se původní učení, které nebylo vhodné k ovládání ovcí vymazalo z povědomí.
     Když se populace začíná vymykat ideové kontrole, je čas na vyhubení ohněm a mečem, neb „velkou výměnu“…
     Kontrola společnosti pomocí střetu protikladů je používaná minimálně od dob počátku zániku Atlantidy a vzniku Egypta jako její kolonie, kam se „žrecové“ či jak je nazvat přestěhovali před cca 12 500 lety.

    • Jaris napsal:

     Forever, Bible nepise nic o reinkarnaci. Pokud jde o zmrtvychvstani, tak to se tykalo vzdalene budoucnosti. Vlastne mas pravdu v tom, ze katolikum se reklo, ze jejich duse z ocistce se dostane bud do pekla nebo do nebe a tim to koncilo.
     Take si myslim, ze Vatikan je sice bohaty, ale zdaleka nema takovou moc a vliv jako kdysi. Patri pouze k jednem z mnoha falesnych nabozenstvi. Verim vsak, ze hrajou pouze druhe housle nikoliv prvni jak tomu byvalo.

    • Marie napsal:

     Neprekvapuje me to… potapanci uznavaji cokoliv jim dela dobre, ikdyz je to svinstvo…

     To mate tak se vsim, i napr. s alkoholem. Lidi tvrdi, ze ho piji, aby je povznesl, ale faktem zustava, ze je otupuje. Podstatou, ze ho piji je ale totez jako vira v boha: dela jim dobre, ikdyz docasne…

   • Paul Durham napsal:

    Tož to mne baví už desítky let : nyní žijou hůře než ty svině svinské a stále řeší , co a jak po smrti.

    • Marie napsal:

     Smrt je ukoncenim utrpeni, takze do tohoto „raje“pujdou vsichni bez rozdilu. Jako i zvirata. Jsme tady od toho, abychom se mnozili a bojovali, jako ta zvirata…

     Nekteri lidi si proste nasli zpusob, jak za ne bude bojovat druhy a oni se mit lip, tot vse…

 5. weissbach napsal:

  Ano, lidi potřebují utrpení. Nic jiného je už z předsmrtného spánku, případně mediální hypnózy nevytrhne. Nikomu ho nepřeju, ale vidím to jasně všude vůkol ráno, v poledne i večer… Bez hrubého vytažení za krk na mráz s člověkem dneška už nepohne ani sebevětší zvěrstvo za humny…

 6. weissbach napsal:

  Ty papalášsko tajemnické ksichty se přestěhovaly na západ. Zdá se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!