Zvěrstva Savčenkové

1457957052_228Případ ukrajinské návodčí palby z batalionu Ajdar Naděždy Savčenko obviněné z účasti na vraždě ruských novinářů na Donbasu, dostává mezinárodní rozměr a stále se objevují nové podrobnosti. Například starosta Užhorodu Sergej Ratušňak na své facebookové stránce psal o tom, jak Naděžda Savčenko týrala a mučila zajatce.

"Osobně jsem mluvil s jedním učitelem a knězem, kteří zázrakem přežili bestialitu, týrání a mučení nové "hrdinky" Majdanu Savčenko. Zde jsou jejich slova: "Ona prostě nebila, ona mrzačila a ubíjela. Svázané na rukou i na nohou - mlátila trubkou, rozbíjela genitálie, zhášela cigaret y v jejich otevřených očích. Neustále přitom řvala: "Prodám tě na orgány jako tamty nebo tě rozstřílím na sr....!"

O tom, že bojovníci Ajdara brutálně mučí zajatce, vyprávěl již dříve kněz Svato-Nikolského chrámu Vladimír Mareckij, osvobozený z ukrajinského zajetí.

"Když řeknu, že nás bili - tím nic neřeknu. Nás ubíjeli. Nás stříleli, nám lámali kosti, nás bili nejen rukama a nohama, ale i pažbami a vším, co jim přišlo pod ruku," - vzpomíná Mareckij.

Podle jeho slov se obzvláštní brutalitou odlišovala Naděžda Savčenko, kterou tak aktivně brání kyjevská vláda. Libovala si ve své síle, osobně mlátila zajatce a pronášela u toho různé průpovídky. Kvůli výdělku navrhovala prodávat orgány zajatců, a když ostatní členové batalionu nesouhlasili vydávat zajatce na orgány, navrhla je tedy zabít, "aby se neutrácelo za dopravu do SBU".

Slova kněze podpořil jiný osvobozený zajatec, voják opolčení Stanislav Stankevič. Násilí na něm začalo po té, co odmítl provést diverzní skupinu do Šachťorsku. V průběhu dlouhé doby ho mučili, bili, trápili hladem. A aby na hrozné mučení v ukrajinském zajetí nezapomněl, vypálili mu ajdarovci na tělo svastiku.

A to ani zdaleka nejsou všechna zvěrstva, kterých se účastnila poslankyně ukrajinského parlamentu Naděžda Savčenko během své služby v ukrajinské armádě. Není tím název "Hrdina Ukrajiny" znehodnocen, když ho "hrdě" nosí ta, která trýznila a mučila vojenské zajatce?

Zdroj: http://politikus.ru/articles/72145-zverstva-savchenko.html
70 Komentářů k Zvěrstva Savčenkové

 1. contumax napsal:

  Její ksicht tato svědectví jen potvrzuje...!!!

  • martin bareš napsal:

   taky mi contumaxi často fotka řekne víc než žvásty dotyčnýho.

   • contumax napsal:

    Martin Bareš

    Přesně, kdo umí číst v obličeji je moudrý...!!!

    Hlavně oko je okno do duše...

    Jednou před léty mě někdo votravoval pořád se se mnou chtěl v jedný krčmě kamarádit a vždycky jsem mu dal najevo, že nemám zájem a zkoušel to ještě párkrát a já nepovolil...

    Pak už ani příšerně vožraléj za mnou nepřišel...

    Potom jsem zažil jak hodil mezi lidi v té krčmě železnou židli, naštěstí nikomu se nic nestalo ale mohl někoho zabít...

    Po pár letech znásilnil dítě...

    Nelíbil se mě už od prvního pohledu...

    Jsem jako dítě, někdo se mě líbí a bavím se s tím člověkem a někdo mě prostě odpuzuje...!!!

  • šimansky napsal:

   ...presne...je to výstavný kus beštiálnej fašistickej svine...hlavu jej treba rozmliaždiť kameňom ako hadovi.

  • ja napsal:

   Evidentne tato zena je psychopatka, ci niekoho zabila to neviem - ale ak ju neobesia, tak z basy by ju uz pustit nemali nikdy, lebo ta urcite potom niekoho zabije. Ludia co obhajuju tuto zver su tiez evidentne chori psychopati

 2. KR napsal:

  Obyčajne som pasívnym čitataľom a nepíšem na žiadne fóra, ale dnes mi to akosi nedalo.
  Aby som upresnil môj pohľad na problematiku, pohybujem sa už dlhé roky vo väzeňskej sfére a to povedzme ako "zdravotnícka sila".
  Pre laika je to absolútne nepredstaviteľný svet. Avšak pre ľudí ktorí sa v tomto svete každý deň pohybujújú je nad mieru jasné že hranica medzi psychiatrickou poruchou a vedomým zločineckým jednaním je viac ako hypotetická. Väčšinou majú naši klienti .. povedzme "dvojaké občianstvo".
  A pokiaľ pôsobite v tomto prostredí dlhšie tak už viete vášho klienta diagnostikovať bez problémov, tak povediac na prvý pohľad.
  A preto vám môžem s kľudom na duši potvrdiť že táto konkrétna osoba je čistý kriminálny psychopat!
  Čo si ale máme myslieť o skutočnosti že niektorí európski "demokratickí" politickí činitelia otvorene vyjadrujú podporu tomuto druhu pacientov!!!
  Nemožno predsa na jednej strane odsudzovať Breivika a na druhej strane oslavovať Savčenkovú.
  A preto si myslím že v tomto prípade sú vyjadrenia takých ľudí ako napríklad Zaorálek už naozaj extrémne vážne.

  • Slonda napsal:

   KR: Díky za postřeh i komentář. Ona je dobře živené zlo, to že ji dali do Rady UA i udajně jako ,,hosta´´ do EU ,,parlamentu´´, je výrazem psychopatie celého systému a ten mohou tvořit jen psychopati.

  • Eschatolog napsal:

   Potom byste mel z praxe vedet, ze vasi klienti jsou prakticky nenapravitelni, jelikoz tento "dar" nabyli narozenim nebo nejpozdeji v rannem detstvi a to na trvalo (vyjimky potvrzuji pravidlo).

  • martin bareš napsal:

   KR taky moc děkuju. Příspěvek, který říká hodně.

 3. Hansen napsal:

  Obesit na prvom strome...

  • contumax napsal:

   Hansen

   Aľebo tažký pracovný láger...!!!

   • Jaris napsal:

    Ne, ne, Contumaxi, namiste zastrelit takovou zrudu, ktera nema misto ve spolecnosti! Co to jen stoji penez danovych poplatniku udrzovat tu bestii, zivit ji, provadet lekarskou peci, co jen stoji soudy!To vse je naprosto zbytecne. Navic jeste hrozi, ze se dostane do ukrajinske vlady, jak to slibila zlodejka Tymosenko. Hrozi, ze z ni udelaji svetovou hrdinku a deti se o ni budou ucit ve skole, jak bojovala a "trpela" za svobodnou demokracii. Ne, tahle zruda by mela byt spravne uz davno po smrti!

 4. weissbach napsal:

  Ukrajinu pozorně sluduji od samého začátku majdanizace. A hlavně od prvních záznamů toho, co se dělo na východě Ukrajiny, shlédl jsem kvanta autentických materiálů natáčených oběma stranami konfliktu. Patrná je z toho absolutní neúcta tzv. karatelů k lidksému životu, k civilistům. Čiré zlo. Vůbec nemám pochybnosti o tom, že lidem na východě nezbylo nic jiného než se chopit zbraní k odporu. V rěch batalionech je koncentrován psychopatický výkvět Ukrajiny. Lidé plní nenávisti, sadistických a psychopatických charakterů. Nacionalismus jim jenom pomáhá ospravedlňovat vlastní zločiny.
  Jejich podpora ze strany EU západu celkově je rovněž neospravedlnitelný hnůj...

 5. contumax napsal:

  V Debilizátóru hlásili, že se RF stahuje že Sýrie...)))

  • weissbach napsal:

   A nejspíš to je pravda. Tedy pokud jde o určité konkrétní složky.
   Může to znamenat:
   1/ Rusko už tam tolik sil nepotřebuje a je schopné to zajistit raktami středního doletu a protivzdušnými systémy, přičmž syrská armáda, kurdové a hizboláh mají pozemní převahu na dočištění vytyčeného území.
   2/ Došlo k rozparcelování Sýrie a k dohodě s USA ke spokojenosti Ruska, Kurdů, Iráku, Iránu a Číny.
   3/ Rusko stahuje kromě nejnutnějšího personálu síly k očekávané zabijačce většího rozsahu. To ukáže nejspíš další postup Černomořské flotily a ponorek. Což by nevěstilo nic dobrého.
   Nebo ze všeho trochu.

   • contumax napsal:

    weissbach

    Správně jsi to vyložil... a doplňuji...

    Anebo hromaděním Isilu v Afghánistánu...

   • Zighartice napsal:

    weissbach:
    Všechny Vaše možnosti považuji za pravděpodobné, ale ke každé se váže spousta otazníků. Od března jůesej nasadí v Sýrii bombardéry B52. Proč? V.V.Putin vydal rozkaz k aktivaci raket RS-26 "soudný den" a armádě RF rozkázal:"Připravte Sýrii tak, aby se stala „Obamovým hřbitovem“. Tento válečný rozkaz si vyžádalo i oznámení Německa, že rovněž vyšle tisíce vojáků pozemních i leteckých sil do bitvy v Sýrii (proč?), i když současně tvrdí, že nebudou sdílet s Ruskem žádné výzvědné informace, které mají proti teroristům Islámského státu, a v žádném případě nebudou spolupracovat se současnou legitimní syrskou vládou u moci. Již od vyhlášení míru v Sýrii se však dá pozorovat podivné chování představitelů NATO a Evropské unie k Ukrajině, kterou zřejmě Rusko mění za Sýrii. NATO vytěsňuje Rusy ze všech zemí a oblastí kde měl předtím vliv SSSR, začali vojensky obkličovat RF, přitahovat do její blízkosti strategické jaderné zbraně. Putin má pravdu. To, co se dnes děje kolem Ukrajiny (kde USA zinscenovaly protiústavní násilný převrat s dosazenám loutkové vlády), to co se dělo kolem Iráku, Libye a nyní se děje kolem Sýrie je klasický spor velmocí o sféry vlivu (v minulosti vedl ke 2 světovým válkám). S tím rozdílem, že USA aspirují na diktát nad celým světem a RF dnes hájí mezinárodní právo a multilateralismus, který je popřením monopolu (v tomto případě mocenského monopolu). A podle Stropnickeho je NATO obraní pakt proti dobyvačné povaze ruska...??? Jsme ve fázi vděčné kolonie se ztraceným pudem sebezáchovy.

    Jůesej již dodkončuje druhou leteckou základnu na území suverénního státu Sýrie bez souhlasu Damašku, tudíž nucené parcelování již vlastně začalo bez odezvy a odporu.

    Proč např. 120 zemí celého světa shromažďuje vojska a média o tom nemluví? Z těchto zpráv získávám dojem, že ruský president Putin, pokud bude mít volbu přímo konfrontovat NATO ohledně syrsko-ukrajinské otázky, neučiní krok zpět. A jako vždy, západ a speciálně president Obama bude hrubě podceňovat ruský národ a ochotu vlády obětovat vše, pokud budou muset zachránit křesťanský svět před tím, co považují za satanistické barbary. Vzpomínám si na jedno z vyjádření V.V. Putina:"V Petrohradských ulicích jsem se naučil jednu moc důležitou věc. Když už je evidentní, že dojde ke rvačce, je nutné, abych udeřil první".

    Takže se osobně přikláním k Vámi sděleném "ze všeho trochu" a spusta dalšího, o kterém ani nevíme a ani se nám nezdá, jelikož se na poli globální šachovnice snažíme analyzovat přední řady, aniž bychom tušili co, nebo kdo je za nimi.

 6. Jan Jinsky napsal:

  Že zrovna zatkli tu největší zrůdu. Nebo že by to bylo tím, že špínu naházejí na tu, kterou mají? je to tak šíleně průhledný, že tomu snad ani sami nemůžete věřit. Vychloubáte se, jak do všeho vidíte, ale ve skutečnosti žerete propagandu až je mlaskot slyšet všude.
  neříkám, že Savčenková je příklad hrdiny a nevinnosti. Ale dělat z ní obludu takhle průhledně...

  • contumax napsal:

   Jj.

   Je to Tvůj pohled, je to Tvá věc, čas ukáže kdo je kdo a odhalí se pravda...!!!

   • Jan Jinsky napsal:

    Přesně tak. Akorát nevím kdo posoudí co je pravda? nezávislý ruský soud?

    A jinak -koukni tak rok dozadu - kolik ze zdejších zaručených informací se ukázalo jako krávoviny. Obávám se, že tu opravdu vydáváte přání za skutečnosti.

    • contumax napsal:

     Jj.

     Dyť jo, posoudí se kdo je kdo...

     Od toho jsou svědectví, videa, písemnosti, popřípadě odposlechy mobilního volání, vysílaček a jiné a jiné důkazy...

     • Jan Jinsky napsal:

      Contumaxi, nezapomeň že Rusové jsou v poloválce s Ukrajinou. Viz vojáci na dovolené atd. je to politika a o nezávislosti nemůže být řeč.
      Myslím si, že nakonec to skončí tak, že jí vymění za zajaté Rusy a bude.

      • contumax napsal:

       Jj.

       Neboj sem to přijde taky ,ta válka mezi tyhle měkáče...
       Ta je nemine, si o to koledujou celý léta...

       Potom Ti možná dojde kdo je kdo...!!!

      • Samo napsal:

       Bud taky laskavy a spocitaj dovolenkujucich zoldnierov vo vsetkych konfliktoch po pade opony. :) Zistis ze ohovaras jeden pripad z mnohych, pritom je takmer nemozne najst konflikt bez vydatnej pomoci zo zahranicia. Mozes zacat Juhoslaviou a skoncis v Syrii cez nespocet medzizastavok, kde len jedina z nich je ta Ukrajinska, chod za hanbit do kuta!

    • contumax napsal:

     Jj.

     RF má na to právo jí soudit zabila dva občany RF, a možná vyjde najevo ještě víc, nevíme kolik lidí zabila...

     • Jan Jinsky napsal:

      Jasně. Jen pochybuji o nezávislosti. To je podobný jako nezávislost soudu s Mladičem atd.

      • contumax napsal:

       Jj.

       Nebo v Haagu se Slobodanem Miloševičem, chceš říct...???

       • Jan Jinsky napsal:

        Mladiče tam mají taky.

        • contumax napsal:

         Jj

         Vím, že jo...

         Žijeme ve středověku...

        • Jan Jinsky napsal:

         To bych neřekl. A nebo to je stejné na všech stranách. Nemají si moc co vyčítat.

        • contumax napsal:

         Jj.

         Mě to tak připadá, že středověk naprosto neskončil...

         Hony na čarodějnice tzn. hony na údajné teroristy...

         Inkvizice, to jest OSN a mezinárodní křížové výpravy SSA do zemí středního východu...

         Tmářství v pravdě a právu...doslova médiálni mučení obyvatel...

         Satanismus, krádeže dětí pod rouškou ochrany dětí...

         Absolutní právo rozhodovat o životě člověka co smí a nesmí a většinou nesmí...

         Člověk nemá žádnou cenu je jen poddaných otrok i jeho děti...

         Stačí jj...???

    • Jaris napsal:

     Jinsky, zato CT a vubec zapadni propaganda je ta prava, vid? Neni divu, ze tu meles hovadiny jednu zadruhou!

  • contumax napsal:

   Jj.

   Mají jiné špíny, většího formátu, většího kalibru než ke tato psychopatka, a ty zatím neukazují...

  • petr napsal:

   Bohuzel nezatkli tu nejvetsi zrudu. Nebo mi chcete rici ze za bombardovani Afganistanu, Iraku, Jugoslavie , Lybie a pod je zodpovedna nejaka Savcenkova ? Ta holka ma to stesti ze po ni sli Rusove. Byt to Amici ma kulku mezi ocima.

  • Samo napsal:

   V tomto s tebou suhlasim, clanok nepredklada dokazy, len opisy cinov a ani ja si nemyslim ze je najhorsia z najhorsich, myslim ze ich je velmi vela horsich, ale kedze je poslankyna a teda zjavne znamy clovek, nemyslim si ani, ze ide o radoveho bezneho nevinneho vojaka ...

 7. slovan napsal:

  o této zrůdě není nutné ani psát.

 8. petros napsal:

  Sami jsme svědci jak docela snadno jde rozstěpit národ slovanů na části, které spojuje akorát vzájemná nenávist. Toto je přece připravený plán i pro celou evropu. Jednoduché pravidlo ,,Rozděl a panuj".
  Bude naplněno proroctví o spojení slovanů proti zlu v poslední rozhodující bitvě?
  Vysledek může záležet na každém jednotlivci a jeho práci na sobě.
  Jak se můžete s někým usmířit, když mu nedokážete odpustit? Věřte nevěřte, ale obrovsky se vám uleví.

  • Andy napsal:

   To je naše typická podělaná nulička Zadolárek. To máme taky sbírku loutek ve vládě...

  • martin bareš napsal:

   klikl jsem a nechtěl jsem věřit.
   Tady zřejmě žádná facka a rána pěstí nestačí.
   Tohle si musíme pamatovat.

 9. lorenso lamas napsal:

  Všichni si tu hrajete na to jak nechcete být ovce a bojujete proti světový nadvládě. Přitom jediný co tu předvádíte je, že následujete někoho kdo s váma manipuluje. Vynášíte rychlý soudy, aniž by jste něco věděli.Kdyby jste byli na jejím místě jaký by to bylo kdyby vás soudil jenom podle ksichtu. Jste tady banda chudáků co jak ovce žerou každou blbost co vám z kremlu naservírujou. Uplným blbostem věříte jenom proto že hejtujou usa nebo ukrajince. Chtěl bych vidět vás na jejím místě pindoura by jste měli tak malýho že by vás strčili do ženský věznice. Chudáci

  • petr napsal:

   Ano. Verime v to ze Amici zlikvidovali Irak , Afganistan, Jugoslavii, Lybii. Nevsim jsem si ze by je bombardovali Rusove. Take se mi nezda ze by se Rusove priblizovali NATU a oklicovali ho. Ale vy jako solidni diskuter mne doufam zasypete spoustou faktu a vyvratite me lzi.

  • contumax napsal:

   lorenso lamas

   To jsi Ty ten cvok na motorce...???

  • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

   Lorenzo Lofasi,je vidět,že jsi poněkud mdlého rozumu a jde to všechno tak nějak okolo tebe,aniž bys tomu rozuměl.
   Jisté je,že se ta úchylná poběhlice podílela na spoustě svinstev,že je to fanatická nacistka se sklonem k sadismu a takových je se potřeba zbavovati při každé příležitosti,dokud je čas.
   Normální ženská se nedává na vojnu,nejde do války a nepodílí se na zabíjení a mučení zajatců....Tu naprosto bezvýznamnou kurvu měli utratit hned namístě a pokud to neudělali,tak jen proto,aby ji s velkou publicitou řádně odsoudili,propagandisticky toho využili,ukázali na její zaslepenost a fanatičnost a až její cena stoupne co nejvýš,vyměnili za zajatce,vězněné v židonacistických kyJewských lágrech.Teprv potom bude něco platná a alespoň na okamžik bude mít její život cenu....
   A jestli po ní toužíš,tak ji požádej o ruku,ty vole pitomá a odstěhuj se za ní do toho Chazarskýho kaganátu,jako poslankyně toho jejich knesetu,si tě bude moci vydržovat a každej večír místo štrejchnutí tě může spráskat jako psa tak,jak si zasloužíš...

 10. pepe napsal:

  Jane jinsky muzes mi prosim zdelit kde takove nezavisle a spravedlive soudy sedi?

  • Eschatolog napsal:

   v guantanamu :-)

  • Jan Jinsky napsal:

   Nikde, neexistují

  • Pepa z Depa napsal:

   Pepa z Depa sem taky neco malo napsal:
   Tyhle 4 diskutujici prispevatele mne chteji scela jiste odrovnat..
   (pepe + Eschatolog + dusan horak + Miki)

   V cerne kronice pak bude zemrel necekane u PC nejhorsi vycerpavajici smrti = smichy
   nasledny den bude pak jiste panem Zaoralkem oznacen spolupachatel i pan Koral + web NWOO jako hlavni ruska pricina...

   ..........................................................

   pepe napsal: 15.3.2016 (7.09)
   Jane jinsky muzes mi prosim zdelit kde takove nezavisle a spravedlive soudy sedi?

   Eschatolog napsal: 15.3.2016 (7.39)
   v guantanamu :-)

   dusan horak napsal: 15.3.2016 (8.34)
   no přece v Praze , Brně , Olomouci atd…. to nevíte?

   Miki napsal: 15.3.2016 (9.40)
   d.h
   A hlavně v Plzni:-)

 11. dusan horak napsal:

  no přece v Praze , Brně , Olomouci atd.... to nevíte?

 12. Andy napsal:

  Jak se za tu svini angažuje náš Zadolárek!!

 13. contumax napsal:

  Zaorálek je idiot, protože ví moc dobře, že se zajatci nesmí mučit ani mrzačit a tahle nacistka má být obětní beránek a časem jí tihle čeští kreténi div nevyhlásí za mučedníci...!!! ???

  • pedros napsal:

   Ať si píčúsové a lá zaprcálek třeba ty své huby užvaní,tak s rusama nehnou!Rusi v přímem přenosu ukazují celému světu co čeká všechny vrahy,nejenom z ukrajiny,soud a trest!Nic víc a nic míň!Žádná výměna vraha za kohokoliv nepřipadá v úvahu-tím by se pouze zesměšnili a nikdo by je už nebral vážně!

 14. Emil napsal:

  Mám takový pocit, že na Ukrajině se tomuhle typu lidí nějak více daří než jinde. Vždyť už v koncentračních táborech byly většinou nejvíce sadističtí dozorci právě Ukrajiny. Čím to je?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!