Pietní akt k 17. výročí agrese NATO proti Jugoslávii – 24.3.2016

pozvnka_pieta_2016Každý rok se scházíme před budovou Velvyslanectví srbské republiky v Praze v Mostecké ulici, abychom si společně připomněli oběti bombardovací agrese armád NATO proti „malé“ Jugoslávii – proti Černé Hoře a Srbsku. Od března do června 1999 letouny NATO bez mandátu OSN napadaly nejen vojenské, ale i civilní cíle, zabíjely nevinné civilisty – starce, ženy a děti. Ničily infrastrukturu země, továrny, televizní stanice a vysílače, silnice, železnice, mosty, sídliště. Zemi zamořily vystřílenou municí s ochuzeným uranem. Při bombardování byly použity i zakázané zbraně – např. kazetové bomby. Letectvo NATO se tak připojilo k gangsterské UČK, na stranu genocidních vrahů, etnických čističů, narkomafie a obchodníků s lidskými orgány.

Celá agrese byla dokonána okupací jihosrbské provincie Kosovo a Metochije. Bylo vyhnáno téměř všechno nealbánské obyvatelstvo – Srbové, Aškaliové, Romové, Egypčané, Chorvaté, Turci, Čerkezové a další. Jejich domy byly vypleněny, vyrabovány a spáleny. Nemovitý majetek je dodnes albánskými uchvatiteli uzurpován, vyhnaní lidé se na své majetky nemohou vrátit a práva se na dnešním Kosovu nedoberete.

Správa mise OSN UNMIK ani správa mise Evropské unie EULEX nepřinesla na Kosov a Metochiji žádný pokrok. Právní stát je na Kosovu jimi jen neúspěšně simulován. Okupační armády NATO a jejich satelitů působící na Kosovu nezabránily organizovaným vraždám Srbů, kteří na Kosovu zůstali či se pokusili na něj vrátit. Vesnice navrátilců jsou pod denodenním kriminálním tlakem albánských sousedů a gangů. Místní policie a soudy ani policie a soudy mise EULEX prakticky nereagují.

Vrcholem agresivního chování zemí NATO na Balkánu bylo vyhlášení tzv. samostatnosti a zřízení kvazistátu – „Republiky Kosovo“ v roce 2008. V každém státě existují mafie, ale jen na Balkánu díky ‚péči‘ USA a dalších zemí NATO byl pro mafii vytvořen celý stát.

My, Přátelé Srbů na Kosovu toto vše odsuzujeme a stavíme se proti. Přijďte i vy 24.3.2016 do Mostecké ulice, před budovu č.15, v které sídlí Velvyslanectví Republiky Srbsko. Tady před vchodem do velvyslanectví vyjádříme svůj postoj. Vzpomeneme na oběti agrese, na zabité civilisty, na mrtvé děti. Vezmeme si s sebou svíčky, které na místě zapálíme jako vzpomínku a symbol vzdoru. Začínáme ve 20:00 hod., kdy před sedmnácti lety na Srbsko začaly dopadat první bomby.

Je na čase otevřít vážnou diskusi o našem dalším setrvávání v agresivní alianci zvané NATO! Copak chceme být součástí nebezpečného paktu, který všude po světě rozsévá smrt, chaos, napětí a terorismus?!

Mgr. Václav Dvořák

předseda PSnK o.s.

Zdroj: http://kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1840%3Apieta-2016&catid=55%3Aaktualne&Itemid=53&lang=cs
12 Komentářů k Pietní akt k 17. výročí agrese NATO proti Jugoslávii – 24.3.2016

 1. hel napsal:

  většina lidí má v jugoslávských událostech naprostý guláš vlivem dezinformačních kampaní v médiích…ale také chci připomenout jedno výročí- dnes, 15.3.1939 začala okupace naší země německou armádou, stali jsme se protektorátem…je nanejvýš alarmující, že česká televize tomu nevěnuje vůbec pozornost ani jedním pořadem, ani portál seznam.cz, který vždy připomíná různá významná výročí, dnes nereaguje…?!! jenom sobotka vykonal další anální expedici do německa a omedailoval nějakou sudetskou němku….(bože, dědo, ještě že už nejsi mezi živými!)

 2. contumax napsal:

  No a v Debilizátóru ani slovo o napadení Československa nacistickým německem…!!!

 3. Forever napsal:

  Kosovo bylo VŽDY SRBSKÉ! Albanští muslimové na Kosovo nemají žádný nárok, protože se tam dostali jako kolonisté během nadvlády Osmanské říše na Balkáně, kdy Turci masakrovali a vyháněli Srby na sever a srbské majetky rozdávali pak tureckým kolonizátorům.
  Kosovo je a bylo vždy součástí Srbska, stejně jako Sudety byly vždy součástí Českého království.

 4. Muris napsal:

  Doporučuji smutný dokument,,Ukradené Kosovo“, paradoxně od české televize (není teda zrovna nejnovějšího data, to bude asi tím…). Na YouTube lehce k dohledání. Pro neznalce či pseudoznalce situace, kteří se staví na stranu vrahů z nato a uck téměř povinně…

  • hel napsal:

   jen pro upřesnění: ten dokument se jmenuje „uloupené kosovo“ a žádný paradox se nekoná, opravdu není dílem české televize..natočil ho režisér václav dvořák a s uvedením filmu v čt měl problémy..čt ho nakonec uvedla, ale v pozdní hodinu, kdy většina spí

 5. Justass napsal:

  Vzpomínám, jak nás kvůli bombardování Jugoslávie, rozuměj Srbska nahnali do NATO o 3/4 roku dřív. Původně, a dle dohod jsme tam měli vstoupit 1. 1. 2000. Vznikla potřeba bombardovat urychleně Slovany (Srbsko) a aby NATu dělaly křoví nějaké slovanské státy. Zrádnou roli užitečných idiotů jsme splnili oddaně a poslušně společně s Polskem. Bylo to bez mandátu OSN a koalici „ochotných“ za nás tehdy podpisem ztvrdil nemorál Havel.

  Pamatuji si velmi dobře, jak jsem tehdy ten urychlený vstup do NATO komentoval v práci. „Pánové- Srbsko se bude do dvou měsíců bombardovat“ . Tehdy mě měli za blázna a konspiračního teoretika. Spletl jsem se fakt – nebyly to dva měsíce, ale necelých 14 dní. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!