Soudní fraška s Akcí vápno ze srpna 2012 bude zítra pokračovat

akce_vapno_0O co šlo? Léto 2012 bylo opravdu horké a nejen naše země, ale celý západní svět byl nabuzen nespokojeností s parazitickým ekonomickým systémem, kdy nepatrná menšina stále bohatne na úkor stále chudnoucího zbytku lidstva. Tato nespokojenost se zhmotnila mj. i v hnutí Occupy Wall Street, které se pak rozšířilo do některý dalších zemí především v západní Evropě. A i u nás se objevilo několik osob a později i skupin, které se rozhodly svůj protest veřejně najevo.  A tak jsme popsali Václavák vápnem.

Nechci se teď rozepisovat o celém příběhu Occupy na Klárově, Skutečné demokracie SKDE, Zdeňkovi Ponertovi, Milošovi Cachovi a dalších. Popíšu jen tuto jednu konkrétní akci.

8.3.2012 jsme se několik lidí, kteří jsme se už dříve více či méně znali, sešli v předem domluvené a veřejně oznámené době na Václavském náměstí v Praze a napsali na ploše cca 500 m2 nápisy, které vidíte na obrázku.

akce_vapno_0

Chybí tam ještě vlevo dole nápis: "Ředitel Městské policie Prahy 1 Stejskal je vůl!"

Po Václaváku jsme jeli na Hradčanské náměstí a na Klárov, kde jsme též popsali zem, ale už cca 3x menší plochu.

Další den pršelo, nápisy částečně smyl déšť a buď hned ten den, nebo až další to bylo uklizeno, nejspíše čistícím vozem Technické správy komunikací Hlavního města Praha.

Po několika měsících nám všem, kteří jsme byli na místě legitimováni policií, přišlo obvinění z poškozování cizího majetku a způsobení škody celkem 112.840 Kč.

Soudkyně na Praze 1 po 2 přelíčeních v r. 2013 rozhodla, že se o trestný čin nejedná, předala (protiprávně) případ přestupkové komisi Prahy 1, kde se projednávání případu protáhlo tak, že překročilo 1 roční promlčecí lhůtu a tím to skončilo.

Měli jsme radost, že zdravý rozum a spravedlnost zvítězila :-)

Před několika měsíci nám přišla opět pozvánka k soudu, tentokrát ve  věci údajné způsobené škody 55.756,80 Kč, což je částka, kterou vykázaly Technické služby HMP jako cena za vyčištění nápisu na Václaváku. Cena je nižší, protože soud s Milošem Cachem se z důvodů, které mi nejsou úplně jasné, koná zvlášť.

Každému, kdo má zdravý rozum, je jasné, že ta cena je nepochopitelně nadhodnocená a i kdyby o úklid někdo stál, tak jeho cena nepřesáhne několik tisícovek. Navíc jde o politický čin, takže to má ještě další rozměr.

Fraška tedy bude pokračovat zítra 16.3.2016 od 13h u Obvodního soudu pro Prahu 1 v místnosti č. 11 v přízemí, Ovocný trh 14. Pokud chcete přijít, budeme rádi. Ale přijďte včas, soudkyně může zakázat vstup osobám po začátku přelíčení.
17 Komentářů k Soudní fraška s Akcí vápno ze srpna 2012 bude zítra pokračovat

 1. host napsal:

  Není možné obžalovat člověka víckrát za stejný trestný čin, to je přece základní kámen našeho právního systému, ne? To by měl být hlavní bod obhajoby.

  Nebo je to tentokrát civilní občanskoprávní žaloba?

  Tady jde jen o to, otrávit vám život popotahováním po soudech, jinak nemají šanci na úspěch.

 2. Josef Švejk napsal:

  Patrně nejen ředitel Městské policie Prahy 1 Stejskal je vůl!
  Za 25 let se zemědělcům prudce snížili stavy skotu. Zřejmě se přemístili jinam...

 3. Holy napsal:

  Era politickych procesu je zpet!!!
  narodnidemokracie.cz/soud-s-narodnimi-demokraty-uz-brzy/#more-5961 Kdo bude novy v USA vyskoleny Karel Vas ci Roland Freisler?
  Kdy nas za nepohodlne myslenky a vyroky vuci establishmentu opet zacnou zavirat do lagru, upalovat, veset a strilet?

 4. weissbach napsal:

  Do Prahy se nedostanu, ale dejte vědět jak to dopadlo. Ať s tím můžeme něco dělat dál.

  • admin napsal:

   pravděpodobně bude další přelíčení, předpokládám, že se nedostaví všichni svědci, především zástupce Technických služeb, kterého se chceme zeptat na tvorbu ceny

   • weissbach napsal:

    To by mě taky zajímalo jak na tu částku přišli.

   • Josef Švejk napsal:

    Tvorba ceny je podle základního zákona tržního hospodářství jednoduchá: Trhni co to dá.
    Jedině takto bylo možné narovnat nespravedlivé ceny zavedené v komunistické totalitě. Vědecké zdůvodnění viz. profesor světové ekonomiky Václav Klaus hc všech prestižních škol světa a jeho neviditelná ruka trhu.

 5. Jajsemzakon napsal:

  Státní "cenotvorba" není cenotvorba (neodehrává se na principu svobodného trhu-dobrovolné spolupráce, nýbrž "nucených výdajů, monopolizace, přihrávání kšeftařům "těm správným" jen některým, bránění vstupu do odvětví-konkurenci-atd. Bez toho jsou ceny všeho vycucané z prstu a to nemluvím o dalším zamlžení státní "pseudoměnou".)

  • Robo napsal:

   Ani súkromná cenotvorba nieje cenotvorba..ďalej by som mohol bezozmeny opísať Váš text.
   Platí to totiž a dokonca HLAVNE i pre NADnarodne firmy........

 6. Václav Princ napsal:

  Mrzí mě, že jsme nesebrali už v lednu 2012 více rozumu a nepostupovali společně. Jedná se zcela jistě o neprávní stav v ČR. Právo je v tomto jinak neprávním státu používáno jen jako šikana slušných lidí. Už se zapomíná na škody, které napáchal svou amnestií prezident Václav Klaus a ještě více škody udělal privatizací, která nebyla nic jiného než rozkrádání státu a velezrada.

 7. Jana Karásková napsal:

  Možná odkryjete šokující informace o tvorbě cen za úklidové práce Hl.m.Prahy ...

  Když jsem před lety cestou z nádraží v noci plakátky - pozvánky na demonstraci k výročí 11. září - tak, že se daly lehounce sloupnout bez toho, že by něco zůstávalo na okapu či dlaždicích, tak přijela policie, která mne zahlédla na kameře a řekli mi, že pokud to nesundám, tak budu platit 5 tisíc Technickým službám... no tak jsem se otočila a za 20 minut bylo vše na trase dole...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!