Filip Outrata / Mojmír Kallus – křesťanský sionismus – Debatní klub

krestsion

Doktor teologie, reverend Stephen Sizer, má následující názory na křesťanský sionismus: Přinejmenším každý čtvrtý americký křesťan, dotázaný magazínem Christianity Today, uvedl, že chápe podporu státu Izrael jako svou biblickou povinnost. Kořeny křesťanského sionismu sahají do raného 19. století až ke skupině výstředních předáků britských křesťanů, kteří začali lobbovat za návrat Židů do Palestiny – coby domněle nezbytnou podmínku příchodu Ježíše Krista.

Křesťanský protosionismus předstihl židovský sionismus o víc než 50 let. K nejbojovnějším zastáncům Theodora Herzla patřil křesťanský klérus.

Ve své krajní podobě křesťanský sionismus klade důraz na apokalyptické události, startující konec dějin.

Spolky křesťanských sionistů – typu International Christian Embassy (ICEJ), Christian Friends of Israel (CFI) či Christians United for Israel (CUFI) – mají značný vliv na americkém Kapitolu a deklarují zázemí více než 50 milionů křesťanských sionistů, kterých je tak minimálně desetkrát více, než sionistů židovských.

Filip Outrata, teolog a redaktor nakladatelství Vyšehrad bude debatovat o křesťanském sionismus Mojmírem Kallusem, výkonným předsedou Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzaléma, známého pod zkratkou ICEJ.
60 Komentářů k Filip Outrata / Mojmír Kallus – křesťanský sionismus – Debatní klub

 1. Paul Durham napsal:

  tfuj tajxl

  • contumax napsal:

   proud

   A jak je nazvat ty blouznivce, který blbě čtou Písmo…???

   Já nevím, prostě mám židy tolerovat a nemám se nad ně povyšovat ale ani se nesmím před nimi ponižovat…

   Ale to platí stejně i na jiné lidi, ke všem stejný přístup, všem spravedlnost ať je žid,rom, afričan, němec nebo soused který bydlí naproti…

  • contumax napsal:

   Paul Durham

   Taixl tfuj…

 2. proud napsal:

  „Krestansky sionismus“ je naprosta pitomost,co to je za slozeninu? Jako Kapitalistickej komunismus napriklad?:-)))))))))),sionismus je jenom svuj!!! Do cirkvi,k zednarum a podobne se vloudil a ovladl je……….

  • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

   Proude,seš matěj….Křesťanskej sionismus je doprdelevlezistický sionismus blbých křesťanských gójimů,“užitečných idiotů“(těch správně chapajících a naplňujících křesťanství,jako doktríny k ovládání křesťanů židy) v USA/VB tzv. „WASP“,nebo-li White Anglosass Protestants….jsou to poturčenci téměř horší Turka,bez nichž a jejich tuposti by byli sionisti jen naprosto marginální silou a nerozjebávali by svět takovou měrou,jak vidíme v přímém přenosu.

   • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

    …a ten veskrze odpudivý tvor Outrata je právě to,co jsem výše popsal s pod názvem WASP,ten křesťanský sionista a zblblý z židovské tzv.vyvolenosti,který se jim dal plně do služeb a dnes obhajuje každé svinstvo,kterého se nejen ve světě,ale hlavně v okupované Palestině a okolí,dopustí….

  • mk napsal:

   Co je to „křesťanský zionista“ – pejzatí Chazaři tomu v jydyš říkají ŠÁBESGOJ.

 3. jan napsal:

  Je to jen klamání občanů.
  Žid nemůže vyznávat jinou víru,katolik nemůže vyznávat jinou víru.Ještě jinak řečeno,nejde vyznávat dvě víry najednou.To jen takoví vyčůraný přeběhlíci jak Herman,dokáží vyznávat víru,která se mu zrovna hodí.

  • mk napsal:

   Židovina není náboženství, je to doktrína nejstarší mafie, spiknutí dědičných degenerátů, kteří jak pronikají různé národy, nabalují k sobě degeneráty z těch národů. Projeví se to třeba tím, že „gój“ je ženatý na židovce. (G. Klimov)
   A už vůbec není židovina národnost, etnicita nebo rasa.

   • jan napsal:

    Příteli,nejsem zase takoví znalec,ale židovský víra má své zákony,obřady,vedou si svoji matriku a není lehké vstoupit do jejich řad.Jestli je to národnost,nebo komunita,snad to nerozhoduje,ale každý pravověrný žid,má Izraelský pas.

   • contumax napsal:

    mk

    Vyčteno ze špatných knižních podvrhu…

  • contumax napsal:

   Jan

   Kdyby vyznával pravou víru, vůbec by mezi ně nešel, většinou se ti lidé nedomluví, víc jim jde o jejich já nežli o Boží vůli, proto si nemůžou nikdy porozumět a proto vznikají ta zla…

   • Marie napsal:

    Ty nikdty nepochopis, jak vidim, ze bozi vule je pouze jejich vule pro vazaly, nic vic…tolik indikaci vidis, ale tva odhodlanost se drzet viry v boha te zaslepuje, ze je videt nechce ani na dlani…

    • contumax napsal:

     Krvavá Méry alias Marie Dikyová geniální revolucionářka zeměkoule…!!!

     A už i vesmíru…???

 4. bantustan.czechia napsal:

  Pjakin zmínil v komentáři film Meč spravedlnost…Bez ohledu na kritiku zde http://www.csfd.cz/film/134853-mec-spravedlnosti/prehled/zde vlastně polopatě se vysvětluje PUVODCE všech HOLOCAUSTU a proč se holokaustíky občas konají…JE TO JASNÉ,JAKO FACKA

 5. weissbach napsal:

  Sionizmus je jen jeden, jen se umí dobře maskovat /nasadit si masku/. To je celé a bez debat. Každá debata na toto téma je více či méně mlžení.

 6. Justass napsal:

  A všimli jste si páni, jak poslední dobou se nám snaží naši
  p-politici vsugerovat, že naše kořeny jsou v žido-křesťanství? Už jsem to za poslední měsíce od nich různých slyšel alespoň 10x. Sionismus vznikl nalepením se chazarských sionistů na judaismus, a to až tak dalece, že ho přetvořili prakticky na ryzí sionismus.

  • weissbach napsal:

   Toho si člověk nejde nevšimnout. Ono to má různé přílepky, ale ty se postupně smáznout a zůstane zase jen pán a otrok se společnými kořeny…

   • contumax napsal:

    Justass

    V Izraeli hlavně v Jeruzalémě jsou judaisté, křesťané arméni,řecká ortodoxní pravoslavná církev…

    To jsou ty hlavní ale jinak po celým Izraeli je spousta křesťanských denominancí, např.katolicka církev s mnoha kostely a klášterních staveb, ale i baptiste nebo metodisté…

    • Justass napsal:

     vedení je sionistické s prvky fašismu a rasismu.
     70% občanů tohoto státu s takovouto jeho politikou souhlasí – tak nepřesvědčuj o jiném.

   • contumax napsal:

    Justass

    Já přesvědčuji …???

    Pán asi neumí číst, já že přesvědčuji, já jen ukazoval na to jaké hlavní církve působí v Izraeli…

    Pokud je pro Tebe toto přesvědčování tak jsi úplně mimo…!!!

  • admin napsal:

   Všimli, například také v politickém programu Strany svobodných občanů :-(

  • Jaris napsal:

   Justassi, vsimla a take jsem se ozvala. Evropa je postavena na korenech krestanstvi. Krestan = nasledovnik Krista, a to zidi nikdy nebyli. Naopak stali vzdy v opozici. Obula jsem se do toho zparchanteleho slova „zido-krestanstvi“,jaka je to drzost davat „zido“ pred slovo krestanstvi. Pokud se Evropa ridila krestanskymi zakony, kuplirske a lichvarske zidy mela pod kontrolou. Po francouzske revoluci se postaveni zidu zacalo menit k lepsimu a dnes na to doplacime na celem svete.

   • Marie napsal:

    Jaris: Tebe je mi opravdu lito, protoze ty to krestanstvi beres poctive a nejsi ochotna si uvedomit, ze jsi jen naletela na zidovsky trik, ikdyz inteligenci na to mas..

    To je prave ta nejvetsi napachana skoda, kterou zidi bohuzel dokazali zavrsit…

    Zbytecne se hrabes v HIS TORII… je to hodne vse zkreslene a ty to beres za voditko.. jak rikam, je mi to lito, ze jsi tomu podlehla.

    Pises, ze pokud by se Evropa ridila krestanskymi zakony….atd.. to nejde, dokud je ovladana siozidy, tak bude jenom a stale je nastrkovat k nasledovani otrokum, ke kterym jsi se dobrovolne pridala…

    • Jaris napsal:

     Marie, o mne nemusis mit obavy, ani mne nemusis litovat. Ja nejsem nabozensky fanatik a Bible mne zajima hlavne z historickeho hlediska. A je to zabava, jelikoz ti zidi byli uplne stejna chaska jako dnes ta chaska chazarska. Jezis Kristus je skutecna historicka osobnost, ktera se zde objevila na Zemi za zahadnych okolnosti a ja ho dokonce jako zida nepovazuji. Prisel zidy varovat a nastavit jim zrcadlo, a to se jim straslive nelibilo a urazilo je to natolik, ze ho nechali Rimany ukrizovat. Buh se zidu po potupne vrazdejeho syna zrekl. Vazim si statecnosti Jezise Krista a mam rada jeho otce Boha. Verim, ze jsou to vesmirne bytosti a ze jednou JK prijde na Zem vycistit ten augiasuv chliv, protoze lidi samotni si neumi vladnout.

     • MartinT napsal:

      v podstatě souhlas až na to,že Bůh se nemohl vzdát židů pač jinak lhal ve všem ostatním…káždý pohan ,který uvěřil v Krista jako svého osobního spasitele byl naroubován na pravý vinný kmen jímž je národ Izraele

      …křestané!!! věříte ve stejného boha Jako Abrahám Izák Jákob a jeho synové

      ..není tak lehké se od těch „nenáviděných židů“ odpoutat a věřit si ve svého mírumilovného Boha Křestanů..hezky nesme to břímě naplnění Judaismu v Kristu..jsme v něm jako je on v nás

      …jinak náboženství nenávidím a vede lidi do otroctví,ale Krista a Boha ctím a miluji

      • contumax napsal:

       MartinT

       1***

      • Jaris napsal:

       Martine, Buh Jehova/JHWH zidy jako vyvoleny narod definitivne odsunul a nahradil lidmi, kteri budou nasledovat jeho syna Jezise Krista,ktereho sam stanovil jako vudce vseobecneho lidu.
       Zidum mnohokrat pomohl a zachranil je. Nakonec poznal, ze jednat s nimi je nemozne, jelikoz nejsou schopni napravy. Zidi dodnes JK nenavidi natolik, ze si u papeze Wojtyly vymohli, ze Krista nezabili oni, nybrz Rimani. Takova je jejich podlost do nebe volajici!

      • Marie napsal:

       naplneni judaismu v Kristu? Ty mas pekny gulas v hlave, jen co je videt…

     • Marie napsal:

      Jaris: Vira je ten problem, o kterem mluvim stale. Verit je spatne…svazuje a hlavne zlenivuje.

      Ja vim, rika se: Tva vira te uzdravila. Ale je to hloupost a manipulace. Spravne je: tva vule te uzdravila. A mezi virou a vuli je rozdil, ktery je potreba videt a ne smazavat…

      Jezis se narodil do normalni rodiny a udajne se nasly i zaznamy, kde byl obrezan…nebyl to syn zadneho boha, a nebyl seslany kvuli tomu, aby zidy varoval!
      Prece vsemocny by nutne musel mit i jine prostredky jak varovat, ne?

      Vidis, jak si i tu svou viru upravujes tim, ze ho nepovazujes za zida. A tak je to se vsim u vericich, vsechno si prizpusobuji tak, aby jim to delalo dobre…
      A ja jsem realista, tak si nic neprizpusobuji, a hlavne otazku viry vylucuji z zivota uplne, nejen ohledne bohu.
      Mozna si vzpomenes, ze uz jsem Ti psala, ze historii si muzes snadno odvodit od soucasnosti, protoze lide se rodi porad stejne a stejni.

      Je uplne jedno, kolikrat lidstvo zazilo takzvane Sodomy a Gomory, ale zazivalo totez, co my dnes.

      Nemuselo mit ani atomovky, a stejne to dotlacilo k sebezniceni a opakovane, tudiz pouceni z predeslych dejin se nekonalo a nekona se ani dnes, a to prave v dusledku toho, ze lide jsou stale stejni.

      • Jaris napsal:

       Marie, Jezise nepovazuji za zida proto, jelikoz Marie byla „surrogate mother“. Jezis byl vychovan v zidovske rodine. Bible tohle presne popisuje. Zide dokonce o Marii tvrdi, ze to byla prostitutka. Jenze Jozef, ktery s ni byl zasnouben, kdyz se dovedel, ze ceka dite, chtel zrusit slib a v tichosti se s Marii rozvest. Tenkrat byl na cizolozstvi trest smrti ukamenovanim. Bible pokracuje, ze Jozefovi se ve snu dostalo vysvetleni, takze si Marii vzal a nemel s ni pomer do te doby, nez se Jezis narodil. On ten pribeh sam o sobe je velmi fascinujici, jelikoz se v nem plni hned nekolik proroctvi o Mesiasi, vcetne mista Bethlehem, kde se Jezis mel narodit. Nechci psat vsechny podrobnosti, nakonec si to muzes precist sama.
       Matous je jeden z jeho ucedniku a Lukas je lekar a historik, ktery pracoval podle materialu, ktere mu byly k dispozici. Matousova kniha pochazi z cca r.41 AD a Lukasova byla napsana o necelych dvacet let pozdeji.

   • contumax napsal:

    Jaris

    1***

    • contumax napsal:

     Krvavá Méry alias Marie Dikyová geniální revolucionářka zeměkoule a už i ve vesmíru…!!!

     Dobře Ti tak jen sama sebe požírej… nažer se svý hniloby…!!!

 7. contumax napsal:

  Křesťanský sionismus je nejvíc zastoupený v SSA…

  • Marie napsal:

   prdlajs, je to divadlo pro blbe… v USA je jenom jediny buh, a tim je dolar, tedy honba za nim… zadneho jineho boha tam nezjistis, ale zkus…. doporucuji nejmene 10 let a v sirokem zaberu, ne ze jen navstivis jednu rodinu a udelas z toho pravidlo pro celou zemi…

   USA jsou de facto multikulti blyvajs, ktery nedovoli vytvoreni nejen nejake americke kultury, ale ani jakekoliv spoluprace, a proto to tam vypada, jak to vypada…

   • Justass napsal:

    Marie – přesně tak. V USA sundali J.K. s kříže, pokáleli ho svým vražděním a na jeho místo přibili dolar. Tam to začalo a Evropa činí totéž – jak jinak že. V rámci emerikanizace světa.

    • contumax napsal:

     Justass

     Skoro celý svět kalí na Ježíšovu oběť…

     A jak se mě vidí, tak i Ty…!!!

     • Justass napsal:

      Buď hrdý, že ty, jako jeden z posledních nekálíš.

      • Marie napsal:

       Vidis to, jak se ti dostava odsouzeni od udajneho krestana?

       Kdepak, v kazdem jeho radku je znat vypestovana schizofrenie. Jenom proto, ze uveril v boha a Jezise, uz si na nej hraje. Ikdyz dobre vi, ze soudit mu neprislusi nebot to jeho buh prece nedovoluje…
       takze, to mas marny….schizofrenik si sve rozdvojeni neuvedomuje, takze s nim diskuze nemuze prinest zadny vysledek…

   • MartinT napsal:

    ty se přestan předvádět jak to máš všecko zmáknuté a si nad věcí…zastav se a podívej na svou cestu co je za tebou a pak mluv o svobodě a nezávislosti

    zkus nasat něco na co pliveš,když máš takový přehled

    jsem křestan a jediné mantinely, které mi víra v krista staví je moje svědomí zodpovědné nejen k lidem, ale i k bohu a staví zrcadlo v tom co říkám myslím si a dělám a přikazuje mi milovat člověka

    …jestliže mít větší zábrany nedělat bordel a svinstva vuči všem lidem kolem mě a poslochat sílu svědomí znamená být nesvobodný a jak říkáš zaslepený a oklamaný..tak jsem a myslím, že v běžném životě jsi „nástrojem sionistů“ stejně jako já ač jsi osvícená jak návěstí u cesty

    ..je houšt tvé intelektuání nadřazenosti

    myslí, že jsi stejné h…no jako já!!!

    • Paul Durham napsal:

     Proč se rozčilujete ? To je přirozený řád věcí, že je někdo chytřejší a někdo hloupější. Někdo vidí věci jasně, někdo věří na Jéžíška. Nikoliv neoprávněně vám říká váš farář : ovečky moje.

     • Marie napsal:

      Ja se musim smat tem oveckam… ono to tak je, ze se jim tak rika, ale jim to vubec ale vubec nevadi, coz mne z meho hlediska prekvapuje, je to ponizujici, ale protoze znam jejich hledisko, tak je mi jasne, proc jim to nevadi. Ponizenost povazuji za ctnost, fujtajbl…

    • Marie napsal:

     Jiste je, ze jsem stejne hovno jako ty, ale je tady rozdil v tom, ze ty, jakozto verici v boha jsi pokrytec. Jednoduse se prihlasis k vire a tim prihlasenim se si myslis, ze ji naplnujes. Omyl. Ta se naplnuje skutky, a ty nenaplnuji zadni verici, jen o tom kecaji, proto je vysledkem ten mne i tobe viditelny bordel na svete a valky ve jmenu vymyslenych bohu a udajnych jejich pravidel, ktera si protireci…

     Ty mluvis o nejakem milovani cloveka? Na to nemas chlapce, protoze laska vylucuje nadrazenost, a ty ji trpis. Laska taky vylucuje divat se necinne na utrpeni druhych, a vy krestani jste zaslepeni predstavou, ze to prijde resit nejaky Jezis. V tomto jste nejen hloupi, ale pokrytci a slabosi a dokazujete tim, ze o lasce umite jenom kecat, nic vic.

     Minimalne musis uznat, ze bezverci mezi sebou valky nevedou, protoze neni o co.. je ti to jasne?

     Pristoupit na nadrazenost bozi automaticky vytvari nadrazenost lidem a zviratum, a to je, na co ja nikdy nepristoupim, a proto nebudu ani nasavat, jak mi tady radis…a vsadim se, ze si uz tu svou nadrazenost ani v tomto momente nedokazes uvedomit, tak jsi na ni zvykly.

     Je to prekazka v souziti lidi a velka.

     Prijmout myslenku boha znamena prijmout rozdelovani lidi, a rozdelovani automaticky nese nadrazenost. Takze u mne ji tezko muzes najit….

   • contumax napsal:

    Krvavá Méry alias Marie Dikyová geniální revolucionářka zeměkoule…!!!

    Tvá odpověď je naprdlajs…

    Psal jsem o něčem jiným, nepálí Ti to žel nebo spíš ke Tvý škodě…!!!

    • Marie napsal:

     Dalsi nadrazenec, ktery si hraje na boha, jez vi, co je k me skode… hihi..

     • contumax napsal:

      Krvavá Méry alias Marie Dikyová geniální revolucionářka zeměkoule a už i ve vesmíru…!!!

      Už se nedivím, že s Tebou Tvý děti nechtějí nic mít…!!!

      • Marie napsal:

       Udajny krestan si opet hraje na soudce a vsevedouciho?

       Jen tak dal, magore, ty jsi totiz zivym dukazem mych tvrzeni o krestanech, plnou hubu kecu o lasce, ale opak predvadeji….

   • proud napsal:

    “ v USA je jenom jediny buh, a tim je dolar, tedy honba za nim“………velmi spravne.Ovsem co si v usa za jeden dolar koupis,to uz nikde jinde na svete……na ucet prave toho zbytku sveta.

    • Marie napsal:

     No prave…A jak jsem se opakovane presvedcovala, lidem v USA je uplne jedno, ze ziji na ukor zbytku sveta..

     Mne to ale vadi a moc….

     Jedna baba tankovala prede mnou a nahlas nadavala na zvysenou cenu benzinu. A ja ji rikam, co se rozcilujete, porad mate daleko levnejsi benzin nez lidi v Evrope. A krome toho, vite o tom, ze jezdite na krev irackych deti? A ona na to, ze ji deti teroristu nezajimaji…

     Mne to zajima, ja si za takovou cenu prdel v aute vozit nechci…

  • Pepi napsal:

   Nejvic krestanskych sionistu ma;Skandinavie,pak rovnez Brazilie,Chile a to se tyka asi 90%nekatolickych krestanu. :-(

 8. Justass napsal:

  a Israeli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!