Syrské a irácké válčiště 17.3.2016 – video a jeho přepis

17.03.16_Militants-counter-attackSyrská arabská armáda (SAA) odrazila ofenzivu al-Nusra zaměřenou na odříznutí hlavní zásobovací trasy ze Sweidy do Damašku. Militanti Al-Nusra se pokusili postoupit východně od planiny al-Lajat v provincii Dara’a směrem k letišti Khalkhalah. Militantům se však nepodařilo obejít obranu SAA u Dama.

Připomínáme, že 14. března postoupili militanti al-Nusra uprostřed srážek s provládními silami na Jabal Waqa u města Al-Tal. SAA tento útok se svými spojenci odrazila, než se tato skupina stáhla k vesnici EinMineen, tak jí zabili osm militantů.

SAA se svými spojenci za podpory Ruského letectva pokračuje během srážek s militanty ISIS v postupu do Palmyry. Syrské síly jsou v tomto okamžiku asi 6 km od jihozápadní brány Palmyry. Hlavní boje probíhají v oblasti výcvikového tábora ISIS v Katarské královské vile.

Ruské válečné letouny kromě toho zaútočily na ropná zařízení ISIS u strategického města Al-Suhanah v provincii Homs.

Ve středu se zřítil irácký vojenský letoun u města Hawija v provincii Kirkuk. Zatímco iráčtí činitelé tuto nehodu svádí na „technické problémy,“ ISIS tvrdí, že ho sestřelila protileteckou raketou. Oblast Hawija byla dějištěm opakovaných srážek mezi iráckými silami a ISIS.

Začala společná ofenziva k znovu získání druhého největšího iráckého města Mosul od ISIS. Lidové mobilizační síly pod dominancí šiítů a kurdská Pešmeraga při tomto pokusu irácké bezpečnostní síly podporují. Letecké krytí této operaci poskytuje US vedená koalice.

Írán by do Iráku a Sýrie mohl vyslat komandos a snajpry jako poradce, řekl reportérům 16. března zástupce náčelníka součinnosti pozemních sil armády generál Ali Arasteh. Dodal, že první skupina komandos a snajprů se k tomuto účelu už cvičí a země by mohla rozhodnout o jejich vyslání do Iráku a Sýrie v blízké buducnosti.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-mar-17-2016/
85 Komentářů k Syrské a irácké válčiště 17.3.2016 – video a jeho přepis

 1. Jan Jinský napsal:

  Ticho, vyhráli sme tak utíkáme!

  • novota napsal:

   Gaučový poradce….

  • Adolf Balík napsal:

   Tam, kde jsme vyhráli, je to buď útočný průlom, pak je třeba tam nacpat hodně sil pro následný průlom, nebo odus síly stáhnout, protože k obraně jich už tolik třeba není, a bylo by to plýtváním. Jasně ve stylu reálpolitiky úplně jako Bismark signalizují, že tam nechtějí průlom.

  • petr napsal:

   Co jste vyhral ? A odkud utikate ?

  • Jan Jinsky napsal:

   Koukám, tady jsme to okomentoval stručně…

 2. contumax napsal:

  Jj.

  I Ty budeš utíkat a jak…

 3. Zighartice napsal:

  Kurdové to udělali. Vyhlásili si v Sýrii samosprávu a Turecko a další už jsou na nohou. To je možný důvod, proč během dnešního dne hranici mezi iráckou autonomní oblastí Kurdistán a severními částmi Sýrie, které ovládají Kurdové, ve středu z neznámých důvodů uzavřely. Agenturu Reuters o tom informoval představitel syrsko – kurdských bezpečnostních sil známých pod označením ASAJA . Podle komunikačního důstojníka Abdalláha Saadúna hraniční přechod mezi syrskou Málikíjou a iráckým Fajšchábúrom uzavřeli od středečního odpoledne, a to z rozhodnutí irácké strany.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kurdove-to-udelali-Vyhlasili-si-v-Syrii-samospravu-a-Turecko-a-dalsi-uz-jsou-na-nohou-426749

 4. contumax napsal:

  Zighartice

  No to bude mazec…

  Ale vážně, já kurdům fandím dlouhá léta…

  • Zighartice napsal:

   Kurdové jsou příslušníky největšího národa na světě bez vlastního státu a tvoří třetí největší ná­rodnostní skupinu na Blízkém východě. Jejich situaci vystihuje jedno z kurdských přísloví: „Naše minulost je smutná, naše současnost tra­gická. Naštěstí nemáme budoucnost.“ Když hovoří syrští Kurdové o vlastním státě, mají zde na mysli region Rodžava (Rojava), ně­kdy též nazý­vaný Západní Kurdistán, jenž leží na západ od řeky Tigris podél turec­kých hranic. Kromě toho se ovšem nevzdávají myšlenky na budoucí sjednocení Západního Kur­distánu v Sýrii, Severního Kur­distánu v Turecku, Jižního Kurdistánu v Iráku a Východního Kurdistánu v Íránu. Všechny čtyři ob­lasti by se jednou měly spojit a vytvořit svébytný kurdský stát. Podstatného úspěchu v sebeurčení do­sáhl autonomní irácký Kurdistán, s nímž sousedí syrský Kurdistán, kde žije většina ze dvou a čtvrt milionu syrských Kurdů. A kde v listopadu 2012 prvně ustavila Sjednocená demokratická strana (PYD) kurdskou samo­správu, zahrnující většinu politických stran a nevládních organizací, přičemž samostatnost Rojava získala v listopadu 2013 jako vyvrcholení zdejší revoluce (Ro­java Revolution). Je třeba zde podotknout, že pozornosti našich sdělovacích prostředků unikla skutečnost, že syrský Kurdistán 21. ledna 2014 v předvečer zahá­jení mírových rozhovorů v Ženevě vyhlásil svoji úplnou nezá­vislost, tedy prohlásil se za samo­statný stát. Jenže problém byl v tom, že na rozdíl od iráckých Kurdů autonomii či samostatnost syrských Kurdů neuznává syrský režim, ani mezinárodní společenství. Asadova armáda sice na syrské Kurdy nijak dnes neútočí, pro­tože brání pronikání islamistů z Turecka a bojují s džihádisty, ale samo­statnost Kurdů syrská vláda odmítá.

 5. Zighartice napsal:

  Příprava ofenzívy na Palmýru – pokud padne Palmýra, tak má SAA+ otevřenou cestu k postupu na Rakká.

  https://youtu.be/u6n6HjLsLw0

  • jan napsal:

   Pane Zighartice.
   Zase pochválím,jen mám takoví dojem,využít Kurdové a pak je brzdit k ovládnutí území.Turecko vůbec nechce připustit otázku území Kurdistánu.USA je trochu podporují,když jim pomáhají ovládnout Sýrii,kdyby Sýrii ovládli USA,tak by jim stejně nedovolili vlastní stát.Rusko je také trochu podporuje,uvidíme co se ještě kolem toho semele,Turci jsou ve střehu.

 6. Tom napsal:

  Jinský ty jsi mimořádnej hlupáček!!!!!ne li uplnej blbec!!!!

 7. dnes napsal:

  Syřanky natočily život v baště Islámského státu, kameru skryly v nikábu
  15. března 2016 13:19
  Kamerou ukrytou v nikábu zdokumentovaly dvě syrské ženy život v syrském městě Rakká, které je od roku 2013 pod nadvládou Islámského státu. Záběry zveřejnil švédský server Expressen TV, podle kterého ženy riskovaly při natáčení život.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/syranky-video-rakka-islamsky-stat-d5p-/zahranicni.aspx?c=A160315_120325_zahranicni_ale

 8. Zighartice napsal:

  Kromě ropných polí u Deir Ezzor včera obsadila SAA + výšinu Jabal Maškarní Al – nimrat, nedaleko Quarantaynu. Pomohlo tomu ruské bombardování ISIS pozici na výšině, odkud ISIS pálili na útočící jednotky SAA + a způsobovaly jim ztráty!

  https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-liberates-strategic-mountaintop-southeast-homs/

 9. Zighartice napsal:

  Logistická loď VMF RF Jauza ráno vyplula z Novorossijska do Sýrie – standardně po cca 14 dnech v přístavu.

  http://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:351148/mmsi:273547820/imo:0/vessel:YAUZA

 10. Zighartice napsal:

  V Sýrii prý „oficiálně“ zemřelo pět Rusů. O tom, že v Sýrii zahynul za nevysvětlených okolností 27letý ruský vojenský příslušník Fjodor Žuravljov, informovala agentura již v listopadu 2015. V publikaci byly snímky pohřbu v osadě Palco Brjanské oblasti. Informace ale nebyla potvrzena úředně.
  Zpravodaj Reuters sdělil s odkazem na místní obyvatele, že Žuravljov sloužil v speciální jednotce, ale na pohřbu bylo oznámeno, že zahynul během služební cesty na Severním Kavkaze. Pokud skutečně zemřel v Sýrii, nechápu tu SC v Severním Kavkaze.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160317/2609711/kreml-rusko-vojak-smrt-syrie.html

  • Zighartice napsal:

   Podle některých zdrojů se Žuravljov podílel na navádění letadel „dálkového letectva“, což mohou být bombardéry (Tu- 22…), ale i dopravní letadla vysazující náklad. Tedy zřejmě prováděl přesné určování souřadnic cílů. Každopádně jsou to operace v hlubokém týlu protivníka a tedy vysoce nebezpečné. Plnil úkoly při navádění vysoce přesných zbraní strategického letectva. Patřil k elitní jednotce, která plní tajné úkoly i v zahraničí.
   A “ úmrtí na služební cestě“ na severním Kavkaze? V době pohřbu byl zřejmě jeho oddíl ještě v akci…

   http://www.vz.ru/news/2016/3/17/800196.html

 11. weissbach napsal:

  Zighartice

  Díky za příspěvky, info a odkazy.
  Nejen pod tímhle článkem.

  • Zighartice napsal:

   weissbach

   Za málo a nápodobně…

   Nelze upírat svobodu nikomu, kdo má natolik vyspělé myšlení, že chápe její smysl a touží po tomto stavu. (I. Asimov)

 12. Zighartice napsal:

  Ruské letectvo bude pokračovat v náletech na teroristy v Sýrii.
  VKS RF i nadále útočí na teroristy z „Islámského státu“ a „Džabhat an-Nusry“ v Sýrii, – prohlásil v pátek náčelník hlavní operativní správy Generálního štábu Ozbrojených sil RF generálporučík Sergej Rudskoj.
  Podle generála, ruská letadla provádí denně 20-25 bojových vzletů na podporu osvobození Palmýry. Poukázal na to, že v současné době „vládní vojska a vlastenecké síly provádí za podpory ruského letectva rozsáhlá operace na osvobození města“ – uvedl, že jsou vytvořené všechny podmínky pro konečnou porážku ozbrojenců IS v Palmýře…
  Z cifry 20-25 bojových vzletů za den, můžeme vypočítat počet nasazených letounů, i náletů s velkou přesností.
  Na náletech se momentálně podílí minimálně 8-10 bojových letadel (25 boj. vzletů / 2-2,5 – optimální průměr pro počet bojových letů na jedno letadlo za den) – což znamená, že na Hmejmimu zůstala minimálně letka (12ks) útočných letounů. 20-25 bojových vzletů, to dává něco mezi 50-80 nálety za den – jeden letoun provede během jednoho boj. letu průměrně 2,3-3,3 údery/nálety (vychází to ze statistiky nasazení VKS RF v Sýrii.

  http://www.interfax.ru/world/499117

 13. Zighartice napsal:

  Ženeva: Syrská opozice (pozn. „rijádská“ skupina) si přeje, aby se Rusko stalo „přítelem“ syrského lidu.

  https://youtu.be/TDrZ8x4X644

 14. Zighartice napsal:

  Na internetu se objevilo video s výstrojí a padlým vojákem. Zřejmě jde o padlého Rusa podle výstroje. Nevím jestli tímhle vyzbrojují Syrské speciály. Trochu mě tam mate ta minohledačka. Do jaké míry jde o podvrh, neumím posoudit. Pravděpodobná verze :
  Podle syrského MO byl to ženista syrských speciálních jednotek.
  http://rusvesna.su/news/1458237679
  …. Jen můj osobní pocit, že jeho smrt souvisela s ochranou palmyrského Archeoparku. „Ruská“ výstroj není směrodatná, Rusko je téměř jediná země, která dodává kvalitnější výstroj a výzbroj syrským vojákům.
  Za mě jednoznačně RIP.

 15. Zighartice napsal:

  odkaz na teplovizor, což je nová výstroj dodaná Ruskem pro Syrské specály.

  http://xn--80aycufi.xn--p1ai/?product=iwt-640х-харон

 16. Zighartice napsal:

  Zástupci nové skupiny syrské opozice (říkající si „Hmejminská“) přijely dnes do Ženevy na mírová jednání.

  https://youtu.be/hsTA7-RpzF8

 17. Zighartice napsal:

  Zbraně, munice a zechnika v rukou Džaed. Bez komentáře. Jedná se o přibližný odhad zachycených zbraní a střeliva. Skutečná čísla jsou považována za mnohem vyšší. Nebylo možné identifikovat obsah alespoň 2600 přepravek. Bez komentáře….

  http://spioenkop.blogspot.cz/2016/03/islamic-state-captures-ayyash-weapons.html

 18. Zighartice napsal:

  Generální štáb RF: Stažení hlavní letecké skupiny RF ze Sýrie jde podle plánu.
  Letiště v Sýrii již opustila velká část letounů Su-24M, Su-25 a Su-34.

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201603181730-7zkc.htm

 19. Zighartice napsal:

  Pozice SAA v horách Latakie.

  https://youtu.be/NBmaZlmqL7w

 20. Zighartice napsal:

  Leteckou podporu SAA+ u Palmýry stále poskytují Mi-24P (co budou stažené, protože už tam jsou přes půl roku, z toho tedy můžeme vyvodit, že nové moderní bitevní vrtulníky co je nahradí, tam jsou opravdu krátce a než se zapojí do bojů, tak to bude trvat ještě minimálně týden či dva – až si piloti zvyknou na úplné jiné prostředí a trochu si to tam „osahají“).

  https://youtu.be/IhLeeoXcRgM

 21. Ikema Monika napsal:

  Rusové potvrdili smrt svého vojáka již v pořadí pátého !!

 22. Zighartice napsal:

  Zajímavý manévr ze strany SAA + včera. Já si to vysvětluji tak , že její postup při Qurantajne zamrzl, asi je tam ISIS řádně zakopaný, tak ho zkusí dobýt ze zadu. Vyrazili východně od Qurantajnu směrem na jih, podél cesty k strategické křižovatce u Al Busaras, přičemž obsadila výšinu Tel Al Bárid, nedaleko stejnojmenného města. Před časem se již ISIS pokusil o kontra , ale SAA + ji odrazila!

  https://twitter.com/TheArabSource/status/710964342024372225

 23. Zighartice napsal:

  Slavnostního podpis dohody o příměří v osadě Ain al-Bad (provincie Hamá)

  https://youtu.be/ZLg3voRhFlI

 24. Zighartice napsal:

  Co mě osobně překvapilo je zpráva o smrti vojáka Liwa Al Quds Brigade u Palmýry , což je SAA jednotka složená z Palestinců, ale jejich operace byly téměř výhradně zaměřeny v Aleppu a okolí. Takže kromě Tiger Forces, 18. tankové divizi, 67. brigádě, Desert Hawks Brigade, iráckých LIWA Imam‘ Ali, Haraki Al – Nujaba, Kataebat Hezbollah, libanonského Hizbaláhu, syrské námořní pěchoty, Íránských IRGC, NDF, brigád Baas a nepotvrzených ruských kontraktorů a samozřejmě letectví, se bojů účastní i jednotky, které by se tam podle SAA zdrojů ani neměli nacházet. Až se zdá, že tam vtrhli všechny dostupné ofenzivní jednotky včetně elitních.

  https://twitter.com/IvanSidorenko1/status/711070758944964608

 25. Zighartice napsal:

  Ruští vojenští představitelé ze střediska pro kontrolu příměří na Hmejmimu, včera na návštěvě u svých amerických kolegů v Ammánu.

  https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ra-85155#92138b0

 26. Zighartice napsal:

  Satelitní snímky nejen ukazují, že Rusové stále rozšiřují infrastrukturu a zařízení letecké základny, ale také to, že nasadili další novou techniku v posledních několika dnech, která zahrnuje bitevní vrtulníky Mi-28N a Ka-52. … K 17. březnu, více než čtvrtina ruské letecké skupiny na letišti Hmejmim opustila Sýrii. Jen nechápu, proč tam nemají snímky „nového“ heliportu, kde jsou také nové vrtulníky – „šedivky“ Mi-35M.

  https://www.stratfor.com/analysis/even-russians-withdraw-their-legacy-syria-remains

 27. Zighartice napsal:

  FSA skupiny s americkými zbraněmi Failaq al – sám, al furqat (ivize) 99 a al Liwa (brigáda) 51 znovu obsadili (již podruhé během jednoho týdne) obec Dudiyan v severním Aleppu. IS ztratil také obce Khirbat Tel Sha’ir, Jakkah a Meraighal a ofenzíva FSA na pozice islamistů pokračuje.

  https://youtu.be/5TxxjwWfpBM

 28. Zighartice napsal:

  Operace syrské armády v blízkosti Palmýry.

  https://youtu.be/QLaJ5aUxfaQ

 29. Zighartice napsal:

  První fotka Ka-52 ve vzduchu – někde v Latakii, zatím podvěšený „na lehko“ 2XB-8V20A, takže dělají zatím primárně seznamovací lety a hlídkují kolem letiště.

  https://twitter.com/syrianmilitary/status/711172014338351106

 30. Zighartice napsal:

  V sobotu ráno VKS RF a syrské letectvo zahájili velkou leteckou operaci v provincii Rakká, útoky se zaměřují na celou řadu objektů „islámského státu“, nejen v jeho „hlavní baště“, ale i ve městě Tabka.
  Podle důstojníka syrské PVO, bojové letouny VKS RF a syrského letectva zaútočily na budovu soudu „IS“, fakultu umění (proměněnou v muniční sklady, na nemocnici Al-Taulid (přeměněnou na základnu IS) a na další vojenské objekty patřící teroristické skupině v provincii Rakká.
  Zdroj také dodal, že ruská a syrská letadla stále pokračují v náletech, a nesnižují intenzitu bombardování.
  Tato nejnovější letecká kampaň v provincii Rakká si klade za cíl narušit hlavní zásobovací trasy IS, z hlavní bašty – města Rakká do města Palmyra.

  https://www.almasdarnews.com/article/ru … a-russian/

 31. Zighartice napsal:

  Jabhat al – Nusrat dnes uskutečnila 2 útoky ve východní části Governor Hama. Obě byly neúspěšné a po několika hodinách odražené vládními silami. SAA / NDF ztratily při obraně 8( zabitých) a 20 (raněných) vojáků.

  https://www.almasdarnews.com/article/al-qaeda-attack-ndf-hama-brings-heavy-casualties-sides/

 32. Zighartice napsal:

  Ka-52 byla okolo 17:00hod SEČ nad Jablehem.

  https://twitter.com/KhaledgAlkhateb/status/711220387099643904

  • Zighartice napsal:

   Nejzajímavější je tam asi funkce „průzkumný/zaměřovací komplex“ s online předáváním cílů na další prostředky přes pozemní velitelská stanoviště – dělostřelectvo, letectvo atd., schopnost „online streamovat“ na pozemní velitelská stanoviště záběry z FLIR/TV kamer, + řízení operací/kooperace s dalšími vrtulníky v roli velitelského stroje.

 33. Zighartice napsal:

  Bylo odhaleno, že Ruská federace provádí přesun ozbrojených sil neznámého typu na Hmeymim – leteckou základnu v Sýrii. Zpráva vyšla na informační portálu „vojenský informátor“.Je třeba poznamenat, že v noci na ruské letecké základně přistála dvě vojenská dopravní letadla a v podmínkách vysoké utajenosti vykládala vojenskou techniku ​​externě připomínající rakety na MZKT.
  Bojová vozidla byla pokryta speciálním stanovým plátnem, což bránilo přesné identifikaci druhu a účelu vojenské techniky. Očití svědci uvádějí, že dva vozy 6×6 a tři skryté pod přístřeškem rychle opustili leteckou základnu a za doprovodu obrněných vozidel a kolových obrněných vozidel dojely neznámým směrem. Přemísťuje Rusko do Sýrie Iskandery?
  Někteří odborníci se domnívají, že v Sýrii došlo k nasazení taktických raketových komplexů „Iskander-M“, které jsou umístěny na podvozku MZKT-7930. Stojí za zmínku, že jde o zvláštní technické stroje nebo stroje ze systémů protivzdušné obrany S-400 a „Carapace-C1“. Tak či tak to nevypadá, že by Rusko ze Sýrii skutečně odešlo a jeho současná zpráva zřejmě bude jen politickým tahem. Poslední zprávy říkají, že k něčemu válečnému má v květnu dojít na Ukrajině a možná to je důvod tzv. ústupu Ruska ze Sýrie. Odpovědí se nabízí spousta – dělení Sýrie i Turecka ve prospěch Kurdistánu, nově dění v Líbyi a další a další. Každopádně odpovědi zná jen Putin. A u něj nepochybuji, že ví, co dělá.

  A ještě jedna zpráva na závěr:
  Sergej Ivanov, šéf administrace prezidenta Putina: „My jsme neustoupili od bojů s terorismem, my je pouze posilujeme. Ale k tomu už není nutný takový kontingent, jaký v současné době v Sýrii máme“

  http://military-informant.com/army/rossiya-perebrosila-v-siriyu-sekretnyie-raketnyie-kompleksyi.html

 34. Zighartice napsal:

  Ruské letecké síly včera odpoledne zničily komunikační centra ISIS v Palmyře a v Quraytayne. Podle zdroje na letišti T-4 přesné údery vycházeli z průzkumných letů a satelitnich snímků .

  https://www.almasdarnews.com/article/russian-air-force-destroys-isis-communication-station-southeast-homs/

 35. Zighartice napsal:

  Už si všimnul i meinstream. Rusko má v Sýrii špičkové vrtulníky Ka-52, video zachytilo také Mi-28.

  http://zpravy.idnes.cz/rusko-v-syrii-nasadilo-i-sve-nejmodernejsi-helikoptery-pj0-/zahranicni.aspx?c=A160318_111840_zahranicni_jj

 36. Zighartice napsal:

  Syrská armáda odrazila útok teroristů u letiště Deir-ez-Zora.
  Syrská vládní armáda odrazila útok ozbrojenců v okolí letiště města Deir-ez-Zora, informuje v neděli libanonská televize Al-Majadin.
  Podle televizní zprávy, byl zraněn nebo zabit velký počet teroristů, přesné číslo zatím uvedeno nebylo. Jde zřejmě o útok aktivistů teroristické fronty Islámský stát.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160320/2624815/syrska-armada-utok-teroriste-letiste.html#ixzz43Qi0QtIq

 37. Zighartice napsal:

  SAA + se včera činila i ve večerních hodinách, přidala pod svou kontrolu další území. Začíná to vypadat tak, že ISIS bude mít problémy s ústupem (útěkem z Quarantajnu). SAA + začíná mít pod kontrolu všechny hlavní komunikace v oblasti. Pokud se jí podaří obsadit křižovatku Al Busaras, tak ten problém bude ještě větší!

 38. Zighartice napsal:

  Logistická loď VMF RF Jauza proplula ráno Bosporem směr Tartus (opačně 2.3.)

  https://twitter.com/YorukIsik/status/711431111675551744

 39. Zighartice napsal:

  Pomocná loď VMF RF Dvinitsa-50 proplouvá prázdná Bosporem směr ČM (opačně 2.3.)

  https://twitter.com/alperboler/status/711446881667309568

 40. Zighartice napsal:

  První fáze operace za osvobození Palmýry byla úspěšně dokončená. Jednotky SAA+ se momentálně pohybují do dvou kilometrů od Palmýry. Brzy by měl přijít přesun pěchoty k hranicím města, řekl RIA Novosti zdroj ve velení útoku.

  http://ria.ru/syria_chronicle/20160319/1392888951.html

 41. Zighartice napsal:

  Velitel „Pouštních sokolů“ – jsme připraveni zaútočit na Palmýru. Velitel Mohammed Jabr řekl v rozhovoru pro RIA Novosti, že jeho oddíly brzy zahájí útok na Palmýru.
  „Bojovali jsme dosud na severu provincie Latakia. V Palmyře se budeme podílet na útoku. Naše síly byly zde nasazeny včera“…

  http://ria.ru/interview/20160320/1393204395.html

 42. Zighartice napsal:

  Nálety koalice vedené USA za poslední týden graficky – 25 v Sýrii, 102 v Iráku.

  https://twitter.com/CJTFOIR/status/711505116570976257

 43. Zighartice napsal:

  Pentagon chce rozvrátit příměří v Sýrii novým plánem na výcvik a vyzbrojování tzv. umírněné opozice v Sýrii!

  https://youtu.be/KjscHp-G-po

 44. Zighartice napsal:

  T-90 „21-4″ to by měl být ten co byl zasažen TOW…

  https://pp.vk.me/c543109/v543109972/1372c/DcCHJwxQNJ0.jpg

 45. Zighartice napsal:

  Ka-52 ještě bez podvěšené výzbroje dnes nad Latakií.

  https://twitter.com/syrianmilitary/status/711536482314543104

 46. Zighartice napsal:

  ISIS dnes zahájil útok na Aleppo ze severu, zcela obsadil Kafr Saghir sousedící s Industrial District of Aleppo City, SAA se později pokusila obsadit zpět Kafr Saghir, ale bez úspěchu.

  https://www.almasdarnews.com/article/isis-launches-large-scale-offensive-break-aleppo-city/

 47. Zighartice napsal:

  Kromě toho ISIS dnes dobyl i 2 obce u hranic s Tureckem od rebelů.

  https://twitter.com/Paradoxy13/status/711527256695377920

 48. Zighartice napsal:

  Po dvou týdnech přestávky způsobené převelením sil z Latákíje do Palmýry a přeskupení zbývajících, obnovila SAA + v Latakií útok a obsadila vesnici Al Souda.

  https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-restarts-military-operations-northern-latakia-al-souda-village-3-points-captured/

  • weissbach napsal:

   Nebylo by od věci z toho udělat přehled a formou článku nabídnout adminovi k publikování zde. Zestručnit a přidat souvislosti.

 49. Zighartice napsal:

  Zástupci RF a USA projednali porušování příměří v Sýrii – MO RF. Vedení ruského střediska pro usmíření v Sýrii a americké koordinační centrum projednaly porušování příměří v provinciích Látikíja a Hamá. „V režimu telefonického konferenčního hovoru se uskutečnila jednání mezi vedením ruského střediska pro usmíření (Hmeimím) a amerického koordinačního centra (Ammán). Strany vyslovily obavy v souvislosti s porušováním režimu zastavení bojových akcí v provinciích Látikíja a Hamá“, praví se ve zprávě Střediska pro usmíření znepřátelených stran na území Sýrie, která byla zveřejněna na webu ministerstva obrany.

  Více zde: http://cz.sputniknews.com/svet/20160320 … z43SpcMjjB

 50. Zighartice napsal:

  Ofenzíva pokračuje, operace u Palmiry – začal se útok na pozice teroristů ISIL v bezprostřední blízkosti starobylého města. Zde se formuje mohutná armádní skupina, byly už zničeny zásobovací muniční sklady a velitelských středisek teroristů. Ale teroristi neztratili možnost se bránit, bojuje se za každou výšku.

  https://youtu.be/pW3EkI4rU1k

 51. Zighartice napsal:

  Včerejší útok IS na pozície SAA v severnej časti Aleppa (průmyslová zóna) – útok na obce Kafr Saghir, al-Mantaqa al-Hurrah, al-Matahin, ar-Rahmaniyyah, al-Muqbilah, al-Madinah a as-Sina`iyyah. Více jak 30 Assadových vojáků prišlo o život, několik padlo do zajetí, ukořistěný tank a mnoho munice. Po vyplenění obranných pozic sa vrátili zpět. (drastické zábery)

  https://twitter.com/OWYS1066/status/711808993447038976

 52. Zighartice napsal:

  Syrský lékař : V Sýrii není opozice, válku vyvolali cizí země.
  V Sýrii, která se již pět let zmítá v ozbrojeném konfliktu, ve skutečnosti neexistuje řádná opozice k vládě prezidenta Bašára Asada. V rozhovoru pro TASR to řekl syrský lékař žijící v Banské Bystrici Ihsan Al Khouri.

  http://www.info.sk/sprava/88574/syrsky-lekar-v-syrii-nie-je-opozicia-vojnu-vyvolali-cudzie-krajiny/

 53. Zighartice napsal:

  Íránské speciální síly dorazily do oblasti Palmyra. Spolu s Liwa Al – Fatemiyoun (Afghánci) tvoří závěrečnou vlnu posil před útokem na město.

  https://www.almasdarnews.com/article/irgc-soldiers-arrive-palmyra-help-liberate-city/

 54. Zighartice napsal:

  Masivní útok v severním Aleppo na Kafr Saghir skončil neúspěchem, SAA + se vrátila na své pozice:

  https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-recaptures-kafr-saghir-isis-northern-aleppo/

 55. Zighartice napsal:

  ISIS ztratilo více než 100 bojovníků při neúspěšném útoku v Dajr az – Zaur:

  https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-kills-100-isis-terrorists-deir-ezzor/

 56. Zighartice napsal:

  SAA chytla rebely kteří zničili TOW-em Ruský vrtulník při záchraně pilota.

  https://twitter.com/2Rook14

 57. Zighartice napsal:

  Minová pole ISIL.

  https://youtu.be/Agw7TPGwX8A

 58. Zighartice napsal:

  Generální štáb: RF je připravena plnit dohody o SAR jednostranně. Ruská strana vypracovala a 5. března předala kolegům z USA kompromisní návrh dohody o Sýrii. Kromě toho ruská strana navrhla, aby byly v co nejkratším termínu uspořádány konzultace za účelem zkoordinování textu návrhu, a pozvala dokonce americkou delegaci do Ruska.
  Zástupci RF a USA projednali porušování příměří v
  Sýrii – MO RF.
  „Jelikož USA na dané návrhy nijak nereagovaly, začne Ruská federace od 22. března jednostranně uplatňovat pravidla vyplývající z dohody, zdůraznil Rudskoj.
  Podle jeho slov se bude „vojenská síla používat teprve po získání naprosto hodnověrných důkazů, svědčících o systematickém porušování ozbrojenými útvary závazků uzavřených v rámci realizace společného rusko-amerického prohlášení o zastavení bojových akcí v Sýrii ze 22. února 2016″.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160321/2630694/generalni-stab-rf-dohody-sar.html

 59. Zighartice napsal:

  Při absenci americké reakce na tyto návrhy, Ruská federace od 22. března začne jednostranně postupovat podle pravidel stanovených v dohodě.

  http://syria.mil.ru/news/more.htm?id=12081086@egNews

 60. Zighartice napsal:

  Rusko nabídlo USA konzultace o použití vojenské síly proti narušitelům příměří v Sýrii…“Což znamená, že od 22. března může Rusko používat vojenskou sílu proti narušitelům příměří v Sýrii“

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/ … 0-1wyr.htm

 61. Zighartice napsal:

  BDK Cézar Kunikov proplouvá Bosporem směr Sýrie (opačně 13.3)
  „Nevypadá vůbec prázdný, ve skutečnosti je naložen až skoro k čáře ponoru (na maximum)“

  https://twitter.com/alperboler/status/711924161816485888

 62. Zighartice napsal:

  L-39ZA připravené k ofenzívě na Palmýrském frontu – neznámo kde, jeden má podvěšené dvě raketnice B-8M1.

  https://twitter.com/2Rook14/status/711943060804927488

 63. Zighartice napsal:

  Ruská vojenská operace v Sýrii potvrdila značný nárůst schopností ruské armády. Dmitry Gorenburg na webu PONARS Eurasia se pokusil popsat nejvýznamnější pokroky v technice a schopnostech ruské armády.

  http://www.armadninoviny.cz/syrie-ukazala-pokrok-v-ruskych-vojenskych-schopnostech.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!