Představitel výrobce ruských tanků T-90 komentuje technologii obrany po zásahu protitankovou střelou

t90

Koncem února obletělo svět video, ve kterém je jeden z ruských nových tanků T90 nasazených v Sýrii, zasažen americkou protitankovou střelou TOW-2. Tank zásah přežil, posádka zůstala nezraněna. Zástupce výrobce Uralvagonzavodu komentuje v 6 minutovém videu detaily technologie obrany tohoto tanku.
19 Komentářů k Představitel výrobce ruských tanků T-90 komentuje technologii obrany po zásahu protitankovou střelou

 1. Vlado48 napsal:

  Já zas viděl zásah pozice islamistů ruskou protitankovou střelou a ti zřejmě nebyli opancéřováni.

 2. MartinT napsal:

  nevim jak by to dopadlo s tandemovou hlavicí na té raketě

 3. gandalf napsal:

  No, tak to by asi byl konec pokud ta aktivní ochrana pancíře byla překonána. Slabší prekuzor překonává obranu a silnější tandemová hlavice probíjí již holý pancíř /probíjí buď podkaliberním jádrem, nebo usměrněným energetickým paprskem/.

  Dovoluji si připomenout incinedent asi z roku 2003, kdy byl v Iráku probit pancíř do té doby neporazitelného tanku Abrams a osádka zabita. Otvor, kterým střela /nebo její jádro, či průbojný paprsek/ kterým vnikla do tanku měřil pouhé 4mm a ještě narušila z poloviny protilehlý pancíř /osádka zabita a tank zničen/!! Že to vlastně byla ostrá zkouška nové ruské zbraně o tom nikdo nepochyboval a vezměte v úvahu i pokrok ve vývoji za těch 13 let. Moderní RPG PG 7VR s tandemovou hlavicí může překonat jak dynamickou ochranu, tak ještě pobít 60 cm /!/ válcovaného pancíře /to mluvím "jen" o ruční RPG/ - třeba Kornet je mnohem silnější /jen střela má 11 kilo, probíjí 4.5 m betonu ..../.
  Omluva, že jsem se tak rozepsal :-)

  • Žabák napsal:

   No tak o tom abramsu to myslim bylo obyčejný RPG, který se náhodou trefilo mezi věž a podvozek. Těch abramsů tam bylo zničeno nebo poškozeno celkem dost, akorát se o tom v zájmu propagandy mlčí, ale někde na liveleak nebo možná i youtube je vidět pravda. Dokonce byl i případ, kdy byl abrams zneškodněn kulometnou palbou do motorové části tanku, kde je ten pancíř slaboučkej a motor začal hořet.
   Nemluvě ani o tom, že kompozitní pancíř obsahuje ochuzený uran a ochuzený uran obsahuje i střelivo.

  • blut und eisen napsal:

   kdyz se povede zapali vevnitr munice tak staci mala dirka no.abramsy v iraku smazili i molotovama ktery kdyz trefej vzadu chlazeni tak usmazej turbinu :-)

 4. Žabák napsal:

  Nevim o žádnym západnim tanku, který by disponoval tak komplexním systémem ochrany jako ruský tanky. Tank zafungoval perfektně, ale posádka by potřebovala rákoskou na prdel, protože jednak tam stojí jak blbci někde na přehlídce a druhak si ani nezapnuli štoru. Kdybych měl koupit tanky v zájmu vlasti, tak T90 bych koupil.

  Jo a vždycky, když se dívám na nějaký ruský zprávy a vidim ty krásný slovanský moderátorky, tak mě to těší. Narozdíl od naší čt, kde je to samej prolhanej sionisticko chazarskej xicht.

  • gandalf napsal:

   Máš pravdu Rusové se velmi těžce poučili z 1. války v Čečensku, kde přišli skoro o 200 tanků /byly to T70 a jejich modifikace/. Všechno bylo zničeno RPG s tandemovou hlavicí. Proto také mají v současnosti opravdu asi nejlepší ochranu /např. Drozd, Arena .../ ale vyvíjejí se už i elektrické pancíře /vlastně by to byl super silný kondenzátor, který by ničil střely silným el. výbojem - tam žádný tandem nefunguje/.
   Ale to bych tady moc plevelil.
   Ještě k mému předchozímu příspěvku - ten Abrams má jeden plát z ochuzeného uranu /proto je tak těžký/.

   • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

    Gandalfe,"kdo jsi,ty předčasně zmoudřelý mladý muži..." a kde jsi si to všechno naštudoval,akorát,že trochu blbě...Měl by ses při tom studiu víc soustředit,barone prášile....

    T 70 je ještě předválečná vykopávka,lehký tank konstrukce z 30.let.s max. 20 mm čelním pancířem a kanónkem skoro tak tenkým,jak trubka na řídítkách biciklu....
    Konce 2.sv.války se snad nedočkal ani jeden,natož války čečenské.
    Ale ty máš zřejmě namysli T 72 a T 80. a to je sakra rozdíl.
    A s tou "tandemovou" municí do RPG 7 v Čečně jsi to taky přehnal.
    Tu sebekritiku za to "plevelení" ocěňuju,ale měl by ses jí držet....

    • Ridge napsal:

     i blbce by napadlo, ze v cecne asi nebudou pouzivat sedesat let stara vozidla.. jestli si musite zvysovat ego tim, ze opravujete uplne malickosti a tvarite se jako kdyby jste sezral vsechnu moudrost sveta, tak je to opravdu smutne.

     • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

      Takže "i blbce to napadlo",takže i tebe,no to je dobře...,ale když se háže ciframa a typama,tak by to mělo sedět,ne každej je tak znalej blbec,jako ty,aby ho to napadlo že 70 let starý.....atd....

      • Robo napsal:

       Riešiš pičoviny.
       Či sa bavíme o hračke vzor 70 alebo 90 je úplne u prdele.
       Dôležité je, kto ako a prečo sa s tou hračkou hraje..

      • Ridge napsal:

       Kdyz se hazi ciframi, tak by bylo fajn zjistit, ze T70 nebyl predvalecne konstrukce, vy chytraku... ale prece vite vse nejlip, ze?

  • jan napsal:

   vzhledem k tomu jak se ten ruský geroj co nezavírá poklop od tanku drží za uši,tak asi dostal horší lekci než nářez rákoskou. pokud rovnou nemá uši zcela průchozí

  • Paul Durham napsal:

   díky za link

  • vilon napsal:

   Nuž Robo, hádžeš sem linky na bláboly, kde sa uvádza, že Klement skapal skôr ako Stalin. To fakt všetkému tomu veríš, ty decko?

   • Justass napsal:

    vilon

    děcko budeš ty chlapíku!!! Nebudeš jistě potomek toho Villona co řekl pamětné vztahující se i na tebe. " Nuzota ducha z lidí blbce činí "
    Nauč se číst. V tom linku ( článku ) od Roba se píše, že Klement zemřel cca 3 měsíce po Joskovi ( Stalinovi), páč mu byl na pohřbu. Maj se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!