Saúdové ‚omezují‘ vojenské operace v Jemenu

CcrbeeE005025_20160315_CRMFN0A001_11nBBC hlásí, že Saúdská Arábie řekla, že její vojenská koalice omezí operace proti rebelům v Jemenu. US podporovaná koalice převážně arabských států začala před rokem s nálety na podporu jemenské mezinárodně uznané vlády. Mluvčí saúdských vojsk řekl, že koalice bude v poskytování letecké podpory jemenským silám pokračovat.

K tomuto oznámení došlo poté, co se počet smrtelných obětí náletu na tržiště z tohoto týdne zdvojnásobil na více než 100. Svědkové řekli, že nejméně dvě rakety zasáhly rušné tržiště v okrese Mustaba provincie Hajja severně od metropole Sanaa, která je pod kontrolou šíitských rebelů Houthiů.

Videozáznamy údajně pořízené po tomto náletu ukazovaly to, co vypadalo jako těla několika dětí. Činitel OSN řekl, že mezi zabitými bylo 22 dětí.

Panel OSN v lednu shledal, že koaliční nálety v Jemenu mířily na civilisty a vyhodnotil to, že některé z náletů by mohly zakládat zločiny proti lidskosti.

SouthFront: oznámení Saúdů o ‚omezení‘ přišlo týden po Putinově rozkazu k částečnému stažení Ruských sil ze Sýrie. Možná, že saúdské oznámení je součástí širší dohody uzavřené mezi Moskvou a Washingtonem. Na druhou stranu je tu vysoká pravděpodobnost, že Saúdská Arábie připravuje kampaň v Iráku a v Sýrii.

Zdroj: https://southfront.org/saudi-to-scale-back-military-operations-in-yemen/
6 Komentářů k Saúdové ‚omezují‘ vojenské operace v Jemenu

 1. contumax napsal:

  Bodejť ne…???

  To jim patří…!!!

  Každýmu podle jeho skutků…!!!

  Jemenu držím palce…!!!

 2. Justass napsal:

  “ Na druhou stranu je tu vysoká pravděpodobnost, že Saúdská Arábie připravuje kampaň v Iráku a v Sýrii.“

  Tak to určitě ne – na sebevražednou misi nemají Saudíci prostředky ani koule – řek bych.

 3. Ikema Monika napsal:

  Určitě to bude i na České TV BBC a CNN myslím hromadné vraždy děti ! Šmejdi ze Saudí potřebuji zahnat až do svých paláců a vypálit !!

 4. hitlary clifton napsal:

  Kozojebci zo saudskej arabie skoncia zle.

  V mojom svete by ich zozrali na prasacej farme svine.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!