Je Trumpova vzpoura sebevraždou Republikánské strany nebo jejím znovuzrozením?

1-g-QmDVzOR1QgRnOWmSiSWg„Jestli tato čísla z průzkumů vytrvají, tak Trump bude za šest měsíců tam, kde se těch současných Sladkých 16 kandidátů smrskne na Poslední čtyři, a nejspíš bude ve finále.“

Tato má předpověď z července 2015 teď vypadá docela dobře. Tak tu dávám další předpověď. Přesto republikánské kvílení nad jejich perspektivním nominovaným by Donald Trump mohl v listopadu vypráskat Hillary Clinton jak po másle.

Opravdu, jen hrůza z Trumpova vítězství může vysvětlit tu hysterii v metropoli.

Tady je The Washington Post z 18. března:

„Z morálního hlediska je ta otázka jasná. Posláním každého odpovědného Republikána by mělo být zablokovat Trumpovu nominaci a volbu.“

Orwellovský nadpis nad úvodníkem: „Republikáni se k obraně naší demokracie musí zaměřit na ujednání dohody stranickým konventem.“

To je krásné. Obrana demokracie vyžaduje, aby Republikáni zrušili demokratické rozhodnutí největší části voličské účasti v jakýchkoliv primárkách v americké historii. A to je teď pro Republikány morálním imperativem.

Jako vůdci z Třetího světa nás Post učí oslavovat demokracii – potud, pokud voliči volí správně.

Ať si člověk může o Donaldovi myslet cokoliv, tak odhalil nejen to, jak jsou naše politické elity už dalece odtržené od reality, ale i to, jak je posluchačstvo netečné ke kázání naší mediální elity.

Pochopitelně Trumpovi rivalové se zdráhají proti němu vyjet, když vidí ta čísla náskoku proti „malému Marcovi“, Jebovi „bez energie“ a „prolhanému Tedovi.“

Ale zato Velká média – Post, Wall Street Journal, New York Times – jsou neúnavná a bezohledná.

Ovšem Trumpova síla zabírající na voliče zjevně roste a ruku v ruce s tím i zběsilost jejich útoků. Jako je to v National Review, The Weekly Standard a u akreditovaných konzervativních sloupkařů na stránkách těch nejpřednějších názorových fejetonistů nepřátelství k Trumpovi viditelně roste úměrně s rostoucími průzkumy pro Trumpa.

Jako byl Čaroděj ze země Oz odhalen jako malý mužík za oponou s velkým megafonem, tak ani na náš mediální establišment se už nejspíš nikdy nebude pohlížet jako na tak mocný, jakým kdysi býval.

A co Republikáni?

Ti Republikáni, co tvrdí, že by Trumpova nominace byla morální skvrnou, šarlatovým písmenem a smrtí strany, tím převážně popisují, co by Trumpova nominace znamenala pro jejich vlastní ideologie a zájmy.

Barry Goldwater v roce 1964 ztratil 44 států a Republikáni v Kongresu se propadli na méně než jeho třetinu. „Republikánská strana je mrtvá“ kvílelo Rockefellerovo křídlo. Ve skutečnosti nebyla. Jen Rockefellerovo křídlo umřelo.

Po velkém požáru v Yellowstonu v létě 88 pak na jaře 89 propukl všude ohromující růst zeleně. Rok 1964 byl pro Republikány yellowstonským požárem, kdy spálení milionu akrů mrtvého dřeva připravilo cestu pro obnovu strany. Obnovy často přichází po rebeliích.

Dnes je síla Republikánů na Capitol Hill a v úřadech jednotlivých států na výšinách, jaké nikdo od Calvina Coolidge neviděl. Účast na republikánských primárkách vyrostla do výšin, jaké nikdo nespatřil v americké historii, zatímco účast na demokratických primárkách je pod úrovní, jaká byla za soutěže Obama Clintonová v roce 2008.

Takováto příležitost by Republikány měla naplňovat radostí, ne aby fňukali a skřípali zuby. Jestli bude strana v Clevelandu schopna dát dohromady síly Trumpa, Teda Cruze, Marca Rubia a Johna Kasiche, tak pro ni bude Bílý dům, Nejvyšší soud a Kongres na dosah.

Jen uvažte. Clintonku Bernie Sanders porazil v Michiganu a zatlačil v Ohiu a v Illinois kvůli její podpoře pro NAFTA a obchodní dohody z éry Clinton-Bush-Obama, které z Ameriky vykuchaly průmysl a vedly ke ztrátám milionů pracovních míst v továrnách a ke stagnaci mezd.

Sandersovy otázky jsou i Trumpovými otázkami.

Trumpova kampaň po průmyslovém Středozápadě, Pennsylvánii a v New Jersey představovala útoky na podporu Hillary Clinton pro NAFTA, WTO, MFN pro Čínu – a její podporu pro amnestii a občanství pro ilegální imigranty a pro debakly v Iráku a v Libyi – a ta tam vede k vítězstvím.

Později 116 architektů a subdodavatelů zahraniční politiky Bushe I. i II. přišlo se svou vlastní verzí hanebné Oxfordské přísahy. Nebudou pro Trumpa hlasovat ani sloužit v Trumpově administrativě.

Expertní komentátoři se naparují v kabelové televizi vyhlašováním, že když bude Trump nominován, tak pro něj hlasovat nebudou a mohli by hlasovat i pro Clintonku.

To ale není nevítaná zpráva. Jen ať to udělají.

Jejich odchod je svědectvím o tom, že Trump nabízí cosi nového a odlišného od zahraničně politických debaklů, kterých tahle banda tolik vyprodukovala.

Nejhorší chybou, jaké by se Trump mohl dopustit, by bylo přešít svá vítězná stanoviska k obchodu, imigraci a intervencionismu tak, aby se zalíbil těmto packalům.

Ač by Trump měl poraženému establišmentu této strany nabídnout ruku ke smíru, nemůže udělat kompromisy v záležitostech, které ho dostaly tam, kde je, nebo přijmout ty profláklé politiky, které establišment vytvářel. Tím by zahodil svá esa.

Trumpova kampaň není nepřátelským převzetím Republikánské strany. Je to vzpoura jejích akcionářů, kteří hlasují pro vyházení korporátních ředitelů a správní rady, kteří společnost vedli od deseti k pěti.

Akorát, že tou společnosti je tu naše země.

Submitted by Tyler Durden on 03/18/2016 15:41 -0400

Submitted by Patrick Buchanan via Buchanan.org,

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-03-18/suicide-gop-or-rebirth

 
18 Komentářů k Je Trumpova vzpoura sebevraždou Republikánské strany nebo jejím znovuzrozením?

 1. kurt napsal:

  Já mám stále obavy, že Trump je ve skutečnosti po Obamovi další past a podvod na voliče. Vypadá, že s establishmentem a elitami v pozadí nemá nic společného, média svými výpady podporují tento pocit, a ve skutečnosti je jejich kandidátem, který po zvolení udělá totéž co Olhama (Yes we can, Chnage a další bulshity). Jmenuje kabinet plný neoconů a povede USA do NWO otroctví.

  • Vladislav napsal:

   Establishment nema pod palcem všechno. Navíc časy se mění – viz Den Svaroga. Nemám rad toto knuceni, ze at cokoliv, tak to ma velký bracha stejne osefovane. Nema. A těch případu bylo a je dost.

   • Jaris napsal:

    Vladislave, prala bych si, abys mel pravdu. Obavam se vsak, ze tu pravdu ma Kurt. Jak uz jsem psala, pokud Trump ziska cenu prezidentskeho kresla, bude muset udelat sionisticke vlade v zakulisi ustupky. Pokud volby nevyhraje, znamena to, ze je to rovny chlap,ktery na sionisty zvysoka… a ktery chtel Ameriku skutecne zmenit k lepsimu. Ovsem to se docitame pouze v pohadkach.

    • koloděj napsal:

     no nevím, to že je rovný by se potvrdilo jedině v případě, že by ho vynesli z bílý chatrče nohama napřed.

     Trump je všechno možný, jen ne rovný. Je to obchodník, tlučhuba, komediant, buran, a já nevím co, ale zdá se, že v tom klubku zmijí, které se do chatrče chtějí dostat je nejlepší volbou.

     Můžeme bědovat nad jeho vlastnostmi, stejně jako nad Obamou, ale řekněte mi : když je Obama takový propadák, jak skvělý by byl McCain + Paulin ?

     Jaká alternativa se nabízí proti Trumpovi ? Tenhle chlap se aspon nebojí jít do voleb s tématy, o kterých ostatní ani neceknou. Amerika potřebuje změnu. On má šanci ji udělat. Jak to provede, a zda se mu to povede, to je jiná. Ale žáden z kandidátů se o změně ani nezmíňuje. A Američané změnu chtějí. To bylo vidět už při volbě Obamy

  • Ignác napsal:

   Dobře Kurte. Vidím to stejně. Trump je na amerických obrazovkách častěji než Clintonová. To samo o sobě je vodítkem. Elitáři nejsou pitomci. Sleduji nálady davu a přizpůsobují se mu. Davu dají co chce ale ovládat to budou oni. A i jejich strategie vůči světu se mění. Multikulti pro Evropu byl realizovaný plán ale ten se dělal salámovou metodou již 60 let. Dnes mají elity jiný plán. Nechat zapálit Evropu, jejíž kapitál uteče do USA a hasící nákldy ať si klidně platí Rusko, a na to se Trump skvěle hodí.

   • Ignác napsal:

    I když s tím Ruskem to není jednoznačné. Amíci vyklízejí vojensky pro Araby nástupní směr na jihu Evropy ale lehce posilují okolí hlavních severních přístavu Hamburku a Rotterdamu, takže mají asi v plánu po tom co Trump dá ruce pryč od Evropy, že je to její věc, opět Evropu „osvobodit“.

    • Ignác napsal:

     A vlastně to hlavní. Rusko je dnes izolováné a prostor mezi Ruskem a Západní Evropou předělován právě proto, aby Rusko nemohlo na té válce vydělávat, protože USA to mají v plánu výlučně pro sebe. Proto to krytí severských přístavů pro zasílání vojenského materiálu. A najednou budou mít USA po svých finančních problémech. Akorát, že Evropa a především ta západní se z toho už nikdy nesebere. Vždyť je toto všechno mnoha hlasy prorokováno.

 2. proud napsal:

  Ameriku a tedy ani Trumpa a ostatni netreba vubec resit dokud nemame vyreseny „doma“.Protoze pak se ihned vyresi i ostatni,tedy Americka ambasada i s Amerikou,coz nejde,dokud mame v zastupitelstvu co je ve skutecnosti diktatorem ve jmenu oligarchu prizdisrace skakajici jak USA piska.

 3. proud napsal:

  Jinak nemam strach,ze si tam Trumpa „nesrovnaji“ tak ci onak k obrazu svymu,jakmile to skutecne bude potreba!Zatim to nechavaji jako zdani „opravdovyho“ boje.

  • Vladislav napsal:

   To je tak těžce spiklenecke, az je to směšné. Kennedyho si taky srovnali – kulkou.

   • proud napsal:

    Presne tak! Ti se nedrou a neintrikujou tisice let aby si prisel nejakej Trump a sliznul smetanu!!! Nejlepsi je pouzivat vlastni hlavu a stat pritom nohama pevne na zemi!

   • Adolf Balík napsal:

    Podobná situace byla i u předchozího „Trumpa“ Reagana. Tam to dopadlo polovičatě. Byl zraněn, ale ne zabit. Pak už z něj byla troska a řídili to lidé kolem něj. On zastával úřad víceméně formálně. V jeho administrativě existoval zajímavá rovnováha mezi jeho lidmi a těmi, které tam protlačil dosavadní establišment.

    Trochu podobná situace byla i za takového „polovičního Trumpa“ Nixona, který byl produktem té vzpoury proti Rockefellerům u Republikánů, o které se zmiňoval autor, tj. Buchanan. Toho vyřídili přes Watergate.

 4. maya napsal:

  noooooo, ja sa stavim ze vyhra ta pani :) zena v cervenom s poharom krvi v ruke

 5. Ignác napsal:

  Trump je v TV častěji jak Clintonová. Nestačí Vám to ?

 6. martinT napsal:

  …budeme li na to koukat jako na obraz (jak Pjakin) tak má celý ten teátr s donaldem něco vyprovokovat, řekl bych prostě dostat lidi do varu a zvednout je k volbám a trochu pozvednout ten umírající patriotismus v USA…určit to má vyvolat nabuzení národa pro nově zvoleného prazidenta at je to ten nebo ta

  řekl bych, že nakonec pro obyvatelstvo bude volba Hitlery C menším zlem než než toho šoumena Trempa…a tento pocit lidi spojí a ten kdo má „joystick“ v ruce bude spokojenej…kongres uvolní dalších 600 mld na armádu a jedm dál …sice nadluh ale proč né máme li bianko šek…je to divadlo

  …a ta hořkost a sucho na patře z prezidentování Obamy se zapije šáněm k oslavě milované H.C.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!