Hrozba světového hladu je globální příležitostí pro Rusko

god-ugroza-887-4511326Pokud počet obyvatel naší těžce zkoušené planety bude stoupat stejným tempem jako nyní a stravovací návyky se nezmění, pak kolem roku 2050 může svět narazit na vážný problém – velký nedostatek potravin. Právě k takovým závěrům dospěli autoři zprávy připravené speciálně pro WWF nazvané The Global Food System: An Analysis (Analýza světového potravinového systému) ze skupiny Metabolic.

V dokumentu se konstatuje, že v tuto chvíli lidstvo už zabralo pro zemědělství polovinu půdy planety, na níž vůbec může růst vegetace; cca 69 % spotřebované vody padne pouze na výrobu potravinářských výrobků; a 90 % možného rybího průmyslu je již nyní aktivně v činnosti. K tomu všemu je třeba dodat, že zemědělství je jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují naše životní prostředí, a tak lidstvo riskuje, že pocítí tvrdé ekologické důsledky.

V současnosti je na světě 795 milionů podvyživených lidí. Ironií života na naší planetě je, že se při tom 31 % všech potravinářských výrobků prostě vyhazuje – stačila by jen polovina, aby se dostalo jídla všem potřebným.

Svět tak pomalu a jistě spěje k situaci, kdy starosti o denní chléb mohou být prvořadým úkolem dne. Co by v této situaci mělo dělat Rusko? Je třeba poznamenat, že Rusko k dnešnímu dni je na 5. místě ve světové produkci potravin. V první pětici je ještě Čína, USA, Brazílie a Indie. Navíc má spoustu možností, jak zvýšit vlastní zemědělskou sílu. O tom píše prezident asociace „Rоsagromaš“ Konstantin Babkin a poukazuje na některé faktory, které mohou k posílení pozic přispět:

Zaprvé je třeba zmínit pozemkové zdroje naší země. 55 % světově černozemě je právě v Rusku. Při tom se tato plocha může rychle zvětšit, protože asi 40 milionů hektarů zůstává od 90. let opuštěno. Konstantin Babkin uvádí zajímavé srovnání: naše rezerva je dvojnásobkem veškeré orné půdy ve Francii.

Zadruhé je to velká nezaměstnanost a nízké mzdy mezi venkovským obyvatelstvem. Zemědělských odborníků je asi 6 milionů 300 tisíc. To je třikrát víc než ve Spojených státech. Dvakrát předbíháme USA v počtu lidí s vyšším agrárním vzděláváním (1,6 milionu lidí). O čem mluví tato data? O tom, že naše země nutně potřebuje pracovní síly.

Zatřetí - technologie. Díky použití moderní techniky a technologie je možné zvýšit výnosy na násobky. Výměna zastaralého parku a technologický posun může vést k výborným výsledkům.

A začtvrté - máme trhy, a to jak vnější, tak i vnitřní. Jak vidíme, lidstvo se bude potýkat s nedostatkem jídla, ale Rusko by mohlo tuto poptávku uspokojit.

Takže můžeme říci, že Rusko má všechny předpoklady k tomu, aby se stalo potravinovou supervelmocí. Konstantin Babkin dále hovoří o tom, že k tomu jsou ve skutečnosti nutné pouze investice. A to znamená, že rostoucí nedostatek potravin se může stát příležitostí pro domácí zemědělství.

Nutný je však zásadní zlom v povědomí veřejnosti. Především práce na vesnici není příliš ve společnosti vážená, a tak hodnoty mladých lidí v dnešní době do značné míry leží mimo práci v zemědělství. Jistě všichni pamatují sovětské filmy a literaturu oslavující rolnickou práci. Dnešní umění by také mohlo sehrát určitou pozitivní roli, ale bez rozsáhlých investic do zemědělství k vytvoření nezbytných podmínek pro pohodlný život na vesnici se v žádném případě neobejde.

Zdroj: http://politrussia.com/society/2050-god-ugroza-887/
15 Komentářů k Hrozba světového hladu je globální příležitostí pro Rusko

 1. Vaclav Pražák napsal:

  Hlad je proto že všechno sežral žid!!Povídal to politruk Sovětského svazu v roce 1946 takže je to pravda!!!

  • Marie napsal:

   Pletes si pojem a prujem…

   Hlad neni proto, ze vse sezral zid, neb je jich pouze 19 milionu , ale protoze vetsinu zabral zid, to je sprane slovo. Ukradl.

   To jsou fakta. U nas pres polovinu orne pudy vlastni jeden clovek. Babis. A heleme, on je to zid!

   A to nemluvim o tom, co vlastni na Slovensku, v Nemecku a Polsku. Takze staci?

   • boris napsal:

    Kde se to dočtu, že je Babiš žid Marie?

    • Marie napsal:

     Je zaregistrovan v zidovske komunite, potvrdi Ti to Bartos, a hlavne je to videt, nos i usi, typicky zidovske…mylka vyloucena…

     • Marie napsal:

      A v neposledni rade, typicke jejich chovani… staci,kdyz se podivas na jeho vystoupeni jak v televizi nebo v parlamente….

 2. Justass napsal:

  „Hrozba světového hladu je globální příležitostí pro Rusko“

  a proto jsem přesvědčen, že Rusko nemůže nikdy zkrachovat (jak mu mnozí zoufalci předpovídají) ale může jenom růst – a to sice tak že hodně.
  Ostatní především pak USA, Evropa a my s ní jsou na tom podstatně a nesrovnatelně hůř.

  Není to jenom v tom zemědělství. Rusko má k dispozici všechny
  další potřebné zdroje. Nerostné bohatství v míře nebývalé a nepřeberné. Lidské zdroje k tomu potřebné.
  Minimální zadlužení v tomto zatím přežívajícím lichvářském systému.
  Rusko je zadluženo 58 x méně než USA a pro zajímavost 26x méně než naše ČR. To všechno přepočítáno ke srovnatelné měně
  a k srovnatelnému počtu obyvatel.
  Devizová rezerva Ruska je stále těch 350 mld US dolarů a nezmenšuje se ani díky sankcím ani díky dočasně nízké ceně ropy, jak by si mnozí přáli a v co doufali.
  Rusko jako snad jediný stát neudává roční těžbu zlata, takže jak známe Rusko budou jeho zlaté rezervy zdaleka největší na světě.
  Rusko má už teď perfektně vybavenou armádu ke své obraně a stále ji dobudovává. To pro případ, že by je někteří mlsouni chtěli napadnout a loupat perníček. Rusko nikoho nepotřebuje,
  ale také si nenechá nic vzít.
  Počítám do 20 – ti let to bude nejen tygr, ale i lev a medvěd v jedné osobě, světové ekonomiky a centrum pozitivního
  vývoje na planetě.

 3. proud napsal:

  Zajimava prognoza,jina jeste donedavna tvrdila,ze je vseho dostatek i kdyby se pocet obyvatel Zeme zdvojnasobil!Jestli ono to spis nebude onim (ne)hospodarenim!!!? A to nemluvim o umyslu umely depopulace……paklize na nem neco je.

 4. peter napsal:

  Do roku 2050 určite bude svetova vojna a obyvatelstvo sa značne zredukuje,otazka je či nebude pôda a voda kontaminovaná.Experti hovoria ze otazka ne znie či bude vojna,ale kedy.

 5. Paul Durham napsal:

  Tohle je zcela mylný text konvenující k debilitě.

  Ad za prvé : proč by si prznili rezervy pro cizí ?

  Ad za druhé : proč ? Takže velká nezaměstnanost v oboru implikuje nutnost většího početu pracovních sil do oboru ? No to mne poser.

  Za třetí : totální nesmysl, který víve zvedne nezaměstnanost v oboru a více zkurví ornou půdu

  Za čtvrté: proč by si Rusko vykrmovalo nepřátele ? Aby se množili ?

  Koukám , že v některých kebulích mičurinská tradice jen kvete.

  • Marie napsal:

   Vsimni si jedne, pravidelne se opakujici veci: U techto druhu clanku ( ja jim rikam udivovaci ) nikdy neni uveden autor vyroku, a ani tady neni:
   Právě k takovým závěrům dospěli autoři zprávy připravené speciálně pro WWF nazvané The Global Food System: An Analysis (Analýza světového potravinového systému) ze skupiny Metabolic.“

   Autori zpravy? Hahaha…jmeno, jinak je to o hovne kouricim…

   A to je uplne stejne s globalnim oteplovanim a dalsimi dementnimi predpovedmi….podle slov vedcu, vedci se hodli, atd… nikde zadne jmeno… a proc? No aby za ty vymysly nedostla nekdo poradne na budku.

   Blbecci si hraji na chytre a rikaji si vedci, ale za vsim jsou prachy, dnes to o nicem jinem neni..

   A hlad je vysledkem socialnich vztahu, niceho jineho. Potravy je dostatek pro vsechny, ovsem to by se musela celosvetove zrusit zlodejina.. Planeta, narozdil od „vedcu“ blba neni, a ma na to uzivit kazdeho… na co ovsem nema, tj. zbavit nas blbu… to musime sami!

   • admin napsal:

    Opravil jsem odkaz na studii.
    Má to 180 stran. Je tam vše včetně autorů.
    Takže to „všimnutí“ bylo chybné.

    O kvalitě studie nemohu soudit nic. Řeším jen ten detail s uvedením autorů.

 6. A je to napsal:

  Straší se hladem a že nebude voda.Jsme kontaminovaní tělem, myslí a navedenými činy.S otevřenýma očima zíráme skrze realitu a chováme si iluzi na nemocných prsou, nevidíme bezohlednost, násilí, vraždy.Jen své mrtvé tělo a roky učenou nevšímavost.Z nenávisti těch, co to způsobili si malujeme životní zámky, které může kdokoli z nich zbořit.Jíme GMO POTRAVINY, chovné mrtvoly a pochvalujeme si po jejich úpravě, jak dobře chutnají.Zároveň s nimi vaječné sperma s krví a GMO v potravinových výrobcích, které jsou v Parfumerii, drogerii, farmacii, chemii, v barvách, kovech, oděvech, potravinách, konzervuje se jimi ovoce, zelenina, cukrářské výrobky, všechny potravinové hotové konzervy i v zavařovacích atd. Jídlo už není jídlem, ale odpadky v nákupních řetězcích, které se tak vyrábí ve velkém, aby nasytili zástupy tupých a hladových žaludků, které ho konečníkem vyloučí do vody, a toto svinstvo pije, myje se jím v koloběhu takzvaného čistícího procesu, do kterého se přidávají jedovatá činidla pro degradaci a bujení nebezpečných buněk, tak, jako do potravin, které napadají bez oxidace zdravé buňky, které nemilosrdně požírají vše, aby se mohli nekontrolovatelně množit. Jídla odpadu a kontaminované vody je dost a pokud se jimi bude plýtvat nadále, zvláště na jatkách atd. bude voda ne za 85, ale za 8000/m3!Tento byznys plýtvání je uzákoněn v celém průmyslu a je hazardem, který hlupák nevidí a politik nechce pro svou mzdu a prémie vidět a dělat pro to něco, co zachrání i jeho.V konečném důsledku všichni doplatí za politika, na průmysl a zhoubnou vědu.Všichni se nechají dotovat a živit spodinou, která na ně dře a bez které by nic nebylo.Po zdravém způsobu se jen mluví a bezvýznamně křičí, ale každý jede v jedovatém průmyslu na plné obrátky, aby nebyl nezaměstnaný a nedoplatil na pravdu, za kterou se dnes nevyplatí bojovat a kdy je potlačována v zákonech a nezodpovědnými úředníky.Ve světě každá narušená osoba chce mít sex s kdekým jen kvůli penězům, moci, vzhledu, pachu, chuti, doping, dotaci, tzv. lásku o které nic neví ap. Následně se rodí nemocné děti v odrazu a pohledu rodičů a společnosti tak, aby populace stoupala a následně se na ní dopouštěla genocida, a ti co to způsobují hlásají, že na světě musí zůstat pouze 500 tisíc vyvolených a zbytek tu nemá co dělat.Nevím co je na tom pravdy.Naše oblast je nějak chráněna a migrace se nám zatím skoro vyhýbá, i když 70 tisíc jich k nám loni také přišlo a výběrem byli přepraveni neznámo jinam. Politici hájí EU a další pakty, a paktují se mezi sebou, což všem škodí.Svou propagandou, lhaním médií, cenzurou atd. potvrzují co skutečně nežádoucího dělají.Lidé ač nechtějí, musí pro mocenské zájmy a svou bezpečnost ničit co se dá.Zaprodanost dosáhla kritického stavu a bude ještě hůř.Počasí se řídí geoinženýrstvím, které se chová zcela opačně, a vše je vytvářeno pro migranty.Všude se válčí, vraždí jak veřejně, tak skrytě.Mír, svoboda, nezávislost ap. už neexistuje.To vše je jen na papíře, písních a tzv. reklamách.Ve skutečnosti jsme ve válce a nechápeme kdy začala, jestli jsme v ní a kdy skončí.Za dvacet let zjistíme, že to, co bylo, už neexistuje.A co bude existovat, to ztratí jakoukoli hodnotu.

 7. Definitiva napsal:

  Beží štvanie sveta proti Rusku a tento článok mi pripadá, že za budúci hlad môže Rusko, lebo vlastní zdroje a nedokáže nasýtiť hladujúcich celého sveta. Záver je len jeden, Rusko musí byť zničené, aby jeho zdroje mohli byť použité …svetovou oligarchiou na neustály rast zisku…a že hlad sa neodstráni, to už nikto nebude komentovať.

  Okrem iného sračkomety v ČR aj v SR intenzívne vymývajú mozgy súdom proti Karadžičovi, tzv. genocída v Srebrenici. Nikto z Haagu nepredložil ani 1 mm dôkazu, faktu, o vine uväznených Srbov, Bosniakov…celý proces je postavený na tvrdení rôznych komisií z rôznych štátov. Genocída nebola, vid. aj A.Dorin, Srebrenica, príbeh politicky korektného rasizmu. Miloševič bol v base zavraždený, strava je nástrojom na zabitie.

  Podobne slovenský sračkomet RTVS vysvetľuje, že pranostiky o počasí už neplatia, lebo sa zmenili letopočty, mená v kalendári… vraj preto aj Medardova kvapka zdebilnela a nekvapká. Pamätám si, že Medardova kvapka fungovala pred 10, 20, aj 40 rokmi a od vtedy nikto nemenil ani letopočet, ani mená v kalendári.
  Jediná zmena nastala v chemtrails manipulácii počasia, vo februári bol jeden slnečný deň, ostatné dni boli také tmavé, že cez deň ste museli svietiť a priesady na okne sa ťahali za svetlom ako liany v pralese, dlhá, slabá a políhavá stopka, maličké lístky. Na zaplakanie.
  Klamstvá RTVS sú primitívne, nehorázne a vyrovná sa im iba zničenie Slovanskej kultúry ideológiou kresťanstva, ktorá to kultúrna genocída začala zavádzaním kresťanstva v našich zemiach a zmenila sa na genocídu Slovanstva a zdravého rozumu, prekríženie bielej rasy s islamistami, čo by mal byť vhodný otrok pre korporácie.

  Ešte o tom hlade na Zemi, článok zabudol vyzdvihnúť nové, chemické a genetické metódy pestovania plodín, bez maštaľného hnoja, vysolenie pôdy, splavovanie ornice, strata humusu. Čaká nás hlad nie preto, že nás obsadia prisťahovalci, ale preto, že sa ničí pôda a osvedčené technológie pestovania sú vytláčané inžiniermi odkojenými Monsanto a spol., nehovorím o genocíde prudko narastajúcou rakovinou, dnes už dokázanou z účinku pesticídou. Vid. aj Monsanto „úspechy“ u farmárov v Indii, v USA vraj tiež klesajú výnosy.

  Na večnú slávu všetkým, čo velebia boha zisku, ihneď a za každú cenu! Človek je tupé hovädo a nezaslúži si žiť na planéte Zem. Mali by ste si ísť pozrieť krematórium, zvykajte si, stres škodí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!