Syrské síly v branách Palmýry

palSyrské síly se svými spojenci včera po kruté bitvě s teroristy Islamistického státu nastolily plnou kontrolu nad západními svahy Jabal Al-Tar. Twitterový účet jménem Heba hlásí, že Tygří síly Syrské arabské armády se svými spojenci za letecké podpory ruských Aero-kosmických obranných sil postupují ke středu Palmyry. Syrské síly včera po kruté bitvě s teroristy Islamistického státu se svými spojenci nastolily plnou kontrolu nad západními svahy Jabal Al-Tar.

Po vítězství v Jabal Al-Tar postupují Syrské síly ve 3 směrech: od Palmyrského trianglu přes benzinovou stanici do Palmyrských sadů, od Starověkých lomů ve směru k plynovému poli Palmyry, aby vpadly teroristům ISIS do boku, když ti se soustřeďují ve městě od Al-BayaralMarhatter po Jabal Al-Tar a Al Dawah.

Historické syrské město Palmyra, které je rovněž Světovým kulturním dědictvím UNESCO, je od května 2015 pod kontrolou teroristů ISIS.

Ač se teď jedná o dohodě mezi Ruskem a Spojenými státy, tak mnozí poukazují, že Washington je mezi hlavními sponzory teroristů bojujících proti syrským vládním silám.

CeT_mrwXEAEbi8W1

Ve středu bylo hlášeno, že Syrské arabské letectvo provedlo několik náletů na pozice ISIS v gubernii DeirEzzor.

Dnes další twitterový účet jménem Emmanuel ohlásil, že Syrské síly dosahují významných vítězství v bitvách proti teroristům v provincii Homs. Syrská armáda osvobodila tři strategické vesnice Al-DawahJabal al-Tar a Katarskou vilu.

Tato arabská země však v současnosti dodržuje dohodu o zastavení nepřátelství, která nabyla účinnosti 27. února. Tato dohoda stanovuje zastavení veškerého vojenského nepřátelství v Sýrii kromě operací proti teroristické skupině ISIS a militantů Fronty al-Nusra přidružené k al-Kaiídě.

DNsUMiq-1024x1024

Zdroj: https://southfront.org/palmyra-advances-continue-amid-russian-airstrikes/
41 Komentářů k Syrské síly v branách Palmýry

 1. Michal napsal:

  Nakonec nezbyde Sobotkovi se Zaorálkem, aby vzali samopaly a šli zachránit situaci. Bude třeba vzít sebou i toho pána v hnědé bundě, ten se ukázal jako dobrý organizátor a dirigent velkého orchestru hlupáků.

 2. Zighartice napsal:

  MO RF:Od 20 do 23. března ruské letectvo provedlo na 41 bojových letů v oblasti Palmýra, při kterých zaútočilo na 146 vojenských objektů teroristů.

  https://twitter.com/mod_russia/status/713036639900147713

 3. Zighartice napsal:

  V oblasti Palmýry bylo zničeno: 6 velitelských stanovišť, více než 320 teroristů, 5 tanků, 6 dělostřeleckých zbraní, 2 sklady munice, 15 automobilů.

  http://syria.mil.ru/peacemaking_bulletins/more.htm?id=12081151@egNews

 4. konzerva napsal:

  Padl další ruský voják specnazu navádějíci cíle pro letadla..viz ruská vesna..

 5. konzerva napsal:

  Něco podobného jsme prováděli při navádění dělostřelecké palby před rokem 89. Jednou od nás vybuchl 152mm granát ve vzdálenosti 150m ..

 6. Zighartice napsal:

  Americké letectvo včera pomohlo Assadovy zničením taktické jednotky bojového nasazení ISIL u Palmýry.

  https://twitter.com/made0in0war/status/713114358436339712

 7. Zighartice napsal:

  Video ukazuje SAA spolu s Hizbaláhem – využití T-72B, T-62, ZPU-4, & BM-21 v útoku na IS v Palmýře.

  https://twitter.com/HKX07?protected_redirect=true

 8. Zighartice napsal:

  Video z dnešných bojů na okraji města Palmýra.

  https://twitter.com/PalmyraPioneer/status/713094647191584769

 9. Zighartice napsal:

  První záběry včerejšího útoku SAA+ na hotelový komplex Semiramis v Palmýře.
  Většinu hotelového komplexu se podařilo obsadit námořní pěchotě a SAA+. Nyní se připravuje útok na největší objekt – šestipatrový hotel Tadmurta…

  https://youtu.be/aecuh3mOEww

  • Zighartice napsal:

   Ta 6 patrová budova má celkem velkou hodnotu, protože komplex leží jen 3km vzdušnou čarou od obytných čtvrtí v samotné Palmýře. Když si zde http://www.vyskopis.cz/ vyjedete výškový profil terénu od hotelu Tadmurata (414m) až do centra města Palmýra (419-424m nad mořem) „je to z kopce“, bude to skvělá pozorovatelna pro návodčí a stanoviště pro PTŘS.

 10. Zighartice napsal:

  Syrská armáda a „Pouštní jestřábi“ zaútočili na citadelu (hrad) v Palmyře.

  https://russian.rt.com/article/155454

 11. Zighartice napsal:

  Na Palmýru měli letět tři plně vyzbrojené MI-28n.

  https://twitter.com/syrianmilitary/status/713298069505380352

 12. Zighartice napsal:

  U syrské Palmýry zuří těžké boje, město stále drží radikálové z Islámského státu. Na předměstí historického syrského města Palmýra zuří tvrdé boje mezi oddíly Islámského státu (IS) a syrskými jednotkami, které se od počátku března snaží město dobýt. Podle agentury SANA se armádě podařilo obsadit několik návrší v okolí Palmýry, město samo ale zatím dál drží teroristé.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/398653-u-syrske-palmyry-zuri-tezke-boje-mesto-stale-drzi-radikalove-z-islamskeho-statu.html

 13. Zighartice napsal:

  SAA + rozšírila kontrolované území, kromě části Palmýry i SV směrem přes výšiny Jabal El Mazar u města Jabal Mustadira!

 14. Zighartice napsal:

  Hotelový komplex Semiramis v Palmýře a starobylé město ze vzduchu.

  https://twitter.com/kykovner/status/713321519376691200

 15. Zighartice napsal:

  Moskva očekává, že operace syrské armády za osvobození starobylého města Palmyra od islámského státu, s podporou ruského letectva bude brzy úspěšně završena, – uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

  https://www.rt.com/news/337184-syrian-army-palmyra-isis/

 16. Zighartice napsal:

  Příliš přehnaného optimismu v těch šipkách. Zas ten zatracený „fire control“. Mapa níže je asi blíže realitě. Občas se z “ full control “ rázem stane “ fire control “ a hlavně ten Jabas Mastouda může být někde úplně jinde nebo mají na mysli jiný kopec. I to tu už bylo. Podívejte se na terén co je mezi nimi. Nezná se mi, že by to bylo možné projít za jeden den, a bez jakéhokoliv odporu, když jinde je na půl dne zastaví při nějakém bezejmeném kopečku .
  Každopádně by to byl nejen turistický výkon hodný uznání. No žádný tradiční map – maker to zatím neprobral, tak uvidíme…

  https://twitter.com/PetoLucem/status/713350174630920193

 17. Zighartice napsal:

  Ranní útok na hrad v Palmýře se spoustou dýmu (nějaká speciální munice)

  https://youtu.be/L6wRJH3riAQ

 18. Zighartice napsal:

  Mapová korekce situace v Palmýře 15.40 hod:

  https://pbs.twimg.com/media/CeZEaUDWEAErq6Y.jpg:large

  • jan nowak napsal:

   To mi připomíná můj nedáwný rozhovor s Terminátorem…
   Lara C.

   • Zighartice napsal:

    Pokud ke komentáři i k článku nemáte nic diskusně konstruktivního, tak váš „děs běs“ je naprosto o ničem. Domnívám se, že jedinci vašeho genotypu a ti kteří zásadně nesouhlasí s články a názory tohoto media, mohou psát do jim příznivých medií, a virtuálně se se s nimi objímat. Mají k tomu v ČR dosti velký mediální mainstremový prostor. A mají nechat tento prostor lidem s názory kolidující s režimním výkladem událostí.
    Proč raději netrávíte páteční večer s nějakou slečnou – bylo by to užitečnější i pro společnost.

 19. Zighartice napsal:

  Další vysoký důstojník SAA – Maj. Gen. Sha’ban Al-’Oja u Palmýry padl – …

  To je jako s tím nejvýše postaveným americkým generálem, který padl v WWII. Šel se podívat jak pěkně to do Japonců šijí a trefila ho nějaká střepina. Všichni kolem v pořádku a generál to už měl za sebou.

  https://twitter.com/sayed_ridha/status/713395932545482756

  • Josef Švejk napsal:

   Pindostánští jenerálové noc nevydrží. To starej Jabůrek přišel o hlavu, ruce i nohy a stejně furt dál ládoval! Holt, Česky vojak, dobra vojak!

   • Zighartice napsal:

    Pokud ke komentáři i k článku nemáte nic diskusně konstruktivního, tak váš „děs běs“ je naprosto o ničem. Domnívám se, že jedinci vašeho genotypu a ti kteří zásadně nesouhlasí s články a názory tohoto media, mohou psát do jim příznivých medií, a virtuálně se s nimi objímat. Mají k tomu v ČR dosti velký mediální mainstremový prostor. A mají nechat tento prostor lidem s názory kolidující s režimním výkladem událostí.
    Proč raději netrávíte páteční večer s nějakou slečnou – bylo by to užitečnější i pro společnost.

 20. Zighartice napsal:

  Zajímavý vývoj je i dole na jihu kde si IS dělá z ostatních legraci…Propaganta stále jede na plné obrátky…

  https://twitter.com/archicivilians/status/713369292587331584

 21. Zighartice napsal:

  Video – hrad Palmýra pod kontrolou SAA+:

  https://twitter.com/bm27_uragan/status/713404368796708864

 22. jan nowak napsal:

  Ty si starej Mikuláš,
  enóno nám uděláš…

  • Zighartice napsal:

   Pokud ke komentáři i k článku nemáte nic diskusně konstruktivního, tak váš „děs běs“ je naprosto o ničem. Domnívám se, že jedinci vašeho genotypu a ti kteří zásadně nesouhlasí s články a názory tohoto media, mohou psát do jim příznivých medií, a virtuálně se se s nimi objímat. Mají k tomu v ČR dosti velký mediální mainstremový prostor. A mají nechat tento prostor lidem s názory kolidující s režimním výkladem událostí.
   Proč raději netrávíte páteční večer s nějakou slečnou – bylo by to užitečnější i pro společnost.

 23. Zighartice napsal:

  Jde to rychle, je tu aktualizace, i Sady Palmyra padli!

  https://twitter.com/TheArabSource/status/713418926718394368

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!