Evropská unie zase kšeftuje se svými principy

evrosoyuz-torgovlya-printsipami-281-4510710Pokrok, kterého dosáhlo Turecko v kampani kroucení rukou Evropské unii, připomíná proslulý citát z orwellovské «Farmy zvířat»: «Všechna zvířata jsou si rovna. Ale některá jsou rovnější». Evropská unie, která už druhým rokem vede hysterickou kampaň proti Rusku za «anexi Krymu», současně rozjíždí proces přijetí nové členské země – Turecka. Tureckou okupaci severního Kypru přitom v samotné EU považují za nezákonnou, ale to jim paradoxně nebrání, aby s Ankarou uzavírali dohody, tiskli si ruce, uvolňovali peníze (na Rusko ale z nějakého důvodu uvalují sankce).

Takže Turecko, které bez jakéhokoliv referenda zabralo Severní Kypr, aniž by se v nejmenším zajímalo o mínění jeho obyvatel, se klidně chystá na vstup do Evropské Unie. To je s podivem, ale z nějakého důvodu nejsme svědky žádných sankcí proti Turecku, žádné hysterie v politických vztazích, ačkoliv formální postoj EU spočívá v tom, že okupaci shledává nezákonnou. Ale to jim v konečném důsledku nevadí, aby pro nezákonného okupanta uvolňovali peníze a dokonce vedli dialog o členství ! To už zjevně zavání orwellovským «schizofrenním myšlením».

Turecké vydírání bylo tedy úspěšné – dohody o běžencích bylo dosaženo. Turecký premiér Ahmet Davutoglu nazval dohodu o regulaci migrační krize, uzavřenou mezi EU a Tureckem, strategickou, a beze známky studu prohlásil toto:

Аhmed Davutoglu: «Dohoda, která byla dnes uzavřena, dokládá, že budoucnost Turecka je nemyslitelná bez EU, stejně jako budoucnost EU bez Turecka»

No vida ! Jsou státy, které podle názoru EU nezákonně okupují cizí země,  EU si však bez těchto nezákonných okupantů nedovede představit svou budoucnost ! Ale s Ruskem, které bylo po staletí partnerem Evropy, nelze «jednat o věcech obvyklým způsobem».

Peníze pro okupanta

K tomu ještě Ahmet Davutoglu upozornil, že EU a Turecko si spravedlivě rozdělují břemeno přijímání uprchlíků.

«Dohodli jsme se, že náklady spojené s tímto břemenem se budou spravedlivě rozdělovat. Dnes jsme upřesnili některé projekty, a vyčleněné 3 mld. € se začnou čerpat v nejbližších týdnech.»

«Spravedlivě» — to znamená, že vše půjde na účet EU. Takto hovoří předseda Evropské rady Donald Tusk:

 7779e53994e5a1196a561fc6726837f3«Všichni ilegální migranti, kteří přijíždějí do Řecka přes Turecko, budou vráceni zpět v naprostém souladu s evropským a mezinárodním právem a s vyloučením jakéhokoliv kolektivního vysídlení. Náklady na repatriaci ilegálních migrantů bude krýt Evropská unie».

 

To znamená, že nákladný proces deportace bude zcela spočívat na bedrech EU. Ale to ještě není vše ! Pozoruhodné je, co k tomu dodává Ahmet Davutoglu:

«Za každého Syřana, který bude vrácen z Řecka do Turecka, bude jeden Syřan přesídlen z Turecka do EU»

 

 

O co konkrétně jde ?

 

«Repatriace bude probíhat systémem «kus za kus»: za každého ilegálního migranta navráceného do Turecka (za evropské prostředky) Evropská unie vyzvedne z Turecka jednoho legálního uprchlíka. Za legální uprchlíky se přitom budou považovat migranti, kteří přijeli do Turecka a splňují kritéria konvence OSN o ochraně uprchlíků (nejčastěji se bude jednat o osoby přicházející bezprostředně z oblastí vojenských konfliktů)».

To znamená, že žádný odliv běženců nenastane ! Evropské unii prostě budou výměnou za «ilegální» přiděleni «legální», ale stále titíž Syřané.

Aby té radosti nebylo málo, EU ještě zaplatí Turecku 6 mld. € (místo původně plánovaných tří). Předpokládá se, že tyto peníze budou určeny na pomoc běžencům, ale fakticky se předpokládá, že Turecko nebude ochotno povolit Evropě audit vynaložených prostředků.

Reakce ve světě

Ochránci práva byli šokováni takovým «uprchlickým účetnictvím». Ředitelka Amnesty International Kate Allen prohlásila, že takové dohody neznamenají  nic jiného než «černý den pro lidstvo».

f4fc39cc30482826c04119d6c71966f7«Je to absolutně šílené – strkat běžence zpět do rukou těch samých pašeráků, sotva je tito přepravili (do Evropy)».

 

Italský ministr zahraničí Franco Frattini míní, že z dohody s EU o migrantech Turecko vytěží ještě více:

ec3d4d7ba9b35a874096845ca0766aef«Zatím jsme neviděli, že by práce s tímto problémem přinesla (z turecké strany) nějaké zvláštní výsledky. Já jsem od samého počátku byl proti tomu, abychom prostě dávali Turecku peníze a riskovali, že jako protihodnotu nedostaneme nic nebo jen velmi málo. Turecko velmi baží po penězích, ale my jsme zatím z jeho strany neviděli žádné konkrétní návrhy týkající se repatriace těch migrantů (z těch, kteří již přijeli), kteří nemají odůvodnění pobytu na území Evropské unie. Proto turecká vláda v této chvíli ze současné dohody profituje mnohem více než Evropa. Turecko se už dlouhou dobu domáhá od Evropy řady významných ústupků – především bezvízového styku, jakož i široké spolupráce v celé řadě otázek, spojených se vstupem Turecka do EU. Avšak do jisté doby k tomu nijak zvlášť nepřispělo. Evropa nyní prožívá složité časy, a Turecko získalo silnou páku na manipulaci s ní. Vždyť ono požaduje stále víc a víc, zatímco zavírá své vlastní hranice se Sýrií».

Franco Frattini

Frattini má na mysli příslib zrušení vízového režimu pro Turecko k letošnímu červenci, jakož i rozhodnutí otevřít novou kapitolu v jednáních o vstupu Ankary do Evropské unie. Otevřením nové kapitoly jednání – rozpočtové kapitoly – se Turecko přibližuje k bezprostřednímu vstupu do EU, čemuž se v Bruselu dlouho bránili, ale ve výsledku obětovali své zásady pro získání momentální výhody.

Kamenem úrazu v dohodě byl totiž požadavek Ankary na reálné urychlení procesu přistoupení Turecka k EU, což je velký problém vzhledem k situaci na Kypru. Jak známo, Turecko od roku 1974 okupuje severní část Kypru, což komplikuje jeho vztahy s Kyperskou republikou a Evropskou unií. V souvislosti s tím je pro Kypr celkem nezajímavý migrační aspekt problému, který se už delší dobu projednává mezi EU a Tureckem. Pro něj je důležité, aby Ankara nebyla schopna zajistit si u Bruselu a zemí EU  oslabení obecné evropské pozice v souvislosti s neuznáním turecké okupace severní části ostrova. A taková možnost reálně existuje – skrývá se právě v požadavcích Turecka na urychlení rozhovorů o vstupu do EU.

Tak tedy včera večer Evropa v přímém přenosu jednoduše prodala své principy a nároky. Ukazuje se, že je možné okupovat cizí země a potom si ještě dělat nárok na členství v EU a její peníze. Stačí, aby v daném okamžiku byla k dispozici páka na manipulaci otázky citlivé pro Evropu. Ukazuje se, že tolik vychvalované evropské «hodnoty» a «principy» už nejsou tak drahocenné.

20.3.2016

Zdroj: http://politrussia.com/world/evrosoyuz-torgovlya-printsipami-281/
12 Komentářů k Evropská unie zase kšeftuje se svými principy

 1. Josef Švejk napsal:

  Abych parafrázoval jednoho druhdy generála: Viděl jsem hodně ve svém životě, viděl jsem i koně blít, ale ještě jsem neviděl ani jeden princip Evropské únie a pokud jsem zahlédl náznak, byl to fialový hnus.

  • Marie napsal:

   No kdyz se podivas na ty dva nahore, na fotce, tak si odmysli ta kvadra, co maji na sobe a v rukou si predstav samopaly…

   Vypadaji presne jako dva chovanci blazince, kteri se raduji, ze prave postrileli vsechny sve osetrovatele…

   A ted si uvedom, ze ty zbrane do rukou jsme jim dali my, svymi penezi. A bohuzel, ikdyz uz to vime, a oni maji vystrilene nabojniky (momentalne ), stejne jim davame zbrane nove… a tak nabijeji a jede se dal….

   Mezinarodni pravo i veskere umluvy jsou totalne v prdeli, panuje cochcarna a chovanci ustavu ( vlady ) pokracuji v dalsich silenych akcich, proc ne, kdyz strelivo jim dodavame a ochotne…

 2. contumax napsal:

  Josef Švejk

  Buzny fialový buzny…!!!

 3. Paul Durham napsal:

  EU je mrtvá, jsme svědky onanie zombie.

 4. Carlos IV napsal:

  Paul Durham – kuwa to je slovni perla ! Musim zaznamenat :-)

 5. Carlos IV napsal:

  Je to potupa vsech slusnych Evropanu ze takovehle dve kreatury se vubec berou vazne. Ale po precteni knihy „Pristich 100 let“ sefa Stratforu, George Freedmana je mne jasne, ze vse jede podle planu. Obe tyto zeme mely vzdycky pan-evropske ambice – ale nakonec dostaly pres drzku. O tom ale strateg Freedman ve sve knize radeji pomlcel.

 6. Jaris napsal:

  Tomu rikam spravny Kocourkov s tureckym hospodarstvim.

 7. ANALfabet napsal:

  Svet bol skazeny uz starocia.ale chorobne skazeny je od prvej vojny v 20 storoci. Teraz sa ani netaja uz svojimi zvrhlymi chutkami.
  Su dusevne chori a potrebuju pomoc,ale my im dame miesto v najvyssom urade,su to schyzofrenici a zapredanci ale my ich budeme este branit. Koniec nemoze byt daleko.tak dzihadisti berte batohy a hura do akcie.kolko sa mame este nacakat?

 8. peter napsal:

  Celé je to jedno velké svinstvo,obyčajný ludia na to doplatia ako vždy,nič nás už neochráni pred týmito zvieratmi v ludskej koži.Všetko to začalo pádom východného bloku vďaka Gorbačovi,ktorý nás daroval ako na podnose západu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!