US Mariňáci v Iráku vstupují do pozemního boje k obraně ropných polí

iraq1I když se činitelé Pentagonu snažili zdůrazňovat svá tvrzení o tom, že ISIS „je na útěku,“ tak se do Iráku posílá ještě více pozemních vojsk ve snaze poradit si s ofenzivou ISIS v bitvě u Makhmuru, což vede k nasazení US Námořní pěchoty v bojových rolích na frontové linii.

Oficiální činitelé se tuto operaci pokouší snižovat jako „ochrannou sílu“ pro irácká pozemní vojska, která se v této oblasti shromažďují ve snaze provést závěrečný útok na blízké ISIS držené město Mosul.

Toto vysvětlení je neuspokojivé z několika důvodů, ale primárně proto, že v této „oblasti taktického soustředění“ jsou už tisíce iráckých vojáků a kurdských Pešmergů a jsou to ta samá vojska, co by měla zaútočit na Mosul. Tato vojska jsou však zjevně asi neschopná byť i udržet Makhmur, natož aby postoupila na Mosul.

Okres Makhmur je rovněž klíčový k udržení ropných polí kolem Kirkuku a mnozí analytici na ofenzivu ISIS pohlíží jako na součást úsilí nakonec obnovit kontrolu nad těmito lukrativními ropnými poli a přitom ty tisíce iráckých vojáků v této oblasti zatím vždy „rozstříleli“.

Ať už se pokouší zachránit irácká pozemní vojska, která nejsou pořád ještě schopná se postavit ISIS, nebo zachraňují ropná pole, tak ta poslední eskalace stejně US vojska vrhá ještě dále po zkázonosné cestě a posouvá válku ještě dále od toho původního slibu Obamovy administrativy, že „nespočinou nohou na půdě“.

Submitted by Tyler Durden on 03/24/2016 14:10 -0400

Authored by Jason Ditz via AntiWar.com,

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-03-24/us-marines-enter-ground-combat-iraq-defend-oil-fields

 
9 Komentářů k US Mariňáci v Iráku vstupují do pozemního boje k obraně ropných polí

 1. Josef Švejk napsal:

  Jak nalákat pindostánce (nejjednodušší spůsob): Postavte těžní věž, rozlejte kolem ní trochu ropy, pověste na ni jakoukoliv vlajku vyjma té z hvězdami a pruhy. Je dobré kolem vysázet také trochu maku nebo konopí. A za krátký čas uhlídáte, jak se začnou pindostánci kolem činorodě množit.

  • Justass napsal:

   1**

  • Marie napsal:

   Vis, ze by to zabralo?!

   Kdyz si uvedomis, ze SS ( svetova sionisticka ) rabujici chatra je uz tak dlouhodobe v chaosu svych lzi, proti kterym zatim nevidi zadne protesty, natoz tak protireakce stejneho druhu, ze by to sezrala… problem je jen, jak to neviditelne udelat…

 2. contumax napsal:

  Vstupují do pozemního boje, no tak to bude jejich smrt…!!!

 3. jan napsal:

  USA dělá co může,zachránit aspoň něco.Ten Irák nejsou schopni také ovládat,přitom to tam rozmlátili,rozvrátili úplně,ale myšlení občanů nejde rozbít.

  • contumax napsal:

   Jan

   A právě proto je iráčani rozsekaj na maděru…!!!

   • contumax napsal:

    petr366

    Když se na člověk podívá z nadhledu, zjistí, že v SSA nezůstane kámen na kameni…!!!

    Jednou to už musí skončit, skončilo mnoho velkých říší i tato skončí, a skončí nejhůře…!!!

 4. petr366 napsal:

  Uz dlouho neměli žádny Vietnam

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!