Turecko obviňuje Evropu z posílání teroristů na střední východ

verviers-belgium-police-552228Turečtí činitelé říkají, že z evropských letišť odlétají teroristé se zavazadly naloženými zbraněmi a municí s cestovními pasy registrovanými na seznamu sledovaných Interpolem. Západní zpravodajský kanál Guardian hlásí, že zatímco jordánský král Abdullah obvinil Turecko z exportu teroristů do Evropy, tak turečtí činitelé obvinili evropské vlády z pokusů exportovat svůj problém s extremisty na Střední východ.

Turečtí činitelé říkají, že teroristé opouští evropská letiště se zavazadly naloženými zbraněmi a municí, když cestují na pasy zapsané na seznamech sledovaných Interpolem.

Tato zpráva rovněž uvádí, že evropské úřady teroristy poté, co k nim byli deportováni z Turecka, propouští.

„Máme podezření, že chtějí, aby sem ti lidé přicházeli, protože je nechtějí ve svých vlastních zemích,“ řekl nejmenovaný vysoký turecký bezpečnostní činitel.

Mnoho analytiků říká, že Ankara zavírala oči nad přílivem zahraničních militantů, aby podvrátila syrského presidenta Bashara al-Assada. Rovněž poukazují na fakt, že většina z těch tisíců zahraničních militantů bojujících dnes v Sýrii tam vstoupila přes Turecko. Evropští činitelé opakovaně říkali, že Turecko by mělo dělat více k zabezpečení svých hranic.

Guardian rovněž hlásil, že jordánský král Abullah údajně na vrcholné schůzce s vysokými US politiky v lednu řekl, že největší evropská uprchlická krize není náhoda a náhodou není ani přítomnost teroristů mezi nimi.

„Skutečnost, že do Evropy přichází teroristé je součástí turecké politiky a Turecko za to pořád plácají přes prsty, ale stejně mu to prochází,“ citují ho říkat uniklé záznamy z této schůzky ve zprávě od Guardian a v dalších mediálních kanálech.

Podle Guardian tento turecký činitel řekl, že EU nedodržela zabezpečení své vlastní hranice a zůstává i jen u slibů, že se bude podílet na zpravodajství a spolupracovat na boji s teroristickou hrozbou ISIS.

„Evropa přesně věděla, co se děje, oni ale začali s obviňovacími hrátkami a s tvrzením, že celý ten problém je jen na turecko-syrské hranici,“ řekl proti-teroristický koordinátor EU Gilles de Kerchove.

Ve středu řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, že příliv ropy pašované teroristy ISIS přes syrsko-tureckou hranici pokračuje i přes útoky na infrastruktury této teroristické skupiny a přes zákaz tohoto ilegálního obchodu Radou bezpečnosti OSN.

ISIS se však financuje přes podloudnictví s drogami a z pašování ropy a starožitností a z výkupného z únosů. Existují i náznaky, že boháči z regionu Perského zálivu pro tuto teroristickou skupinu sbírají ty nejdůležitější zdroje. Ruská státní televize RT uvedla, že získala „závažné dokumenty“ odhalující turecký ilegální obchod s ropou a jeho zjevné vazby na ISIS.

Zdroj: https://southfront.org/turkey-accuses-europe-for-sending-terrorists-in-the-middle-east-report/
4 Komentářů k Turecko obviňuje Evropu z posílání teroristů na střední východ

 1. Michal napsal:

  Ano, militanti z evroských zemí odlétají se zbraněmi a s vědomím svých vlád do Turecka a Turecko je vycvičí a pošle přes hranice bojovat proti syrskému lidu.Ti se potom vrátí opět s vědomím svých vlád do západní Evropy a představují buńky schopné napadat mírumilovné obyvatele v daných zemích. Obě strany dělají stejné svińárny, tak proč si to vzájemně vyčítají?

 2. contumax napsal:

  Michal

  Správně

  Jen poznámka, na střední východ jdou beze zbraní…

 3. Ivan napsal:

  PSI CHVOST DRZI V RUKACH AJ TAK TURECKO…!

  Preniest utrpenie sposobene zlocineckymi agresiami…
  na podu agresora je oddavna najucinnejsia obrana…!!!

  Vsimnite si, ako agresori do Afganistanu, Iraku, Libye, podporovatelia zvrhnutia vlady v Syrii, strojcovia rozvratu Ukrajiny…, dnes VRESTIA…, ked sa utrpenie milionov ludi, smrt statisicov, nakoniec prenieslo aj na ich podu…!

  Za par dni budu tito zlocinci stat v prazdnej bruselskej ulici pred kamerami…, aby demonstrovali v televiziach s krovim z inych demonstracii svoju, tzv. jednotu…

  Ale, kde boli ked zlocinci vrazdili od Afganistanu az po Libyu…? Kde stali pred kamerami…?

  Zlocinci si namyslali, ze moslimsky svet im bude vzdavat vdaky za zbombardovanie svatby chudobneho Afganca…, za tisice mrtvych deti, za tisice s poskodenim zdravim, bez oci, bez ruk po bombardovani…, to su pre zlocincov len tzv. vedlajsie straty…

  Dnes sa po bruselskych ci francuzskych uliciach povaluju tiez len „vedlajsie straty“, tak preco ten vresk po celej Europe…?!

  Nemecky narod ma zrejme zjavnu geneticku poruchu… Nedokaze docenit genialitu svojich vodcov…

  Na jar roku 1945 Goebbels v stekani k svojmu narodu zatracoval nemecky narod, ze si nezasluzil takych genialnych vodcov ako bol Hitler a cele politicke vedenie Tretej rise… a preto tie zbombardovane mesta, desat milionov mrtvych Nemcov…, ine si narod ani nezasluzi…!

  Dnes opat nemecky narod nedokaze docenit dalsieho nenahraditelneho genia nemeckej politiky…, kancelarku Merkelovu a jej vladny establisment… Vysledkom sice nie je desat milionov mrtvych Nemcov…, ale opat dopad jej genia na celu Europu…, len aby tuto traumu z nedocenenia vlastneho genia urychlene ukoncila tak…, ako jej predchodca pred sedmdesiatjednym rokom… nemecky genius Hitler…!

  Ale psom vrti aj tak Turecko…

 4. Andy napsal:

  Turci mají pravdu. Evropa na střední východ skutečně posílá jednotky NATO, tedy jednotky největší teroristické organizace na světě. Jenom je nutné zmínit, že sami jsou v ní rovněž zaangažovaní a to přímo jako jeden z evropských pilířů této severoatlantické teroristické organizace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!