Sýrie: Palmyra je osvobozená a co teď?

Palmyra-2km-27march-8-farwardin-1024x952Dnes Syrská arabská armáda (SAA), Hezbollha a další skupiny pro-vládních milicí s ruskou leteckou podporou osvobodila město Palmyra od ISIS. Rovněž došlo k potvrzení, že mezi těmi provládními silami byli i ruští vojenští poradci a speciální síly. Jejich počet na frontové linii je teď obtížné odhadnou, je však jasné, že účast ruských sil je jen z tak rozumných důvodů, jako bylo rychlé osvobození Palmyry.

Mapa na obrázku od IslamicWorldNews

K ruským vojenským poradcům jejich rozhodujícím významu pro současný obrat války a nárůst bojeschopnosti syrských sil a činnosti viz tyto české články:

Zpráva z ruské obrany 27.2.2016: ruští vojenští poradci v Sýrii – video a jeho přepis

První vítězství ruských vojenských poradců – část 1.

První vítězství ruských vojenských poradců – část 2.

Video z města:

Palmyra je kriticky důležitý logistický uzel, který syrským silám umožní zvýšit míru volnosti svých manévrů, zatímco teroristům volnost jejich aktivity poklesne.

pamlmap

Mapa důležitosti Palmyry jako logistického uzlu Mapa od IMR (25.03.2016)

Teď, když je Palmyra osvobozená, SAA se svými spojenci bude nejspíš postupovat podél silnice Palmyra-Sukhma-DeirEzzor, aby prolomila ISIS obležení kolem DeirEzzor. Podle zpráv ISIS už začala zřizovat novou linii obrany v Al Sukhna, aby syrským silám zabránila v postupu sem.

Syrské síly však před postupem na DeirEzzor potřebují konsolidovat své pozice v tomto starodávném městě a zničit minové nástrahy, které zde militanti políčili. Další příležitosti poskytuje Palmyrské letiště. Toto letiště by podle podmínek po určitých opravách mohlo sloužit jako důležitá zásobovací linie.

Provládní síly nejspíš kromě toho provedou operace k zabrání křižovatek Qaraytayn a Al Basairi.

Ceab_dAUUAA-jhE

Zdroj: https://southfront.org/syria-palmyra-is-liberated-what-now/
6 Komentářů k Sýrie: Palmyra je osvobozená a co teď?

 1. Adolf Balík napsal:

  Čili žádná bitvy o Palmyru se nekonala. ISIS včas rozpoznala, že na její ubránění před Rusy inovovanou Syrskou armádou a jejími spojenci nemá, a provedla ústup. Proběhnuvší boje byly boji s jednotkou, co ten ústup kryla, a i ta krycí jednotka se úspěšně snažila z Palmyry vyklouznout, než se kolem úplně uzavře kotel. Syřané té ústupové jednotce v tom vyklouznutí z obklíčení dost možná sami moc nebránili, aby se vyhnuli bojům ve městě, což je horor na hormonech.

  ISIS jsou kvalitní vojáci a teď kvalitně vyhodnotili, že na kvality soupeře nemají. Ruští poradci transformují syrské ozbrojené síly na špičkovou úroveň velice dobře.

  • Definitiva napsal:

   IS vojaci majú viac rozumu ako celé USA a EÚ, ktoré nevedia vyhodnotiť realitu a miesto toho, aby sa vystrelili do kozmu, tak stále viac ničia život na Zemi.

   • Marie napsal:

    ty jsi vtipnej…oni ze maji rozum? To teda nemaji, protoze nevidi, ze jsou jenom zbozim k pouziti a zahozeni.

    Ze az vyplni svou roli, budou zlikvidovani!

    Zrovna tak vsichni blbecci, co se cpou do Evropy a veri, ze jim tam budou padat peceni holubi do huby! Jak vubec nekdo muze na takovou kravinu naletet, ze staci jenom prijit a dostanou vse, co potrebuji.

    To na zacatku, ale pak pod podminkami, a ty si neumeji spocitat, hnupove!

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Víte co je chucpe největší na té situaci? Že za rok vojáci IS budou brát americké důchody nebo budou působit v mešitách EU a získávat atentátníky…, nejspíše asi oboje…

 2. jan napsal:

  Spíš uvažuji,že ISIS má dobré informace od USA,nebo Turecka,co napovídá,když se včas pod rouškou tmy vypařili.Pochopitelně,někdo má i zájem,nenechat si vystřílet dobré a oddané vojáci.Možná to ani nebyly muslimové,ale naverbovaní žoldáci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!