Krutá pravda o „svobodném“ Tibetu: mučení, otroctví, dolary a CIA

TibetPři příležitosti historické návštěvy prezidenta Číny, který právě přijíždí do naší v porovnání mikroskopické země (28.-30. března), stoupá hysterie těch, kteří nám nepřejí dobré obchodní a politické vztahy s tímto více než miliardovým (jak z hlediska populačního, tak ekonomického) národem. Pouhá jedna třetina z 33 územněsprávních celků Číny má menší počet obyvatel než celá naše republika. Na jednoho Čecha připadne 136 Číňanů. Čínský HDP je 60krát větší než ten náš… Prostě Čína je obchodním partnerem k pohledání. Takového nám bude leckdo závidět!

Jenže jsou tu i tací, kteří pracují, vědomě či nevědomě, pro cizí agendu oněch závistivců a kteří tento proces navazování přátelských vztahů s Čínou, ve svůj vlastní prospěch, či spíše ve prospěch svých zadavatelů, hodlají podrývat. (Ostatně ničení a potřísnění čínských vlajek barvami budiž toho důkazem.)

Nemusíme chodit daleko, abychom tyto lidi odhalili. Zrazují totiž naše státní zájmy zcela nepokrytě a otevřeně. V čele těchto dobráků stojí politický turista Martin Bursík. S barokním palácem přímo naproti Sněmovně, který za velmi podezřelých okolností v dobách divoké privatizace coby mladý komunální politik podivuhodně „zrestituoval“, se ocitá v první linii sabotáže dobrých mezinárodních vztahů a státní politiky jedné Číny.

Provokativně vyvěšuje gigantickou plachtu s portrétem tibetského dalajlamy. Tím hraje na strunu všech naivních a neinformovaných lidí, kteří jsou přesvědčeni o tom, že Tibet je utiskován a lidská práva Tibeťanů jsou pošlapávána. Někteří dodnes věří v nacisty propagovaný mýtus o mírumilovném soužití všech tvorů v tajuplném místě Šambala, které se má údajně nacházet právě v Tibetu.

Inu, myslet si mohou, co jim je libo, ale uchýlit se k aktivismu, jehož jediný efekt má být torpédování hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi, je sebedestruktivní. Obzvlášť když je třeba zasněným „sluníčkářům“ připomenout či možná ozřejmit, neboť o tom někteří, zejména ti poctivější, nemají ani tušení, že celá magie Šangri-La je jen rouška před skutečným důvodem zájmu o Tibetskou náhorní plošinu. A tím je, světe, div se, geopolitika!

Foto Wikimedia Commons

Tibetské plató je totiž strategicky nepředstavitelně významná oblast pro celou střední Asii – stéká z něj voda pro polovinu světové populace. Jmenovitě toky Modrá nebo Dlouhá řeka (Jang-c’-ťiang), Tsangpo – Syn Boha Brahmy (Brahmaputra), Matka Gangy (Mekong), Otec řek (Indus), Rozhněvaná řeka (Salwin) a Žlutá řeka (Chuang-che), dále Gogra, Manas, Satludž, Sun Kosi, Arun…

Mírumilovné utopické místo Šambala tak stojí v přímém kontrastu s realitou. Nejen že kontrola Tibetské náhorní plošiny znamená kontrolu nad osudem téměř poloviny obyvatel planety, ale skutečnost nemůže být dál od romantických představ esoteriků a mystiků. Tibet pod vládou lamaistické teokracie má za sebou dlouhé období krutovlády, nevolnictví a brutálního uzurpátorství lidí, podřízených hierarchické struktuře náboženských elit, jak je dostatečně zřejmé například z publikací amerického politologa Michaela Parentiho. Vypichování očí, usekávání končetin a jiné nelidské týrání bylo v Tibetu až do jeho osvobození Čínskou osvobozeneckou armádou na denním pořádku. Aniž bychom si Čínu jakkoli idealizovali, pro statisíce celoživotních tibetských nevolníků to osvobození opravdu bylo.

Francouzská cestovatelka Alexandra David Neel v knize Starý Tibet před novou Čínou napsala: „V Tibetu jsou všichni rolníci doživotními nevolníky a je nepravděpodobné mezi nimi najít někoho, komu se podařilo se z dluhů dostat.“ David MacDonald, který ve 20. letech 20. století pracoval jako obchodní zástupce Velké Británie v Tibetu, v knize Skutečný Tibet tibetskou mírumilovnost rovněž popsal velice barvitě: „Nejtěžším trestem v Tibetu je trest smrti. Odsouzeného zašijí do koženého vaku a hodí do řeky. Zpočátku takový vak plave na hladině, ale v průběhu pěti minut se začne potápět. Pokud člověk uvnitř neumře, hodí ho do řeky znova. Když umře, vyndají ho z vaku, mrtvolu rozsekají a naházejí do vody. Kromě trestu smrti však tu existuje i řada krutých trestů: lámání rukou i nohou, vypichování očí, lití horkého oleje nebo vroucí vody do očí, čímž otroka oslepí atd. Pokud to nevolník přežije, zůstane po zbytek života invalidou. Zločinci i podezřelí jsou drženi ve studených, temných a špinavých kobkách až do konce svých dní.“

Ne, Tibet v roce 1959 vůbec nebyl nebeskou Šangri-La, nýbrž krutou a zaostalou feudální teokracií v rukou hrstky „duchovních“, přičemž mnohá svědectví o jejich účasti na vynalézavém mučení a popravách lidí mají s buddhismem společného asi tolik jako Spojené státy s budováním demokracie a ochranou lidských práv ve světě. Celá země byla prostě řízena jen hrstkou bezuzdných lamů a majitelů pozemků, kteří si byli velmi dobře vědomi své beztrestnosti.

Je libo mučeníčko, nebo dolárky? Nějak se přece dohodneme, jako vždycky. Dalajlama a Obama, vůdci takzvaného "svobodného" světa...
Je libo mučeníčko, nebo dolárky? Nějak se přece dohodneme, jako vždycky. Dalajlama a Obama, vůdci takzvaného „svobodného“ světa…

Ostatně posuďte sami… Vzápětí totiž přišel na řadu tibetský odboj financovaný CIA. Nejen dalajlama, ale i jeho bratr Thubtan Norbu byl v padesátých létech na výplatní pásce této špionážní agentury coby její agent. Úkol zněl vytvořit ozbrojený odpor proti ČLR. Kdepak buddhistická umírněnost a mírumilovnost! Na hranici s Nepálem operovala začátkem 60. let teroristická skupina Kuši Gangdruk, čítající na 2000 ozbrojenců vycvičených CIA v rámci operace ST CIRCUS. Přímo ve Spojených státech bylo vycvičeno 170 z nich.

Rozpočet CIA na operace v Tibetu čítal v roce 1964 více než 1,7 milionu dolarů. Samotný dalajlama, velký přítel bývalého českého prezidenta Václava Havla, dostával od CIA v letech 1950 až 1974, rok co rok, apanáž ve výši 180 000 dolarů.

Teroristické aktivity v Americe vycvičených buněk spočívaly v přepadávání čínských úřadů a vraždění etnických Han-Číňanů. Typický postup amerických válečných plánovačů, kteří takto vyrábějí teroristické skupiny po celém světě – pro dosažení vlastních cílů, ale za nasazení cizích životů. Ani dnes tomu není jinak. Málokdo si ještě dnes myslí, že Islámský stát nebyl vytvořen a nefunguje s podporou CIA, tak jako svého času al-Káida, jejíž vytvoření potvrdila jak současná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, tak i prezident Barack Obama.

Prezident Richard Nixon se nakonec v 1971 s Čínou dohodl a utlumil podporu tibetskému odboji. Mezitím ale zahynulo zcela zbytečně mnoho lidí. Dalajlama si ve své autobiografii Svoboda v Exiluposteskl, že CIA podporovala nezávislost Tibetu z vlastních pohnutek destabilizovat komunistické režimy ve světě, nikoliv ze zájmu o Tibet.

Pozůstatky programu propagandy CIA, vedeného pod kódovým jménem ST BAILEY, nicméně přetrvávají do dnes. Jedná se o přísně tajnou politickou akci proti Číně, ve které hraje separatistický boj Tibetu, soustředěný kolem osoby dalajlamy, stále ještě určitou roli. Protože appeasement Nixona je v současné době hospodářské světové války ten tam. Nyní posílá Pentagon námořnictvo do Jihočínského moře a vyvíjí na Čínu nepatřičný nátlak všemi prostředky, i přes své české agenty.

Euroatlantičtí exponenti v naší zemi, kteří umějí zručně pracovat s prostoduchými a politických reálií neznalými dobrovolníky z řad mladistvých romantiků a esoterických nadšenců, hodlají torpédovat úsilí naší země o navázání obchodních vztahů s ČLR podvratnými akcemi, zaměřenými na urážku státní návštěvy a diskreditaci naší zahraniční politiky, která aspoň v tomto ohledu dává konečně nějaký smysl. Proto lze všechny ty, kteří hodlají opět mávat tibetskými fanglemi, snadno označit za nástroje propagandy nebo rovnou vlastizrádce.

Nechají se opít Bursíkovým rohlíkem tak jako historkami o mírumilovnosti tibetského lamaismu a prodají při tom, v pravém slova smyslu, i vlastní babičku. Protože životní úroveň současných i budoucích generací naší země není přímo úměrná konformitě s bruselskými směrnicemi nebo zákulisními machinacemi české rezidentury CIA na Tržišti, zvané též americká ambasáda, ale schopnosti obstát coby svébytný a seriózní obchodní partner hospodářsky významných hráčů a suverénní činitel na mezinárodním politickém kolbišti. Zameťme si proto raději nejprve před vlastními vrátky…

Zdroje k článku: Where is Tibet?Major Rivers sourced in TibetŠokující pravda o Tibetu, kterou média z dobrého důvodu tají…Shambhala (Königreich)Michael ParentiThe Cia’s Secret War In Tibet, Video:CIA in TibetCIA Tibetan programFreeing Tibet: 50 Years of Struggle, Resilience, and HopeA Great Deception: The Ruling Lamas‘ PoliciesTibet: The CIA’s Cancelled WarHillary Clinton: We created Al-Qaeda 1Hillary Clinton: ‚We Created al-Qaeda’2Reality Check: One on One with President Obama, Why Is The U.S. Supporting Al Qaeda In Syria?Obama, ‚ISIL Is a Direct Outgrowth of Al-Qaida in Iraq Which Grew Out of Our Invasion‘Secret Pentagon Report Reveals US „Created“ ISIS As A „Tool“ To Overthrow Syria’s President Assad

Zdroj: http://danielsolis.cz/kruta-pravda-o-svobodnem-tibetu-muceni-otroctvi-dolary-a-cia/
91 Komentářů k Krutá pravda o „svobodném“ Tibetu: mučení, otroctví, dolary a CIA

 1. pepe napsal:

  Stacilo kdyz ten plesatej dalajlama v rozpacich sedel z havlem a div si npreblafli ohony.Stejna komedie jako kazdy panbickarstvi at jdou do prdele.A ty mamrdi co behaj s vlajkama musej bejt naprosty trotly.Mele se furt o nakych lidskych pravech a v nasi domovine rejem drzkou v zemi jak nam na pravech stojej.U nas si kazdej mysli ze pravo znamena cumet na bednu a chlastat lahvace.at se jdou ty zasranci obesit jsou mi u prdele jako celej tibet stejne tak i ty prizivnici v tech zupanech.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Já to vidím trochu jinak. Tibet (správně země Bö) doplatil na svou izolovanost. Skrze obrovské hory do něj nepronikaly výdobytky a myšlenky našeho světa. Ta kultura se zakonzervovala ve středověku, se středověkým modelem společnosti - a tak to tam vypadalo, jako u nás ve středověku... Ba, ještě hůře. Lámové sekty žlutých čepic z kruhu kolem Dalajlámy vytlačili jiné podoby budhismu a před tím pomíchali Budhismus s původním tibetským šamanismem (Bönismem) a z mixu vznikla podivná forma Budhismu, kdy vedle sebe existovala Budhova osvícenost vedle šamanské brutality. Lámové žijící na prahu nirvány problematiku zlého života svých poddaných neřešili - vše vnímali jen optikou karmy, nad kterou sami již byli povýšeni a patrně se domnívali, že krutým trestáním svých poddaných urychlí "vybití jejich zlé karmy" a tím je v dalších životech přiblíží k možnosti dosažení nirvány. Další možný důvod je ten, že lidé příliš zahledění do spirituality a obrovského množství budhistickcýh textů, meditací, úkonů atd. prostě již nebyli schopni vnímat neutěšenost života bližního svého a neprožili potřebu to změnit - na rozdíl třeba od křesťanů orientovaných na své bližní se Budhisté prostě až moc orientují do svého vnitra a tak přehlíží věci jinak do očí bijící = prostě jsou již hodně odtrženi od reality života obyčejných lidí neb se cítí již nirvánově blažení či jak to popsat. Na druhou stranu Lámové a vůbec Tibet lidstvu přinesl velmi cenná a originální svědectví o spirituální podstatě člověka. Je dost dobře zdokumentováno, že lámové, před tím než byli uznáni za svou inkarnaci předchozího lámy, museli toto prokázat - třeba jako dítě mezi mnoha předměty musel umět rozlišit ty, které mu patřili v jeho posledním minulém životě (inkarnaci) či poznat mezi mnoha lidmi ty, kteří jsou jeho kolegy lámy apod. Mezi další pozoruhodné schopnosti o kterých jsem v literatuře četl, byly meditace TUMO (sušení mokrých dek ve 40 stupňových mrazech na holém těle během nocí) či jakoby levitující běžci lung-go-pa nesoucí zprávy z klášterů do klášterů... a mnohé jiné. Převálcovat tu civilizaci úplně kvůli jejím chybám bych tedy rozhodně pokládal za chybu a velkouškodu / ztrátu pro lidstvo. Zachování té civilizace nutně nemusí znamenat potřebu samostatného Tibetu, ale jeho určitou autonomii alespoň v náboženských záležitostech ano - zde by asi Čína asi ani problém neměla, ona jen nemá ráda Dalajlámu a podezírá jej ze separatistických tendencí a nechce riskovat potíže v Tibetu - ale možná se mýlím, neb nejsem znalec tamních politických poměrů.

   • Bubli Li Muk napsal:

    A to je nějaké ospravdlnění lidské zvrácenosti, když ji páchá lámá? A jaký je užitek z těch lámových kouzel? Z těch vysušených prostěradel, levitací???? A jak víte, jak to bylo doopravdy s těmi dětmi? Vždy je to spolehání se na něčí interpretací. A dookola se traduje totéž! Stejně vždy šlo o vlastní gény lámů, děcka normálně splodili, a není to tajemství, tudiž celé hledání dítěte s vtělenou lámovou duší bylo fraškou. Vždy mne překvapí, když lidé rádi věří v blbosti o reinkarnaci, ale fakta tohoto světa ignorují.

  • Marie napsal:

   Mele se porad o lidskych pravech, ale chybi tam dokonceni, tak ja to doplnim:

   ..o lidskych pravech parazitu!!!! Paraziti nejsou lidi, protoze kazdy clovek se aktivni cinnosti stara aby zil.
   Takze svuj parazitismus prosazuji jako pravo a jeste k tomu lidske.. o nic jineho nejde.

   Vysavani lide nemaji dnes uz ani to zakladni lidske pravo, tj. pravo na zivot.
   Ano rejeme drzkou uz zem...Zanedlouho budeme pod zemi...

 2. Josef Švejk napsal:

  V každé "demokratické" společnosti se najdou náctiletí idioti ochotní vyrazit za drobný peníz s libovolnými fanglemi do ulic. Naše společnost je ovšem již rozvinutější a tak máme své idioty i v poslaneckých lavicích i ve vládě. Jde o přirozený vývoj od cinkání klíči, přes dodávku banánů až k rozvinuté svobodě - zvláště pro tyto retardované. Dnes už stačí, aby na tržišti zvedli telefon, uvolnili příslušný obnos právě vytištěných papírků, přidělili mávátka a vůdci idiotů - Kalousek, Bursík, dokonce i nedostudovaný fořt aus Austria, tedy idioti par excelence - vyrazí do akce.

 3. proud napsal:

  Podle "reci tela" obamovic opice dalajlamu vubec nemusi.......

 4. petr napsal:

  Tady jsou dvě roviny: duchovní moudrost Tibetu a zneužívání svého postaveni. Neplést si to. Ti co se zastávají Tibetu to dělají z dobrých pohnutek, ale neznají tato fakta. Co se týče Činy, zajimavy je pohled paní Lauterbachove.

 5. hel napsal:

  "pentagon vyvíjí na čínu nepatřičný nátlak i přes své české agenty"...ti agenti dnes vylezli snad všichni...asi je dobře, že se takto ukazují, ať víme, o koho jde, kdo tady zneužívá domácí prostředí k prosazování zájmů cizí moci- dokonce pentagonu, tzn. moci vojenské...to je skutečně vlastizrada

  • hel napsal:

   podle mě mezi ně patří i ti sestavovači proruských webů...tam taky cítím jasné zadání cizí moci

   • proud napsal:

    Nejakej priklad takovejch webu?

    • hel napsal:

     ?? proude, chceš vědět, kdo sestavuje seznamy údajně proruských webů nebo které weby jsou uvedeny na těch seznamech?? na seznamech je i tento web nebo parlamentní listy, zvědavec,ac24 a asi všechny weby, co najdeš dole na této stránce...

     • Jan Jinsky napsal:

      No, lze snad souhlasit, že tento web je proruský. Stačí se podívat na zdejší články, aby bylo jasno, komu se fandí.

      • rafik napsal:

       a proc by nebyl, kdyz kazdej (skoro kazdej) chce, aby Rusko ISIS krute znicilo- za jakoukoli cenu. A to se jim dari. Uz i ty nevis jak to prodat, jsi cim dal beznadejnejsi z toho, jak lidi na kdysi protiruskych serverech jako Reflex, kde se nesmelo o Rusku pipnout, tak i tam uz souhlasne velka cast preje Rusku. Atd. Tento web je prorusky proto, protoze jsme se rozhodli, ze prorusky je to co s nasemi dusemi souzni- nemame s tim problem. Ja jsem pro americky- mam rad rock a nektere filmy, ale tim to konci- no to taky neni malo. Neznamena to ale, ze bychbyl jen proamericky jako nejsem jen prorusky. Az amerika udela politicky dobry krok a ja ucitim, ze je bez jejich jedu a svinstev, tak i zde se o tom napise a bude najednou clanek proamericky- jenze to se nedeje a proto vse vyzniva pro nase hrdinne bratry, kteri bojuji i za nas. Ani jim totiz nevyhovuje muslimska , nestabilni Evropa narozdil od USA vime?

      • Marie napsal:

       Ty zidaku, uz jdi do riti s neustalym rozdelovanim!

       Nic jineho nedokazes, protoze ti to nedovoli tva vychova. Jsi s tim uz otravny, porad jenom rozdelujes a hodnotis rozdelujicim zpusobem, painteligente...

       Tento web je sirokozaberovy. Nestranny.

       A pokud by byl prorusky, tak by to bylo jedine dobre, protoze tam konecne vladne rozum... po radeni sionistu, kteri za Jelcina vrazdili kazdeho, kdo proti nim verejne rekl jen slovo.

      • Jaris napsal:

       a komu fandis Ty, Jinsky? Kapni bozskou...

  • PM napsal:

   Protestující proti číně v botech a oblečení z číny ,s mobily s číny v kapsách..... Jak úsměvné

 6. pepe napsal:

  Duchovni moudrost?az budu mit cas sedet pod stromem a prizivovat se na pracujicich lidech tak muzu blejt moudrosti jak vykonej komp.v jizni us vyvrazdujou domorode kmeny v pralesich kvuli drevu a vlajkonosi sedej u piva.kde je kurva soudnost tech lidi?predpokladam ze ma tibet zdroj bohatstvi jinak by tak zvany elity meli u prdele par mrtvech bambusaku.

  • proud napsal:

   Cina vzala zpatky Tibet kvuli Americe,je to dost dulezity strategicky uzemi a Amerika ho pochopitelne chtela.

 7. Václav Turek napsal:

  Tak už vy ubožáci chápete proč vyvěšujete vlajky Tibetu a lezete tomu dalajlámovi do zadku. Chápu konání lesáka, Kalouska i Bursíka, je to zlost a nenávist proti všem těm kteří jím na dlouhou dobu, nebo snad i na pořád zasedli teplá a bohatě placená místa ve vládě a Sněmovně. A tak se chovají přesně podle rčení: přítel mého úhlavního nepřítele, je také mým úhlavním nepřítelem. Těmto třem jmenovaným nešlo nikdy o nás, o obyčejné lidi, vždy jím šlo pouze o jejich vlastní zájem a jejich vlastní blahobyt.

  • Zighartice napsal:

   Nehledě na skutečnost, že min.zahraničí p.Zaorálek podepsal v Číně se svým protějškem prohlášení o územní celistvosti Číny již v roce 2014.

 8. Ignác napsal:

  Tak tak. A Kalouskové, Bursíkové či Havlové jsou jen placeni za to, aby škodili naši ekonomice a její případné výhody přenechali západním zemím. Havel také dostal za úkol zničit naši zbrojařinu jen proto, aby uvolnil místo pro západní výrobce. Ukrajinu ti samí popíchli zrovna proto, aby opustila ruský trh a jejich místo převezmou výrobci především z Německa a USA. A teď se Západu zas nelíbí, že bysme měli mít nějakou výhodu ve vztazích s Čínou, které chtějí oni, tak tu máme opět známou protičeskou soldatesku. Co na tom, že USA neprodávají své dluhupisy nikomu víc než Číně. Že v Anglii královna vozí čínského prezidenta ve zlatém kočáře a Izreal zrovna dnes jednal s Čínou o volném obchodu mezi oběma zeměmi. Logikou našich havlistů jsme nuceni říci, že USA,Británie a Izrael už nejsou spojenci NATO a EU a spadli do sféry čínského vlivu.

 9. Rudolf napsal:

  Hezké, ale nic to nemění na tom, že si Čína Tibet nabodla na svůj bajonet. To je špatné, ale z druhé strany je dobře, že to stihli dříve, než US Army.

  • Paul Durham napsal:

   To je běžná politická praxe po tisíciletí , když je něco dobrého na stříbrném podnose, je třeba to uchvátit, než to uchvátí někdo jiný. Vítěz v tomto dostihu o stříbrný podnos potom čelí štěkotu a vrčení poražených . Vobyčejným pracujícím negramotům na obou stranách jsou pak předkládány patřičné nástěnky, aby si ti pitomečci snad nemysleli něco nevhodného.

 10. Radek napsal:

  Pokud vím, tak dalajláma se na výplatní pásce CIA vyskytuje už nějaký ten pátek!

 11. Jan Jinsky napsal:

  Co se týká Tiberu, tak si myslím, že nejlepší je když je součástí Číny.

  Ale Solisova logika vede k zajímavé skutečnosti. Pokud srovnám počet lidí a HDP, pak je vynikající, že jsme zadobře s USA, protože ty mají HDP též obrovský a je jich mnoho. Podle této logiky by pan Solis měl podporovat naše vztahy s USA a ne si na ně stěžovat.

  • Radek napsal:

   Jan Jinský.... Vy jste opravdu blb a blbem zůstanete. Už delší dobu si pročítám Vaše komentáře a každý je opravdu skvostnou perlou!

   • Jan Jinsky napsal:

    A v čem je má úvaha mylná? Pokud Solis vyzdvihuje ekonomickou sílu a tu bere jako hlavní parametr, pak jsou USA jasnou volbou.

    Můžete mně nazývat blbem, ale to nic nezmění na pitomé úvaze pisatale článku.

    • Jan Chládek napsal:

     Čína narozdíl od USA nejede na dluh.

     • Jan Jinsky napsal:

      To je bohužel chybná informace. Čína má obrovský vnitřní dluh. A potřebuje vysoký růst. A to se momentálně zadrhává. Obávám se, že tohle bude zásadní problém pro celý svět. Ještě větší než dluh USA. Pokud dojde k zastavení růstu v Číně, tak se máme na co těšit...

      • Zvedavec napsal:

       Jinskej, nak tomu nerozumim-cina podle tebe ma obrovskej vnitrni:) dluh. Takze na nakup tun juesej oblikaci a dalsiho papiroveho hnoje si zrejme musela nekde pujcit - nebo prave to zpusobilo ten obrovskej vnitrni dluh? :)) Vedi jinskej, pokud tady chteji uspesne vytvaret naky informacni pole, musi alou zpatky do skoly.. Nazyvat diskuzi "proruskym webem" kdyz dojdou argumenty, no, nevim.. Chapu ze terazky mate sluzbu temer 24x7 (spolecne s dalsim neuzitecnym idiotem Bogusem sobotkou), ale proboha snazte se aspon o minimalni uroven vasich komentaru! Preji vam hezky den

       • Marie napsal:

        Tak tomu rikam odpalkovani numero uno! A potvrzuji, ze na tu smec si nahral sam... LOL.LOL. LOL...

       • Jan Jinsky napsal:

        Čína má ohromný vnitřní dluh - a k jeho ufinancování potřebuje poměrně vysoký růst. Něco si o tom přečtěte. A hlavně - Čína je velmi závislá na vývoji v EU a v USA, protože tam vyváží nejvíc.

        Takže je to vše propojené...

    • Bursík,Kalousek,Sobotka a další židovská zgerba zmrdů napsal:

     Jinskej,chcípneš,ty židovská svině.Velice pomalu.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Doufám, že římská řeka Tiber opravdu nebude součástí Číny :-))) Chápu - i mě se stávají překlepy.

 12. Bursík,Kalousek,Sobotka a další židovská zgerba zmrdů napsal:

  Bursík,Kalousek,Sobotka a jiné pravdoláskové kreatury-ti zmrdi jsou do jednoho zkurvení smradlaví židáci.židovská žumpa nikdy nemůže ctít národní hodnoty a naopak vždy půjde proti všemu lidství.
  Těm židovským kurvám by mooooooooooooc vyhovoval režim tibetské špíny,sekty tzv. lámů-zločinců.
  Je na čase a nabíledni,poslat tibetské a jiné protagonisty ke všem čertům a Bursíka,Sobotku,Kalouska,Štětinu a ostatní ubožáky,hlásající přízeň k zabíjení a mrtvolám k mrtvolám dávných "demokratů" lámů. Před trestem nejvyšším to ztáhnout za živa z kůže,useknout tomu ruku,vyřezat jejich zkurvený jazyk.Přirození,předpokládáme,že nějaké mají vyřezat a po kouscích tím hnojem nakrmíme jejich rodinné příslušníky-brloh krys.
  Všechny pravdoláskaře a vlastizrádce pověsíme,před tím,než chcípnou,musí neskutečně trpět.
  Specielně pro vlastizrádce Sobotku - zhnití zaživa v kádi s vodou-shnije za cca 14 dní,Kalousek-smrt Tisíci řezy. Bursík - stažení kůže zaživa z jeho zlodějských židovských chapadel.
  Všechny je ZABIJME!!!

  • Marie napsal:

   Kdo by se s nimi spinil...

   Staci usilovne sbirat jejich adresy a dat je privandrovalcum, s patricnymi referencemi, o kterych se tady z pochopitelnych duvodu rozepisovat nebudu...

   Zhebnou vlastni medicinou, staci jen malo k tomu...

   Nejvetsi omyl tech vladnojucich siodementu je, ze se privandrovalci spokoji se 2 tisici eur mesicne a budou je poslouchat...to tedy nebudou, a oni zatim netusi proc....

   Paky, jak to otocit jsou docela jednoduche...

 13. Bursík,Kalousek,Sobotka a další židovská zgerba zmrdů napsal:

  Vlastizrádci jsou z 99% židi,po takových kurvách nikdo nemůže chtít nějaké národní cítění,žid postrádá veškerý smysl pro morálku.Žid rozvrací národy a způsobuje chaos,nepokoje a války.
  Žid je parazit národů /Shopenhauer,Wagner/.Žid je mistrem lži.
  A především: Žid je potkan mezi lidmi!

 14. Bursík,Kalousek,Sobotka a další židovská zgerba zmrdů napsal:

  Jinskej židáku: je mnoho metod sofistikovaného útrpného práva a mučení s cílem udržet potrestanou věc co nejdéle při životě při co největší bolesti.
  Zvrhlý systém v brzkém čase padne,ale jak tě ty zmrde dostanu,budeš litovat hodiny a dne,kterého tě tvá fena vrhla!

  • weissbach napsal:

   Je na nich vidět strach a panika z neodvratného konce.

   • Bursík,Kalousek,Sobotka a další židovská zgerba zmrdů napsal:

    Oni tu paniku pouze ,bohužel k důvěře publika pouze HRAJÍ!
    Pak se ta židovská špína společně sleze v kuolárech hradních krčem a oslavují,jak jim to opět lůza sežrala.
    Zeman taktéž patří na šibenici,je jedním z nich,jsou to jejich mimikry v pozadí zákulisních her.

    • weissbach napsal:

     Takhle bych to neviděl....
     Ale jinak dodáváte slušné palivo k perzekuci admina...

     • Marie napsal:

      Zeman skutecne k nim patri, jinak by nebyl ani na kandidatce, premyslej, weissbachu.. a projdi si zpatky, co Zeman delal poslednich 25 let, mylka je vyloucena!

      Proste je to mluvka a umi to...lidi mu zerou jeho kecy, ale uz nevidi jeho skutky, a ty jsou naprosto jasne.

      Chces priklad? President, ktery verejne prizna, ze mezi privandrovalci jsou teroriste a pak podepise zakon o odzbrojovani lidi, o domovnich prohlidkach?

      President, ktery dostane jasny dukaz o protiustavnosti zakona ti dokaze napsat, ze on nema pravomoc s tim neco delat?? To promin, ale takto to nejde...

      Prispevatel Bursik, Sobotka, Kalousek a dalsi... rika pravdu.

      • weissbach napsal:

       Já si nedělám iluze o nikom "z nich", ale některé věci jsou přitažené za vlasy. Představu, že společně na hradě něco oslavují je úlet, ale budiž. Každý má nějakou.
       Jen by mě nepotěšilo, kdybych sem chtěl zítra přijít a web byl nedostupný a večer bych ve zprávách viděl Korála vystupujícího z antonu s tím, že pak vytrženo z kontextu bude lidem předkládán výběr z diskusních příspěvků jakožto hlavní téma...
       Takže jestli někdo bude chtít pomoct "odůvodněné" a zákonné likvidaci NWOO včetně všech možných dalších potíží pro zřizovatele, tak sem bude dávat zrovna takové příspěvky... Nevrdím, že je to zrovna v tomto případě úmysl. Ale vidím, že se poslední dobou podivně množí.
       On totiž Korál nesedí jako anonym schovaný někde v cizině na anonymním serveru, ale tady v dosahu gumových paragrafů...
       Přeberte si to každý po svém.

   • weissbach napsal:

    A odchodu na smetiště dějin

  • Bursík,Kalousek,Sobotka a další židovská zgerba zmrdů napsal:

   Komedie,za účelem odvedení pozornosti.V Mein Kampfu to dobře popisuje A.H. .

 15. Bursík,Kalousek,Sobotka a další židovská zgerba zmrdů napsal:

  Lidská práva apodobné sračky - myšleno práva pro naše vrahy,ale to nejsou lidé.
  Tzv. lidskoprávníci nejsou pomatení,jedná se o 5 tou kolonu a až na vyjímky naprosto vyfetovaných tlam jsou to do jednoho Židi!!
  Žid je náš opravdový Nepřítel!

  • Marie napsal:

   Zajimava shoda: pisi podobny zaver u jineho clanku: lidska prava pro parazity, to je oc kraci! Parazitismus jako pravo! To je jejich cil, ktery prosazuji.

   Kdysi davno za to byli vyhaneni, tak si to dnes uzakonnuji jako pravo!!!

   • Marie napsal:

    Pardon, u tohoto clanku, nahore jsem psala , jako 3.prispevek, aniz bych tusila, ze dole je zhruba totez od nekoho jineho...

    Je to tak.

    U nas vladnou zidi a uzakonnuji si pravo na zlodejinu vseho, vcetne nasich zivotu...

 16. pepe napsal:

  Nejvic mne sere ze svuj zivot musim travit bojem proti opozici namisto aby byli podminky pro normalni zivot.chci se kurva hrabat v zahone a cumet do lesa a mit klid.podstata cechu je v tom ze pomlouvaj a hazej spinu na sousedy jak pise jinsky prorusky ano rus je "soused"proto s nim chci vychazet a nevadi mi.namisto vaseho lezeni do riti anglosaskym sracum si uvedomte kde zijete a jak moc nas maj ostatni na haku.zivot kvete tam kde jsou dobre podminky a my kurva vychcipavame tak to asi oukej neni pod nadvladou anglosaskych zidobolseviku.

 17. pamichal napsal:

  Dobrý den, jen bych rád doplnil, že boj o vliv v tomto teritoriu probíhal už v 19. a 1. polovině 20. století, Britové zde byli jako jediní vojensky přítomní a de facto Tibet okupovali až do 2. světové války, blíže viz

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%A1_hra

 18. Marco napsal:

  Víte, já stále nechápu tu logiku. V roce 1905 vzala Tibet britská armáda stečí. Kdysi jsem četl o velkých masakrech ze strany Britů, kteří kulomety postříleli nevolníky a otroky, kteří se pouze pokoušeli ze zmíněného Tibetu utéct. Jen za 1den postříleli 5000 civilistů a pak tuto kolonii vyfoukla Britům Čínská armáda. Co jsem tak pochopil, Britové se ani nepokoušeli měnit cokoliv na Tibetu, takže otroci a nevolníci byli osvobozeni až Čínskou lidovou armádou. Četl jsem, jak po vstupu armády přestali všichni otroci makat a celý jejich shnilý systém se zřítil jako domeček z karet. Oni prostě neuměli žít bez vykořisťování a i Láma dostal několikrát nabídku na návrat do Tibetu ze strany Číny s podmínkou, že bude jen duchovním vůdcem ale on chce nevolnictví a otroctví. Víte jak říkali svým otrokům? Hříšníci! A veškeré na nich páchané zlo odůvodňovali jejich hříchy z minulých životů. Každý den jim dávali na jevo, že oni jsou ta špína a tento pocit bych rád dopřál i Havlistům a sluníčkářům, kteří tento zrůdný systém obhajují. Věřím tomu, že Západu jde pouze o základnu vysoko v horách s možností dostřelu na Moskvu atd.

  • weissbach napsal:

   Tak nějak...

  • Zighartice napsal:

   Tibet patri do sfery vlivu Ciny, ktera Tibetu vladla bud primo nebo neprimo, ci jmenovanim vladcu Tibetu.. Behem britske invaze Tibetu v roce 1904 doslo mezi Beijingem a britskou Indii k dohode, ze Tibet nebude oddelen od Cinskeho Imperia. V te dobe mela Britanie obavy z vlivu Ruska v Tibetu a nasledovne Indii v pripade jejich uspechu, proto k teto expedici doslo.
   Po padu dynastie Quin v roce 1912 doslo i k padu centralniho rizeni imperia a Cinu az do roku 1928 ovladaji stovky ruznych regionalnich vladcu. Tibet byl v te dobe touto situaci nedotcen, nezmenen. Ke zmene dochazi nastupem Chiang-Kai-sheka, ktery mel vice obav z vnitrniho komunismu a japonskeho imperialismu, nez se situaci na zapade zeme vcetne Tibetu. Nastupem komunismu v Cine dochazi ke zmene politicke situace a snaze zemi sjednotit pod jednou vladou. Vojenske komunisticke jednotky byly v letech 1949-50 umisteny i v Tibetu, ale jejich pocet byl zanedbatelny. Tibetska vlada pod Dalai Lamou zustala nedotcena a fungovala stejne jako pred tim. Tradicni vlastnictvi pudy v Tibetu se nezmenilo. Problem nastava az koncem 50 let 20. stoleti, kdy Cina zacina zakladat komunalni zemedelska druzstva, ktera se ale netykala Tibetu. V provincii Sichuan, ktera ma doposud vysokou populaci Tibetanu, doslo v te dobe k nepokojum, ktere presly k nasili. Na techto nepokojich se podileli agenti podporovani americkou CIA a tibetskou armadou Dalai Lamy. To vedlo k prime invazi cinske lidove armady do Tibetu v roce 1959 a uprk Dalai Lamy. V teto dobe bylo udajne zniceno 6.000 klasteru, v mnoha soucasnych tibetskych klasterech jsou cinsti mnisi a nikoliv tibetsti.

   Prvni Sino-Tibetska smlouva o vzajemnem teritorialnim uznani se datuje do roku 822.

   A Čína tam chce mimo jine postavit největší hydroelektrárnu na světě, snad nějakých 38GW, (http://www.theguardian.com/environment/2010/may/24/chinese-hydroengineers-propose-tibet-dam) to jim dá teoreticky možnost kontrolovat přítok vody dolů do Indie a Bangladéše.

   • weissbach napsal:

    Jen doplním, že k faktickému pádu mandžuské dynastie došlo v roce 1913. Dále je zajímavé, že americká vláda dala přednost před Čankajškem Maovi, protože chtěla využít Maa ke konfliktu s SSSR /k čemuž později došlo/. Projevovalo se to předáním zbraní a dodávkami materiálu komunistům. Čankajškovi nacionalisté museli nakonec provést ústup na Tchajwan. Globalistům byli nacionalisté vždy trnem v oku.
    Doporučuji přečíst Maúv životopis, kde je taky poměrně podrobně popsáno dvojí tažení do Tibetu atd. Člověk si udělá slušný obrázek o zájmu velmocí o tuto oblast.
    Jestli na západě o něco jde, tak to rozhodně nejsou lidská práva a osudy obyčejných lidí. A když takovou agendu přímo organizují globalisté tak to smrdí sírou a střelným prachem...

 19. Tibetský středověk napsal:

  http://www.lajkit.cz/zpravy/item/245-sokujici-pravda-o-tibetu-kterou-media-z-dobreho-duvodu-taji

  aneb sen všech zkurvených prašivých židovských protektorátních vlád a jediný důvod,proč za tibetský režim tak moc horují,zkurvenci pejzatí

 20. weissbach napsal:

  Zajímalo by mě zda by ti stejní lidé protestovali, kdyby ve Lhase stál McDonald a KFC a budoval by se americký radar a další Bond Steel. Jestli už by to bylo v souladu s lidskými právy Tibeťanů a jejich kulturním odkazem.
  Chápu, že vojenská základna a monitoring Indie, Číny a Ruska ze střechy světa by byl plně v souladu se svobodou a lidskými právy...
  Bojovníci za lidská práva v Tibetu budou klidně ty naše omezovat, zpochybňovat volbu prezidenta a když budete chtít protestovat proti návštěvě Angely Merkel, která už stihla pošlapat práva obyvatel celé Evropy tak na vás ti stejní aktivisté v čele s Kalouskem, Bursíkem, Biomasou a Štětinou budou řvát:"Náckové, rudá a hnědá lůzo, extrémisté...."
  No není to jedna velká komedie? Akorát se tomu už nedá ani zasmát..

  • weissbach napsal:

   Srovnejme si dva konkrétní případy za posledních pár dní:
   Blokádu spořádaného pochodu, zatýkání za slovní projev, který nevzbudil u "ochránců lidských práv" ani náznak pohoršení. Čili ve vlastní zemi se nesmí říkat, že někteří politici jsou vlastizrádci, nesmí se říkat ilegálům ilegálové a nájezdníkům nájezdníci, nesmí se psát o znásilněních a vraždách, obchodu s lidmi a drogami. To všechno nebudí pohoršení, ale je to vrchol demokracie a lidskoprávního štěstí... Komu se to nelíbí a odváží se pípnout dostane policejní návštěvu, předvolání, nebo slzákem a pendrekem.
   Ale pokud přijede státní návštěva, tak dělat výtržnosti na ulici a domáhat se možnosti dělat mezinárodní vyrvál je prosazování lidských práv? To mají ústavních práv a zákonů plnou hubu.

   • pepe napsal:

    No to mu se rika system vyjebu s tebou.kde jaka neziskovka ultralevicaci a jim podobni zde vyrvavaj hesla solidarita atd at jdou kurvy rvat pred okd.cez atd.tam jsou nase penize.svine liny zasrany z bordelem na makovici nesahlo to na praci bydli to u rodicu nebo v cizich domem a rikaj mi at dam nekomu moje vydreny lowe po 15hodinach v robote nemam naladu zivit ani jednoho parazita.oni maj ty hovna cas behat s vlajkama a buzerovat schopny a pracujici lidi.slunickare.fizly.politiky bych nahnal lamat kamen a rucne delat sterk hovna zasrany.

   • Zighartice napsal:

    To weissbach:
    Podporujeme lidská práva a samostatnost Tibetu, to samé upíráme Krymu. Podporujeme územní celistvost Ukrajiny a Gruzie, ale souhlasíme s oddělením Kosova. Přívržence samostatnosti v evropských zemích (Skotsko, Irsko, Katalánsko, Baskicko, ...) označujeme za separatisty nebo teroristy, zatímco teroristická uCK v Kosovu byl ochránce lidských práv a svobod.
    Protestujeme porti porušování lidských práv v Alžíru, tunisku, Libyi, Egyptě, Sýrii, ale když jsou ta samá práva mnohem hůře porušována v Saúdské Arábii a dalších zemích Perského zálivu, neodvážíme se ani ceknout.
    Podporujeme humanitární bombardování našich nepřátel, zatímco, když nepřátelé činé totéž našim spojencům, obviňujeme je z porušování lidských práv.
    Pláčeme nad oběťmi na Ukrjaině, zatímco miliony mrtvých ve Rwandě nebyly dlouhou dobu ani zvěřejněny.
    Není divu, že věrchuška s námi takto cvičí a dělá, co dělá. A na náš názor na otázku lidských práv kašle, když sami nemáme jednotný postoj ve věci lidksých práv a samostatnosti národů.
    Do r. 1989 jsme mohli svobodně jen myslet. Dnes nám různí vykladači jediných pravd říkají, co si máme myslet. A kdo si náhodou nemyslí totéž, je nepřítel lidu, demokracie a humanismu.
    Pokud nás někdo pozoruje z pozice nezávislého pozorovatele, nemůže v našich činech najít logiku.

    • weissbach napsal:

     No jistě. Každý člověk s mozkem musí vidět, že je to organizovaná účelová šaráda. Nic proti tomu, když to dělají idealisticky založení jednotlivci pod dojmem filmů a knížek, budhisté z přesvědčení atd. Ale jak jsem napsal, cokoli propagují a organizují globalisté nemá s lidskými právy zbla společného. Je to agenda prosazování záludných cílů pod zástěrkou něčeho naoko ušlechtilého. Usvědčuje je pokrytecká selektivnost toho proti čemu se protestuje. To by mělo trknout i naivku, že něco smrdí... A když se bubnuje na pochod v korporátním mainstreamu, je to tutovka!

 21. josef napsal:

  Ta banda pomatenců vykřikovala "ať žije havel" ve videu čas 7:30 min. Určitě jim zapomněli říci, když jim dávali tu pětistovku, když budou demonstrovat, že opilec a kulisák Havel spáchal sebevraždu a už čichá kytky zespodu.. Holt byli aktivní a chtěli dokázat, že si těch 500 Kč zaslouží.

  https://www.youtube.com/watch?v=N3V_UU03xOA#t=459

 22. pepe napsal:

  Josef to je smutny co?bohuzel realita.to jsi mi pripomel typka kterej byl v nakym svazu cssd jsem se ho ptal jestli v ty kedlubne nema nahodou nasrano tak mi odpovedel ze za 1000 rocne je mu to u zadku a za 1500 byl hozenej hlas do urny.no a nepocitam ty komparzi ktere obcas navstevoval:-D netahla zasrany spinavi

 23. Zighartice napsal:

  Disenti byli sférou v níž se pohybovali lidé, kteří v určitém období prohráli v politice a ztratili tím pozice, po kterých nepochybně toužili. Po Helsinkách se zaštítili postupně vyprázdněným heslem o lidských právech, aby později přidali hesla o demokracii a občanské společnosti.
  Disent se postupně stal způsobem obživy pro některé vyvolené. Jeho nejviditelnějšími postavami se díky české propagandě stali pozdější karikatury vlastních myšlenek Havel a Dalajláma. Lidé nesouhlasící se současným kapitalismem a jeho praktikami nedostávají čestné doktoráty ani nelétají na různá fóra, aby si natřásali peříčka. Jsou marginalizováni a zatlačováni mimo zorné pole mocných.
  (Michael Parenti) ve své analýze Friendly Feudalism: „The Tibeth Myth“ líčí Tibet před čínskou invazí na základě původních dokumentů a výpovědí svědků včetně prominentních osob. Jakkoliv neospravedlněná a krutá byla čínská invaze v roce 1949, Parenti vykresluje poměry v Tibetu před rokem 1949 v naprosto jiných barvách, než ostatní experti na toto téma.
  Existovala zde tvrdá forma otroctví, ekonomická exploatace, regulérní armáda, jež chránila vlastníky půdy a pronásledovala uprchlé nevolníky; mladí tibetští chlapci byli od svých rolnických rodin násilím separováni a odváženi do chrámů, kde museli sloužit lámům a kde byli nezřídka sexuálně zneužíváni. Mučení a mrzačení včetně bičování, vydloubávání očí, uřezávání jazyků, nosů, rtů, končetin se uplatňovalo na zlodějích a uprchlých nevolnících.Tibet před rokem 1951 byl středověkou feudální tyranií, kde žili otrokáři a z jejich vůle otroci, tyranií, která neměla vůbec nic do činění s jakoukoliv představou nebe na zemi či rajskou zahradou, kde ve skutečnosti panovaly „hlad, zima a dřina“, píše Parenti. 
  Odtajněné dokumenty americké vlády opravdu ukazují, že sám Dalajláma byl na výplatní listině CIA. Jinými slovy, se tím stal účastníkem geopolitických hrátek zaměřených proti komunistickým režimům v SSSR a Číně.

  Opět tu dochází k podceňování možností a vlivu, které prezentuje prez. Zeman. Musíme si uvědomit, že Čína se stává supervelmocí světa. Prez. Zeman je zahlcen turbulencemi svého úřadu, ale má konzistentní vizi. Např. ukrajinská krize je mimořádně závažná událost ve východní Evropě, která ohrožuje ekonomiku malých zemí, ale je i cítit podvědomě voj. ohrožení, protože vlastní armáda je slabá a obdobně jsou na tom i sousední země. Čl. 5 smluvní dohody z NATO sice zaručuje voj. pomoc, ale u voj. paktů platilo a platí pomož si sám a bude ti pomoženo. Automatismus smluv které vedly k Velké válce nelze určitě takto vyložit. Plačící velvyslanec Německa v Rusku při předávání nóty o vyhlášení války je minulostí. Nevojáci Pavel a premiér Sobotka, svobodník min. obrany Stropnický nedávají naději na změnu naši armády z mírového typu na armádu bojeschopnou. Nechci použít výrazu "černého pasažéra" o naši armádě, ale jsme tomuto výrazu velmi blízko. Jen nalévání financí do armády v korupčním prostředí našeho státu je velmi pochybné. Naši sousedé v Rakousku v nedávném referendu zamítly změnu voj. služby za prof. armádu a myslím, že to by měl být první krok k posílení důvěry v naši armádu, tedy zavést opět voj. službu na půl roku. Budoucnost je nejistá, to věděli i staří latiníci.

  V Berlíně čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi předala Angela Merkelová dárek. Starou mapu z 18. stol. tzv „říši středu", která zachycuje „opravdovou Čínu", obývanou etnickými Číňany, a jiné oblasti včetně Tibetu nebo ujgurského Siťiangu odděluje hranicemi a vyznačuje je jinou barvou. Číňané, kteří přes obratné manévrování tamních deníků zhlédli darovanou mapu na internetu, vesměs neskrývali rozhořčení. „Němci mají nepochybně postranní úmysly".

  Některým jedincům proto doporučuji bez slovních výlevů pouze držet na spořiči obrazovky klíčovou fotku moderní české historie. A sice jak Dubya hladí Ruzyněho po hlavičce, protože konečně našel někoho, kdo mu může příběh o kozičce přeslabikovat.
  Jsem přesvědčen, že v berlínském AA a v jeho pražských expoziturách (jsem jimi, včetně chřipky, tak unaven, že všechny ty Milany Horáčky a Borky Severy nebudu vyjmenovávat) se musí dodnes smíchy mlátit do kolen.
  Asi jako Cameron nad svým spojencem Nečasem.
  Pokud se někomu stýská po deviantech, kterými bude Evropa zalidněna, udělejte něco proto, aby se ČR stala zase kulturním státem a ne muslimskou rekreační zónou.
  K tomu je ale nejprve třeba vykopat všechny zbytky topinkářů a ódéesky z parlamentu.
  Což se nestane.
  Ona ostatně TOPka, KDU-ČSL a SD také žádné velké milovníky kultury nemá, to by nevydávali Vyšebrodský cyklus.
  Snad jedině Paroubek měl rád operu. Takovou jednu prsatou, trochu tlustou, člověk ji rovnou měl chuť štípnout.
  Ale co bylo, bylo.

  • Paul Durham napsal:

   co bylo, to bylo, terazky jsme taky v takovém "tibetu" :

   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/398949-usa-vyslou-do-vychodni-evropy-plne-vyzbrojenou-brigadu.html

   jen je tu více hraček a zatím se netopí sušeným trusem

  • soudce napsal:

   Absolutně nevěřím , že by Dalajláma byl na výplatní listině CIA ... Vždyť je buddhista :-) ... Já myslím ,že jde o hrozné nedorozumění . CIA zřejmě dávala peníze na podporu dalajlámy , na jeho "duchovní " činnost" , na jeho živobytí ... To jak jsi to napsal , formuloval , je absolutně nepřijatelné ... To jako bys napsal , že Dalajláma byl agentem CIA :-( Tady jsi určitě přestřelil

   • Zighartice napsal:

    Prostudujte si z dostupného imformačního pole jednu z nejméně známých, ale nejpodivnějších operací studené války pod krycím názvem ST Circus. Jak a proč se CIA rozhodla založit větší operační základnu v Mustangu, hornatém výběžku Nepálu, který zasahuje do jižního Tibetu. Jak skupiny tibeťanů s názvem tibetská gerila procházela výcvikem v amerických základnách na Guamu, Saipanu, nebo v Camp Hale v Coloradu a byly vyzbrojeny minomety, karabinami a 55mm puškami a jejich úkolem bylo zakládat odbojové jednotky a provádět nájezdy na tibetské území. Jak se při hledání spojenců Tibeťané obrátili na Spojené státy, které vítaly vše, co posloužilo k destabilizaci komunistické Číny. Jak Dalajlama a jeho starší bratři, Thubten Jigme Norbu a Gyalo Thöndup, přesvědčili CIA, aby tibetskou gerilovou válku podpořily. Akci řídil ruku v ruce s CIA dalajlamův bratr Gyalo Thöndup. Nedávno odtajněné špionážní dokumenty Pentagon papers ukazují, že CIA do této operace ročně vkládala více než 1,7 miliónu dolarů. Penzionovaný agent CIA žijící na východě USA, o němž tibetské zdroje hovoří jako o majorovi, vypovídá, že k hlavním cílům operace patřilo, aby se „Tibet stal pro Čínu velmi drahým". Možná to pro Vás bude synonymum nadpisu článku....

    • Zighartice napsal:

     Nehledě na skutečnost, že se Dalajláma nikdy nedistancoval od násilí, které zdůvodňoval "příčinou a následkem"...

 24. Zighartice napsal:

  Další vyloženě světová autorita.
  Interview čt 24 a host, který říká, že nechápe a že mu dění kolem čínského prezidenta hlava nebere.
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/216411058040329/
  No, tak to je přesné a velmi symbolické o tom, jak blbci nechápou…
  Nebo nechtějí chápat?

  • weissbach napsal:

   Ve všeobecném matení pojmů a převrácení jejich původního smyslu a významu za účelem dezorientace člověka a jeho manipulace je to celkem pochopitelné. I výklad dějin a událostí v historii a i současnosti podléhá stálému tlaku. Člověk má ztratit jakoukoli spojitost se svým původem, etnickou i sexuální identitou a stát se ryze pudovou bytostí. A daří se to. Zatím.

 25. Tanuki Keshinojujutsu napsal:

  Čo sa týka Tibetu je pravda, že ten ich Budhizmus má nejaké veci, ktoré sú zaujímavé, ale to je zaujímavá celá kultúra Indie, Číny japonska a iných východných krajín rovnako. Iba preto, že Tibet je pod okupáciou Číny netreba robiť haló. Voľakedy Tibet bol väčší, než je teraz a naozaj kto vie, aké to tam bolo voľakedy. Ja sa o politiku a ekonomiku nestarám, ale tibetská kultúra je zaujímavá rovnako, ako aj indická a čínska. Keby napríklad do Česka, alebo na Slovensko prišiel Dalajláma, vtedy by som tú tibetskú vlajku prial. Ale takto keď príde čínsky prezident, to sa môže chápať, ako provokácia.
  My sami nevieme, aké je to teraz v Tibete, no ja si nemyslím, že tibetská kultúra je v Číne na úpadku. Ono sa len hovorí o tibetskej kultúre, ktorá rastie v Indii.
  Čo sa ale stane, keď sa dostane do vlády niekto v Indii, kto je proti Tibeťanom?
  Čo vtedy spravia ľudia?
  No a o čínskej kultúre vieme veľmi málo naproti tomu, aká musí byť rozmanitá. Nechcem teraz urážať Tibeťanov, ale Baskovia v Španielsku nemajú svoj vlastný štát a aj napriek establišmentu kultúru živiť môžu ďalej.
  Porovnávam tu Slovákov v Uhorsku, ku ktorým Maďari neboli takí veľkorysí, ako Nemci ku Čechom. Napriek podmienkam, ktoré Slováci mali kultúru rozšírili. O nej sa až potom neskôr začalo hovoriť. Takže ja si myslím, že Tibeťania rovnako, ako aj ostatné etniká majú svoju kultúru dobre ukrytú pred verejnosťou a politika, to je úplne iný svet. Ekonomika, politika a kultúra nemusia tak celkom na seba vplývať. Pevne verím, že vďaka Číne sa určite dostanú do našich krajín aj také veci, ktoré sa inde nedostali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!