Smrt Jiřího z Poděbrad v záři bruselských výbuchů

Exif_JPEG_PICTURE22.března uplynulo 545 let od úmrtí velkého českého krále Jiřího z Poděbrad. Ten, jako zemský správce, převzal v roce 1452 rozvrácenou zemi a za vlády nezletilého Ladislava Pohrobka urovnal během pěti let nejvážnější zemské spory. Když byl zvolen králem, dokázal díky promyšleným diplomatickým krokům i užití vojenské síly opět pozvednout mezinárodní prestiž českého státu, i když on sám se často potkával s pohrdáním tehdejších evropských intelektuálů, vysokého panstva i nepřátelstvím papeže. Doma se stal králem dvojího lidu (kališníků a katolíků), tedy všech. Výrazně oživil domácí hospodářství i zahraniční obchod. Mnohé zbylo na Jagellonce, ale on převedl Čechy přes nejtěžší údobí vnitřní nevraživosti a hájil tak plně skutečné české zájmy.

Jiří panoval ve velmi složité době a taková doba si žádá vždy velkých osobností s rozhledem. S mnoha plány samozřejmě neuspěl a celoevropský projekt kolektivní bezpečnosti svrchovaných národních států, se kterým přišel už v roce 1462, byl zcela nad jeho možnosti. On sám však fantasticky předvedl, že ve velké politice, která jest uměním možného, může odvážná a talentovaná osobnost, oddaná velkému cíli, změnit opravdu mnohé.

Hledejte, prosím, takových lidí je nám nyní třeba.

V úterý ráno to znovu bouchlo. Byla opět prolita krev lidí. Lidí, kteří zjevně nenesli přímou odpovědnost za války za zájmy banksterů a nadnárodních korporací. Lidí, kteří se pohybovali v okolí institucí sloužících dnes převážně k ničení evropských hodnot, ničení národních ekonomik a řízení sociálních experimentů. Lidí, kteří přinesli oběť. A komu vlastně? Globálnímu zmaru. A je lhostejné čí účast na odporném představení potvrdí vyšetřovatel. Byl to Islámský stát nebo vlastní zmutované státní složky utržené ze řetězu a posluhující deviované hrstce šílenců, jež se pasovali do role Boha? Evropská obluda prostě žere vlastní děti. Má svoje vlastní nároky a ty lidské ji nezajímají. A že poslouchá zámořského pána? Ani to na situaci nic nemění.

Chci normální správce věcí veřejných! Chci alespoň slyšet a vidět, že veřejně odpovědní lidé odpovědně hledají odpovědi. Chci uvěřitelné správce zemí Koruny české. Prázdnota si vždy žádá obsahu!

Nechci poslouchat TV kňourání nemužných asistentů europoslanců, kterakže je v multikulti Bruselu nebezpečno. Nechci poslouchat prázdné fráze představitelů ziskových neziskovek. Co se všemi těmi sloužícími za všech okolností?

V lednu 2015 CNN hlásala, že v Evropě je až 20 spících buněk radikálních islamistů. Tyto mají mezi 120 a 180 členy a jsou připraveny k útoku v Belgii, Francii, Německu a Nizozemsku. Proč nejsou skupiny rozkryté a aktéři za přípravu trestného činu odsouzeni? A lhala-li hlásná trouba americké administrativy, proč nejsou odsouzeni redaktoři za šíření poplašné zprávy?

„Jsme ve válce“, pronesl pateticky (pokolikáté již) francouzský premiér Manuel Valls. A mínil tím opět válku s jinou civilizací. Pane premiére, máte pravdu. Jsme ve válce. My, evropští občané, jsme vtaženi do války s vámi, s politiky, kteří nadbíhají nadnárodní hrstce otravných manipulátorů, ničitelů a ujetých šílenců, kteří mají pocit, že všechno je k mání za peníze. Že si mohou připlatit za Říjnovou revoluci, nacistické zvěrstvo, Islámský stát i Kalergiho pěstírnu podlidí.

Migrační problém i teroristické útoky padají především na hlavu  tzv. politických elit. Bez jejich výměny a důrazu na původní Evropu se nepohneme.

À Propos Jiří z Poděbrad chtěl také sjednotit Evropu v boji proti Osmánské říši, jež v jeho době expandovala na Balkán. A protože v dnešním Turecku ožívají představy o postupné restauraci tohoto impéria...,jak se vám líbí čerstvá smlouva o výpalném mezi EU a Tureckem?

Na základě této smlouvy si za vlastní peníze kupujeme eskalaci sociálních, kulturních  a náboženských konfliktů, aniž bychom cokoli reálného učinili pro uklidnění situace na Blízkém Východě. Podplácíme jednoho z podporovatelů Islámského státu a ve skutečnosti přenecháváme na jeho libovůli, koho označí za toho správného adepta na EU azyl a koho ne. K příslibu bezvízového styku už nemám slov.

Info též zde: http://mikedenik.blog.cz/0707/z-cech-az-na-konec-sveta
9 Komentářů k Smrt Jiřího z Poděbrad v záři bruselských výbuchů

 1. weissbach napsal:

  Zlatej Jiří z Poděbrad...

 2. hel napsal:

  já souhlasím, já vzteky nevidím, vzteky a bezmocí zároveň, připadá mi, že nás vedou blázni a gauneři v jednom každém z nich, a to nejen u nás, ale napříč evropou...a bezvízový styk s tureckem je mj. krásná ukázka, jak přestalo fungovat právo a odpovědnost v něm definovaná- sněmovna se výjimečně pochlapila natolik, že nesouhlasí, ale vláda podniká kroky jakoby dostala souhlas..

 3. Holy napsal:

  Nekdo v nemecku napsal, ze az to tam praskne, nebudou v Evrope stacit hnede kosile. Pred nedavnem tez napsal jeden prislusnik Zidovske komunity, ze to co Zide a sionisticti Zide cini nyni povede k takovemu vybuch antisemitismu v Evrope, jaky dejiny jeste nezazily! Prestante tedy premyslet o sve vyjimecnosti a zijte s nami zde v miru a pokoji. Jeste je cas obema predeslanym vecem zabranit.
  narodnidemokracie.cz/novorocni-slovo-predsedy-narodni-demokracie-k-ceskym-zidum/#more-5386

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!