Osvobození Palmyry – video a jeho přepis

28.03.16_military-operation_Palmyra27. března provládní síly zcela osvobodily pradávné město Palmyra a k Palmyře přiléhající letiště ve východním Homsu, čímž zakončily operaci proti ISIS, která započala 7. března s cílem zmocnit se této strategické křižovatky. Tato operace byla synchronizována s postupem Iráckých sil na Mosul, čímž ISIS zbavili příležitosti poslat do Palmyry posily. Rusko-irácko-syrsko-íránské koordinační centrum v Bagdádu přitom sehrálo klíčovou roli.

Do této operace se zapojilo pozemní seskupení o síle 5000 vojáků skládající se převážně z Tygřích sil Syrské arabské armády, Syrské námořní pěchoty, Brigády Pouštních jestřábů, domobrany Národních obranných sil, Hezbollahu a Liwa al-Fatimiyoun. Syrská vláda mohla tak velké seskupení soustředit k Palmyře díky US a Ruskem prosazenému zastavení palby, které nabylo účinnosti od 27. února.

Palmyrská ofenziva probíhala jako úder ze tří směrů podle stejného vzoru operace, jaká byla charakteristická pro větší část rozsáhlých operací z poslední doby a vyznačovala se značným zapojením Rusů do operačního plánování.

Vojáci ruských Speciálních sil se této operace zúčastnili jako návodčí palby a při dalších speciálních misích. Je těžké odhadnout jejich počet na frontové linii, ale je jasné, že jejích účast v poli byla jedním z hlavních důvodů takovéhoto vojenského úspěchu. Ruští vojenští specialisté budou navíc těmi hlavními při odstranění minových nástrah, které militanti v Palmyře políčili.

Při tomto úspěchu sehrála důležitou roli i letecká podpora. Ruské válečné letouny vedly od 22. března na oblast Palmyry asi 40 náletů denně. Do těchto počtů se nepočítá účast ruských bojových vrtulníků, jako jsou Mi-28, které byly v této oblasti rovněž pozorovány.

Teď, když je Palmyra osvobozená, bude SAA se svými spojenci nejspíš postupovat podél silnice Palmyra-Sukhma-DeriEzzor, aby prolomila ISIS obležení kolem DeirEzzor. ISIS podle zpráv už začala budovat novou obrannou linii v Al Sukhma.

Syrské síly však před postupem na DeirEzzor potřebují konsolidovat svá postavení v tomto pradávném městě a v přilehlé oblasti. Loajalistické síly vyslaly vojska k provedení operace na vytlačení ISIS z města Qaryatayn a od křižovatky Al-Busairi. Očekává se, že postup na Qaryatayn bude zahájen 28. března.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-liberation-of-palmyra/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!