Pietní akt k 17. výročí bombardování Jugoslávie státy NATO – 24.3.2016

pietni-akt-srbska-amnd-24.3.2016

Na shromáždění před ambasádou Republiky Srbska vystoupili: Václav Dvořák, Jaroslav Foldyna, Radim Panenka, Pavlina Senič, Ivan Hadraba. Pořadatel: Přátelé Srbů na Kosovu a Metochii.
12 Komentářů k Pietní akt k 17. výročí bombardování Jugoslávie státy NATO – 24.3.2016

 1. Justass napsal:

  Jak jsem před nedávnem psal

  "Vzpomínám, jak nás kvůli bombardování Jugoslávie, rozuměj Srbska nahnali do NATO o 3/4 roku dřív. Původně, a dle dohod jsme tam měli vstoupit 1. 1. 2000. Vznikla potřeba bombardovat urychleně Slovany (Srbsko) a aby NATu dělaly křoví nějaké slovanské státy. Zrádnou roli užitečných idiotů jsme splnili oddaně a poslušně společně s Polskem. Bylo to bez mandátu OSN a koalici „ochotných“ za nás tehdy podpisem ztvrdil nemorál Havel.

  Pamatuji si velmi dobře, jak jsem tehdy ten urychlený vstup do NATO komentoval v práci. „Pánové- Srbsko se bude do dvou měsíců bombardovat“ . Tehdy mě měli za blázna a konspiračního teoretika. Spletl jsem se fakt – nebyly to dva měsíce, ale necelých 14 dní.:-)"

  Vzpomínám také na dobu kdy jsme slovanské bratry Srby, kteří při nás stáli vždy, zradili podruhé a to uznáním Kosova. tehdy Kárl von Švarcenegr, coby ministr zahraničních věcí vytáhl vládu z Prahy ( tam mu to asi bylo blbé ) na mimořádné zasedání někam do Severních Čech a tam tu zradu spáchali. Takoví Slováci jsou jiní charakteři - ti to Kosovo
  neuznali dodnes ( alespoň jsem nic takového nezachytil - i když za Kisku je asi možné čekat všechno).

  • hel napsal:

   já jsem to v té době moc nevnímala, jen z televize a tisku, nevěděla jsem pořádně, co se tam děje, všechny noviny měly titulky o tom, jak miloševič, karadžič a mladič jsou masoví vrazi,kteří rozpoutali genocidu, k tomu plno fotek mrtvých dětí a že je třeba zasáhnout na "obranu lidských práv",( jak jinak)..tenkrát ten pojem pro mě ještě nebyl tak devalvovaný jako dnes, jen mě bolestně zasáhlo, že se tohle děje zrovna v jugoslávii, která nám v minulosti vždycky pomohla..protestovat jsem začala až proti vyhlášení kosova, to jsem viděla jako jednoznačné porušení mezinárodního práva a nebezpečný precedens do budoucna, ať si o tom psali, co chtěli..

 2. pražská vlaštovka napsal:

  Velmi dobře Justassi...
  j.

 3. Jozef napsal:

  My sme Kosovo neuznali, ale u nás v 1998 urobili majdan a k moci sa dostal výpravca Dzurinda a jeho vláda súhlasila s preletmi cez naše územie. Dúfam, že sa ten smrad aj s Miklošom už nevrátia z Ukrajiny.

  • Justass napsal:

   No, ale neuznali jste ho. A to je hlavní. Ty přelety se děly jak u nás, tak i u vás dávno před tím hlavním bombardováním, snad někdy od roku 1994 ( válka mezi Chorvatskem a Srbskem ). Ten zvýšený letecký provoz byl tehdy patrný pouhým okem laika. Hold přelety nad koloniemi jsou u kolonizátorů běžnou záležitostí - řek bych.

   • Ada napsal:

    Neviem, či je to pravda, ale nejaký český diskutér písal, že sme nedovolili tankovať lietadlám NATO a dokonca letisko strážili obrnence...? A popravde treba povedať, že Kosovo sme neuznali najmä pre náš juh...Boli pre to poťahovačky, náš vtedajší minister Kubiš už bol pripravený súhlasiť, ale národovci zasiahli...Lajčák potom mohol v Bosne urovnávať spory a získal od Srbov aj od moslimských Bosniakov ocenenia. Srbi si to pamätajú...

    • jjozef napsal:

     Oficialne sa to zdovodnuje iredentou,ano.Media to tak zdovodnuju: obavami zo separatizmu.
     Medialne exxistencie su cudzimi zoldniermi.
     V ziadnej slovenskej strane sa nenaslo a stale asi nenachadza dost osob,ochotnych dokonat taku tazku zradu na historickych slovanskych spojencoch.
     Slovenski politici neustale opakuju,ze uznaju Kosovo len ak ho uzna Belehrad.

     Madarska mensina v parlamente jednoznacne bola a je za uznanie Kosova.Takisto media/= Washington,CIA.../ a,s prepacenim, Kiska.Chucpe existencia,Judas Kiska.

 4. jjozef napsal:

  Pocas bombardovania
  spoluorganizoval som niekolko protivojnovych zhromazdeni.
  Telefonicky spojeny s priatelom,Jurajom Bartosom,Slovakom vo Vojvodine.

  Juhoslovanski Slovaci nechapali.
  Nechapali: kristepane!
  Ako ste to mohli dovolit,aby nas bombardovali od chrbta,cez Slovensko?
  V Kosove bojovali a v Srbsku hynuli aj Slovaci.Media to zamlciavali.
  Na zhromazdeniach cital som upenlive apely Matice Slovenkej v Juhoslavii k slovenskej vlade.

  Po dlhych mesiacoch bombardovania obklucenej krajiny,ponukli lotri Srbom dohodu: zastavenie odporu a Kosovo ako sucast Srbska.
  Srbsko suhlasilo....

 5. jjozef napsal:

  Pri spomienke na mesiace bombardovania krajiny alianciou NATO,od pluc:

  "Fuck NATO,Fck,Fuck,Fuck"

  https://www.youtube.com/watch?v=EhDDB4qOmlU

 6. tadyvorel napsal:

  Autentická výpoveď človeka, ktorý pôsobil 12(?) rokov na balkáne, pre mnohých, ktorí sledovali iba mainstreamové správy sú to neuveriteľné informácie..

  https://www.youtube.com/watch?v=j2urnOLgI4c
  na stiahnutie v mp3:
  http://www.uloz.to/soubory/archivSV/informacna-vojna/

 7. M.Novotny napsal:

  Už tehdy bylo jasné ,že v době ,kdy dochází k rozpadu východního bloku Evropy - kdy naprosto naivní Gorbačov si myslel, že Západ dodrží slovo !!! , tj nebude rozšiřovat NATO k hranicím Ruska - se NEHODÍ DO KONCEPCE JAK OVLÁDAT VÝCHODNÍ STÁTY VČETENĚ TEHDEJŠÍ JUGOSLAVIE !!Je potřeba /podle USA resp. "poradců " presidenta USA zasadit "ránu z milosti " poslednímu státu, který se hlásil k socialismu, i když ve srovnání se státy,jako bylo Polsko, nebo Československo mělo liberální přístup k soukromému podnikání a navíc nijak neohrožovalo Západ.
  NE - muselo být zlikvidováno ! Odpovědnost nesou GB, Francie, Usa, a všechny další státy, které se aktivně podílely na rozbití mírumilovného státu. Pan Genscher, který zemřelpřed několika dny nesl velkou část odpovědnosti za konflikt, když /zcela zřejmě na pokyn USA a GB !!! /UZNAL SLOVINSKOU NEZAÁVISLOST !!!Dobře věděl, co tím rozpoutá - VÁLKU, MEZI CHORVATSKEM A SRBSKEM! Ale to mu bylo jedno, splnil úkol daný velmocemi !!!
  Dále už je vše známo ....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!