Proč je svobodný Tibet nesmysl, proč je kolem toho takový povyk v Čechách a co na to Květoslav Minařík

km_ovalTragikomedie kolem návštěvy prezidenta Číny v České republice s vyskakováním aktivistů za svobodný Tibet bude brzy končit. Všichni herci ještě lépe zahráli své role a tak ještě lépe víme, kdo kam patří. Mnohde lze najít odpověď na otázku, proč Tibet nemůže být v současné době svobodný, ale nikde není odpověď na to, proč právě u nás má Tibet a Dalajláma takovou podporu. Vysvětlení Havlem samo o sobě neobstojí.

O tom, že s přízní k Tibetu to jinde ve světě není tak žhavé, svědčí např. prohlášení Baraka Obamy z listopadu 2014, kdy uvedl, že jeho administrativa nepodporuje nezávislost Taiwanu a Tibetu, ani hnutí pro větší demokracii v Hongkongu. A následující fotografie ukazují, že ani jinde v Evropě, v USA nebo OSN nemají s prezidentem Číny problém:

12801561_1177618375595875_4109572381764780626_n

 

Ale proč je zrovna tady tolik příznivců Tibetu?

Vezmu to od začátku. Na konci 90. let jsem jako mnozí jiní byl tzv. hledačem a hledal jsem hlubší smysl života a informace o duchovním rozměru bytí. Leckoho zaujalo lecco. Mě zaujalo mimo jiné dílo Květoslava Minaříka (1908-1974). Informace o jeho životě a některé jeho knihy ke stažení jsou na webech: www.kagypupa.com a www.cannopus.

Na těchto stránkách je stručně definován takto:

foto_kmKvětoslav Minařík

Český mystik (1908–1974), který v mládí do nejhlubších podrobností poznal a sám na sobě uskutečnil nejvyšší duchovní a mystické ideály Východu, aniž přitom ztratil kontakt s občanským životem. Své zkušenosti potom formuloval jako originální, z knih nevyčtenou duchovní nauku, jež vychází z psychologie a způsobu myšlení současného Evropana. Vede jej životem a zdokonaluje jeho bytost jako celek; nezabývá se jen fyzickou, mravní nebo mentální složkou, ale harmonicky je rozvíjí všechny najednou. Z velkých světových duchovních směrů má jeho nauka nejblíže k mahájánskému buddhismu.V každé ze svých knih vysvětluje Květoslav Minařík duchovní nauky z jiného aspektu, aby je tak lépe zpřístupnil širokým vrstvám čtenářů. Téměř celé jeho životní dílo bylo již vydáno vydavatelstvím Canopus; stručné anotace najdete na dalších stránkách.

Přečetl jsem řadu jeho knih, mezi nimi určitě všechny ty nejdůležitější, jako Přímá stezka, Beseda bohů, Jóga v životě současného člověka, Milaräpa, Spása, Kéčara. Posledně jmenovaná kniha je Minaříkovou autobiografií, ve které popisuje i začátky svého mystického úsilí. Narodil se do nuzných poměrů a tak byl pro něj život velmi těžký už od samých začátků. Musel již v mládí tvrdě pracovat, aby uživil sebe a pomohl s obživou rodiny. Jeho náročný osud ho nutil k hledání řešení své krušné situace. V 17ti letech se k němu dostala kniha o józe, především o meditační jogínské praxi, která slibovala ukončení pozemských strastí. Protože silně toužil po ukončení svého utrpení, tak se pustil do předepsaných cvičení a veškerou silou mladistvého ducha se opřel do proměny své psychiky a jemnohmotných těl. Poctivé usilování bylo brzy korunováno úspěchem a mladý Květoslav nejenže se začal cítit mnohem lépe a silněji, ale postupně pronikal i do vyšších duchovních světů. A v určitém období měl zvláštní zážitek, který je klíčový pro pochopení propojení Tibetu a Čech. Zažil, že se k němu přiblížila duše jednoho z již nežijících tibetských mnichů, který dosáhl vysokého stupně duchovního pokroku. Tento Tibeťan se postupně propojoval s bytostí Květoslava a předával mu praktické porozumění pro další mystický vývoj až splynul s jeho osobou zcela. Květoslav pak dosáhl "nejvyšších duchovních ideálů Východu", kterými se rozumí úplné osvobození duše a těla z pozemských strastí a koloběhu životů.

Tato vysoká duchovní realizace byla podmínkou k tomu, aby mohl ukotvit tuto velmi praktickou nauku prostřednictvím svých textů a vedení dalších žáků v srdci Evropy. Důležité jsou pro nás následující, nejen Květoslavovy, poznatky. Tímto přenosem ryzí jogínské nauky do Evropy byl završen úděl Tibetu v současné historické epoše. Praktická nauka, která umožňuje člověku plně ovládnout sebe sama za současného rozvinutí všech přirozených i nadpřirozených sil, již byla nalezena, popsána a uskutečněna a nyní byla prostřednictvím Květoslava Minaříka dána Evropanům. Ten ji popsal novým a pro dnešní lidstvo srozumitelným jazykem a způsobem, který nevychází z opisování prastarých buddhistických textů, ale ze zažité a uskutečněné praxe. Kdo tuto nauku nastuduje, shledá, že se ve skutečnosti nejedná o nic mystického, či zázračného, ale že jde o praktický postup práce s tělem, myslí a energií, který má fyzikální podstatu. Jedním ze základních pokynů této nauky je to, že je třeba pozornost směřovat dovnitř sebe a nikoliv do vnějšího světa, což je v přímém rozporu s celou západní civilizací, která neustále vytváří zážitky, jenž mají vytahovat lidskou pozornost vně sebe sama a nikoliv dovnitř. Usměrněním pozornosti do nitra přirozeně vtéká do člověka energie, která postupně narůstá tak, že je člověk zdravější a silnější a může dosahovat až nadpřirozených výkonů a schopností. To však není cílem. Tím je úplné osvobození sebe sama od všech vazeb se světem a z pozice úplné svobody odevzdání této vydobyté svobody a nadpozemské blaženosti veškerému lidstvu s přáním: NECHŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI ŠŤASTNY!

Prakticky nikdo však těchto cílů nedosahuje, protože po této cestě nejde, pokyny nauky nenásleduje a setrvává v tomto světě, aby uspokojil nějaké ze svých žádostí. Proto také nikdo není úplně svobodný a převážná většina lidí o této možnosti ani neví, natož aby ji přijala. Osvobození se od požitků a zážitků všeho druhu je totiž jedním z požadavků této nauky. Jen se sami nad sebou zamyslete, zdali jste kvůli vlastní svobodě ochotni se vzdát nějaké ze svých vášní? A kdo nic od Květoslava Minaříka nečetl a prakticky nevyzkoušel, ať se zdrží komentářů a nedělá ze sebe hlupáka.

Z tibetského buddhismu zbývá nyní už jen karikatura a prázdná slupka bez hodnotného duchovního obsahu. Duchovní pronikavost a záře již v Tibetu dohasíná a od současných Tibeťanů je možné se naučit pouze to, co tam bylo objeveno a uskutečněno v minulosti a což již nemá současnému modernímu člověku příliš co nového říci. Proto také Tibet, jako duchovní centrum již nemá opodstatnění. Úsilí o nadvládu nad Tibetem je tak již pouze mocenský spor o území a pokud by se Čína vzdala Tibetu, tak ten by se stal více či méně kolonií Spojených států amerických a západních korporací. Je jasné, že to je Číňanům naprosto jasné a nemají důvod se tohoto území vzdát. O Tibeťany a jejich práva jde v tomto sporu úplně nejméně. Návrat klerofašistické diktatury tam opravdu asi nikdo nechce, zájmům USA o lidská práva už dnes nevěří ani Američané a Tibet sám o sobě rozhodně nemá na to, aby se stal suverénní a moderní zemí. Pro Tibeťany je nyní evoluční přechod do moderního světa, aby se z duchovní i světské podřízenosti naučili praktické a světské individuální svobodě, které je v současné Číně nesrovnatelně více, než v bývalém lamaistickém Tibetu.

Tibeťan, který se spojil s Květoslavem Minaříkem, není zdaleka jediná duše, která se přesunula do Evropy a do Čech. S dušemi vyspělými sem přišlo i mnoho méně vyspělých a jejichž působení se projevuje v tom mimořádně velkém množství obyvatel Čech, kteří více či méně uskutečňují duchovní práci vycházející z jógy nebo buddhismu, nebo si o tom alespoň čtou, pijí čaj, pálí vonné tyčinky a spřádají romantické sny o cestě do Tibetu. Také proto je tu tolik lidí, kteří chodí jako ovce za kýmkoliv, kdo se ohání svobodou Tibetu, i když je to třeba Nalejláma Kradousek. Za tím vším jsou vzpomínky na minulé životy strávené monotónním opakování prastarých manter a rituálů na úpatí tibetských velehor a duševní štěstí spočívající v poctivé duchovní práci v izolaci od okolního světa.

Tato minulost je však pryč. Je třeba se probudit do pronikavé přítomnosti a usilovně pracovat na přítomném a budoucím štěstí veškerého lidstva. A tento kašpar k tomu opravdu nikomu nepomůže:

nalejlama-kradousek

 
197 Komentářů k Proč je svobodný Tibet nesmysl, proč je kolem toho takový povyk v Čechách a co na to Květoslav Minařík

 1. Justass napsal:

  Páni a dámy

  Promiňte, ale mimořádně od tématu.

  Dnes je předposlední den v měsíci a máme na kontě pouhých
  11 066,- Kč. I minulý měsíc se myslím nesplnilo.
  Měli bychom s tím něco dělat. I ti kteří sem chodí ze "studijních" důvodů studovat naši minoritu, jak rádi tvrdí a lžou samosebou.

  Poslal jsem před 5-ti minutami 500,- (jako důchodce ) - najdou se další?

 2. admin napsal:

  Děkuji Vám za podporu, pošlu překladatelům ;-)

 3. jama50 napsal:

  Velmi hezky sepsaný článek. Minaříka jsem přečetl celého (a pokusil se i praktikovat). Bohužel jsem to nezvládal. Ale i tak jsem byl velice obohacen. Nakonec jsem skončil u jiného českého mystika, Karla Makoně (jeho knihy jsou ke koupi v nakladatelství Onyx - tam je možné také knihy stáhnout jako PDF soubory - http://www.makon.cz), který byl současníkem Květoslava Minaříka. Ale nebýt Minaříka, k Makoňovi bych se asi nedosstal. Karel Makoň vysvětloval totéž, ale po "vysvobození z koloběhu život" začal cestu vysvětlovat zejména pomocí křesťanských symbolů. Ale současně přeložil do češtiny např. Aurobinda Ghose, okomehtoval Oshovu "Má cesta je cestou bílého oblaku", také okomentoval "Hrad nitra" od Terezie z Avili a mnoho dalších autorů.

  Opravdu jako Češi máme z čeho čerpat z vlastních zdrojů o podstatě lidského života a jeho smyslu a náplni. (Původních autorů máme z minulého století několik - od Weinfurtera až po součesníky Jiřího Vacka a Jiřího Krutinu).

  TAKŽE SE ČEŠI ČIŇME!!!

  • q napsal:

   Ahoj jama ! "Znám" tě z jiného fóra , stejně jako "Andy"ho :-) a tímto tě zdravím .

   Nevím co jsi nezvládal od Minaříka . V podstatě u něho jde o dodržování mravních pravidel , prání mettá (dovnitř hrudi) , pozorování nohou , respektive celého těla ... Pro ženaté muže (hospodáře ) tento text;

   Dr.Miloslav Kovář a Karel Fišar

   Mystikův režim dne
   "Praktické pokyny k bytostné proměně, která vede k vykoupení.
   Sestaveno z pozůstalostních záznamů Dr.M.Kováře, Karlem Fišarem.
   V Hradci Králové v prosinci 1972.

   Slovo úvodem
   Autor hodlal v posledním roce svého života napsat přehledné pokyny denního způsobu života pro ty nemnohé jedince, kteří jsou již s mystickou praxí alespoň částečně obeznámeni a kteří jsou rozhodnuti svůj duchovní vývoj urychlit.
   Pro značné fyzické bolesti, jimiž trpěl v posledních sedmi letech, především v době mezi druhou a třetí operací žlučových cest, tj. mezi 20.4.1970 do 3.11.1972, kterým nakonec podlehl dne 13 listopadu 1972, nemohl ucelený komplet dokončit.
   Z poznámek, které zemřelý zanechal a záznamů některých jeho rozhovorů s guruem, který se po odchodu Dr.M. Kováře o něm např. vyjádřil: „Míla byl mým sáriputtou“, nebo „Mílův odchod byl pro mě ztrátou dámy na šachovnici“ – byly v pozůstalosti nalezené pokyny s pohnutím a pietou sestaveny ve formě denního režimu usilujícího mystika, tak jak je autor zamýšlel.
   Kéž jsou tyto pokyny a výňatky z rozhovorů o mystické praxi s guruem jako památka na bódhisattvickou činnost zemřelého k dobru těm hledajícím, jimž se dostanou do rukou.
   Osnova k dennímu režimu mystika.
   1. Sursum corda
   2. Čilost tělesná i duševní, energické aktivní jednání.
   3. Radostnost.
   4. Bránění se a zanechání dojmů.
   5. Boj proti bytostným stavům a boj o kvalitu stavů v bytosti.
   6. Neustálé si uvědomování všeho, co děláme, myslíme i pociťujeme.
   7. Zevrubné pozorování těla.
   8. Metta a ušlechtilost citů.
   9. Karmajógické konání povinností a skutky ctnosti, aby se likvidovalo sobectví.
   10. Vnucování se do nadsvětských stavů.
   11. Pokyny pro starší jak mají rušit reflexní myšlení a odstraňovat setrvačnost a návyky.
   12. Soustřeďování do nohou a sdělování dobrých stavů s tělem.

   Se souhlasem Květoslava Minaříka píši těchto několik stran jako informaci pro ty, kteří
   se snaží, nebo budou snažit dostat se z pout tohoto světa a dosáhnout bytostné proměny, která vede k vykoupení.
   Dr.M.Kovář

   Podrobný text zde:
   http://www.nwoo.org/dr-miloslav-kovar-a-karel-fisar-mystikuv-rezim-dne/
   http://uloz.to/xr2ppRu/dr-miloslav-kovar-a-karel-fisar-mystikuv-rezim-dne-doc

   • weissbach napsal:

    Inu život lze promrhat různým způsobem. Hlavně si udělat plán, odškrtávat položky a blahosklonně pozorovat život hmyzu pod sebou, jak v potu tváře dobývá chléb svůj vezdejší, což?
    Minaříka i Makoně je mi docela líto... Bojovat celým svým egem za likvidaci individuality a sebe-vědomí mi nepřijde jako dobrý nápad. A přirozené to není už vůbec.

    • admin napsal:

     Nikde o likvidaci individuality a sebevědomí nepadlo ani slovo. Psal jsem, že pokud jste to nečetl, tak se raději nevyjadřujte.

     • weissbach napsal:

      Když dovolíte, tak se budu vyjadřovat podle vlastního uvážení k čemu budu chtít. Nehledě k tomu, že moje reakce se netýkala ani jednoho z článků. To jest k tomu nad diskusí a ani k tomu, který tu byl dán jako odkaz.
      Stačí takové vysvětlení?

      • weissbach napsal:

       Tedy pokud nejste jama50 a q, což jak doufám nejste.

      • admin napsal:

       zajisté se každý můžeme vyjadřovat, jak se nám zlíbí :-)

       • weissbach napsal:

        Jde nám o realitu, nebo ne? A budeme přitom nemilosrdní.... I vůči sobě, ne?
        Ale v dobrém!
        ;-

      • Žabák napsal:

       Jo na aeronetu je podobnej týpek, nějakej Vabio a to je taky takovej drtič a vymítač EGA, ale jakmile s nim nesouhlasíte, tak vyskočí jak péro z gauče a začne vás poučovat slohovou prací na téma jak to všechno správně vyřešit :)
       Tyhle meditační týpci mi nijak nevadí do chvíle než začnou razit takovou tu sobeckou, povýšeneckou cestu stylem kecy kecy kecy a kecy jo a meditace a láska v srdci :) Aneb, kdyby vedle nich chcípal bezdomáč, tak se na něj hezky usmějou a odklušou si zameditovat za spásu světa. Než se zas někdo urazí, tak neříkám, že všici, ale dost lidí jo.

   • jama50 napsal:

    Ahoj "q". Děkuji za pozdrav a také zdravím. Pozdravuji také Andyho.

    Mě hlavně nejdou ta pozorovací soustředění.

    U Makoně se to nahrazuje "zaujetím pro věc" a to mě vyhovuje více.

   • PM napsal:

    Jde to

 4. Václav Turek napsal:

  Krásně napsaný článek, který objasňuje duchovní směry tibetského budhismu na straně jedné a boj o ovládnutí Tibetu, jako takového, který je vlastně v hledáčku zájmů USA. Nejedná se z této strany o občany Tibetu, ani o lidská práva, jedná se pouze o to, že na území Tibetské náhorní plošiny pramení a protéká více než 1/2 veškerých vodních zdrojů na této planetě. A za to jíž stojí najednou naše " Tibeťany " za trochu té námahy, hodně přemáhání, aby se zalíbili našim chlebodárcům a ti jim tučné vládní prebendy zachovati ráčil. Že mám tímto příspěvkem pane ing. Kalousku zcela pravdu.

 5. Pavel napsal:

  Ano.
  Je to skutečně tak. Tibet přišel o svou tradici přenosu duchovního vědění, kterou v plné míře realizoval Květoslav Minařík kdesi v Čechách. Tím také padlo, do té doby jeho výjimečné (Tibet) postavení ve světě a zároveň duchovní ochrana kterou si tímto vlastně nechal vzít.
  Tibet, jeho mistři věděli, že se tak stalo a snažili se v padesátých letech v Čechách najít nového buddhu-mistra nauky jímž byl Květoslav Minařík a přesvědčit ho k odchodu do Tibetu.
  To se jim nepodařilo a jako trest za ztrátu duchovní nauky došlo postupně k anexi Tibetu a rozvrácení jeho tradiční kultury.
  Toto může a mělo by být varováním i pro naši tzv. Západní společnost.
  K útoku na kulturu dochází vždy nejdříve na úrovni změny hodnot.
  To co následuje je pouze realizací v reálném světě jedno čím např. revolucí imigrací. Doplňte co chcete, ale buďte si vědomi, že vy rozhodujete, vy jste rozhodli..

 6. Justass napsal:

  Asi tak jak díte pane Turku. Mystika, duchovna a podobné mě až tolik neberou - zdali vůbec. Nicméně o co gou dnešním démonům z Říše zla a jejich místním slouhům to mě zajímá dost.

 7. smrt napsal:

  Kdoby si myslel, že troglodyti typu Bursík, kalousek, či udavač STB štětina do roku 1990 věděli, že existuje nějaký Tibet, či do roku 2014, že existuje nějaká Ukrajina, ten se prostě mýlí. Pro ně bylo vše od Čierné pri Čope na východ "rusáci". Nenávidí vše čínské a koktají něco o lidských právech Tibeťanů. Prý jim jde o svobodu ruského lidu, ale v "duši" nenávidí VŠE ruské. Je to společný postoj všech zfetovaných dredařů z pražské hnojačky. HOLD dneska je to "IN"!!

  Totiž příjezd čínského prezidenta pozvaného p. M. Zemanem do "jakéhosi Česka" byl GLOBÁLNÍ tah (díky Zemanovi), který bude v blízké budoucnosti obdivován, jako spásaa celé Evropy. V souvislosti s islamizaci, souvislosti se sobotkovou řízenou zradou Vyšegradské čtyřky je to překážka takzvanému GP, kterou tito budou muset obejít a nastavit jiný program své "neomylnosti".

  Proto tito místní opilci a zloději musí za KAŽDOU cenu reprodukovat nařízení US ambasády. Jinak je to totiž jejich definitivní konec.
  Howg prátelé.

 8. Ja napsal:

  100 bodov !!!

 9. Q napsal:

  "Život promrhat"...

  Ano , třeba studiem historie :-) Ostatní téma je zatím pro tebe , příteli ateisto , tabu !

  Užívej si nevědomého života :-) Co na tom , že vždy budeš otrokem okolností , které se ti nebudou líbit.

  Předpokládám ,že po x tisících životech , jednou , dospěješ k názoru , ke zkušenosti , že vše je marnost :-) a zatoužíš po tom "Nebýt" :-) Pak budeš velmi blízko 4 buddhovým ušlechtilým pravdám o utrpení.

  Jak píše "klasik" ; "Vůl zapřažený u mlecího kola nevnímá svou situaci jako utrpení". Je spokojený s tím co má , protože je vůl".

  Tkz. individualita je jednou z hlavních příčin nesvobody a utrpení.

  • weissbach napsal:

   Nejsem ateista, příteli budhisto a doufám, že nikdy nezatoužím nebýt... Ateisté jsou nepochybně všichni budhisté a pokud ne, pak nemohou být budhisty, není-liž pravda? Berme to vážně...

   • weissbach napsal:

    Ále proti Budhovi, Lao C, Konfuciovi, Ježíši a Mohamedovi nic nemám. Jen pochybuji, že mají radost ze svých "následovníků".
    Nejsem zcela nevědomý, neb jsem byl dlouhá léta ve svém mládí zaníceným zenovým budhistou. Dokonce si troufnu tvrdit, že to člověku může hodně dát, pokud od toho oseká mystický balast, kterým to zaneřádili /jako ostatní učení/ pověrčiví lidé.

    • Marie napsal:

     No vidis, mne porad nadavaji do ateistek a ja o budhismu nic nevim, protoze nechci. Je to porad dokolecka dokola odpoutavani se od prirozeneho zivota a hlavne zase rozdelovani. Neprijimam vubec nic. Ani to, ze mezi nami ziji mimozemstane, proste to neprijimam na mozek, nema to vubec zadny prakticky vyznam, jestli tady jsou nebo nejsou, a uz vubec neprijimam jakekoliv klaneni se, uctivani, at je to co chce nebo kdo chce. Nemam zajem a kopu to pryc jen kdyz se to o mne otre.

     Nemame vyresenou zakladnu zivota na zemi a budeme se zabyvat nepozemskymi bytostmi, vcetne bohu, kdyz ani jeden nam neda najist a zivot nam nezachrani? Ja jen kdyz vidim, jak muslimove 5 x denne mlati hlavou o zem v modlitbach, tak se mi jezi kuze..Lidi jsou uplne odtrzeni o normalniho zivota a jeste je stale vice vcucavaji divadla tech dementu, co si rikaji vladnouci elita, to je strasne. Po dlouho dobe jsem dnes zavitala na Parlamentni listy, kde to jakz takz slo, ale i ty jsou uz zaplaveny srackami...

     No a do toho zaloba na neznameho pachatele kvuli elektromagnetickemu obtezovani lidi... co bude zitra a pozitri? Mohu predpovidat docela snadno: bude se to stupnovat do te doby, az se vsichni uplne zblazni, ze uz jim ta podelana dementni vlada ani vadit nebude...

     Propasli jsme moment, kdy je meli lidi pochytat a zavrit a melo se zacit s normalnim zivotem. Ted uz je polovina naroda zblbla, ze nevi, co je pravda a co je lez a pomalu ani rozdil mezi cernou a bilou barvou...

     • weissbach napsal:

      Ok. Viz pokračování dole....

     • smrt protektorátní židovské nadvládě napsal:

      Paní Marie,vy zde disponujete těmi nejrelevantnějšími příspěvky a logickými závěry,jednoduše máte téměř ve všem pravdu.
      A to je důvod,že jste terčem posměchu neschopných diletantů,rozvracečů národa,všech likvidátorů všeho smyslného,skládajících se především ze zasraných zkurvených odporných židů.
      Židák nikdy nic nevynalezl ani nevymyslel,je to pouze plagiátor a opičák,rozvraceč.
      I ten jejich relativní zavšivený smradlavý relativní žid Einstein nic nikdy nevynalezl a nevymyslel,pouze Teorii relativity ukradl sprostě vědci Ponciarému.
      Einstein,ten židovský debil byl rád,že si vytřel sám zadeka zavázal tkaničku u bot!!!!!
      A taková apodobná hovna blijí svou neschopnost,převtělenou vlastní špínu na lidi znalé!!!

      • Marie napsal:

       Dekuji za oceneni. A ze jsem tercem posmechu, to je jen simrani, ktere je mi uplne jedno. Za ta leta, mi skodili daleko hur, to by bylo dlouhe vypraveni.

       Zidi ( az na vyjimky, podle mych zkusenosti zhruba 10 procent ) jsou paraziti. Jsou v tom vychovani tak dlouho a plus to, ze se jim uz tak dlouho dari, neni sance ani na to, ze by si to priznali, a co je horsiho, vubec zadna, ze by se toho dobrovolne vzdali.
       Jisteze vetsina jejich slavy ( falesne nobelovky ) vznikla podvodem. Nakonec i Bill Gates taktez je podvodnik a ne vynalezce. Autori jsou Japonci.

       Setkala jsem se v USA s zidem ( velice podobny Sobotkovi ), jehoz celozivotni pracovni naplni bylo objizdeni sveta a skupovani mozku. Veda je kseft jako kazdy jiny. A vedci se daji koupit, to neni nic prekvapiveho.

       Daleko vic nez parazitismus mne rozciluje neochota lidi s tim neco delat. Parazitu je malo, neparazitu je moc, ale kdyz budou mlcet, tak i ta podelana mensina tu vetsinu zlikviduje. To mne rozciluje a i kvuli tomu jsem tak ostra...
       Zadne zvire se parazitum neodevzda, jen clovek je tak blby a nebo liny a nebo oboji.. a to je treba odfoukat z nich...jinak pojdeme zbytecne a vsichni

     • Doris napsal:

      Přesně tak!

    • proud napsal:

     Taky jsem tak premejslel o "mystickym balastu",ale je to jinak,jen je potreba se v tom vyznat,jako ostatne ve vsem,stacilo napsat jen: "balastu" :-)

     • proud napsal:

      Teda pokud ted nekecam nesmysly a nemam bordel v pojmech,nejsem si ted vubec jistej,mystika=magie,nebo je to uplne jinak? :-)

  • Paul Durham napsal:

   Vy nejste nic jiného, než pyšný slepý osel.

  • Marie napsal:

   Ty uz jsi tak zdementel, ze to az triska dvermi...

   Ten citat je blby, jak sam autor, co za klasika to bylo??

   To je hra se slovicky, jinak nic, protoze vul vubec nevi, ze se mu rika vul. A vul neni vul proto, ze je hloupy, ale proste dostal takovy privlastek.

   Zadne zvire neni hloupe, protoze si nikdy nenecha odkecat pud sebezachovy, zatimco nekteri lidi uplne snadno, a kdo je potom "vul", ze...

   • kulík napsal:

    Koukám , že ti ten chlór dočista vyžral mozek :-)

    • Marie napsal:

     A to, ze si protirecis, je dusledek ceho? Jestlize mam vyzrany mozek docista, pak uz nemuze byt blby, hihi...

     • Marie napsal:

      vem si chlup na dlani, kdyz tam neni... ze. U kulika to asi jde. Kdyz mozek neni, je vyzrany, tak nemuze byt blby, jedno nebo druhe...no ale chtit od zida logiku, to je presprilis...ze Vladimire.

 10. dog napsal:

  "Zažil, že se k němu přiblížila duše jednoho z již nežijících tibetských mnichů, který dosáhl vysokého stupně duchovního pokroku"

  I sám satan se proměňuje v anděla světla,aby svedl mnohé.

  Nebo živí vědí, že umříti mají, mrtví pak nevědí nic, aniž více mají odplaty, proto že v zapomenutí přišla památka jejich.
  Ne mrtví chváliti budou Hospodina, ani kdo ze všech těch, kteříž sstupují do místa mlčení.
  Ale neví hlupec, že mrtví jsou tam, a v hlubokém hrobě.
  Ale Ježíš řekl jemu: Poď za mnou, a nech ať mrtví pochovávají mrtvé své.
  Nebo sám ten Pán s zvukem ponoukajícím, s hlasem archanděla a s troubou Boží sstoupí s nebe, a mrtví v Kristu vstanou nejprvé.
  (Bible)
  Ti mrtví,co lidé si mysli že s nimi komunikuji jsou démoni-padli andělé

  • Marie napsal:

   Proc sem cpes tu debilni Bibli? Pomalu 6 000 stranek vyplodu chorych mozku, je to jak spatny scenar...

   A co rekl Jezis, to taky nevis, protoze tehdy jeste ani neexistovaly psaci stroje, aby tolik jeho projevu a vsech 12 apostolu nekdo sepisoval, jak jim slova padala od huby! Vzdyt je tak pruhledne!!

   Proc s tim otravujes, sakra..

   Stejne jako ten blb v clanku, co tvrdil, ze sek nemu priblizila duse jiz nezijiciho jineho tibetskeho mnicha....

   To, ze se nekdo dostane do tranzu a ma halucinace ma byt nejakym prinosem pokolenim? Fujtajbl... narode zblbly kravinami...

   Reste, abychom meli co zrat a nikdo nas neohrozoval na zivote. To nedokazete, panbickari, podelani...

   • dog napsal:

    a proč vy trávíte lidi svou nenávisti kolem sebe ?
    jsou dva typy lidi,
    jedni žiji podle těla a mysli na bohatství,potom mají vše a je jim to málo,stanou pyšnými,pohrdaji ostatnimi,sebeukájení,žrádlo jak ta kráva atd. a nakonec se stanou nejbohatšími a nejpyšnějšími trupy na hřbitově.

    a druzi podle ducha a hledaji odpovědi na podstatu našeho byti,proč žijeme,jaký má život smysl,proč vznikl život,když musíme stejně umřít,proč je zlo, když nikdo nechce zlo atd.hledaji správné dveře

    • Vladislav napsal:

     Představ si, ty biblicky omezence, ze existuje i třetí typ lidi.
     Kteří se snaží o rovnováhu mezi tělesným a duchovním.
     Protože chápou, ze v teto existenci je důležite obojí.
     Mají rádi fyzické, ale třeba vůbec netouží po bohatství!
     Hledají duchovní, ale obloukem se vyhýbají Bibli a jejim lžím.
     O těch ta tvá Bible raději nepíše. Svět by totiž přestal byt tak jednoduchý, jak ti,
     co ji vymysleli, potřebuji.

     • Marie napsal:

      Presne tak! A tento rovnovazny typ cloveka ma svet zapotrebi, jenze to se nabozenskym dementum, co prijali deleni na dobro a zlo, vysvetlit neda!

      Tady je jadro pudla, proc se lidi nemohou domluvit, protoze se nemohou domluvit ani na tom, co je dobro a zlo, a neutralni stav, ktery je prirode vlastni, jinymi slovy vyvazeny, ten vubec neprijimaji, protoze si nechali nacpat do hlav pravidlo "je proti nam, kdo neni s nami", ikdyz v ruzne podobe.

      Proc verici vystrkuji svou viru? Protoze jim dela dobre se nadrazovat, a to je spatne, zgruntu spatne.

      Je to opium, dobrovolne zabijeni svobody, vnitrni svobody a kdyz o tom melou na verejnosti, tak jeste otravuji svobodu druhym, o tech, co prilezou az do domu otravovat, nemluve... ty mam chut uz mlatit...

     • dog napsal:

      to jsou vaše domněnky
      byl jsem nevěřící člověk a myslel kdysi to samé,co vy
      bez studia bible,není co konfrontovat
      Ježíš Kristus nabízí záchranu,pravdu i život.
      On jsou ty dveře ven z tohoto šílenství.
      Nehodlám nikoho přesvědčovat.
      každý má na výběr,buď přijmout dar života, nebo zavrhnout
      rozhodnuti je na vás
      pouze jsem reagoval na článek z biblického pohledu a za to, nenávist

      • Vladislav napsal:

       Pripominas mi fetaka obhajujiciho pervitin.
       Ani on uz nevidí nic nez tu svou drogu. Kde neni jeho droga, tam vidí jen bolest a utrpení.
       To ti nedošlo, ty hlavo nešťastná, co s tebou ta tvá Bible udělala? Nevidíš ten krásný, pestrý, barevný svět, o který te připravila?
       Mimo Bible pro tebe neni duchovno, jako pro těžkého fetaka neni život tam, kde mu nedají tu jeho drogu.
       Copak nevidíš, ze ti ukradli to nejcennější - tvou duši?
       Neni žádný rozpor mezi fyzickým a duchovním. Neni žádné dobro a zlo. Fyzické je jen jiná vibrace téze energie, která dává duchovno. A zlo je neco, bez čeho bychom neznali dobro, stejne, jako bychom si nikdy nevazili plamene svíčky, pokud bychom nepoznali cernocernou tmu!
       Copak ti nedošlo, kdo ty protiklady uz tisíce let vytváří? Kdo na jejich základě stve jedny proti druhým?
       Vždyť se to porad opakuje!
       Vzpamatuj se, dokud je cas. Je to tvůj život, nikdo ti ty ztracené roky nevrátí.

      • Marie napsal:

       Hluboky omyl, ty jsi nereagoval. To bych uvitala, kdyby jsi sem dal svou vlastni reakci, svuj mozek a ne citace z poblbane bible!

       To je dalsi vec, ktera mi vadi u vericich v boha, ze nemaji vubec zadny vlastni nazor, jen se prirazuji a cituji a kolikrat je to uplne o necem jinem, nez je rec a kdyz se konkretne zeptam, tak je mi sdeleno, ze tomu nerozumim, ze je to v podobenstvich a kdyz se zeptam na vylozeni toho podobenstvi, dozvim se, ze na to musim mit dar tomu rozumet, kurva... to potom se vazne nastvu na takoveho blba, co mne vodi za nos! Navic je v tom nadrazenost, ze jenom nekterym je dano, aby tomu rozumeli, kurwa, zase nadrazenost a rozdelovani, ale pritom vsichni dojednoho tvrdite, ze panbu ma rad vsechny stejne a vsichni ho mohou prijmout a jit do raje. Vy jste fakt na facky, jeden vedle druheho, protoze nejenze predvadite schizofrenii, vy se snazite je vyrobit i z druhych..

       Tady mas konkretni priklad: Jezis kristus nabizi zachranu, pravdu i zivot. To jsi napsal, ale to k hovnu, kamarade! Vseobecny, nic nerikajici kec!!

       Mne nic nenabidl a ja nemam zajem o takoveho hnupa, co bude chtit po mne se hrabat v podobenstvich, ktera jdou vylozit nekolika zpusoby a jeste jako vzkaz po dalsich hnupech? Primy kontakt a chci slyset to od nej, co nabizi a konretne! To pan nabizejici zivot nedokaze? Ani blbou komunikaci nezvladne? Tak at jde do riti!

       Politici maji taky plnou hubu demokracie a lidskych prav, ze? Podobnost ciste nahodna? Nikoliv.

       Ja nemam k tobe nenavist, ja jsem vyrovnany clovek, netrpim odezdikezdismem, jako ty, kazdy ma na vyber? Hovno, nemas na vyber, to je fraze, uplne stejna jako od politiku, coz jsou mimochodem tentyz trib, co sepsal Bibli..

       Co bych si pomohla nejakou nenavisti, jak chci, abyste s tim prestali, protoze vyrabite ze slabsich lidi schizofreniky a mne to neni jedno. Jsme vsichni na jedne lodi a vy ji pomahate potopit...

       Lidi se potrebuji drzet zeme, protoze na tu se narodili a ne litat v oblacich, kdyz jde o zivot...

     • Jaris napsal:

      Vladislave, muzes prskat zast na vsechny strany. Hanit, nadavat, ponizovat. Bible je poselstvi pro cele lidstvo. Za celou dobu existence mela jeste daleko horsi odpurce nez tlachalove jako jsi Ty a Marie. Lidi byli tyrani,vrazdeni a paleni na hranici za vlastneni Bible. Kvuli ni se poradaly nesmyslne valky, ktere nejsou v Bibli podporovany a obzvlaste je to zdurazneno v Novem Zakonu.(Stary zakon je spis popis historie, jak se tehdy zilo a veskera spolecnost byla nesmirne kruta) Naopak je v ni podporovano mirove souziti lidstva na principu lasky a respektu. Nemohu mlcet, kdyz nekdo hani a plive na tyto knihy. Navic pres vsechny snahy je znicit a smest z povrchu zemskeho, Bible stale vychazi v rekordnich nakladech at se to nekomu libi nebo ne. Jinak, Vladislave a Marie, vas pokladam za inteligentni osoby s pomerne zdravymi nazory, pokud se ovsem zlucovite nevyjadrujete o Bibli, ktera se vam nikdy nevnucovala a ktera vam v zivote nezkrivila vlasku.

      • Marie napsal:

       Jaris: Bible muze byt cimkoliv jenom pro ty, o ni stoji, ale poselstvi to neni. Je to manipulace.

       Poselstvi od boha je nepripustna kravina, protoze buh by v ten moment, kdy by se k tomu snizil, bohem byt prestal. To si ale nepriznas, ikdyz logicky myslet umis. Tobe vyhovuje verit na nejake poselstvi? Jak potom muzes ale verit vsemohoucnosti a vsevedoucnosti bozi? To se prece vylucuje s nejakym poselstvim, ktere si muze kdo chce upravit a nebo se vubec k nekomu nedostane... Nechapes to, ze takove jednani si buh, aby mohl byt autoritou, dovolit proste nemuze? Jednoducha matematika, kterou prehlizis...jak chces.

       Plati totez, co jsem napsala pro doga. Prestante ji citovat, je to stejne odporne jako Koran svou nadrazenosti, a stejne odporne jako Talmud, taktez ze stejneho duvodu.

       A uplne nejhorsi jsou Jehovisti... tem ta nadrazenost natolik zalepila mozky, ze dokonce obchazi lidi po domech, aby jim vnucovali Bibli.

       Pokazde dostanou vynadano, a ze slovy nevybiravymi, to znas o mne odsud. A stejne prijdou zpatky...

    • Marie napsal:

     Ja ti to reknu strucne:
     U lidi mi vadi to, ze se zabyvaji vymyslenim kravin za situace, ze nam jde o zivot. To je proste vysmech trpicim, coz nevidis zase ty...

     Zadneho duchovna se nenazeres, je ti to jasne? Neni. To pochopis az bude zit aspon rok za 9 stovek mesicne a nebo zazijes par zavrazdenych v rodine...

     Jedni se modli, druzi vibruji, treti honi ducha, dalsi chlastaji, dalsi droguji, dalsi litaj s mimozemstany a vsechno domromady je to o hovne, kdyz jde o zivot...

     Snad to staci takto vysvetlit..

     • Marie napsal:

      Jeste dodatek: Bible je vymysleny blabol, napasovan vzdy pozadu na odvijejici se realitu, ale i tak zkrelenou podle potreb a porad a dokola se objevuji lide, co ten podvrh druhym strkaji pod nos, aby se tim predvadeli, nadrazovali... to mi tedy vadi a moc, proto jsem na ne hruba..

      Kazde nabozenstvi je opium, ktere ma za ukol otupovat svedomi, a proto jsou panbickari tak bezcitni ke svemu okoli, kdyz maji pomoct, tak ti poradi, at se modlis....

      Poznala jsem par lidi, co z meditaci zblbli, uplne je to vykolejilo z normalniho zivota.

      Jak pise vyse Vladislav, duchovno od fyzicna oddelit nelze, a je to taky dukaz, ze kdyz clovek zemre, nic z nej dal nezije, nejake dusicky letajici kolem nas...to jako vsech, co pred nami zemreli? To je absurdni, protoze tech miliard a miliard lidi, co jiz zemrelo, a co podle nekterych magoru se stale reinkarnuji a prevteluji..proste hruza...

      • Vladislav napsal:

       Ano, klasická goebbelsovstina. Dav spolkne ryzí lež jen tehdy, kdyz se zabali do trochu pravdy. Stejne jako psovi musíte dat odcervovaci prášek zabaleny do šunky.
       Zidovina. A porad je dost mamlasu, co si pochvalují,jak jim ta sunka chutná;-)

     • dog napsal:

      Ježíš vás chce zachránit Marie, každého,kdo se obrátí k Bohu.

      Víte,kdysi jsem byl plný nenávisti,byl jsem jeden z vás i na tomto webu,zahrabaný do hnoje až po kotníky.Nenáviděl jsem náboženství,bibli i Boha.Ale mne to neuspokojilo,chtěl jsem znát pravdu za každou cenu,tak jsem z toho hnoje vylezl a pátral všude,ve všech oblastech.Předsudky museli jít strano,musel začít přistupovat ke všemu nezaujatě.Pomalu skládal střípek za střípkem.A víte, co se začalo?Čím více toho odkrýval a odhaloval,tím více zakopával o bibli.Nakonec ji musel začít studovat a porovnávat i s jinými věroukami,vědou,evoluci atd.Mnoho falešného je vyřčeného,nebo překrouceno, co nám bible říká.Člověk se musí přestat se dívat na církev člověkem postavenou podle obrazu svého.
      Mnoho vědců,genetiku,přírodovědců se obrací k Bohu,protože to vidí.

      Už sem nic vkládat nebudu,vždy zde byla nějaká rivalita i nenávist,pýcha a ego,ale dosáhlo to takového stupně,že ten hnůj nenávisti se vaří.
      Kdo chce se stále šťourat ve hnoji, celý zasmrádne a ne bude rozdíl mezi nim a hnojem.

      Jinak satan Evě řekl;"Nikoli nezemřete smrtí!Ale ví Bůh, že v kterýkoli den z něho jísti budete, otevřou se oči vaše; a budete jako bohové."
      Na těchto dvou lžích se zakládá falešné náboženství;reinkarnace,nesmrtelnosti duše,dosažení buddhy(stát se bohem),new age atd. atd.
      Zajímavé na tom je, že opravdu všechna falešná naboženství mají stejný podtext satanův.

      Hledejte

      • Vladislav napsal:

       Tvoje duše je nesmrtelná, at uz Ježíše prijmes, nebo ne.
       Dokonce s Ježíšem to podle některých zdrojů mas horší, protože jak umřes, stane se každému podle jeho viry, takze zatímco soused uz se klube do bříška svoji nove mamince, ty cekas jak osel veky veku na vzkříšení:-)
       Žid ti prodal věcný život, nešťastníku. Jako by ti prodal sluneční paprsky nebo vzduch - nabulikoval ti, ze si to musíš zasloužit - zatímco všichni ostatni to mají zadarmo:-)

       • dog napsal:

        vaše nenávist, vás zahubi

        • Vladislav napsal:

         Omyl, fanatiku. Ja dávám lidem naději a zbavuju je strachu. Mi bohové jsou jako naši rodiče, jsme jednoho rodu, jedné krve.
         Tvůj Bůh je židovský démon, a jeho údajnému synovi jsi jako neZid ukradeny - v lepším pripade.
         Nejsi jeho potomkem, ale otrokem. A on tvým otrokarem. Jako becici ovce následujes svého Jehovu na jatka, a jeste mu cestou dekujes.
         Jediný, kdo tu kaže nenávist, jsi ty a dalsi pomatenci z te vaši židovské odstepenecke galilejske sekty.

        • Marie napsal:

         To je opet vycteninka z Bible, kteru tady uplne stejne prezentuje contumax, dalsi fanatik, bez ochoty premyslet.

         Jak dlouho uz jenom mne toto opakuje, to uz buch musela byt od te nenavisti mrtva aspon 10x :-)

       • Marie napsal:

        napsal jsi to velice vystizne, Vladislave:

        Zid ti prodal vecny zivot... to je presne.

        A krome vecneho zivota spoustu dalsich veci.. vzdyt i to prodavani odpustku je zidovina jak vysita, podpis jejich, ikdyz pod hlavickou cirkve "svate". Chces pokrtit dite? zaplat. Chces pozehnani nad hrobem? Zaplat....

        Kdyby to bylo bozi prani, tak prece by to nemohlo byt za penize, ze, ale z odevzdanosti alasky k bohu.

        Jak mu ( dog) pisi, problem je v tom, ze onise vzdali premysleni a prijali dogmata. Zamer te Bible je presne tentyz a ucel splnila... pak uz jenom stacilo ji krasne sepsat, dat tomu pozlatko a je vymalovano. Srackami vymalovano, ale to lakadlo na povrchu je "vonave"...

        • Ferda napsal:

         Marie, ztrácíš mnoho energie zbytečně. On má přeci právo, věřit čemu chce. Že je přitom spoutaný dogmaty = nesvobodný, zatím nevidí.A pokud nebude svobodný, tak se jeho víra stejně nemůže naplnit :o) Můžeme mu ale přát, aby byl šťastný.

      • Marie napsal:

       A proc bys sem nic uz nevkladal? Vidis, jak jsi pod vlivem bud a nebo, cerna a nebo bila, dobro nebo zlo, laska nebo nenavist.... PRDLAJS. To, ze ti nekdo vynada je podle tebe nenavist? Prave proto odmitam Bibli a panbickare, ze takto uvazuji a ovlivnuji druhe k tomu, aby takto uvazovali taky. Takze ty, misto aby ses zamyslel nad tim, co pisi, ze pranyruji vasi nadrazenost, radoby rady a dogmaticke citace z Bible, ktere nemaji logiku a prestal to delat, tak ty vec uzavres tim, ze jsi nenaviden a odejdes, ale nez odejdes tak znovu udelas to same, kvuli cemu ti vzpilam :-)))

       Nenavist je hloupost, protoze to nic neresi, krom zbytecne privolani zaludecnich vredu... Kdezto vztek je hybna paka a velicina prchava. Citis v tom rozdil?
       Podivej, proud mi tady napsal, ze jsem pica. No a? Mel vztek na to, co jsem napsala, ale to neznamena, ze ho nenavidim. Naopak, kvuli jeho poctivemu zalozeni ho mam rada. Nastvalo ho, ze nadavam na presidenta. No a? On nic nevi o tom, co jsem si od nej zkusila, nema zkusenost s jeho lhanim a ponizovanim lidi. Takze tak to beru..

       Ptam se, jak vis, ze mne Jezis chce zachranit, a ty to nevis, ty jenom pouzivas citaci. Vedet bys to mohl jedine tehdy, kdyby ti to sam rekl, a samozrejme i ostatnim, tedy i mne..Nestojime mu za to? To je dukaz ze neni...mne nezajima, kdo se obraci k bohu, ale proc se obraci. Je v tom vzdy slabost, nic vic. To plati i tobe a sam to potvrzujes.
       Tou slabosti myslim to,ze nechces videt zivot takovy, jaky ti byl dan, to jest neustale vyhodnocovani a boj. Chces ho pohodlny, setrast ze sebe tuto danou vec a ulehnout v lenosti prijetim dogmat, ktera jsou uspesne sepsana tak, aby ti tu lenost pricukrovala...

       A zase a opet sem davas debilni citaze z debilni Bible. Dukaz: Satan rekl Eve.....blablabla. Byl jsi u toho, abys vedel, co ji skutecne rekl? Nebyl. Takze ti staci papouskovat neci vymysl a jeste ho publikovat pro ostatni? To je oprvdu to, co mne provokuje a proc ti nadavam, za toto presne. Nemas totiz na to pravo. Kdyz budu delat to same, vymyslim si noveho boha a taky mu vlozim do ust, co mne napadne a ted ti to zacnu vnucovat. To uz se ti libit nebude vid? Oznacis to za falesne nabozenstvi, na coz taky nemas pravo, protoze kazdy to sve poklada za to spravne a ta ostatni za falesna. Uz jenom to, ze by to buh takto nechal, je nesmysl a jde o dalsi dukaz jeho neexistence v podobe podani Bible. Jelikoz nemame, zadny, mozek natolik schopny, aby dokazal stvorit svet a nebo ho dokonce do detailu poznat, tak proste se nemuzeme shodnout jedine na tom, ze vyssi sila ci sily existuji, ale my o nich nevime. Je potreba se s tim smirit a ne kdyz necemu nerozumim, tak automaticky prijmu za pravdu to, co se mi predlozi, hlavne ze se mi to libi... to je prave ta jednoduchost, presneji lenost, nazveme to mirneji, tedy pohodlnost.

       Proc pises na zaver "hledejte"> protoze jsi "nakazen" Bibli, ktera nabada k hledani boha!
       Ja nemam naprosto uz zajem si hrat hru na schovavanou, je to nekonecny proces, ubijejici a i zabijejici...jo, a jsem byvala krestanka, takze mi nemuzes vytknout neznalost... Ve svych 24 jsem se konecne toho utrpeni zbavila nikdy se k tomu uz nevratim...

   • kulík napsal:

    Bible není debilní , debilní jsi ty :-)

    • Marie napsal:

     jo? nerikej.. jenze ja debilni aspon dokazi napsat, proc je Bible u mne debilni, kdezto ty na to nemas... takze by to chtelo tu debilitu prehodnotiti u sebe, co rikas?

     Az budes davat soudy a u nich soucasne zduvodnovani, pak teprve budes stat za diskuzi, do te doby jsi pleskac hoven o zem...

  • proud napsal:

   "Ti mrtví,co lidé si mysli že s nimi komunikuji jsou démoni-padli andělé".............tak tos pekne sedl na lep,dobre ti tak! :-))))))))))))))))))))))))))

   • Marie napsal:

    vidis tu nelogiku? padly andel, hehe... tak kdyz je nekdo andel, tak nemuze byt padly... to uz neni pak andel..

    To je zamerne mateni, vyroba schizofreniku, kteri to nasaji a pak opakuji...

    Dalsi nelogicnost je v tom, ze andele, jakozto produkt boha se mu vzeprou i presto, ze vedi o jeho vsemohoucnosti... no neni to prdel?? Je to hlavne k placi, kam az lidi klesli..

    • dog napsal:

     ne, to je vaše neznalost a vypovídá to, že o bibli nic nevíte
     především to vypovídá o vaši hlouposti a pýše, která vás tak silně píchá do srdce.
     je mi vás líto
     krásný večer

     • Vladislav napsal:

      Nam všem je líto tebe, pomatence. Beranku ubeceny.

      • Jaris napsal:

       Vladislave, dokazez byt zly. Narozdil od Doga, ktery odpovida velice slusne, Ty se vyjadrujes jako obycejny sprostak! Co Ti ten Dog vlastne udelal? Nebyl si nahodou znasilnen jistym velebnickem jakozto ministrant? Na mne to totiz dela takovy dojem. Chovas se jako nevycvalany spratek!

     • Marie napsal:

      Zase se nadrazujes... nikdo nepotrebuje vubec znat Bibli, dokud jsem ji necetla, tak jsem nebyla tak nastvana.. lidem dela dobre jenom proto, ze se jim libi, a ze je to podvod, upravovany (predposledni papez sam delal upravu, co potom teprve vsichni zpatky), to je jim jedno...

      Jak uz jsem ti jednou napsala, ver si, cemu chce, ale necpi to ostatnim!

      Co bys mi asi rekl, kdyz ti napisi, ze jsi hloupy a pysny, protoze nerozumis, ze ptaci jsou bohove, a ze za mnou kazde rano priletavaji a hovori se mnou a ja jim rozumim a ted mudruj....

      Bude se ti to libit? A budu porad tady vylepovat, co mi rikali a davat do uvozovek :-))))

  • Marie napsal:

   Dejme ještě jednou slovo M. Parentimu:

   "Pro bohaté lámy a statkáře byla komunistická intervence velikým neštěstím. Velká část jich emigrovala do zahraničí, včetně samotného Dalaj-Lámy, kterému v útěku pomohla CIA. Někteří pak projevili veliký úžas nad skutečností, že si budou muset na svůj život vydělat sami. Mnohým se však podařilo tomuto smutnému osudu vyhnout. V průběhu 60. let totiž dostávala tibetská emigrantská komunita od CIA 1,7 milionů dolarů ročně, jak bylo v roce 1998 publikováno v dokumentu ministerstvem zahraničí. Po tomto zveřejnění organizace Dalaj-Lámy sama přiznala, že v 60. letech dostala od CIA miliony dolarů na vypravení ozbrojených skupin do Tibetu, které měly podkopávat maoistickou revoluci.

   Tady je jasne videt, kdo za tim je... premyslela jsem nad tim, co maji spolecneho Havel a Davaj tlama.... no uz je to jasne...

   A zkreslene zpravy v mediich kym, samozrejme jejich vlastniky, zidy..

   Je to hnus se porad divat na ten rozezrany parazitismus zidovsky.. a neustale schovavani se za debilni nabozenstvi ci viru... neskutecne...

 11. Q napsal:

  Ano , to pozorování , sebepozorování je těžká práce. Sám K. kdesi píše , pár let před smrtí , že i mu (Mistrovi) to někdy utíkalo... Já to praktikuji cca 25 let a stále je co zdokonalovat ... Více na emailu piscessz@seznam.cz pokud budeš mít zájem.

 12. proud napsal:

  Tahle veta me zaujala: "Všichni herci ještě lépe zahráli své role a tak ještě lépe víme, kdo kam patří."........a napadlo me ze by vubec nebylo spatny zavist takovou nasi Bilou Knihu,kde by byl kazdej "panchart" zanesenej s prislusnym urcenim kdo,co,kdy a proc se v ni nachazi! Do budoucna hotovej poklad k pozdejsimu "podekovani" naroda za jeho "sluzby"! Klidne at je verejna,nemame se prece s cim tajit!

  • Blut und Eisen napsal:

   takhle nekdo na fb udelal katalog slunickaru,ale za tejden mu to zatrhli.

   • proud napsal:

    Protoze na FB,kam lezou "neznali pobouchani" a tim to svinstvo co je sleduje,komanduje a rozhoduje za ne co je a neni spravny,dovoli nebo zakaze,podporujou!!!!!!!!!!!!!!

    • proud napsal:

     Kdo ma jen trosku neco v hlave,neleze tam ani jen obcas!!!!!

     • Marie napsal:

      Ksichtoknizka? Nemam. Od zacatku jsem rikala, ze to je verejna zpovednice, zidovstina jak vysita, sledovacka lidi, nic vic v tom neni. A navic to podporuje lenost!
      Driv se lidi sesli, aby si ukazali fotky z dovolene, ted to vylepi na FB a ani se nevidi.. a pak, ono se do oci uz lze hur, ze ano... na internet se da to, co pusobi dobre a predvadeni se jde daleko snadneji nez naprimo...

      Je to dalsi droga, lidem predhozena a oni po ni chnapli..skoda.

 13. Q napsal:

  Pokud nejsi ateista , proč jsi onehdy psal , že náboženství je virus?

  Každý buddhista ví, že existují bohové , proto si troufám napsat , že z tohoto hlediska buddhisti nejsou ateisti.

  Pravdou ale je , že se nespoléhají na bohy, na pomoc bohů a používají spíš rozum, logiku a psychologii.

  K.M. do náboženství zařazuje i buddhismus ... Teď vidím , že onehdy jsem na tebe vyjel bezdůvodně. Takže přijmi dodatečně mou omluvu za mé hrubiánství . Sorry :-)

  • Robo napsal:

   Ateizmus, rovnako ako judaizmus, kresťanstvo i islamizmus, vymysleli "sionisti".

   Čo sa buddhizmu týka, to je časť Slavianskej kultúry nami kedysi darovaná..

   Ani ja niesom ateista. Ani teista..

   • proud napsal:

    Robo,bud blbnes,krapet,nebo mi neco uteklo,Atheizmus neni nic jinyho nez prosty bezverectvi,nikdo ho nemusel vymejslet,staci ze te nikdo netaha do kostela a nestacej te zblbnout,mimochodem,porad je lepsi bejt ateistou,nez pobouchanym papouskujicim panbickarem bezmozkem,stejne jako ovcanem.

    • proud napsal:

     Presneji,ateistou kterej pouziva vlastni hlavu.

     • Marie napsal:

      Mne na tom vadi to skatulkovani. Proste podle panbickaru je ateista materialistou a materialistu zajima majetek a dali nalepku, za kterou bych jim s chuti dala na lebku, protoze jsem se o majetek nezajimala nikdy...

    • Robo napsal:

     Neblbnem, myslím to vážne.
     Keď si skutočne studoval zdroje, ktoré si vravel, že si študoval, tak vieš, o čom bolo/je staroverectvo.
     S nejakými zasratymi dogmamy to nemá nič spoločné, prísne naopak.
     Odklod od toho zabezpečili nielen náboženstvá, ale i ateizmus. Proste sme zabudli, Proude.

    • Robo napsal:

     Proude, výňatok o Staroverectve zo zdroja, ktorý si (podľa Tvojich slov) študoval:

     Slovo Staroverec má slovný koreň „STAR“, čo na základe horeuvedeného princípu nesie čiastkové Obrazy S-T-AR, teda „Slovo“ + „Tvierdo“ (t.j. Tvrdo, Pevne) + AR. Slovo je nielen zvuková frekvencia prenosu informácie od subjektu k objektu, ale aj literárny útvar, napr. kniha. „AR“ je prípona vyjadrujúca uchovávanie predchádzajúcich Obrazov., t.j. brank-ÁR je ten, kto chráni, uchováva bránku, pek-ÁR chráni umenie o pečení, lek-ÁR o liečení, such-ÁR uchováva sucho a pod. U Anglosasov sa prípona vývojom premenila na „ER“, ale nesie rovnaký obrazový význam: fight-ER, walk-ER a pod. Knihy vždy boli synonymom Múdrosti, t.j. celkový Obraz slova „Staroverec“ znamená „Ten, kto pevne uchováva Múdrosť, ktorú dostal v Slove“. Najskôr musí Múdrosť vlastným úsilím nadobudnúť, teda púhu informáciu vlastnou činnosťou „pretaviť“ na Múdrosť. Informovaný človek – z védického pohľadu – ešte nie je múdry, to musí urobiť oveľa viac. Preto Staroverectvo nie je konfesia. Múdrym sa totiž nemožno stať iba prestupom do iného tábora či cirkvi. Osobná skúsenosť nadobúdania múdrosti je nevyhnutnou podmienkou. A tu nám ostalo jedno naše prastaré príslovie – ktoré dnes chápeme úplne inak: „Zvedavý bude skoro starý“. Čo v skutočnosti hovorí? Že iba aktívnym hľadaním nových poznatkov možno zmúdrieť...

     • proud napsal:

      Precenujes me,zas az tak moc jsem to nestudoval do vsech podrobnosti,Vedy jak jsou podany v zakladu mi stacily,abych pochopil co jsem potreboval. :-)

      • Robo napsal:

       Veď dobre, každého v daný čas zaujme (pritiahne) niečo iné.. :-)

       • proud napsal:

        Vsak kvuli tomu neplacu,jsem spis takovej "vedeckej" typ,nez verici,proto se mi libi hodne z Ved: Never nicemu i kdyby kolem tebe tisice verily!Overuj. :-)

        • Robo napsal:

         Už je po preklade z ruštiny v tlači nová védická kniha: Kniha sveta.
         Už sa na ňu "trasiem".. :-))

        • proud napsal:

         Hned jak se objevi,dej prosim te vedet:-),dikec:-)

        • Robo napsal:

         Pošli Ondrovi 600 (500+100 doprava), ako som to urobil ja..
         Je v kontakte so Zdenkom a ten zas s Vladom, autorom tartaria.sk a predkladateľom tej knihy z ruštiny.
         Inak, mala by z tlačiarne vyjsť snáď už tento týždeň..

         ..alebo si počkaj, až sa objaví tiež v pdf.. :-)

        • proud napsal:

         Jasne ze me zajima pdf:-)

     • weissbach napsal:

      Super...

  • Robo napsal:

   "Pravdou ale je , že se nespoléhají na bohy, na pomoc bohů a používají spíš rozum, logiku a psychologii." - v tom prípade sa K.M. mýli ohľadne zaradenia buddhizmu medzi náboženstvá.
   Nezazlievam mu to, pravda o nás vychádza na povrch až posledných asi 15 rokov..postupne..

   • Vladislav napsal:

    Presne tak. Kdo se seznámil se Svantovitem, ten uz nepotřebuje Buddhu.

    • Robo napsal:

     Vladislav, hoď mi odkaz na nejaké zdroje, čo študujes.
     Na tartaria.sk vychádza tak jeden článok za týždeň, tak mám čas.. :-)

     • Vladislav napsal:

      Spolehni se, ráno hodím, jak budu na počítači.

      • Robo napsal:

       ..a medzitým si stiahni z uložto (už sa nedá kúpiť) "Potvrdenie knihy svetla" ...ak chceš.. :-)

       • proud napsal:

        Tu jsem si taky sosnul,ale priznam se jeste se nedostal k tomu abych si v ni pocetl.

       • Vladislav napsal:

        Porad mi nefunguji na počítači nwoo.org stránky, tak ti zatim přepisu dva odkazy:

        http://www.youtube.com/watch?v=GAtcdL0yjmQ -

        to je bomba, o našem nejstarším písmu, včetně písmen, které C+M a pozdeji Petr "Veliký" a Lunacarskij vypustili - včetně významu - ta písmena skutecne VYPADAJÍ jako to, co znamenají!

        A Svantovit - on takto opravdu vypadá a opravdu takový presne je - viděl jsem ho v živém snu (někdy se mi daří ve snu "bdit") a proste byl to on:

        http://www.youtube.com/watch?v=SGx9V9YmNrc

        Vzájemná pomoc - my jemu, on nam. Po tom, co jsem od něho zjistil, je to můj hlavní bůh.

        Jinak mame zdroje stejne, to je vidět:-)

        Stejne je to sranda. Spousta tzv. pohanů jsou spis příznivci living history, kteří nechápou, ze pokud Perun bojoval pred 1200 lety mečem, dnes používá úplne jiné zbraně:-)
        A pokud naši předkové chodili v rubaskach, my je nosit nemusíme.
        Naši předkové a bohové jsou v naši krvi, našich dusich, ne ve vnější formě. Na tu se to prave snaží "někteří" převést - aby nas oslabili.
        Ale mají smůlu - den Svaroga:-)

        • Robo napsal:

         Na tartaria.sk je v lavej lište Staroslovienska Bukvica v pdf.. Áno, je to obrazové písmo s hlbokým významom.
         Nwoo mi tiež blbne, skús chrome.

         A dík za odkazy, letmo som pozrel, večer pozriem v kľude.

        • Robo napsal:

         Pozri na jutubke so SVK titulkami - Andrej Ivaško (St. B., asi 4 diely).

   • Marie napsal:

    Robo, kam zmizelo diskuzni forum otevrene diskuterum pro otvirani jakychkoliv otazek? Nez jsem si nasla cas se tam zacist, uz je pryc...

    Tady nam to admin zatrhne, neni to k tematu...

    Mne by to zajimalo, ty Vedy, ale nemam na to cas... ono to vypada, ze jsem hodne tady, takze nemam co delat, ale bohuzel to tak neni...pisi v mezicase, kdy cekam na odpovedi..

    • Robo napsal:

     Marie, málo sa tam písalo, asi preto už to tu nieje.
     Potrebovala by si adresu na tú diskusiu, tú už nemám.
     O Védach sa dočítaš niečo cez Anastáziu (Zvonici cedry Ruska) - je Vedrussa.
     Ďalej hodne na stránke http://www.tartaria.sk
     Tam je aj pár védických kníh.
     Páčila sa mi kniha "Potvrdenie knihy svetla", stiahni si ju z ulozto v pdf.

     Ďalej potom Ťa to asi zavanie k štúdiu Staroslovienskej Bukvice. Na nete je pár videí, najlepšie asi od Andreja Ivaška. V ruštine je k Bukvici aj akýsi "šlabikár".

     Dočítaj najskôr Anastáziu, ak ju čítaš. Nič lepšie sa mi nikdy do rúk nedostalo..

  • Vladislav napsal:

   No, ja nevim, covece, jestli buddhismus operuje s pojmy bůh, bohové...

  • proud napsal:

   Pravej ateista neni snad,asi,mozna,nikdo kdo ma "viru",i kdyz je to sporny a tezko rict kam zaradit sam sebe,kdyz verim na predky,na Stvoritele z praktickyho hlediska ze by byla vetsi nahoda kdyby se vsechno stvorilo samo,nez ze to nekdo stvoril,ale neverim na ZADNYHO boha!!!

   • proud napsal:

    To znamena,na zadny nevysvetlitelny "nadprirozeno,certiky,buzky,bohy,andely,demony a podobny "potvory" :-).Mimozemsky formy zivota a jim podobny ,co muzou bejt realny,duse,duchove atp,nevylucuju.

   • Robo napsal:

    NEteista.

   • Justass napsal:

    proud

    ..." nekdo stvoril,ale neverim na ZADNYHO boha!!!"

    Věř sám v sebe proude. To je přeci ta nejjednodušší
    obrana proti tmářství. Věř v přírodu, které jsi součástí. Bůh ( ten jejich ) je přeci ve všem v přírodě. V každém stromě, v každém kameni - tedy i v tobě. Ty jsi bůh. A pokud si nepomůžeš sám, tak žádný Bůh to za tebe neučiní. To je moje filosofie - já jí říkám ateismus. A nevymysleli ho sionisti, jak si domýšlí Robo. Těm jim právě vadí a to tak, že hodně. Oni nejraději křesťanství a islám a budhismus a i jiné a hlavně aby se mlátili všichni mezi sebou.

    • proud napsal:

     Velice spravne Justassi:-),jen s Robem se pletes,vzdyt Vedy jsou podobny,prakticky stejny,jsou taky o tobe a za "boha" uznavaji predky,coz je neco uplne jinyho a prirodu maji jako matku,a to mi sedi:-)

     • proud napsal:

      Je to prave o Sile,kosmicky energii, nazvi si to jak chces,co je ti k dispozici prirozene,jen to s ni umet,udelalo se vsechno mozny i nemozny,aby jsme na ni a svy schopnosti s ni pracovat zapomeli!!!Nepotrebujes k tomu nic,vubec nic! Jen obecny znalosti co a o cem to je a chtit.

     • Justass napsal:

      proude s Robem se určitě nepletu - myslím, že jsem s ním na jedné frekvenci - on jen dle mého
      je příliš nedočkavý a příliš zbrkle utahuje šroub. Může to být kontraproduktivní, to se obyčejně strhne "vint" (Robo vint = závit. :-)

      • Robo napsal:

       Prdlačky, Justass! :-)
       Ja tu len posielam do informačného poľa niečo, o čom sme ešte nedávno nemali ani páru.. :-)

       Dejiny, chlape, dejiny nás zachránia. Som o tom presvedčený, jak o ničom a budem Ta tu s tým "otravovať" furt, zvykni si.. :-)))

       • Justass napsal:

        Dyť jo Robo! Mně ovšem stačí ty dějiny slovanství, cca od 500 let n.l. Ostatní( jako, že kdysi byla celá Evropa slovanská a mluvilo se zde výhradně slovansky) jsou věci neprokazatelné a tudíž spekulativní. Možná to tak bylo, možná ne. To je jako židé, kteří stále na území Palestiny vykopávají všechno možné aby dokázali, že oni tam jsou od stvoření světa snad. Tam vidím to přetahování vintu. Zbytečné a dle mého názoru i škodlivé.
        To už mi připomíná ten okultismus či co jak jsem Ti psal už kdysi. Tady dle mého spadáš na roveň těch pánbíčkářů (contumax a spol.) Nic ve zlém - je můj názor.

        • Robo napsal:

         Sú vykopávky i iné dokazy..

         Lenže poznáš to - ak existujú dokazy vyvracajúce hisTóriu, tým horšie pre dokazy...

         A mňa, na roditel asi teda od Teba, viac zaujíma naša skoršia minulost. Minulosť ešte nepoškvrnená sionistami...

      • proud napsal:

       Bude nastvanej:-))))))))))))))))))))),ale neco na tom je:-))))))))))))))

     • Marie napsal:

      Jisteze to sedi, a hlavne je viditelne vsem, bez vycteninek a dogmat.
      Priroda je nase matka, protoze bez jeji existence zit nemuzes, a mit predky za bohy je taky spravne, protoze oni ti predavaji ( pokud jsi otevreny ) bohatstvi zkusenosti, ktere nahromadili za sve zivoty. Jedine na teto platforme muze vzniknout to, cemu se rika laska, protoze ta se udrzuje poutem vdecnosti a ucty. Je to naplnujici pocit, davajici smysl zivotu, jestli to nekde nechce videt jako lasku, tak nemusi, ale je to vec trvale obohacujici jednoty..

      At mi nekdo vysvetli, proc treba ve vede to jde, prijimat a predavat a mezi lidmi uz ne. Nejdriv clovek odpozoroval ptaky a pak zacal vyvijet letadlo, ale postupoval tak, ze prejimal uz overene poznatky.

      Lidi to nedelaji proc? A rozhodne to kdysi muselo existovat, protoze by jinak nevznikly ani kultury.

      Co preda dnesni generace svym detem? pohadky o princi a princi??
      Jsme uplne v prdeli, proude.

      • proud napsal:

       Nejsme,jen jsme hodne a umyslne pomyleny a par z nas to prokouklo a hledame,"jsme na ceste",ver v lidi! Najdeme se :-),jen holt nevim za jakou cenu,kterou budeme muset zaplatit.......

       • Marie napsal:

        proude, jak muzes verit v lidi! Dnes uz to nejde.

        26 let je prilis dlouha doba na to, aby se ani za ni lidi nestihli probudit, nemyslis?

        Ty nevidis tu zdegenerovanost?

        To je hlavni problem. Jakou cenu, ze budeme muset zaplatit? No to je uz nalajnovano. Zivotem.

        Nenajdeme se, protoze uz neni cas, abychom se dohledali. Je cas na akci, a nejsou lidi k ni, se zombiky to nepujde...

    • Robo napsal:

     "Věř sám v sebe proude. To je přeci ta nejjednodušší
     obrana proti tmářství. Věř v přírodu, které jsi součástí. Bůh ( ten jejich ) je přeci ve všem v přírodě. V každém stromě, v každém kameni – tedy i v tobě. Ty jsi bůh. A pokud si nepomůžeš sám, tak žádný Bůh to za tebe neučiní"
     Podľa "mojej" definície ani Ty niesi ateista, Justass.. :-)

     • proud napsal:

      Mozna mas definici na figu borovu:-)))))))))))),podle moji definice.....nefim:-)))))))))))))))).Myslim,ze podle pobooochanejch panbickaru je ateistou kazdej kdo neuznava boha,tedy my vsichni:-))))))))))))

      • Robo napsal:

       Na tých (panbickarov) ja ale seriem a nebudem kvôli nim chýbať svoje myšlienky.
       To už k nim môžem potom rovno prestúpiť :-)))

     • Justass napsal:

      no hold Robo asi máme každý jiné definice. Já jsem přesvědčen - že ta má je pravdivější - tedy alespoň pro pánbíčkáře všeho ražení.

      • Robo napsal:

       Veď som tú Tvoju odcitoval, lebo súhlasím! :-)
       Bojujes s veternymi mlynmi, chlape! :-))

       • Justass napsal:

        Si volaaký zmetěný. Já říkám, že jsem ateista a Ty říkáš, že podle Tvé definice nejsem. Zorientuj se trošku chlape. :-)

        • Robo napsal:

         Podľa Teba si ateista podľa cirkevnej definície. Teda niekto, kto neverí ich bludom. Vyššie Proudovi hovorím, že církevníci klamú aj v definícii samých seba..
         Hlavne sa dohadujeme o prde. Podľa mňa podstatné si napísal v tom citáte alebo nie??
         A v tom sa zhodujeme, tak sa doprdele na čom ešte potrebuješ dohadovať?! :-))

        • proud napsal:

         Asi mu rozumim..........ty se tak kuaaasne jozcilujes:-)))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Vis co se rika: "Skoda kazdyho dne kdy se ti nepodarilo nekoho nasrat" :-)))))))))))

       • proud napsal:

        Kuva nehadejte se nebo mezi vas "poslu" popelnik :-)))))))))))))))))

        • Justass napsal:

         Kuva my se nehádáme - my laškujem. Vzácná to činnost v pohnuté době- řek bych. :-)

        • proud napsal:

         Laskovani se vita:-)))O jaky pohnuty dobe to mluvis? Vzdyt je vsechno jak ma bejt,dockejme casu:-))

        • Robo napsal:

         Tak tak, vsjo budet.. :-)

         Pohnuta doba to je bezpochyby, veď sme svedkami online odkrývania (postupného) dejín! :-)
         ..a s tým spojeného pohľadu do zákulisia divadla zmrdov a čo je dôležitejšie - konečne spoznávam samých seba, kto sme. Kto boli naši predkovia.

        • Justass napsal:

         proud

         Každý přerod přináší pohnutou dobu. Nic není ze dne na den. V takové době je jen naděje krásná, řek bych.

  • weissbach napsal:

   Omluva se přijímá. Člověk ze sebe většinou dostane to nejlepší až pod tlakem, tak jsem občas drsnější, abychom se dostali rychleji k jádru věci. Určitě jsem zde podráždil pár lidí, ale nikoliv prvoplánově, že bych se jich osobně chtěl nějak dotknout...

   Proč jsem napsal, že náboženství je virus?
   Přesně jsem napsal, že "náboženství je myšlenkový virus".
   Podstata nedorozumění spočívá v tom, že člověk ztotožňuje svou vnitřní filozofii a svůj vztah k nějaké hmotné nebo nehmotné entitě s náboženstvím. Ale to za náboženství nepovažuji.
   Náboženství chápu jako nauku o bohu, souhrn pravidel a doktrínu jejíž dodržování či porušování určuje kvalitu a vývoj jednotlivce, či komunity. Tedy věrouku. To jest hotový systém ke "konzumaci". Jednotlivec je povinen tento systém přijmout a absorbovat do života v celém souhrnu hierarchie, pravidel a rituálů, jinak se stává černou ovcí a bílou vránou. Většinou je k tomu veden od dětského věku rodiči, školou, učiteli. Je tedy memorován na rozumové a nikoli citové rovině. Je prokázáno, že mozkové frekvence takového člověka se mění. Je to zločin, protože je mu brána svobodná vůle a cesta k vlastnímu poznání, které nemůže být opravdové jinak než vlastním nabýváním zkušeností, prožíváním života ´jeho poznáváním. Jen tak je pak člověk schopen pochopit princip dobra a zla, radosti a utrpení, sobectví a obětavosti atd... Pokud se z toho vytvoří ideologický systém umožňující egoistickým jedincům realizovat svoje skryté touhy po uplatnění, ovládání jiných a ukájení pocitu vyjímečnosti, degeneruje poznávání v náboženství /ideologii/ s celým systémem "zaměstnanců"-teologů=právníků žonglujících jednotlivými paragrafy a odstavci atd. Mezi náboženství počítám i všechny -ismy, protože fungují na stejném principu.

   Ve skutečnosti je to nějak takto:
   "Člověk se řídí podle země,
   země se řídí podle nebe,
   nebe se řídí podle tao,
   tao /vesmírný řád/ se řídí podle sebe."
   /Tao Te Ting/

   • weissbach napsal:

    Proto je také náboženství anachronismus, protože legalizuje výklad vesmírného řádu někým, kdo není schopen vesmírný řád pochopit. Dokáže si někdo představit nekonečno a zasvěceně ho popsat? Může například žížala ostatním žížalám přednášet o orlu a vysvětlovat jim jak mají orla uctívat a sloužit mu a co si orel přeje aby žížaly prováděly? Z pohledu orla /vesmírného řádu, či Boha/ je to naprosto absurdní počínání jemuž zcela jistě nebude věnovat pozornost.
    Pžesto to žížaly /lidé/ úporně dělají, nenávidí a vraždí, nebo naopak roky a desetiletí meditují o orlu. Některé i tvrdí, že se meditací orlem stát mohou a ty best of docela vážně prohlašují, že se už orlem staly, nebo se jako orel narodily.....
    Tak mnoho štěstí, žížaly... ;-)

    • proud napsal:

     I tobe zizalo:-)))))))))))))))),hele neblbni,co je spatnyho na tom,ze clovek chce najit pravdu a prijit na to jak to fakt je? Ja s tim souhlasim,sam se snazim neceho dobrat,ale bez dogmat a co si neumim vysvetlit,nezastupuju pohadkovejma priserkama jako je treba panbicek a satanasek:-)

     • proud napsal:

      Chce se mi rict : "Pica vole bigbos",ale az tak dobre se nezname:-))))))))))))))))))))))))))))))))

      • weissbach napsal:

       Na tom, proude, samozřejmě nic špatného není. Právě naopak. Jen se to nesmí institucializovat... To je potom průšvih. Protože pak přestává to co jsi trefně popsal: "clovek chce najit pravdu a prijit na to jak to fakt je?" Bingo! Ale to nenastane, když ti někdo nacpe do rukou berle a nasadí brýle a přinese ti manuál na život, aby ses nemusel zdržovat s vlastním pohybem...
       Mimochodem, jsem taky žížala...
       ;-)

     • weissbach napsal:

      Pčed 20 lety jsem vypotil toto: http://baila.net/kniha/248796274/vnitrni-wu-su-hubert-bruss
      Mohlo by Tě to zajímat.

     • Marie napsal:

      To vidim trochu jinak, co pise. Neni nic spatneho na hledani pravdu, ale panbickari ji hledaji absurdnim zpusobem, proto tady dal ty zizaly... je to tak, jak napsal..je to nesmyslne hledat lasku v diktatorovi a ovladateli ci nadrazenci, ci jak to nazvat...

      Je tady jeden zasadni rozdil: orel se zizalam neschovava, takze to maji na rozdil od nas jasne..

      Ovsem domnely buh se pry skryva kvuli tomu, abychom uverili v nej bez dukazu, coz mi smrdi az odporne zidovinou....

      Ja porad nechapu, proc se lide snazi zjistit neco, co zjistit nelze. Proste tak jako nepreplavu Atlanticky ocean z jedne strany na druhou, tak co se budu v hlave prohanet dalekonasobne vetsim vesmirem a hledat tam boha... Kravina. A jeste k tomu tam hledat nekoho, kdo se prede mnou skryva, kruci to uz vubec nemam zajem...

      At vezmu co chci, nic z toho, co slysim o bozich, nema logiku. Jsou dana prikazani, ale mas pry svobodnou vuli. Panbu ti odpusti, kdyz budes litovat svych hrichu, tak nac je potom to peklo... vstanes z mrtvych, tak nac umirame, pry soudny den, ovsem takovych miliard uz zemrelo a ti taky cekaji nekde na ten soudny den?... no proste je toho hromada, psala bych hodiny... Kdysi jsem mela cely seznam protirecicich si bodu, ale uz jsem ho zahodila, nebot ani farari mi na to nedokazali odpovedet.

      Jednoho jsem dusila v USA ohledne odpovedi, zda jsme vsichni detmi Adama a Evy. A on trval na tom, ze ano.
      Ale to bychom vypadali vsichni stejne, mysleno nemohli mit tolik ruznych ras..Jeho vysvetleni mne pobavilo: Vsichni se narodili stejni, a pak z neznameho duvodu nas buh pozmenil. Proste se neco stalo a my nevime, co.

      Takze ty veris a nevis cemu, to je tedy gol...jinak to byl alkoholik primo ukazkovy...

      • Ada napsal:

       V Biblii je preto toľko protirečení a nelogickosti, lebo je to vlastne súhrn vedomostí a bájí starého sveta, ktoré prepisovali chrámoví otroci v Egypte - židia. A postupne vkladali do nej prvky svojho náboženstva a zvykov. Aspoň to hovorí gen. Petrov. A potom to dávali dokopy koncily a pápeži...

       • Marie napsal:

        Jasne, a neustale ji upravovali, proto taky delali hon na ty, co meli predchozi verze!!

        Je tady moc hodna holka, podepisuje se Jaris. A ona tady nanesla, jak lidi, co meli Bibli, byli pronasledovani a pro ni je to dukaz pravosti!!

        Ja jsem nemela silu si na to odpovedet, protoze ji nechci nadavat...
        V politickych otazkach logicky mysli primo mistrne, ale v otazce viry v boha ji zablokuje primo betonem!

        Zidi sepsali, upravovali a dodnes upravuji Bibli, pres papeze, coz jsou taky zidi.

        A jestlize pronasleduji nekoho za drzeni Bible, tak je potreba se zamyslet proc a ne jen to videt jako dukaz, ze proto, ze je pravdiva...

        Plete si to s tim, ze dneska jsou pronasledovani lide, kteri rikaji pravdu, ale o Bibli to nemuze platit, protoze pronasledovatele jsou zidi, kteri ji stvorili... nedokaze si to uvedomit jenom proto, ze nechce. Ze chce verit tomu snu...

        Je to jeji vec, kdyby ovsem tim neskodila ostatnim.. Ona si mysli, ze neskodi, ale to je omyl, protoze pasivita, prijimani dogmat je poskozujici nutnoui spolupraci mezi lidmi proti predatorum...kdyz to zestrucnim: nabozensti lide jsou pomocniky predatoru, a jak nema rada zidy, tak si vubec neuvedomuje, ze jim slouzi, prave tim, ze se drzi toho, co ji nacpali do hlavy oni. Nadeje a viry, a ta jeste nikomu zivot nezachranila.

        Musis pouzit mozek a paprce, doslova..Jinak neprezijes. A spolecne. Jenze nabozensti fanatici jsou lemry, se kterymi nic nepohne, maji prece zachrance Jezise!!!

        A vsadim krk, ze oni veri, ze tentokrat Jezis je prijde zachranit, a uplne je jim u prdele, ze presne v totez verili lidi uz ve dvou svetovych valkach, a on nikde, TAK JAKO I TED JE NIKDE, a bude nikde i v pristich valkach, protoze tato neni posledni. Duvod? Planeta tady je k zivotu a ten zustane dal, at se deje, co se deje. A zopakuje se vsechno opet, netroufam si odhadnout pokolikate, ale pojede to same, jako vzdycky v minulosti, protoze je to tak nastavene...a nikolv bohem.

 14. petr napsal:

  Vážení, protože Korál, jinak inteligentní člověk, pořád chodí kolem horké kaše. .. Tyhle řeči, vytvářející dojem nepreklenutelnosti pozemských a "nebeskych" radostí, jsou už dávno překonane. Minařík patří minulosti. Čtěte: nejlépe Osho, Eckhart Tolle.

  • Vladislav napsal:

   Osho je taky překonaný. Četls Od sexu k nadvedomi? To je v podmínkách teto existence nerealizovatelne. Ne proto, ze by se osvícený člověk nemohl vzdát sexu pro neco vyššího - to muze.
   Ale proto, ze popírat lidskou přirozenost rovna se popírat důvod, proč jsme se do tohoto světa narodili.

  • Paul Durham napsal:

   Nikoliv. Minařík předkládá praktické návody pro jednotlivce, jak přežít matrix. Osho je pouhý emerický byznysman.

   Ale hlavně jde o tothle :

   "Jedním ze základních pokynů této nauky je to, že je třeba pozornost směřovat dovnitř sebe a nikoliv do vnějšího světa, což je v přímém rozporu s celou západní civilizací, která neustále vytváří zážitky, jenž mají vytahovat lidskou pozornost vně sebe sama a nikoliv dovnitř."

   Obracíme-li pozornost dovnitř sebe, pak sílíme, a to se nehodí do plánu těm od Jeruzalema, kteří usilují o stádo rozjívených ustrašených negramotných slabochů - biorobotů.

  • proud napsal:

   Nechodi kolem horky kase,ale vcelku spravne nikomu nic netlaci "silou". Kazdyho oslovuje neco jinyho,snad je ti co umej s intuici dochazeji k podobnejm zaverum.........

 15. proud napsal:

  Vazeni,nejak se nam tu rozmaha ve vsech diskusich panbickareni a jsou tim kompletne zasrany! Premejslim,jestli to az na vyjimky neni umyslnej trolling,jelikoz se tu jedna o alternativni web!!! Uvital bych proto takovou mensi vzajemnou spolupraci co nas nebude bolet ve forme PRISNY IGNORACE vylevu techhle "chytraku",neodpovidat,nekomunikovat,jakmile padne cokoliv z tohohle zanru!!!!!!!!!!! Timto se omlouvam opravdovejm "pomylenejm" ktery to ale neprehaneji.

  • Marie napsal:

   To mas tezky, proude..Dovolim si nazor, ze sem chodi z vetsi casti lide, kteri nejsou stastni a ventiluji, co je trapi. Neni divu, za situace, v jake jsme. A v bezradnosti sklouzava stale vice lidi k berlickam, a ze vsech berlicek je prave panbicek nejomamejsi, je to opiat..

   Mit tu moznost, tak ventilovani viry v bohy zakazi, protoze verit si ma kazdy potichu, kdyz uz nutne potrebuje necemu verit. Ja jsem toho nazoru, ze vira v boha lidem krade uzitecnou a potrebnou energii k reseni otazek zivota a navic tim, ze to porad vnucuji druhym, okradaji o energii i je, at uz si to priznaji nebo nepriznaji, nadrazenost je vec odporna a ubijejici. U politiku to dokazi videt, ale u panaboha uz ne, ikdyz je to naprosto totez...

   Nepomohl nikdy nikomu v minulosti a ani ted zadny spasitel neprijde resit nasi slabost. Je to prekazka sjednoceni lidi.

   Jinou otazkou je, kdo z nich to dela umyslne, cili plni funkci trolla. Nedokazi posoudit.

   • Marie napsal:

    nejomamnejsi....vloudila se chybicka...pardon

   • proud napsal:

    Ve chvili kdy zacnes zakazovat,rozluc se se svobodou.......trocha od vseho neuskodi,ale ceho je prilis......proto jsem rikal ignorovat,vzdyt si muzeme poradek delat sami :-)

 16. Stribog napsal:

  Byl bych trochu skeptický k duchovnímu odkazu Tibetu, jako takovému. Odporná theokracie a budhismus nejdou dohromady. Tibetský budhismus je temný a velmi elitářský. Jen lámové například mohou dosáhnout nirvány. Malý úvod do problematiky: https://srsen.wordpress.com/2011/02/24/dalajlama-a-tantricky-budhismus/

 17. das napsal:

  Jak jde dohromady tibetskej mnich, kterej ovlada mystiku a je proste "na výši" s tim, ze aby toho dosahl musi kolem sebe mit otrokarskou spolecnost, co seka lidem koncetiny. Ja tomu nerozumim. Vysvetlete mi to nekdo. Protoze vy jste mne na to upozornili svymi preklady toho nemce, ktery vysvetloval jak to v Tibetu kdysi chodilo.

  • proud napsal:

   Mozny vysvetleni by mohlo bejt,ze Tibet ma hranice s vic zemema a neni skola,jako skola,na ktery je to tam rozdeleny......to me jen tak napada,moc se tomu nevenuju.Nesnazim se zmenit co zmenit nemuzu,snazim se dosahnout tam kam muzu ;-)

  • Stribog napsal:

   Mám víc otázek než odpovědí, tak se k vysvětlování moc nehodím, ale našel jsem zajímavou přednášku, která vysvětluje více. Je to samozřejmě o námětu k dalšímu studiu. Dle starého bolševického hesla důvěřuj, ale prověřuj:)
   https://www.youtube.com/watch?v=MmkM7ffbzt8

 18. das napsal:

  Kalousek a svoboda Tibetu...hahaha. To je normalni kumpán, kterej ma z Tibetu leda prdel a rad bych ho videl jak se o nem bavi v kruhu kamaradu- nebo lidi kterym duveruje. Myslim, ze by si s tibetskou vlajkou klidne vytrel prdel. Jediny o co jde jsou volebni hlasy a reklama v televizi. Proto musel zahrat tuhle etudu, i kdyz by byl radsi v luxusni restauraci nebo jinde loboval, vydelaval prachy.

  • proud napsal:

   Ver mi,ze kamarady nema a nikde se o tom s nikym nebavi,on takovej je a dodrzuje to,proste hajzl.

   • proud napsal:

    Jedinej moment kdy lituju ze nejsem Prazak byl ten jak zfackoval toho kluka,skodaze jsem ten kluk nebyl ja!.....uz mohl bejt pokoj aspon od nej.......

 19. houbeer napsal:

  Diky admine za clanek. Proude-moje mama si take myslela jak nejni ateistkou,jenze jeji knihovna obsahuje zajimave knihy a tak po debate s ni uznala ze,, věří,,sile,kosmicke energii,neumi to nazvat,ale sama uznala ze uvnitr sebe neco citi,ze to nejni prazdne ateisticke nic-zdravim timto i tebe robo. Byl jsem budhistou ryznych smeru,byl jsem,, jezisovcem,,byl samanem,indianem,pankacem a vsim moznym...ted uz se neradim s ismy.,ale stale praktikuji tak nejak organicky ruzne metody...tib.budhismus mam ulizeny v srdci hluboko,pocitem vnitrnim-dle meho jsem tam zil-ale tak uz neresim drobnosti...jak to napsat?!-ziji v lasce-snazim se-mam uz 5deti-tak snad neprelidnuji planetu,jak se resilo jinde,jak chcete omezit lasku-deti?ano,ne kazdemu je dana zena jakou mam ja k souziti,...a tak co dál?zena mi vyčítá-nekdy-ze makam jak divej a chci pomahat kdekomu aniz bych se hlídal,ale to nestaci na změnu. Zajimalo by me jestli pan Koral ma nejake cile s timto webem-priznam seze jsem cekal vice jeho komentářů,politicke angazovanosti,trochu toho,, buricstvi,,.ale fandim vam!je mi lito ze vam neposlu ani korunu,opravdu se rozhoduji jestli koupit kilo ryze ci čočky.....

  • Robo napsal:

   Zdravia, Houbeer!

   • houbeer napsal:

    Díky, zrovna dnes jsem zkolaboval po roce,jednou za cas se mi to stane,ze telo vypovi službu,to vis,zivot na horach je drsnej fyzicky-a to jsem v babylonu makal od nevidim do nevidim-hlavne rodinu jsem nevidel-ale SVOBODA je k nezaplaceni!i kdyby mi dali praci,tak ji nevezmu.radsi budu na nasem statku pole orat.kdyby nas bylo vic,tak ty ecka uz si vazne muzou strcit doprdele... Heled,je nejakej,, pohyb,,na slovensku co se tyka rodovych statků,komunit lidí,co ziji tak nejak pospolu,ci tak něco?ja jen vim od baci,jak ho po hirach honili ze jen huby ci cucoritky?sbíral...a tak i on jak jsem psal,opustil zelene kopce a zivori ve spanelsku....

    • Robo napsal:

     Neprepínaj sa, chlape..

     Inak, už 13 rokov žijem v Čechách, ale čo viem, RODové statky, jak o nich píše Anastázia, vyrastajú zatiaľ len na východe RF. Ak si Rus a máš záujem, od štátu dostaneš zadara hektárový pozemok. Nie práve najlepšej kvality, ale pri správnej starostlivosti prí-rode sa to časom poddá.. :-)

     No a na Slovensku to bude, hádam, podobné, ako všade v strednej Európe - pár pidikomunít, ale nič významného..zatiaľ..

 20. houbeer napsal:

  Potkal jsem dva rusi tu-uz zmizeli zpet do RF,pac se zacalo menit ovzdusi a oni jsou pracoviti,sikovni chlapi,takze urcite se jim dari.musim si na ne sehnat kontakt...vychod ruska je obrovsky pojem,ale četl jsem ze megre zalozil banku na org.seminka,urcite neco dělají,ked anastazia psala,ze zahradniceni je dost dobra cesta k revoluci... Skoda ze to lide nechapou,vsichni znami mi rikaji jsk ted čr jede vyborne,spousta práce,apod.jenze to je prave to-sama imaginární prace na hovno a to jsem delal drsne vyskovky-kostely-znas krtiny u brna?-strechy,fasady a milion tvrdé prace,jenze jsem zjistil ze je to na nic,spravovat nejaky budovy...matrix.a tak jsme zmenili život,sice nekdy nemame na mouku,ale konecne zijeme,je mi lito,ze ne v čr,jsme se snazili,i treba koupit kus země,ale hold tak nejak vse na prd,samota a jeste k tomu za prachy,treba se nekdy vratime,ale buh ví,tady mam xhektaru zadarmo,vodu zadarmo,a i kdyz nemame komunitu-zatim-tak mame jeden druheho.muzu byt cely den s detmi-to je k nezaplaceni-dnes moje dcerka-5let,poprve podojila kozu... :)

  • Robo napsal:

   Narazil som na to (RS na východe RF) asi pred pol rokom a nechystám sa tam, tak presnejšiu lokalitu som si nezapamätal. Možno Altai, ale neber ma za slovo.

   A tých Tvojich ruských známych chápem. Ako vravím - Č(S)R sa nechystám opustiť, ale keby áno, tak jedine do Ruska..

   Chlape, prajem si, aby si sme sa čo najskôr vrátili "domov", k našim pôvodným prehlbokým znalostiam a s tým spojeným aj spôsobom života, samozrejme. Prajem si, aby si sa sem aj s rodinou mohol a chcel vrátiť a boli ste tu všetci štastní.
   Verím, že ten deň nastane, o tom dokonca nepochybujem. Len neviem, či to bude za tri alebo tridsať rokov..

   • Robo napsal:

    ..Altai moc na východe nieje...tak neviem..je tá informácia pre Teba užitočná (kde presnejšie)? Môžem skúsiť znovu pohľadať a až sa tu nabudúce stretneme, tak Ti poviem bližšie..?

    • houbeer napsal:

     Dikec,ale to je dobre,pokud najdes neco,uchovej a pak mi napis-ja se zajimal o jihovychodni zeme RF,jaaj,tam je rek,luk,hvozdu,kopcu-tam bych byl pastevcem rád,ale az tak mi na krajine nezalezi,dulezita je svoboda a lidé-jak vravis,cela evropa ma nase koreny-bydlim kousek od galicie,spousta podobnosti s nasi kulturou...

  • Robo napsal:

   Zatiaľ som našiel iba toto:

   http://www.nazorobcana.sk/novinka-sprava-aktualita/zahranicie/clanok-2317/v-rusku-zdarma-rozdavaju-pozemky-na-dalekom-vychode

   Nieje tam ale upresnená lokalita, len "ďaleký východ", inde som narazil na info, že Bajkal, lenže ten tiež nieje moc východ..

 21. martin bareš napsal:

  Děkuji autorovi za smysluplný článek.

  Protože se moje osobní zkušenost hledače s Vámi schoduje, nepátrám po odlišnostech v názorech.
  Ale ztotožňuji se s touto cestou hledání.
  Můžem dojít k různým cílům, ale důležité je nebát se jít.

  Jak se k tomu dále postavíme, je jiná.

 22. Q napsal:

  Marie je největší BLBKA ! Jestli ji vnímáš jako někoho kdo má ve všem pravdu , pak jsi největší BLB :-) Tupé ho..do :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!