Obkličování Ruska: válka o Náhorní Karabach mezi Arménií a Ázerbájdžánem

SCO-azerbaijan-nuland-400x267Obkličování Ruska: válka v Náhorním Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem: 3. dubna 2016 došlo k vojenským střetům mezi ozbrojenými silami Arménie a Ázerbájdžánu trvajícím od noci z pátku na sobotu. Hlášeno je mnoho mrtvých. Mohutné boje jsou hlášeny na frontové linii mezi Martakert a Hadrut. Arménská armáda sídlící v Náhorním Karabachu převážně obydleném Armény údajně sestřelila dva drony, zničila tanky a sestřelila dvě helikoptéry, uvádí zdroje arménské tiskové agentury. Baku oznámilo, že Arménská armáda ztratila mnoho vojáků.

Že by plán USA?

Je to proto, že se Arménie odmítla stát základnou NATO? Podle webové stránky NATO z 10. března 2016 se Arménie stane základnou pro zřízení partnerství. Kdo ví, jestli NATO tedy nezkouší podpořit úmysl Arménie udržet si Náhorní Karabach a proniknout tak za linie ruské diplomacie.

 

ArtsakhMap

NATO však touží otevřít novou frontovou linii proti Rusku v každém případě, protože podle článku v Azernews z 10. března 2016 stejně jako z webu NATO jasně vidíme, že NATO se pokouší dosáhnout s Arménií a s Ázerbájdžánem dohody o obklíčení Ruska. Ázerbájdžán, který se roky snaží distancovat se od Ruska, nakonec už souhlasil, že se od 10. března 2016 stane NATO základnou proti Arménii. Ázerbájdžán je spojencem Turecka včetně jeho podpory v záležitosti Arménské genocidy a tak by možná jako partner NATO mohl útočit na Arménii, aby poškodil spojence Ruska, který odmítl podpořit NATO?

V Karabachu se každopádně vrací válka mezi NATO a Ruskem, přičemž NATO hrozí Rusku i na Ukrajině a v Pobaltských zemích. Od roku 2014 jsou pozorovány silné pohyby vojsk NATO ve Střední Evropě. Noční pohyby vojenských konvojů NATO lidé viděli v Německu, v Litvě, v Estonsku a v Polsku.

NATO musí v roce 2017 konsolidovat svá vojska v zemích Evropské unie při hranicích s Ruskem. Nové boje v Náhorním Karabachu hrozí, že Třetí světová válka se přibližuje a je tím potvrzeno, že NATO má v úmyslu obkličovat Rusko. Ruský president jako vždy vyzývá k zastavení palby!

Z francouzštiny přeložil v NovorossiaToday Tom Winter

Poznámka anglického překladatele: V roce 1922 Stalin jako komisař národů přidělil Náhorní Karabach na západě Arménie Ázerbájdžánské svazové republice stejně jako Nachičevan ve východní části Arménie. Dnes už v Nachičevanu nejsou žádní Arménci. Tento zápas je podobný tomu jako na Krymu: Každopádně se tu Západní ignorování práva na sebeurčení zakrývá „teritoriální integritou“. Ta „územní celistvost“ pokaždé zakrývá vrtoch jednoho člověka: Chruščova, co hlasoval za všechny Krymce a Stalina, co ‚hlasoval‘ za všechny Karabachy.

P.S. Když jsem byl v Arménii naposledy v červenci 2010, tak tam byly populární mapy zakreslující celý Karabach jako součást Arménie.

Poznámka českého překladatele: Těsně před vypuknutím bojů 31.3.2016 byl president Ázerbájdžánu Alijevna návštěvě u US ministra zahraničí Johna Kerryho.

By Olivier Renault

GlobalResearch, April 03, 2016

FortRuss 2 April 2016

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/encirclement-of-russia-the-war-for-ngorno-karabakh-between-armenia-and-azerbaijan/5518224
53 Komentářů k Obkličování Ruska: válka o Náhorní Karabach mezi Arménií a Ázerbájdžánem

 1. pražská vlaštovka napsal:

  Míro!
  azerbajdžánci se už stáhli -
  dostali po tlamě....
  j.

  • Marie napsal:

   Jitus: vzpominas, jak uz byl stanoven den napadeni Iranu a Obama pak couvl ( k velke nelibosti Izraele ) a ja jsem tehdy rikala, to neni jenom tak, urcite tem spinam sionistickym nabidl jinou variantu, a bylo tak. Ukrajina!
   Ted, kdyz bylo jasne, ze ISIrael utrpel od Ruska v Syrii porazku, tak jsem znovu rikala, ze vyrazi svuj vred opet nekde jinde, jako nahradu, jen jsem nedokazala odhadnout, kde... a je to tady...

   Dostali potlame, zatim, ale tim to nekonci... a ciste logicky: kdyz uz je ta valka tak strasne rozsirena, neni vubec zadna nadeje, ze by se to zastavilo, naopak, pojede otvirani dalsich a dalsich front. Sion boj o svetovladu nevzda. Nemuze, je to posedlost, choroba...

 2. konzerva napsal:

  http://rusvesna.su/news/1459715963 už to mají za sebou - mrtví vojáci azrbajdžánu jen + 18

  • Robo napsal:

   Furt platí, čo napísala Marie.
   Je jediná vec na svete, čo ich môže zastaviť a nakoniec zastaví. Včas aspoň pre nás v strednej Európe?
   ..tou "vecou" je slovanská jednota!

    • Robo napsal:

     Tie stránky mám rád. Spolu so Zvoniacimi cedrami Ruska zo mňa urobili iného človeka a tosom ešte ZĎALEKA nevyužil ich potenciál..

   • karpatan napsal:

    Robo, zdá sa že toto je tvoja fixná idea....žiadna "slovanská vzájomnosť" neexistovala, neexistuje ani nebude existovať - zobuď sa už zo svojich romantických snov....tu majú karty v rukách Rusi - a jedine oni môžu Európu zachrániť - iní slovania,napr.Poliaci zas ako slepí lezú do riti zločincom z NATO a USraela...a zabúdajú, že Putin nie je Stalin a Rusko nie je SSSR.
    Tu sa musia spojiť VŠETKY národy, ktoré nechcú globalistický diktát, lebo akési sebecké, nacionalistické skupinky nemajú jednoducho ani najmenšiu nádej.....

    • Robo napsal:

     Nevies, o čom rozprávaš. Stalinom počnúc, poslednou vetou končiac.

    • Robo napsal:

     Napríklad tu: http://leva-net.webnode.cz/products/zapad-a-sssr-jak-ve-skutecnosti-probihala-studena-valka-1-/
     si prečítaj niečo o Stalinovi. Ma to asi šesť dielov a nieje to len o ňom.

     Neskôr sa môžeme baviť i o tom, čo je slavianská jednota..

    • Vladislav napsal:

     To se prave zidokrestanum podařilo výborně, Karpatane. Pěkne nas rozestvat jednoho proti druhému. Dokud se budeme všichni klanet krizi a vyznávat veci, které nam vnutil, tak se to nezmění.
     Jinak, my nejsme zadní Slováci, Češi, Poláci, Rusové. To je zidokrestansky konstrukt.
     Jsme jeden národ - slovansky. Lidem uz to dochází.
     Jinak jsme samozřejme třeba Karpatani. Ja jsem taky Karpatan - k tobe to mam určite blíž, nez do Prahy:-)

     • Robo napsal:

      Zdravia, Vladislav! :-)

      Troll jop má rád moje krátke komentáre.. :-)))

      Takže krátko - Veľká Tartária, predtým Rassénia.

      Čiže slavianská jednota tu dlho bola, relatívne krátko (cca tisíc rokov) teraz nieje a ..zas bude. Vlastne jej zárodky už pozorujem.

     • proud napsal:

      A ja jsem Cechatan:-)))))

     • proud napsal:

      "Jinak, my nejsme zadní Slováci, Češi, Poláci, Rusové. To je zidokrestansky konstrukt.
      Jsme jeden národ – slovansky.".........Vyborne......1*** :-),ale kdyz uz je to zazity,nechme ty pojmenovani,ale s tim vedomim,ze jsme jedno!

    • contumax napsal:

     karpatan

     Přesně slovanská zrádná duše...

     Rusové vědí kdo je kdo ze slovanských národů...

   • Silák napsal:

    Někde jsem shlédnul video "Je čest být Slovanem" a jedna diskutující tam uvedla, že svět se mění a naznačila, že dojde ke sjednocení nás a Ruska za předpokladu, že si to budeme přát a myslím, že spousta lidí se k tomuto spojení dnes upírá jako k poslední naději. Ta paní řekla, že ČR je srdcem slovanského světa a Rusko rozumem-mozkem. A že se to spojí opět v jedno tělo jako kdysi než nám ukradli a začali přepisovat dějiny, aby ze sebe udělal nejstarší národ na světě někdo jiný. Do toho spojení půjde s námi určitě i Slovensko

 3. konzerva napsal:

  http://henaran.am/189174.html zvěrsta páchané vojáky azerbajdžánu...uřezané uši a zastřelení obyvatelé...

 4. balvan napsal:

  Tam moc dlouho provokovat nebudou do Arménie napochoduje 30 000 žoldáků z Čečenska a bude to ukončené ještě dříve nežli to začne a Rusko tam nemusí vkročit zrovna tak to bylo v Gruzii tam jen slyšeli jdou sem Čečenci všeho zanechali popadli jen to nejnutnější a zdrhli ani zbraně neodtáhli jak pelášili.

  Více: http://cz.sputniknews.com/politika/20160403/2738343/armenie-turecko-karabassky-konflikt.html#ixzz44qAK40Pf

  • pražská vlaštovka napsal:

   Màte pravdu všichni!je to tak..
   bohužel se budou stále snažit vrážet klíny kam to půjde..
   nepřítel je ovšem rozpoznán a jeho taktika také..
   a to rozpoznán nejen specialistama a obranou vojenskou té - které země, ale hlavně rozumem obyčejného lidu,
   který už dnes ví,
   že když se začne někde něco vysírat ,
   už to umí zařadit a podle toho
   jedná a je mu jasný útočník ..
   Však to není tak dlouho, kdy normální smrtelník ani nevěděl,co to jsou ty barevný revoluce
   a všelijaká ta nàhlá "jara " a "duhová študácká klenutí" , které eskalírovali vždycky ve střelbu do lidí..a v převzetí moci oportunistou nejhoršího možného výběru..
   Ale docvakalo nám..docvakalo
   ..proto už není tak jednoduché lidi obalamutit!! a podvést!!

   pusu všem :-* )
   jituš

   • weissbach napsal:

    Tak jest!

   • Paul Durham napsal:

    Je mi to velice líto, ale vaše " Ale docvakalo nám..docvakalo..proto už není tak jednoduché lidi obalamutit!! a podvést!! " se vztahuje stále jen na minoritní část populace. Majorita stále vesele zombifikuje, což ale současně značí, že se s ní nemusí prakticky počítat. Konec konců, každou zemi či stát vždy ovládá minorita.

    • Robo napsal:

     Paul, v istých prípadoch menšina stačí. Príklad ste uviedol aj sám. A väčšina..vsjo budet! :-)

     Zdravíme našu Jituš! :-)

 5. maya napsal:

  tolko budu tych rusov obklucovat az sa naseru a poleti na zapad radioaktivna svetlica :) Nedrazdi hada bosou nohou..

 6. pražská vlaštovka napsal:

  Děti,
  radovali jsme se předčasně....
  musulman pokračuje v dobývání Karabachu svaté hory...
  teď jen doufat na Balvanovu prognózu!
  j.

  • Robo napsal:

   Jituš, neverili sme, že to skončí za tri dni..

   • jan napsal:

    Napadá mě,že to byla taková zkouška,otestovat celkovou připravenost Arménské armády a zjistit slabé místa.

    • Robo napsal:

     Tak už tradične - všetky vojny majú pre zmrdov viacero "benefitov".

     Arménsko je tradičný spojenec RF a navyše, majú spoločnú hranicu.
     A vieme, že hlavným cieľom je dostať na kolená RF..
     Nepodarí sa im to. NIKDY.

 7. hel napsal:

  držím palce arménům...a přiznám, že mě překvapilo, že diskutéři idnes poměrně jednoznačně též!

  • Robo napsal:

   No to je naozaj prekvapujúca a pekná správa a snáď i dokazuje, že Paul sa mýli s tou väčšinou..alebo je aspoň k tomu pekne nakročené..

    • hel napsal:

     a to se té diskuse já neúčastním, jen jsem je pročítala, protože mě to sem na nwoo.org nechtělo do diskuse pustit pustit po dva dny...důvod netuším

    • Robo napsal:

     Ahoj :-)
     No v tej duskusii som neveril vlastným očiam! :-)

     Občas sa ppzriem na duskusiu na hovinky, aby som videl, jak sa ľudia vyvíjajú, ale toto na idesu...paráda.. :-)

     Dík!

     Mňa už pár dní to vôbec nechce pustiť na auria.sk/blog ..

     • hel napsal:

      když ale jinam můžeš, tak je vada na těch stránkách, ne? mně to nevzalo ani jeden koment, jinak číst jsem si tady mohla...vada u mě v pc to nebyla

      • Robo napsal:

       No neviem, je tam furt "forbidden".
       Dnes ma tam raz pustilo, keď som si ale chcel otvoriť nový článok, zas forbidden..

       Možno majú slabšie krytie, na podobné články sa často vedú útoky.

       Honza Koral by asi mohol o tom rozprávať.. :-)

       • pražská vlaštovka napsal:

        Robo !:-)
        to znamenà,že jsou pryč?
        Tady ve Vídni zase dnes hàzeli strašnou špínu na Putina ,vyváděli jak pominutí!
        ...říkají tomu korupce...
        nikdo už ,kdo má mozek ,na to nereaguje...
        apropos dodatek
        pro mně kdyby měl miliardy ,
        tak si je zadlouží -já bych mu ještě pŕidala ,
        aby bylo dost na protiboj!!!!!
        tisíckrát si je vydělal !!!!
        j

        • Robo napsal:

         Jituš, zaslúži. Načo by mu ale boli? Na obtiaž.
         Dnes som niekde čítal, že Putin odtajnil nejaké dokumenty...tak sa možno "istia vopred". Čítaj - vytvárajú informačný šum.

         Kto či je preč?

      • hel napsal:

       no, robo, já bych možná ráda, keby korál o tom rozprával, protože to jsou dost nepříjemné obtěžující věci a je dobré je zveřejnit a počítat s nimi

       • Robo napsal:

        Možno mu to poriesil nejaký ajťák, ja neviem.
        A asi nepríjemnejšie budú rôzne maily, ktoré dostáva. K tomu sa dosť angažuje i verejne..
        Každopádne je statočný a som mu vďačný za tento priestor. Za to, že ide "s kožou na trh"..

        • hel napsal:

         tak to samozřejmě je velice statečný, já na něj taky nedám nedopustit, o tom žádná...měj se:)

 8. pražská vlaštovka napsal:

  Bohužel to na Karabachu v proxy jede dál...
  potřebujou mít Rusy vázanÿ armádou doma ,aby mohli jinde (čti ukrajina) dál vraždit??????
  víte někdo něco ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!