Představitel RF při NATO: Režim kontroly výzbroje v Evropě je mrtvý

1016042795Stálý zástupce RF při NATO Alexander Gruško okomentoval Izvěstijím plány USA převést do Evropy další obrněnou techniku v podobě brigády o počtu průměrně 4.200 mužů. Podle slov diplomata "režim kontroly nad výzbrojí v Evropě je mrtvý", což vážně zhoršuje situace ve sféře bezpečnosti.

1016042828

Jak Rusko hodnotí plán USA rozmístit ve východní Evropě ještě jednu pancéřovou brigádu?

Je třeba se podívat, jak se tyto plány budou realizovat. Ale my nehodnotíme tyto plány jen s ohledem na to, co USA mohou doplňkově rozmístit na "východním křídle", ale v souhrnu s už přijatými opatřeními.

Pokud hovoříme o nové mapě rozmístění sil na východní periférii NATO, pak jde o kvalitativní změnu samotné konfigurace této přítomnosti a podstatné zhoršení situace ve vojenské oblasti.

K dnešnímu dni probíhá neustálá rotace amerických vojenských sil v šesti východoevropských zemích a stále se pořádají cvičení nejen s účastí amerických jednotek, ale i evropských. Posíleno je vojensko-námořní uskupení v Baltském moři. Jsou vytvářeny sklady pro uložení techniky, která je používána rotačními jednotkami v průběhu společných cvičení s národními kontingenty. Pokračuje rozšiřování infrastruktury k přijetí posil. Zvýšila se aktivita vojenského letectva podél našich hranic. Počet zpravodajských letů se znásobil. Neustále prob& iacute;hají diskuse o tom, jak posílit vojenskou přítomnost v oblasti Černého moře.

To všechno svědčí o tom, že politika zadržování, která byla původně postavena na slovech, nyní přerůstá v konkrétní řešení v oblasti vojenského plánování. A to představuje dlouhodobý negativní trend nejen pro regionální bezpečnost, ale pro bezpečnost Evropy jako celku.

Problém je ještě v tom, že nikdo neví, zda bude tento proces zastaven. Rozhodnutí o umístění další obrněné brigáda bylo oznámeno v okamžiku, kdy se nic kritického pro zájmy NATO na "východním křídle" neděje.

Stále více je zřejmé, že tyto vojenské přípravy mají umělý charakter. Není tam žádné přímé ohrožení ani v Polsku, ani zemí Pobaltí, ale informační kampaň pokračuje, roztáčí se. I nadále jsou šířeny absurdní hororové příběhy, že Rusko by zaútočilo na pobaltské země, pokud by NATO nepřijalo opatření a neumístilo své síly v tomto regionu. Jsou všechny důvody mluvit o vážné změně vojenské situace k horšímu.

 

Dá se říci, že akce USA porušují dohody s Ruskem, zejména Zakládající akt z roku 1997?

Další obrněná brigáda s cílem posílení východního křídla je v rozporu s duchem Zakládajícího aktu. Přitom v NATO se snaží tvrdit, že všechna tato vojenská úsilí jsou plně v souladu s ustanoveními Zakládajícího aktu NATO-Rusko, v němž se NATO zavázalo, že nebude rozmísťovat navíc značné vojenské posily na pevných základnách. Již jsme hovořili o tom, že kontinuální rotace není odlišná od trvalého umístění. Ale podotýkám, že probíhá výstavba dvou základen evropského segmentu globálního systému v rámci systému protiraket ové obrany. Základna v Rumunsku je již v provozní pohotovosti, a v květnu se plánuje její převod pod velení NATO. Dále pokračuje výstavba zařízení v Polsku. Tyto základny přesně splňují současná kritéria a jsou trvalé povahy.

1016042885

Jak posílení amerického kontingentu ovlivní spolupráci Ruska a NATO?

Nijak. Protože taková spolupráce není. V dubnu roku 2014 se země NATO rozhodly ukončit veškerou spolupráci s Ruskem a všechny projekty byly zastaveny. Dnes nemáme žádnou pozitivní agendu s NATO. Často slyšíme od natovských zástupců, že jsou připraveni k dialogu. Dialog na lince stálého zástupce sice pokračuje, máme dobré kontakty s vedením Aliance, se všemi misemi při NATO, ale tyto kontakty nemohou nahradit spolupráci mezi Ruskem a NATO, která se roky vytvářela pro zajištění bezpečnosti všech členů RRN (Rada Rusko-NATO) v různých směrech. Společně jsme pracovali v Afghánistánu, skvělou práci jsme odvedli, pokud jde o boj s terorismem, a to nejen z h lediska posouzení hrozeb a sdílení zkušeností, ale i realizace projektů, které byly navrženy tak, aby byly vyloučeny tragédie, jako nyní v Bruselu.

 

V jakém stavu je teď práce na linii Rady Rusko-NATO?

Tato práce formálně přerušena nebyla. Z naší iniciativy se Rada sezvala v mimořádném termínu v červnu 2014 v souvislosti s nástupem represívní operace kyjevských úřadů na jihovýchodě Ukrajiny. Po tomto zasedání už další nebyla. Probíhá sice práce na sezvání dalšího zasedání, ale rozhodnutí zatím nepadlo.

 

Je možné se v současné situaci odvolat ke Smlouvě o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE)?

Zvyšování počtu amerických sil se děje v podmínkách eroze režimu kontroly zbrojení v Evropě. Režim CFE byl základním kamenem evropské bezpečnosti. Stanovil kvantitativní omezení základních kategorií zbraní, zajistil těsné sdílení informací a inspekční kontrolní režim. Na začátku roku 1990 ale bylo už zřejmé, že smlouva neodpovídá nové politické realitě a začalo jednání o její adaptaci. Tato snaha vyvrcholila v roce 1999 podpisem Dohody o adaptaci CFE. Režim ve větší míře začal odpovídat nové realitě. Byla v něm zejména stanovena zvláštní opatření pro využití politi ckých nástrojů v případě nasazení sil nad určité meze. Rusko v roce 2004 tuto smlouvu ratifikovalo, ale země NATO pod zcela vymyšlenými záminkami její ratifikaci protahovalo. V důsledku toho není v platnosti. Protože CFE ztratil kontakt s realitou, lze konstatovat, že k dnešnímu dni je režim kontroly zbrojení v Evropě mrtvý. To ještě více komplikuje situaci v oblasti bezpečnosti. Ale takové rozhodnutí učinili sami spojenci.

Zdroj: http://ukraina.ru/interview/20160401/1016042388.html
22 Komentářů k Představitel RF při NATO: Režim kontroly výzbroje v Evropě je mrtvý

 1. contumax napsal:

  Stejně potupně zhebnou...!!!

  • Hansen napsal:

   Vojna je urcite pre par jedincov super kseft. NA posledných dvoch svetových vojnach sa napakovali hlavne Rotshildi a Rockefeller. A Kochovci z Nemecka. Ti isti zmrdi by si to radi zopakovali aj dnes. Len problem je, ze USA nieje ako po II svetovej supervelmoc s neskutocnou ekonomikou, ale dnes je stat na kraji bankrotu. No a na vojnu je treba to zakladne- PENIAZE a velmi vela. A prave tie im chubaju, uz zozrali vsetko

   • 0^n napsal:

    Aha, a ona ta situace před 2. světovou válkou byla nějak o moc odlišná, co se týče financí?
    Vždyť v USA po krachu na burze (1929) byla hospodářská krize, která byla srovnatelná s tím, co se děje od roku 2008. Důsledky budou stejný.

    Nebo myslíš, že ty peníze / aktiva někam zmizely po roce 2008 (dtto po 1929)? Nebo se jenom přeskupily, aby mohly být následně investovány do válečných příprav Německé armády? Dnes je to IS, tzv. uprchlická vlna (ta taky něco stojí), NATO.

    O veřejným zadlužení USA si můžeme myslet každej samozřejmě, co chceme. Vůbec nezpochybňuju tu absolutní velikost toho dluhu, ale problém bude ta struktura toho dluhu, když většina je vůči FEDu.

 2. contumax napsal:

  Chtějí válčit stůj co stůj...

  Čeká je zasloužená odplata...!!!

  A zase se budou házet válečný prapory vítězi pod nohy a zase pojede vítěz na bílým koni ve bílý uniformě na znamení porážky nepřítele...!!!

  • proud napsal:

   Nebo zadna valka nebude! Pomerej si curacky,vyrobci zbrani se napakujou a zas se to poklepe dal..........

   • proud napsal:

    Nakonec jen idiot by si ji pral,radeji pockame az Amikum konecne bouchne ten supervulkan.....

    • contumax napsal:

     proud

     Jen idiot by si to přál a na druhou stranu ti, kteří zotročili Afriku a skoro polovičku středního východu,tak ti doufají, že právě válka, která by zničila jejich nepřátelé tak ti by válku přivítali...!!!

    • karpatan napsal:

     Presne na toto som myslel - dotiaľ sa budú srať, až k nebeskej spravodlivosti dôjde - a ak budú veľmi vyskakovať, je možnosť tomu vulkánu trochu pomôcť....

 3. a je to napsal:

  Ještě chvíli a budou se zabývat jen sebou.Smete to celou Ameriku jako když foukne do karet.Oni to ještě neví a myslí si, že to zastaví.Časovaná bomba už tiká a příroda se bude mstít za nás.Bohužel to vezme i nevinné jen proto, že vláda s démonem na ně kašle a zajímá se jen o války.Už dlouho u nich nebyla pořádná katastrofa a smete je všechny.Kdo do pekla strká hlavu, sám o ní přijde.

  • proud napsal:

   Prusvih je,ze to muze bejt ted,ale stejne tak za 10 000 let :-(,takze se na to sazet neda,ovsem dalo by se to urychlit,jenze je otazkou co by to obnaselo,myslim si,ze by to nestalo za to.Ovsem porad jsem proti tomu posilat do eteru valecny emoce.....

  • Rudolf napsal:

   Omyl - bohužel to vezme JEN ty nevinné, ale i kdyby ne, tak se na to spoléhat moc nedá.

 4. contumax napsal:

  Rudolf

  Osobně si myslím, že by stačila menší atomová puma na vojenský středisko v SSA a okamžitě by to vzdali, protože to nikdy nezažili na své půdě, byl by to pro ně velký otřes...!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!