Michael Tellinger – Praha – 31.3.2016 – Workshop: Hnutí osvobození Ubuntu

tellinger-praha

2 a půl hodinový videozáznam přednášky jihoafrického archeologa, vizionáře a politika z jeho semináře v Praze. První část byla o vzniku a historii peněz jako nástroje ekonomického zotročení a o současných metodách ovládaní světa přes finanční systém. Druhá část byla o způsobu, jak celý svět vymanit z globálního ekonomického otroctví.

Michael Tellinger považuje za cestu propojení politiky a komunitní ekonomiky. Jeho plán stojí na tom, že se nechá zvolit starostou ve svém městě v Jihoafrické republice s cca 5000 obyvateli. Jeho programem je postupné přetvoření města na soběstačnou komunitu. Začít se dá projektem na elektřinu zdarma pro všechny obyvatele města, která bude dodávána z lokálních energetických zdrojů. Obyvatelé za to poskytnou městu několik málo hodin práce na komunitních projektech. Postupně tak město bude soběstačné a protože nebude odevzdávat zisk cizím korporacím a živit parazity, tak bude moci vyrábět lepší a levnější produkty při menším objemu práce. Peníze budou systematicky vytlačovány ze způsobu výměny a nahrazovány prací pro komunitu.

Michael Tellinger předpokládá, že takto budou postupně vznikat soběstačné venkovské a maloměstské komunity po celém světě. Protože jejich filosofie a organizace vylučuje ekonomický parazitismus a ekonomické otroctví, tak bude tento způsob života přitahovat stále více a více lidí a nakonec zcela porazí současný systém globálního ekonomického otroctví.

Má tato vize naději? A když ne tato, tak jaká jiná?

 

Michael Tellinger: www.ubuntuparty.org.za

Ubuntu Planet: https://www.ubuntuplanet.org/

Provizorní web: www.ubuntuparty.cz

Kniha ke stažení: http://www.nwoo.org/download/knihy/UBUNTU-Prispivani-M.Tellinger.pdf

Videa s Michaelem Tellingerem se slovenskými titulky: http://www.nwoo.org/?s=tellinger

Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Tellinger

Osobní stránka: http://michaeltellinger.com/ 

YouTube kanál: https://www.youtube.com/user/Michaeltellinger/videos

 
4 Komentářů k Michael Tellinger – Praha – 31.3.2016 – Workshop: Hnutí osvobození Ubuntu

 1. pražská vlaštovka napsal:

  Je to jistě jedna z vizí,která není nová a je určitě v pořádku...
  Kdyby ale:
  se často tato dobrá společenství nezvrhla v komunity ,kdy na sebe strhne
  právo rozhodujícího slova opět nějaká skupina nebo dokonce jednotlivec ...právo rozhodování o všech pohybech uvnitř i vně této komunity a už
  tu màme zaděláno na problèm..
  O tom je spousta literatury a historických dokladů ...
  však i různé heretické sekty středověké,nebyly v základě nic jiného ,
  než první revolucionáři proti stávajícímu vykořisťovatelskému a parazitárnímu systému církve a
  šlechty...
  říkali si všelijak od adamitů až po husitskà seskupení(proboha nic proti tomu - myšlenka má dobré jádro),hippies atd.až do dnešních časů...
  vždy bohužel silnějším establishmentem podryto a zdiskreditováno a zničeno -což bylo dříve více méně
  snadněji proveditelné...čti : vzdělání lidu na nule ani číst neuměli;informační omezení-
  později zrovna kupř.hippies těžce zdiskreditovàni figurami jako Charles Manson ,po jehož hrůzném činu se již hippies hnutí nikdy neuzdravilo...(a nebyl to jenom on,samozřejmě tu bylo zneužití idey na širší frontě podkopáno - (Lenonova upozornění ve slovech jeho písnî - Baez totéž...)
  A jaká to byla úžasná vize - mír ,květy ,super muzika -lidi těžce motivovaní za dobrou věc -proti válkám
  a světovládě....
  vpodstatě ta 70. heretickà léta jako poslední rozpal nadějeplných myšlenek a neuvěřitelného individuálního rozmachu...literatura,film,umění apod.
  Ale k otazce:má tato vize naději ?
  Má ....
  Každá dobrà vize mà naději ,záleží na tom ,co z ní lidè udělají...
  snad se to už někdy podaří začít myslet trochu jinak ,než doposud...
  j.

 2. Masrtin napsal:

  Je to skvěly, ale super skvěly a jenom represe a násilí může zabránit uskutečňování tohoto snu, zabránit aby se o něm zbytek světa dověděl, až se bude zavádět Ubuntu do praxe... Proto doufejme, že tyran se probudí až příliš pozdě, až se "virus spravedlivé společnosti" bude šířit do okolního světa alespoň exponenciální křivkou a nebo nejlépe jak říká Michael - kvantovými skoky.
  Tahle vize- ať se může zdát sebeutopičtější, má jako jediná v kontrastu ke všem těm ismům a debilismům, co tu byly doposud, reálný základ - jelikož tato zbrusu nová společnost se zakládá na spolupráci a participaci všech, na přirozené potřebě a touze kooperovat pro celek a v zájmu dobra pro všechny, tedy podle hesla : "Pokud to není dobré pro všechny, není to dobré pro nikoho" - což je evidentní projev lásky, která jediná je skutečná. Všechny ostatní systémy jsou utopické a vždy selhávaly, a byť tu byly sebevíce dlouho,přesto jsou a byly vykořisťovatelské a nelidské.. Mají tudíž neoddiskutovatelné právo se shroutit jako domečky z karet a zaniknout v propadlišti dějin, aby na úsvitu Nového Věku mohla vykvést nová světová společnost- ta o kterou máme všichni zájem a po které prahnou naše srdce - ať už si toho jsme vědomi nebo nikoliv..

 3. tomas napsal:

  Díky Bohu, že existují vizionáři, držím palce na realizaci, pak určitě přijdou další

 4. Jan B.D. napsal:

  děkuji za video, mnozí nemohli přijet do prahy osobně, je to super možnost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!