CIA agent přiznává, Obama vytvořil ISIS, aby vpadnul do Sýrie

Obama-created-ISIS-cia-900x350Podle nové zprávy od bývalého agenta CIA, vytvořil ISIS president Obama jako záminku k vpádu do Sýrie a ke svržení syrského presidenta Bashara Al-Assada. CIA v roce 2012 navrhla podrobný plán na svržení syrského vůdce, který Obama vetoval. Bývalý operativec CIA Doug Laux řekl NBC News, že ten plán v té době narazil v Bílém domě na nevysvětlitelný odpor.

Activistpost.com referuje:

„Laux ve své knize, co má vyjít v úterý, Zbytkový růst: Jak mladý CIA případový důstojník pronikl do Talibanu a Al-Qaedy, popisuje, jak „činitelé CIA protlačovali mnohavrstvý plán k zrežírování (Assadova) svržení.“

Toto ohromující otevřené přiznání, ač potvrzuje rozšířená podezření, obsahuje ta nejkonkrétnější dosud pronesená tvrzení o záměrech Obamovy administrativy svrhnout tohoto vládce – a nejmenovaní činitelé CIA to NBC rovněž potvrdili.

CIA však nebyla ochotná s tím jít dále – Zbytkový růst se před svým vydáním stal cílem značných úprav ze strany CIA.

NBC referovala:

Bývalý vysoký zpravodajský důstojník řekl, že Lauxův nápad – na kterém se značně podíleli i další členové úkolových sil CIA pro Sýrii – se značně promítl do toho plánu, který byl nakonec prezentován Obamovi.

Ale president, který musí schválit všechny skryté akce, mu nedal zelenou.

Jak Bílý dům, tak CIA odmítly tyto konkrétnosti komentovat, ale podle Lauxe vedoucí jako z Administrativy, tak z agentury „dávali od počátku na srozuměnou, že cílem našich úkolových sil je najít způsoby, jak z úřadu odstranit presidenta Assada… Přišli jsme s 50 dobrými možnostmi, jak to zařídit. Ale politické vedení … nám nedalo svolení ani k jediné.“

Lauxova kronika událostí zvedla pozorovatelům obočí jednak kvůli své nezastírané charakteristice tohoto počínání jako úmyslu svrhnout Assada, ale také kvůli tomu, že CIA schválila, aby takováto informace byla zveřejněna. Práce vydané bývalými činiteli CIA musí agentura nejdříve schválit – a CIA i přes značné proškrtání černým inkoustem, dala zveřejnění těchto aspektů zelenou i přesto, že podle oficiálního postoje se Spojené státy takovýchto operací neúčastní.

Ač Laux sám není úplně přesvědčen, že vzestup ISIL a tudíž teroristické útoky v Evropě a v nesčetných civilních zařízeních v Sýrii by šlo zmařit pomocí toho jeho „plánu operací“, tak četní kritici, včetně tehdejšího ředitele CIA Davida Petraeuse, o tom přesvědčeni jsou.

„Laux nakonec z frustrace nad tímto a nad dalšími záležitostmi rezignoval,“ vysvětlovala to NBC, „když už bylo jasné, že Obamova administrativa s tím dále postupovat nebude.“

Obamou později autorizovaný plán na vycvičení a vyzbrojení umírněných syrských rebelů přestal být považován za poměrně konzervativní, když se Svobodná syrská armáda (FSA) rozpadla a bojovníci proti Assadovi se jen hrnuli k daleko extrémnějším skupinám. Z toho se velký počet bývalých rebelů FSA se např. přidal k syrské frakci al-Qaedy, která se nakonec stala základem pro ISIL.

Ale ta masová migrace válečníků, když Laux navrhl svůj plán, ještě nezačala, ač Laux sám nesouhlasí s náznaky, že tím bylo ISIL zastaveno ještě před rozjezdem této teroristické skupiny.

Petraeus však věří, že by je to zastavit mohlo, „stejně jako Robert Ford, bývalý US velvyslanec v Sýrii, a také Leon Penetta, bývalý ministr obrany, řekl NBC News bývalý vysoký US činitel.“

Ford údajně v interview vysvětloval, že kdyby US v roce 2012 aktivně realizovaly nějaký plán podobný, jako popisoval Laux, tak by se ISIL zabránilo, aby vyhlásila v syrské Raqqě kalifát.

„Jsem si jist, že bychom se dnes dívali na jinou Sýrii, kdyby president Spojených států nezrušil návrhy Davida Petraeua, šéfa CIA, Hillary Clinton, ministryně zahraničí, a Leona Penetty, který byl ministrem obrany,“ řekl NBC News senátor John McCain.

Ale Obama zůstává neochvějný.

„Tvrzení, že bychom měli volnou cestu, která by nevyžadovala, aby tu rovnici v poli změnily US ozbrojené síly, nebylo nikdy pravdivé,“ řekl v interview president pro Atlantic.

Ty prsty poukazující na všech stranách, že to oni támhleti za to řádění mohou, by byly směšné, kdyby ta nekompetence neživila násilí, po kterém zůstaly miliony lidí bez domova a nesčetní další mrtví. Všechny strany této záležitosti, co tu hrají tu hru, on řekl, ona řekla, ve skutečnosti ignorují obrovského růžového slona v obýváku – že US zahraniční politika změn režimů, okupací a destabilizačních technik na Středním východě je jen benzínem do ohně, kterým je terorismus.

Ať už jsou z toho závěry jakékoliv, tak Lauxova kniha vyjde v úterý – a nám tomu zbytku nezbyde, než si lámat hlavu podrobnostmi obklopujícími cíle svržení Assada, abychom napínali svou zvědavost, o čem nám to US vláda zase lže.

Posted on April 5, 2016 by Sean Adl-Tabatabai

Vyšlo na AC24

Zdroj: http://yournewswire.com/cia-agent-admits-obama-created-isis-to-invade-syria/
13 Komentářů k CIA agent přiznává, Obama vytvořil ISIS, aby vpadnul do Sýrie

 1. smrt napsal:

  Na té opičí hlavě by si japonští gurmáni nepošmákli. Je prázdná.

 2. palko. napsal:

  Pro Českou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová Válka v Sýrii trvá již 4 roky a najednou se všichni zvedli a šli do Evropy, to je divné, že? Merkelová, která tyto imigranty ve své zemi vítá, byla odposlouchávána Americkou výzvědnou službou a tak zřejmě na ni mají nějaký trumf a drží jí tím pěkně v šachu... Je potřeba být s pravdou obeznámený, aby člověk měl představu, proč se toto vše děje... Proto se s vámi o tyto informace dělím.

  Moskva se svými "náhlými" dodávkami zbraní Asadovi sama vrátila do "vysoké hry"a neumožnila ISILu prorazit k moři. Čím víc informací přichází o situaci v Sýrii, tím jasnější je, proč jsou USA tak podrážděny ruskými akcemi.
  USA vypěstovaly v Sýrii oddíly "opozice", které napumpovaly penězi a zbraněmi. V průběhu 4 let občanské války v Sýrii se Asadova armáda značně vyčerpala, ale nevzdala se. A tak byla v USA připravena na letošní podzim nová generální ofenzíva syrské "opozice". Blitzkrieg na Damašek měli podpořit i teroristé ISILu (teroristické skupiny v Rusku zakázané). Až doposud Američané líně dloubali " do oblastí potenciální dislokace" ISIL ze vzduchu. Ale dařilo se to špatně.Vojenský poradce Obamy byl nucen přiznat, že " účinnost leteckých úderů na ISIL směřuje k nule." Ale raketové útoky bylo možné náhle (nebo "omylem") přenést na města pod kontrolou Asada. USA již začaly dávat dohromady koalici evropských zemí k poslednímu útoku na Sýrii, a dokonce k možnému definitivnímu zničení Damašku pěchotou NATO. Ale Evropa zdvořile odmítla. A tehdy se objevil plán Washingtonu, podle něhož bude chtít chamtivá Evropa sama skoncovat se Sýrii a Asadem.
  Bylo rozhodnuto zaplavit Evropskou unii záplavou uprchlíků.
  Dobročinné nadace USA začaly financovat přechod migrantů z Blízkého východu do Evropy.
  Turecko, věrný spojenec USA v NATO a v boji proti Asadovi, náhle otevřelo své příhraniční kordony pro uprchlíky, kteří se hrnou přes jeho území. Koordinovat tok lidí z Turecka do Německa začali na Twitteru aktivisté za lidská práva z USA a Británie. To vše se stalo a děje za výbuchů raket USA, které stále častěji padají nikoliv na vojska ISIL. A také prohlášení amerického ministerstva zahraničí a evropských politiků, že na této humanitární katastrofě nese vinu Asad, s nímž je čas skoncovat. Mohlo by se zdát, že půda je připravena. Zvláštní operace by mohla začít z týdne na týden.
  A najednou - bác! Na letiště v Sýrii začaly přistávat desítky ruských vojenských dopravních letadel s bojovou technikou, moukou a léky. A po moři začaly připlouvat lodě pod ruskou vlajkou se stejným nákladem. Bylo to pro Washington neočekávané jako blesk z čistého nebe. Analytici CIA a Pentagonu soudili, že Rusko, zabývající se sankcemi a podporou Donbasu, nemá nyní čas ani pomyšlení na Sýrii. Vzhledem k tomu byl také vybrán okamžik pro útok na Asada Ale ne: americká rozvědka neměla ani čas se vzpamatovat a Rusové rychle, ve "stachanovském" tempu, začali opevňovat místa své dislokace v Sýrii. V Tartous (na místě, již dlouho obydleném technickou obsluhou ruského námořnictva) se usadilo vojenské námořnictvo. Na letišti v Latakia zase specialisté letectva a protivzdušné obrany. Rusové začali školit své syrské protějšky na souši, na moři i ve vzduchu. V podstatě dnes můžeme hovořit o kombinovaném námořním a leteckém vojenském předmostí Ruska na pobřeží Sýrie.
  To se už nevymaže na taktické mapě americkou gumou. Syrské strategické objekty jsou pokryty protiletadlovými raketovými systémy protivzdušné obrany (nejlepšími na světě) S- 300 a"Pancíř". V sestavě syrského letectva se objevily modernizované stíhačky MiG- 29 a MiG-31, v jejichž kabinách sedí v Rusku vyškolení syrští piloti. A co je nejdůležitější - toto rusko-syrské předmostí neumožní ISILu prorazit k moři. Po získání přístavů by ISIL získal druhý dech. Islámští teroristé by začali po moři obchodovat s pašovanou ropou výměnou za zbraně. USA ze svého pohledu "hlídaly" toto pobřeží pro syrskou "opozici". Ale pobřeží je obsazeno.
  Asadova armáda začala svírat ISIL na všech frontách. Rusko se nepodařilo odstranit z "vysoké syrské hry." Moskva udělala silný tah, který znovu postavil USA do nevýhodné pozice. Bránit Rusům podporovat syrskou armádu v boji proti ISIL by znamenalo postavit se otevřeně na stranu teroristů. Útok amerických F-16 na ruské MiGy nebo bombardování letiště v Latakia by bylo ještě horší. Neboť toto je už válka. Ale ne syrsko-americká, mohla by to již být americko-ruská válka. To Washington docela jistě nepotřebuje. Žádná hlava Asada nestojí za konflikt jaderných mocností. Proto USA a Evropě zůstává jediná možnost - smířit se s přítomností Ruska v Sýrii a spolu s ním bojovat jednotnou frontou proti ISIL.

 3. ebenezer napsal:

  to palko: Velice přesně shrnutý problém na stř. východě. Jakto, že taková část našeho národa to nechce vidět (teď např. naše zpěvačky) a myslí si, že zůstanou uchráněni od hnědé záplavy?

 4. hel napsal:

  divím se, že všechny tyhle úklady assad přežil a gratuluji mu k tomu, protože stejné úklady nepřežil ani sadám ani kadáfí...a co se nedá svrhnout takto, pro to čeká "spravedlivý" haag jako v případě miloševiče s karadžičem...a ty se vůbec nestydíš, ameriko?!:-/...ale to jsou jen podřadní plebs a samý diktátor, že

 5. Kolemjdoucí napsal:

  Kde je svodka ze Syrie? Včera dostala SSA pěkně pod Alepem na prdel.

 6. palko. napsal:

  http://www.teplickykuryr.info/news.php?extend.10922.3

  Kdyby se Rusové chovali jako Američani, už dávno by ovládli svět.

 7. host napsal:

  Spíš tato akce narazila na odpor v Tel-Avivu, to je to místo, kde se vytváří americká zahraniční politika.
  Vlastně je to spíš asi jen další CIA-leaks kouřová clona ve stylu Panama bullshits.
  Protože Assad je jen jednou figurkou v komplexním ďábelském plánu při kterém byly odstraněny státy od Lybie, přes Irák až po Řecko, aby mohla být Evropa zaplavena krvelačnou zvěří z celé afriky a středního východu.
  Tohle bylo naplánováno nejméně před 15 lety geniálními ale zvrácenými mozky nějakých "sionských mudrců".

 8. dedalebeda napsal:

  A to jako ma nobelovku miru za to...tak toto uz je dost...proc na to cely svet jen cumi a nic nedela? Jedini rusove a za odmenu na ne vsichni nadavaji...uz mi tenhle svet leze krkem...ale hlavni ze dneska bude dalsi dil nejakeho zkurveneho serialu...omg this world is so wrong...

 9. Justass napsal:

  To si myslí Obama, že tímto vše napraví? Přiznáním omylu?
  V tom to vůbec není. Je to v zásadním porušování všech norem mezinárodního práva, včetně páchání válečných zločinů, ze stany USA - a to po dlouhá desetiletí.
  Miliony mrtvých po celém světě Jugoslávie - Afghanistán - Irák - Libye - Sýrie a to jsem vyjmenoval jen ty nejdůležitější z poslední doby. To má spravit nějaké přiznání omylu nějakého p-prezidenta, resp. válečného zločince a nositele koupené NCM? To jistě ne!!!

 10. Definitiva napsal:

  Je potrebné mať na zreteli, že Obama je hovorca vlády USA, ktorá je riadená chazarskou mafiou, finančnou oligarchiou, zbrojárskou loby, že za svoju prácu hovorcu má právo užívať titul prezident USA a brať náležitý plat. Takto vyzerá americký sen. Perliť a bohatnúť.

 11. clay napsal:

  Ten článek ve skutečnosti neříká, že prezident Obama vytvořil Daesh, ale že plán - neschválený Obamou - mohl zastavil vzestup Daesh.

 12. clay napsal:

  http://www.nbcnews.com/news/us-news/obama-nixed-cia-plan-could-have-stopped-isis-officials-n549111

  Ten článek ve skutečnosti neříká, že prezident Obama vytvořil Daesh, ale že plán – neschválený Obamou – mohl zastavil vzestup Daesh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!