Izrael: Německý Bundeswehr testuje robotické zbraně na občanskou válku a ochranu hranic

1075Podle informací z izraelských bezpečnostních zdrojů, si zástupci Spolkového ministerstva obrany nechali v Izraeli předvést zbraňové systémy, které jsou nasazené na izraelských hranicích. Zbraně střílí zcela automaticky bez zásahu člověka a například zastřelí narušitele hranice. Mohou být také použity k potlačení vážných nepokojů.

Doposud bez povšimnutí světové veřejnosti, Izrael vybavuje od roku 2007 své hranice čidly pro plně automatizované zbraňové systémy. Ten, kdo z pásma Gazy překročí izraelské hranice může být na mnoha místech zastřelen, aniž by izraelský voják hnul prstem nebo musel učinit nějaké rozhodnutí. Tyto systémy jsou plně automatické. Existuje jen málo hlasů, které tyto plně automatizované systémy zabíjení kritizují.

Také na severokorejské straně takové robotické zbraně systémy fungují již skoro 10 let. Střílí bez zásahu člověka v údajně demilitarizované zóně na každého, kdo vstoupí do prostoru těchto smrtící systémů.

Izraelská zbrojovka Rafael v posledních letech systém dál rozvíjela a nyní se Samson Remote Controlled Weapon Station (RCWS) prodává již ve dvanácti zemích. Systém se ovládá pomocí dotykové obrazovky nebo může fungovat pomocí čidel zcela automaticky.

Existují také verze zbraní, které jsou používány během občanských nepokojů a pravděpodobně jsou nesmrtící (»Nejnovější přírůstek do rodiny produktů Samson RWS jsou ne-smrtící (Non Lethal - NL) technologie, jenž zakládají své reakce na všech lidských smyslech. Ať už jde o kontrolu davu, nebo scénáře městských konfliktů, Samson NL technologie zajišťují symetrickou reakci pro zmírněný potenciálně výbušných situací«). Tyto systémy fungují jako videohra s opravdovými smrtícími zbraněmi nebo zcela automaticky.

Na nedávném Světovém ekonomickém fóru v Davosu byly špičky německého ministerstva obrany upozorněny na další vývoj robotických zbraní. Německá armáda v případě nouze již dávno nemá kapacitu a schopnost spolehlivě chránit hranice Německa nebo rozdrtit větší domácí nepokoje. Víc jak 30 zemíjiž plně automatizované robotické systémy na zabezpečení hranic v provozu. Systémy mohou být naprogramované tak, že budou bez varování střílet narušitele hranice.

Jak nezávislá informační služba Kopp Exklusiv z izraelských bezpečnostních zdrojů zjistila, že Bundeswehr si takové systémy nechal během posledních měsíců předvést mimo jiné ve Spojených státech a nyní také v Izraeli.

Němci se zajímali o ,,NL verzi“ (nesmrtící verzi), ale také o modely, které zabíjejí automaticky. Bundeswehr se tím zřejmě tajně připravuje na občanskou válku, ale také na to, že německou hranici jednoduše zaplaví příznivci IS a bude se muset ji zablokovat a bránit.

Autor: Udo Ulfkotte

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/udo-ulfkotte/israel-deutsche-bundeswehr-testet-roboterwaffen-fuer-buergerkrieg-und-grenzsicherung.html;jsessionid=96813A5685BF1E54FC27433668B415BD
9 Komentářů k Izrael: Německý Bundeswehr testuje robotické zbraně na občanskou válku a ochranu hranic

 1. contumax napsal:

  Izrael dělá to samé v bledě modrým , taky "si hraje" s robotickými hračkami...!!!

 2. Holy napsal:

  Na nasich hranicich tez byvali SUPi (Samo Utocici Pes) a hloubkova minova pole. Stat, ktery nestrezi vlastni hranici neni statem! Ochrana hranice je normalni pred vnejsimi neprateli a nikoli k zabraneni odchodu obcanu vlastnich. Buzerace na Evropskych letistich v primem kontrastu s hromadnym volnym pruchodem vetrelcu bez kontroly se zbraneni, drogami a nemocemi. Jeste porad jste na gauci u TV a na nakupu v Kafilerlandu v pohode?

 3. Kolemjdoucí napsal:

  Opravdu si myslíte, že je v zájmu německé vlády toto nasazovat na ochranu státních hranic, když si přejí všechy státy rozpustit?? :)

 4. host napsal:

  Holt živý voják nebude poslouchat každého, zvlášť ne toho, kdo ho pošle na vlastní spoluobčany.
  Robot "poslouchá" kohokoliv, kdo má v ruce dálkové ovládání (a třeba i pejzy a jarmulku:)
  A vo tom to je. Je jen otázkou času než se Polizei a Bundeswehr vzbouří, z toho mají dotyční obrovský strach.

  • pavelka70 napsal:

   takové naivní hosty tady máme? Víš kolik asi skopčáčtí poliši berou? A za tyhle prachy se budou bouřit? Jdi se naivče vyspat.Ráno moudřejší večera. Zapamatuj si jednu věc: Policajt a dobře placenej voják jsou živí roboti. Oni vědí, že musí splnit rozkaz. Tam nesmí být žádné emoce, úvahy, rozhodování, nebo vzpoura! I proto jsou zásahy policie proti lidem doteďka úspěšné. I tady doma, v ČR. I když nevylučuju, že nějaká tá "modernizace" postupuje i v těhle "represívních" složkách....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!