Mainstream chce zlikvidovat alternativní weby: vytvořil jejich blacklist a doporučuje firmám, aby na nich neinzerovaly. Za akcí stojí slovenský deník SME

konspiratori„Většina nejznámějších firem na Slovensku byla prý překvapená, že se jejich reklama zobrazuje na stránkách, které šíří konspirace,“ začíná svůj článek z 18. 4. s názvem Vznikla iniciatíva, ktorá má obmedziť príjmy konšpiračných webov z reklamy slovenský deník SME. Po upozornění SME prý chtěly firmy reklamu stáhnout. Jestli kvůli tomu, že nechtějí reklamu na webech, které čte na rozdíl od mainstreamu stále víc lidí, nebo kvůli tomu, že téma „náhodou“ vytáhl deník SME, můžeme jen spekulovat. Celý článek je dostupný jen předplatitelům, a jak jistě každý rozumný člověk chápe, do tohoto plátku nehodlám už z principu investovat ani euro. I část zdarma ale bohatě stačí.

Tažení proti nepohodlné konkurenci začal deník SME tím, že vytvořil seznam „závadných“ webů, na kterých by firmy podle něj neměly inzerovat. Protože zřejmě jen deník SME ví, co je pro lidi a pro firmy dobré.

Nejprve vznikla stránka konspiratori.sk, kde mohou reklamní agentury najít seznam webů, na nichž by „neměly inzerovat, aby nepodporovaly šiřitele nesmyslů a sebe neztrapňovaly“. Za projektem stojí digitální agentura NetSuccess, kterou spoluvlastní společnost Petitpress – tedy nikdo jiný než samotný vydavatel deníku SME, jenž šíří propagandu ve velkém dnes a denně. Ostatně právě to je hlavní důvod, proč začala alternativní média vznikat. Pokud by totiž hlavní česká, slovenská a světová média dělala svoji práci jen trošku inteligentně a solidně, neměla by různá, často poloamatérská alternativní média nejmenší šanci. A ta mainstreamová by se nemusela uchylovat k tak zoufalým akcím.

Je to asi podobné, jako kdyby firma Agrofert Andreje Babiše vytvářela seznam firem, které podvádějí při čerpání dotací (a Agrofert na něm samozřejmě nebyl).

Deník SME si dal opravdu záležet. Aby dodal svému útoku na konkurenci zdání jakési legitimity, dal dohromady tým odborníků, který bude od úterka firmám a jejich reklamním agenturám radit, jakým stránkám se mají vyhnout. Manipulací a praktik uvyklého čtenáře, kterému se nepodařilo vymýt hlavu, zřejmě vůbec nepřekvapí, že většinu oněch odborníků tvoří lidé spjatí s deníkem SME. Tento tým najatých figurantů, který dostal zadání vytvořit seznam médií, jež mají jiný názor než deník SME, a tudíž nemají mít právo na inzerci a nejlépe ani na existenci, vysvětluje, proč na něj weby zařadili a kdo o tom rozhodoval.

Na seznamu jsou například hlavnespravy.sk , dolezite.sk, protiprudu.org, z českých pak NWOO.org, CzechFreePress, Nová republika nebo Časopis Šifra.

Jako šéfredaktor posledně jmenovaného mohu mít radost, že zřejmě dělám podobně jako moji „alternativní“ kolegové svoji práci dobře, když jsem se dostal na tento blacklist, dokonce do Top 30. Nicméně jako novinář, který v mainstreamových médiích léta pracoval, a tak ví, jak to v nich funguje, musím konstatovat, že si toto vyznamenání a zařazení na seznam ani nezasloužím, neboť jen dělám svoji práci. Alespoň podle kritérií, která deník SME uvedl jako klíčová pro zařazení na seznam.

Můj časopis Šifra totiž vznikl právě proto, že v médiích typu SME nelze novinařinu dělat svobodně ani v náznacích, ale je předem nalinkováno, podle jakých not můžete psát, a jakmile se začnete vymykat, jste zpacifikován, onálepkován či vyobcován. Buď čůráte s nimi, nebo proti nim. Nic jiného než černobílé vidění světa neznají a jiný názor nepromíjejí. O svobodě pouze mluví a považují za ni to, že s nimi souhlasíte. Když ne, jste špatný, konspirační, xenofobní, nebezpečný, extremistický, proruský či všechno dohromady, bez ohledu na to, kde leží pravda. Ostatně tohle zažil na vlastní kůži každý z webů „na seznamu“. Posuďte sami – na seznamu je každý, kdo podle SME splňuje alespoň jedno z následujících kritérií:

 1. Stránka obsahuje materiály podvodného a šarlatánského charakteru, jako například zázračná léčba, kouzelné preparáty a podobně. Kritériem je rozpor s objektivním, vědeckým poznáním, zvlášť pokud mohou uvedené informace způsobit zanedbání potřebné léčby nebo poškození zdraví. Nevztahuje se na tradiční alternativní způsoby léčby, propagaci zdravého životného stylu, přírodě blízkých postupů a podobně.

Komentář: Žádná informace nemůže způsobit zanedbání léčby ani poškození zdraví. Kdyby to tak bylo, díky produkci SME a jiných médií bychom se museli předávkovat vakcínami a prášky všeho druhu. Jinými slovy – pokud píšete, že je očkování nezávadné, léky pomáhají a moderní medicína je ta jediná cesta ke zdraví, je to v pořádku. Nesmíte ale upozorňovat na to, že systém nefunguje, protože je založen na korupci a prodeji co největšího množství chemických léků bez ohledu na zájmy pacienta. V tomto případě vám hrozí zařazení na blacklist. Na druhou stranu, pokud alternativní web zveřejní článek, že zeleninový džus vyléčí rakovinu, je to nahrávka na smeč kritikům. Se slovy je třeba i v honbě za počtem kliknutí zacházet opatrně, ať už je člověk alternativní, nebo mainstreamový.

 1. Stránka obsahuje klamavé, dezinformační zprávy a lživou propagandu, tedy tvrzení, která jsou v rozporu s fakty, například fotografie a videa použitá v jiném, zavádějícím kontextu, vymyšlené nebo závažně překroucené události a podobně. Netýká se jasně prezentovaných názorových článků.

Komentář: Podle této logiky by nesměla v deníku SME inzerovat ani jedna firma, neboť na propagandě a překrucování informací v rozporu s fakty a zatajování důležitých událostí jsou tyto noviny založeny. Pokud někdy alternativní média ujedou, a že se to samozřejmě stává, mainstreamu se v tomto ohledu nemohou ani v nejmenším rovnat.

 1. Stránka obsahuje konspirační teorie a bludy, které mohou mít vážnější politické, ekonomické a zdravotní důsledky, bez jejich kritického zhodnocení. Nevztahuje se na zajímavosti, záhady a jasně označené spekulace.

Komentář: Abyste se nedostali na blacklist, museli byste psát, jako deník SME, že je normální, aby dvě letadla zbořila tři mrakodrapy, a po nárazu do Pentagonu, čistě náhodou přesně do místa, kde probíhá vyšetřování bilionové defraudace, se kromě všech dokumentů vypaří i celý boeing, jenž je několikanásobně větší než díra, kterou v budově zanechal.

 1. Stránka obsahuje vulgarismy, výzvy k násilí, extremistický obsah, šíření poplašných zpráv, agresivní osobní útoky, například „vyrovnávání si účtů“, hanobení menšin, ras, národností, náboženských skupin atd.

Komentář: Nálepkovat a urážet lidi mohou jen mainstreamová média, pokud s nimi nesouhlasíte.

 1. Stránka nerespektuje základní zásady novinářské etiky: neuveřejňuje opravné zprávy, ponechává dostupné a neopravené zprávy, které se objektivně ukázaly jako nepravdivé. Stránka nemá jasného vlastníka a autorů (ochrana zdrojů a možnost pseudonymů se respektuje), stránka neuveřejňuje případné reakce dotknuté strany, hrubým způsobem míchá zprávy a komentáře, opakovaně publikuje šokující nepravdivá tvrzení za účelem zvýšení návštěvnosti, které však obratem opravuje, atd.

Komentář: Novinářská etika? Co to je? Faktem je, že mnoho tvůrců alternativních webů nejsou profesí novináři a často tvoří na koleně a v amatérských podmínkách. Nicméně činí tak převážně proto, aby byly alespoň někde dostupné informace, které SME a spol. cenzurují a odmítají zveřejňovat. To, že se tak nedaří vždy kvalitně a bez chyb, je jedna věc. Proč by měl ale ostatní kádrovat zrovna někdo, kdo programově celá léta dezinformuje či podporuje bombardování nezávislých zemí a lumpárny všeho druhu?

Chápu, že se nás mainstreamová média začínají bát. Situace se ale stala zřejmě již natolik vážnou, že se rozhodla použít těžký kalibr a zbytky svého upadajícího vlivu, aby se pokusila zlikvidovat nepohodlnou konkurenci dřív, než se sama definitivně uplácají. Oč víc ale do nás půjdou, o to silněji upozorní na to, že jsou zcela bezradná a ztrácejí půdu pod nohama. Znáte to, jak je to s ním lejnem. Čím víc se v něm mažete…

Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra

Zdroj: http://www.casopis-sifra.cz/mainstream-chce-zlikvidovat-alternativni-weby-vytvoril-jejich-blacklist-a-doporucuje-firmam-aby-na-nich-neinzerovaly-za-akci-stoji-slovensky-denik-sme/
58 Komentářů k Mainstream chce zlikvidovat alternativní weby: vytvořil jejich blacklist a doporučuje firmám, aby na nich neinzerovaly. Za akcí stojí slovenský deník SME

 1. Zighartice napsal:

  Tak mě tak napadá, že podobné seznamy jsou vlastně diskriminací určité skupiny obyvatel, diskriminací a hanobení příznivců konspiračních teorií.
  Konspirační teorie mohou být směšné, kritizované, ale v žádném případě nejsou nezákonné. A s novou připravovanou právní úpravou to vlastně bude hanobení třídy, tj. hanobení třídy příznivců konspirací, hanobení třídy čtenářů alternativních médií, hanobení třídy alternativních médií.

  Což takhle sluníčkářům strčit do chřtánu jejich vlastní bambitku, drženou v jejich vlastní ruce?

  V budoucnu by mohla alternativní média mít alespoň nějaký náznak volné asociace pro spolupráci při právních otázkách a využívat v tomto směru čtenářskou základnu, kde se snad najdou lidé vzdělaní a moudří a třeba ochotně pomoci alespoň radami. Možná to v budoucnu bude nutná cesta pro rozdrobenou nezávislou alternativu, aby ve své nezávislosti přežila.

  Jak pravil nejhumánnější nositel Nobelovy ceny míru Barack Hussein Obama zde:

  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/398391-demokracii-vam-vnucovat-nebudeme-slibil-kubancum-obama-ti-mu-aplaudovali.html

  Lidé by měli mít právo kritizovat vládu a organizovat poklidné protivládní protesty.
  A takové alternativní médium je vlastně dnes s organizováním poklidných protestů v situaci, jak Svobodná Evropa, či Hlas Ameriky za bolševika... Nejlepší je použít proti protivníkovi jeho vlastní zbraně, nejlépe jeho vlastní hlásané ideologie...

 2. Paul Durham napsal:

  "Nejlepší je použít proti protivníkovi jeho vlastní zbraně, nejlépe jeho vlastní hlásané ideologie…"

  - to by úplně stačilo a ta hňupí "elita" půjde do kopru, jenže to se lidským zdrojům nikdy nepovede, jejich animozita vůči sobě navzájem přehluší i pud sebezáchovy.

  Například alternativní weby, kdy už konečně pochopí, že spojení se globálně a sdílení informací z různých koutů světa formou alternativní agentury je jediná cesta , pokud chtějí skutečně představovat informační opozici, není jiné cesty než družstevně-kartelové . Solisté jsou k ničemu.

  • weissbach napsal:

   Poměrně rychle by došlo k infiltraci a "převzetí". Kromě toho alternativa sdílí informace se stejnou efektivitou jako mainstream a její potenciál je v množství.
   Podstata je v tom, že informační pole má trhliny a mainstream přestává být mainstreamem. Jen finance do něj tečou naprosto neefektivně víc než dřív. Za současného stavu věcí je propaganda "normálními prostředky" /předstíráním plurality a svobody/ neudržitelná. Proto taky ty seznamy a divoké kejhání neoficiálních cenzorů. Nicméně je to jen chytání vrabce za ocas a dřív nebo později budou muset masku zahodit úplně a přejít na otevřenou cenzuru, proskripce a zatýkání. Bdou nuceni přiznat svou fašistickou a totalitní podstatu. Je to otázka času a půjde to rychle v souladu s tím, jakým tempem se jim kontrola informačního pole vymyká.

   • weissbach napsal:

    Vytvořit "alternativu", která se má tvářit, že není mainstream se už vytvořit pokusili, ale s naprostým neúspěchem. Takhle to totiž nefunguje. Takže zbývá jedině návrat ke staré a osvědčené cenzuře a stíhání, což ale na druhou stranu znamená konec hry a přiznání barvy. Korektností se to maskovat věčně nedá. Jinými slovy: Jsou v pr....!

    • tamara napsal:

     - jen slaboch a idiot nechce vědět co dělá nepřítel
     - když jsou lidi blbí a chtějí demokracii v podmínkách feudalismu,tak čí jsou úložiště v Číně a Kalifornii,zajisté demokraticky přístupá každému
     - sejmou mne kvůli třem stovkám měsíčně,
     jak typické pro spojené státy sionistické

     jsem v klidu.vzorce myšlení chování a jednání
     se nezměnily.akce a reakce budou stejné.
     Bojovník to rozdejchá,oběť přestane (na pár let)
     dýchat :)

  • Marie napsal:

   Presne! Jestli jsem zatim neco s temi zmrdy na uradech uhrala, tak je to jedine proto, ze jsem do nich zasela strach.

   Oni nemohou chodit kanalama a jestli si predstavuji, ze je budou vsichni privandrovalci poslouchat, tak to prameni z hluboke neznalosti narkomanu a oni nemaji uplne presne zmapovaneho kazdeho, kdo prichazi.

   Spolehaji na to, ze nebude ochota ze strany bilych s nimi komunikovat vubec, ze vyburcuji lidi k takove nenavisti, ze bude dochazet ke stretum v jednom kuse. To nesmime udelat, to je zakladni chyba. Kazdemu na potkani rikejte ( jak jsem to rikala Belizanum, co jedou do Evropy), ze plan je pouze je pouzit a pak zlikvidovat. Nedostanou zadne dobre placene pozice, protoze Evropa je daleko dal a jednoduse nemaji sanci ani na spoustu robotu, se kterymi se do budoucna pocita. M3ezi barevnymi ji nizka vzdelanost, ale budou schopni si uvedomit, ze je jich moc a i kdyby nas vylikvidovali, majetek Evropanu jim nebude stacit. Ikdyz by si ho zabrali, porad budou potrebovat nakrmit sve potomky a nebude jak, je to iluze, za cim se zenou!

   Je to jak zlata horecka... vzpomente, s jakym nadsenim cele rodiny utikaly do USA, a pak narazily na tvrdou realitu, ze tam zadny blahobyt necekal a akorat vymlatili puvodni obyvatele a okradli je o pudu, kterou pak prodavali. Jedine ti zbohateli. Praci to nedokaze nikdo, jeste kdyz prijde s nahou prdeli...

   Toto neni nic noveho v dejinach, akorat ze se na ne zapomina... skoda.

   • Eschatolog napsal:

    Dejiny se opakuji, protoze median saturace populace hlouposti a touhou verit lzim neklesa ani po vsech spalenych nadejich. Komu neni rady, tomu neni pomoci.
    Vyjimka - jeruzalemsti - to potvrzuje, a i tam funguje efekt bumerangu jiz zcela zretelne. Kdo s cim zachazi, s tim taky schazi, jen ten kolateral bude obrovsky.

 3. pozorovatel napsal:

  Preberám z inej diskusie:
  ---------------------------------
  Veľmi zaujímavé vysvetlenie vzniku pojmu "konšpiračná teória" (conspiracy theory)

  Prednedávnom som narazil na zaujímavý článok. Tvrdí, že pojem "konšpiračná teória" (správnejšie preložené ako "teória o spiknutí/sprisahaní") pochádza z dielne CIA a bol po prvý raz použitý v roku 1968 v príručke ako argumentovať proti ľuďom spochybňujúcim oficiálnu správu o zavraždení Kennedyho (Warren Report).

  Samotný článok je dlhý a nechce sa mi ho prekladať, takže len krátky postreh:

  V bode 3 popisujúcom protiakciu radia:

  - pokiaľ je to možné, vôbec neotvárať diskusiu na túto tému.

  - ak to ale nie je možné, majú všetky pochybnosti označiť za "reči o spiknutí" (conspiracy talks) šírené komunistickou propagandou.

  Zbytok dokumentu podrobne rozoberá spôsob argumentácie, ako následne protistranu v diskusii verejne znemožniť.

  zdroj:

  https://vk.com/wall-86775514_27533 (nemecký text)

  • pozorovatel napsal:

   a verzia v angličtine: http://www.jfklancer.com/CIA.html

  • John_Pitralon napsal:

   Informování o různých teoriích (konspiračních nebo nekonspiračních, to je fuk) je součást normální práce médií samozřejmě včetně mainstreamu. Ten blbec Smatana zase přišel s geniální myšlenkou... Je pravda, že se tajné služby jako CIA snaží některé "konspirační teorie" potírat, zejména ty pravdivé :) Nicméně, to by ten mamlas Smatanů musel filtrovat všechno - včetně ČT, Primy, idnesu, novinek, aktualne atd. protože všude se dá najít nějaká teorie či faktografie, která se mocipánům nebo US Embassy nemusí líbit. Takové věci běží normálně i na mainstreamu. Ti debilové ze SME se v podstatě snaží provádět gestapácké fízlování jdoucí proti názorové svobodě. Na protiústavním, tj. protispolečenském základě.

   Česká televize: Citizenfour: Občan Snowden (2014)
   https://www.youtube.com/watch?v=3G5w_pUmhWI

 4. Miška napsal:

  Aha,tak proto jsou v rámci údajné svobody slova zablokovány příspěvky do diskuse přes proxy servery,njn i alternativy musí být papežštější než papež.Ale tímhle se stává ze slova svobodná diskuse jen prázdný pojem.

  Málo který diskutér si totiž přeje,aby mu neomylní samozvaní strážci demokradcie nad ránem demokraticky vyrazili dveře.

  Tím pádem si můžeme diskutovat rovnou na LžiDnes a výpovědní hodnota bude úplně stejná ;-).

  • John_Pitralon napsal:

   Tak oni jsou prakticky strážci skrytého totáče, proti kterému byl komunistický režim v osmdesátých letech jen dětskou selankou. Rozhodně si nevzpomínám, že by tenkrát režim neustále obtěžoval normální lidi s pitomým bojem proti západním médiím. Normálně jsme čuměli na ARD, ZDF, poslouchali německá rádia a žádný komunista nikdy neřekl ani prd.. Měli sice takové obecné kecy proti Západu, ale nikdy kvůli nešli po jednotlivcích. To co dělá Smatana, to je neskutečná gestapácká buzerace, dokonce i pod úroveň bolševiků.

 5. John_Pitralon napsal:

  Je to dost velký problém mainstreamu, že jim nyní alternativní média odebírají slušnou část auditoria. O žádnou novinářkou etiku jim samozřejmě nejde, oni se pokouší na protiústavním základě poškozovat občany s odlišným politickým názorem, kteří publikují na netu. Ostatně sami se z toho usvědčují, že své úsilí považují za "informační válku proti ruské propagandě". Je to doloženo...
  https://www.youtube.com/watch?v=q4ZtJYp1uWg

  Ale to, že má někdo v hlavě blud jako pan Smatana, ještě nijak neznamená, že pro něj neplatí Ústava a může se beztrestně chovat jako Gestapo za Hitlera. Podle tiskového zákona oni musí dát prostor druhé straně, aby se mohla bránit.

  • Miška napsal:

   Aha,tak proto jsou v rámci údajné svobody slova zablokovány příspěvky do diskuse přes proxy servery,njn i alternativy musí být papežštější než papež.Ale tímhle se stává ze slova svobodná diskuse jen prázdný pojem.

   Já to myslela tak,že i alternativní weby,které mají za úkol šířit pravdu,a od toho zde snad jsou,zablokovaly vkládání diskusních příspěvků přes proxy servery,tak kdeje ta údajná svoboda projevu? Admine?

   Admine,Vy si myslíte,že si v snešní zvrhlé době,byť pro pravdu a vlastní názor,nechá někdo z diskutérů v brzkých ranních hodinách vyrazit lžidodemokrady a vlastizrádci dveře domu a minimálně znemožnit v čase,jak skoro každému naordinovali židáci předražené,30 a více let ne-splatné hypotéky na všechno??

   Málo který diskutér si totiž přeje,aby mu neomylní samozvaní strážci demokradcie nad ránem demokraticky vyrazili dveře.

   Tím pádem si můžeme diskutovat rovnou na LžiDnes a výpovědní hodnota bude úplně stejná ;-).

   NWO se stává rájem pitomců a protagonistů režimu a chodit a číst zde komenty tím postrádá smyslu.
   NWOO si blokací použití proxy serverů zavřelo dveře opravdovým vlastencům a národovcům.
   Kdysi zajímavá stránka se stala souhlasník a tichý propagátor "nestranných" protirežimních nálad.
   Pane Korál,moc jste mě zklamal,když jste přistoupil na jejich podmínky,neboť oni Vás zničí,tak jak nás.

 6. Josef Švejk napsal:

  Solidní firmy by si měli pečlivě zvážit reklamy v ČT24, iDnes apod. Kritéria 1, 2, 3, 4, 5 světového deníku SME plně splňují. Rozhodně by měli vzít v potaz, že se tím nejen podílejí na šíření nesmyslů a ještě se při tom ztrapňují.

  • Paul Durham napsal:

   V televizi a tisku inzerují firmy, které potřebují prodat své šmejdy jen slaboduchým blbcům , obracet se na takové zadavatele reklamy s nějakým apelem nemá smysl.
   A funguje to , neboť jak známo, slaboduchá populace si nechá poradit z televizní obrazovky s vysokou efektivitou vynaložených peněz.

 7. corgon napsal:

  "Konšpiračné" weby sú čítanejšie ako sionistický protislovenský denník SMEtie, takže sa neobávam že by nemali reklamu a po takýchto zoznamoch sú ešte čítanejšie lebo sa o nich dozvedajú aj ľudia ktorí o nich nevedeli. Presstitúti zo SME im robia reklamu zadarmo.

 8. corgon napsal:

  Ako SMEtiari pomocou cenzúry urobili z diskusií "krajšie miesto na zemi"
  https://www.youtube.com/watch?v=ZoVwK44R6hE

  • John_Pitralon napsal:

   To má jednoduché vysvětlení proč SMEtiari zakazují diskuze. Protože oni podporovali tak čuňáckou politiku NATO, že nyní jejich žvásty rozbije každý, během 15-20 minut. I na idnesu se teď obracejí mnohé diskuze totálně proti těm presstitutům. Ofiko propaganda se hroutí a oni pravděpodobně budou muset diskuze blokovat víc a víc. Na aktualne.cz to samé, to je už naprostá fraška...

 9. Marie napsal:

  Vcera jsem jim napsala toto:

  Nevazeni dementi z konspiratori.sk

  Kdo vam dal pravo si hrat na soudce, kteri si mysli, ze si mohou dovolit oznacovat weby za konspiracni, zverejnujici podle vas nepravdive zpravy a dalsi vyjmenovane kraviny? Co je vam vubec do nich a hlavne, jak to, ze nerespektujete svobodu slova? A jeste hadim zpusobem tvrdite, ze vam jde vyhradne o zakazniky, aby si, chudacci, nezkompromitovali sve jmeno na webech, ktere vy povazujete za vam nevyhovujici.. Silena drzost, a rada bych abyste mi dolozili, kolik tisic lidi vam poslalo na vami uvedene webove stranky nejake stiznosti a hlavne o cem!

  Jelikoz nepredpokladam, ze byste mi napsali pravdu, tak vam ji napisi ja:

  Kdyz si prohlidnu vase fotky, tak vidim, ze jste tam sami vyvoleni, co uz tak vystoupali, ze si hraji na bohy. A delate to samozrejme kvuli prachum, a cerpate bezpochyby jako neziskova organizace i z penez danovych poplatniku, ze ano. To je dnes nejvetsi trend vyvolenych.

  Pokud vim, tak Ceskoslovensko bylo rozdeleno a vy jste na Slovensku, takze by mne zajimalo, z jakeho duvodu se serete i do ceskych webu?

  Ono uz je toho vic nez nad hlavu, co si dovolujete, a tudiz s tim zavcas skoncete, nez bude pozde. Nemyslete si, ze lidi jsou tak hloupi a neschopni, za jake je mate. Zamyslete se, jestli mate zapotrebi zacit nalezat jeden druheho na skarpe.
  Mate pocit, ze vam vyhrozuji? To muzete mit, ale nezapominejte na to, ze nam neni treba se s vami spinit. S radosti to udelaji ti, ktere si zvete na likvidaci nas.
  Ono totiz staci jen fotky, adresy a trochu pomluv, kterymi dnes a denne vy hyrite na vsechny strany, abyste zadupali pravdu. Jenze ta je videt, a je to jenom vas problem nenazranosti a nadrazenosti, ze jste tak zaslepeni...

  Prachy jsou mocnou carodejkou, ale zoldak meni pana podle vyse zisku...

  Bez pozdravu, Marie Dikyova

  • weissbach napsal:

   Vynikající! :-)

  • pražská vlaštovka napsal:

   maru,weisbach
   a kam jste to napsali?
   já bych jim tam taky něco napsala!
   j.

  • Pepek napsal:

   Marie,máte bezesporu pravdu,ale je rozdíl psát a vládnout!

   • Marie napsal:

    Ja netvrdim, ze neni. Ovsem z vladnuti se dela zbytecne prekombinovana zalezitost prave proto, aby to vladnuti vypadalo tak slozite a narocne, aby se zduvodnilo, ze vladnout opravdu kazdy nemuze. Coz je blbost.

    Vladnout mohou vsichni.

    Kdyz to kdysi dokazali Indiani...

    Kde nekrade nikdo, je zivot jednoduchy a senzacni.

    Kde se krade vznika slozitost. Kdo muze a kdo ne, a kolik a kdyz to prezene, kolik musi vratit, pak pujcky, korupce a bordel narusta, ci prerusta pres hlavu a na normalni zivot uz se ani nedohledne, a lidi nakonec zapomenou, jak vlastne vypada...

 10. pedros napsal:

  takovej smatana rozsévá zlo,protože NEŠUKÁ!Pravidelně souložící jsou plni radosti,s tvářema rozjasněnýma,jiskrným pohledem,lidé od pohledu šťastnými a nemající příčiny škodit jiným.
  Podívejte se na smatanu-kupku lidského neštěstí,zapšklosti a závisti!Která baba při smyslech by na sebe nechala vylézt něco takového?Možná majdalenka ólbrajtová,fujtajbl hnusnej...až mi tou šerednou představou husí kůže naskočila!
  Pomoci takovým nešťastným nešukům můžou doktoři-chemicky nebo mechanicky.Pilulek štěstí jsou plné lekárny a orchiektomie je taky řešení.Nebo se nechat "přeoperovat"na opačné pohlaví!ze smatany smatanová...

  • John_Pitralon napsal:

   Podle mě Smatana je vychytralej hazlík. On si do kapes tahá prachy z různých US fondů jakože na "boj proti ruské propagandě" a ve skutečnosti dělá kontraproduktivní kokotiny, kterýma ve finále jen zvedá alterwebu návštěvnost a ničí mainstream :)

  • Marie napsal:

   Je to pravda, co jste napsal... jsou to degenerati, zakomplexovani, a toto je vysledek. Dementni skutky.

   Lide ve vlade musi byt zdravi, logicky, protoze drtiva vetsina populace zdrava je.

  • pražská vlaštovka napsal:

   Pedros
   to udeřil přímo na hlavičku !
   Je to hnusnej frustràt -viděla jsem ho na fotce !
   ....a říkala si to SAMÉ !!!!!!
   j.

 11. pavel napsal:

  Je to parada,kdyz pravda zacina mit tu pravou silu!

  • Marie napsal:

   Parlamentni listy nejsou vubec demokraticke, mam na to dukaz primo osobni.

   Neotisknou vam proti vlade vubec nic. Posilala jsem tam konkretni dopis, ani se neobtezovali odpovedet.

   To, ze se snazi vypadat jako prolidove, vubec nic neznamena.

   • hel napsal:

    noo, jsou tady podstatně horší weby než parlamentní listy, oni sice nemají moc autorských článků a hlubokých rozborů, ale loví rychle na soc.sítích vyjádření politiků a reakce na ně, dávají prostor oběma stranám zhruba stejný, neomezují diskuse, mažou jen vulgarity, trochu připomínají někdy bulvár- hlavně tím, jak se snaží přitáhnout čtenáře nápadným titulkem, ale za situace, kdy v mainstreamu včetně televizí a rozhlasu běží povinně antiruská propaganda a lže se ostošest, jim nemohu nadávat, protože oni v tomto vlaku nejedou

 12. petr366 napsal:

  Jako reklama a konspirační weby dobrý.Možná se pohrne i víc reklamy.

 13. pavel napsal:

  Doufejme.

 14. Zighartice napsal:

  Dávají nám to po doušcích, ale aby sami brzy nepocítili na ex...

  Evropský parlament drtivou většinou hlasoval proti svobodě slova a transparentnosti.
  Svoboda slova a demokracie je v ohrožení, EU prosazuje "ochranu obchodního tajemství".
  Navrhované zákony EU o "Ochraně obchodního tajemství", kterou Evropský parlament schválil 14. dubna, vytvářejí obchodní sféře nadměrné právo na utajování; jedná se o přímou hrozbu žurnalistům a jejich zdrojům, whistleblowerům, právu zaměstnanců na svobodu projevu a právu veřejnosti na přístup k informacím (o lécích, pesticidech, emisích automobilů apod.) Proti tomuto zákonu podepsalo v EU petici celkem 500.000 občanů. Proti zákonu můžete podepsat petici:

  https://www.change.org/p/companies-shouldn-t-decide-what-gets-published-stop-the-tradesecrets-directive-now

  Celkem je třeba 1 mil. podpisů pro vyvolání EU-referenda o této otázce. Následující video ukazuje, o jak nebezpečnou věc se jedná.

  Malá skupina lobbistů pracujících pro velké nadnárodní společnosti (Dupont, General Electric, Intel, Nestlé, Michelin, Safran, Alstom...) přesvědčila Evropskou komisi, aby předložila takové návrhy zákonů a pomohla jim zametat cestu. Problém je, že byla ve svém lobbování až příliš úspěšná - přeměnila tyto zákony, jež měly regulovat férovou soutěž mezi firmami v něco, co připomíná příklop nad firemními tajemstvími. Fakticky vznikl zákon, který hrozí kriminálním trestem každému ve společnosti, kdo občas potřebuje získat přístup do interních informací obchodních společností bez jejich souhlasu - obchodníkům, zaměstnancům, žurnalistům nebo vědcům.

  Evropský parlament podle očekávání schválil evropskou legislativu o ochraně obchodního tajemství velkou většinou hlasů (503:131).

 15. pavel napsal:

  Presne ty co nenavidim to schavalily.Prasata gestapacky jsou to!!!

 16. pavel napsal:

  Fakt?

 17. pavel napsal:

  Jestli jo tak to dava jasnej smysl.

 18. pavel napsal:

  U tretiny z nich vim ze byly a jsouu s kyjevskou fastickou chuntou v cele se stetkou stetek.(Stetinou).

 19. hel napsal:

  to je teda totalitní fašistický pokus a mělo by s tím být tak i naloženo...tady se už zakazuje opozice a vytváří se prostor k jejímu stíhání a případnému zákazu..žádná "odborná komise" nebude rozhodovat, jak mám pohlížet na informace..fuj, hnus..postižení vyjmenovaní by se měli spojit ke společné žalobě, zřejmě to jinak nepůjde...

 20. Stribog napsal:

  Zatím bych to viděl na takový pokus zavést ovečky do alternativní ohrádky. Ohrádky, která zas až tak neubližuje. Tady je potřeba přemýšlet jaká média jsou jna seznamu a proč. Ne všechny alterantivní weby jsou zcela bez agendy. A dnes je to v situaci, kdy takový seznam přímo vybízí čtenáře. O to, že inzerenti přestanou s reklamou obavy nemám. Řada těchto vebů je komunitně financována či inzerenti jsou také alternativní...

  http://www.law.uchicago.edu/files/files/387.pdf
  V odkazu je zajímavá práce bývalého Obamova regulačního cara Casse Sunsteina, zabývající se vládní infiltrací “konspiračních” hnutí…
  Na základě této metodologie se podařilo téměř rozbít 9/11 Truth Movement.
  Je velmi pravděpodobné, a mohl bych operovat s psychologickými opracemi, které se provozovaly například na stránkách s UFO tématikou (např. operace související s Majestic 12), že manipulátoři mají část altermédií pod kontrolou. Stejně tak, jako globalisté kontrolují třeba část New Age a tzv. probouzecí agendy. Co se informační hodnoty takových stránek týče, může být i velmi vysoká. Správná manipulace je založena na velké části pravdy. Osobně používám celou řadu různých zdrojů včetně mainstreamu. Při troše cviku a schopnosti si zjistit kdo je kdo se dá poměrně snadno odfiltrovat agenda, která za daným zdrojem stojí.

  • Paul Durham napsal:

   http://zvedavec.org/komentare/2016/04/6862-svetova-valka-zacala.htm

   přehledně uvedeno - fašismus a jeho síly se kdykoliv pohodlně opřou o své bioroboty naprogramované televizní a jejími seriály, navíc mám dojem, že alternativní informace se s populací uvězněnou ve svých bludech značně míjejí,
   americký fašismus nemá etiku, nemá morálku , nemá soucit, nemá skrupule, má jen touhu po moci a zbraně a všehoschopné otroky ,
   k tomu všemu nemá konstruktivní cíl ale cílem je destrukce sama o sobě , obávám se, že modlení nepomůže

   • Stribog napsal:

    Nevidím to takto pesimisticky. Americký internacionální fašismus infoválku už prohrál. Ano, horká válka je poslední možnost. Ale válka není pokračováním politiky jinými prostředky, jak tvrdí von Klausewitz. Horká válka je jen selháním války na jiných úrovních. Včetně úrovně informační. Přes veškerou debilizaci médii a školstvím jsme neztratili selský rozum. Přes stovky miliard, co plynou do propagandy je teto propaganda kontraproduktivní. Je to dáno zákonem času. Informační společnost předběhla těžkopádnost starého typu vládnutí. Jsou to ONI, kteří zalepují díry. Ale nejspíš marně. Spíš se ptám proč to jde tak snadno. Prohrávají příliš rychle... A jako starý konspirační paranoik v tom začínám vidět skoro záměr:))

 21. Bogus Sobotka napsal:

  "Mainstream chce zlikvidovat alternativní weby"

  Lzivy a zavadejici titulek.

  NWOO neni zadny "alternativni" web, ale neo-nacistickej anti-semiticky server zabaleny do konspiracnich hoaxu.
  Staci se zacist do diksuze a je hned jasne co je tady za sebranku.

  • jan nowak napsal:

   ,,Bohoušek" to jméno nesnáším !!! od chvíle, co jsem před 40ti lety,
   /njn. zasranej, starej komundíra../přečetl si ,,Boříkovi lapálie" /nebo tank nějank/

   Stále stejná jména, stále stejné činy...

   • jan nowak napsal:

    A bogušu, meinstrým nechce zabít alternativní veby.
    Alternativní veby vyrůstají v meinstrým, který posléze zaniká.

    Jako všechno a všichni bogušu..
    Ve které vývojové fázy jsi už jistě víš..

    Jenom punk is not děd !

 22. medved napsal:

  dennik SME? jedna klamarska,obludna čvarga!Klesa jeho predajnosť,kôň ktory zdochyna,kope nohami,čerešnička na jeho torte je redaktor a prispievateľ Havran,TEOLOG A PEDOFIL!!ubohe a otrasne! Havranko,ty obluda,deti ktorym si ubližil,ti rozvrtaju tvoje zvratene vnutro,neujdeš!

 23. Flav napsal:

  Zdravim
  Vlastne je jim za ten seznam jeste treba podekovat ))).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!