Syrské a irácké bojiště 18.4.2016 – video a jeho přepis

18.04.16_Operation-in-Aleppo-CitySyrské síly minulý víkend pokračovaly v operacích ve městě Aleppo a v přilehlých oblastech. Po postupu do okresu Salaheddine a oblasti farmy al-Malalh teď loajalistické síly postupují do samotného města. Očekávaným mezi-cílem těchto operací je rozdělit militanty kontrolované oblasti se zničením logistiky militantů a s vytvořením četných malých kapes obrany militantních jednotek a ničit je ve vzájemné izolaci jedné od druhé.

Jakákoliv úspěšná ofenzivní operace pro-vládních sil ve městě Aleppo narazí na zlovůli Západního bloku jak na diplomatickém, tak na vojenském poli, což znamená zběsilou propagandistickou kampaň v médiích mainstreamu a dodávky skupinám militantů operujícím v této oblasti. Probíhající diskuse o poskytnutí protileteckých zbraní militantům jsou součástí tohoto scénáře.

Nedávné pokusy různých militantních skupin rozšířit zónu kontroly v severní části provincie Aleppo sledují podobné cíle:

 1. Posílit vyjednávací pozici při rozhovorech
 2. Vytvořit základnu k vyhlášení alternativní vlády, pokud rozhovory selžou

To by však bylo možné, jedině v případě, kdyby umírnění militanti byli schopni kontrolovat značnou část této provincie včetně města Aleppo.

Syrská arabská armáda (SAA) se spojenci mezitím vede operace na východní straně dálnice Khnasser-Aleppo. K tomuto rozhodnutí došlo poté, co jednotky ISIS zaútočily na pozice SAA na strategických výšinách Shabith a Al-Qliya, z nichž je výhled na vesnice Atshana, KhrabehZobd, al-Toubeh a Akil. Zabezpečení dodávek po dálnici Khanasser-Aleppoje v probíhající operaci ve městě Aleppo důležitým prvkem.

V sobotu osvobodila SAA u Damašku letiště al-Sin. Tato operace byla koordinována s ofenzivou zaměřenou na osvobození vesnice na návrší TalSawwan ve Východní Ghoutě. Podle před-oficiálních zpráv SAA už tuto vesnici skoro osvobodila. Ta byla kontrolována Jaysh Al-Islam.

V provincii Latakia zahájily syrské síly – SAA, domobrana NDF a SSNP – novou ofenzivu na město Kabani v Kurdských horách. Probíhají tam těžké boje.

14. dubna osvobodily Irácké bezpečnostní síly (ISF) po 2 týdnech městských bojů s militanty ISIS město Hit v provincii Anbar. ISF do města vstoupily 4. dubna.

18. dubna provedly irácké tryskové bitevníky F-16 nálety proti ústředí ISIS v okrese TalKayf v severovýchodním Mosulu. Provládní zdroje hlásí, že při těchto náletech bylo zabito nejméně 17 militantů včetně Ahmeda Qasim al-Farahata, finančního ředitele ISIS.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-april-18-2016/
18 Komentářů k Syrské a irácké bojiště 18.4.2016 – video a jeho přepis

 1. Ikema Monika napsal:

  Putin dal příkaz k dokonalému uzavření Syrsko Turecké hranice Ruskou armádou ! Při příměří neustále proudili Isis žoldáci s cizích zemi a i jiné skupiny přes Turecko do Syrie nehledě i spousta nových zbrani placených hlavně Saůdy Katarem iTureckem ! Tímto tahem dal Putin Turecku mat i ohledně rozkrádání ropy památek z muzei obrazům jiných starožitnosti vy vážených ven se Sýrie ! Mimo jiné dříve skupiny mohli vždy utéct do Turecka aopět na zpět jít bojovat ! Dnes je tomu konec atyto šmejdi nedostanou ani igelit utéct není kam !! SUPERSTATION 95

  • Zighartice napsal:

   Nové ruské systémy protivzdušné obrany v Sýrii přilepili americké letectvo k zemi.

   Objevila se nová krize pro mezinárodní úsilí zničit Islámský Stát, vytvořená Kremlem. USA přestali létat s pilotovanými letouny na mise podporující rebely v klíčové části severní Sýrie, kvůli rozmístění ruských systémů protivzdušné obrany, administrativa Baracka Obamy se usilovně snaží přijít na to, co dále dělat.

   Ruské vojenské operace v Sýrii byly rozšířeny v posledních týdnech, a poslední ruské kroky, byly udělány bez jakéhokoli předchozího oznámení USA, narušily úsilí koalice vedené USA v podpoře Syrských povstaleckých síl v boji proti Islámskému Státu u turecko-syrské hranici, na západ od řeky Eufrat, řeklo nám několik úředníků Obamovy administrativy a MO USA. Tato klíčová část bojiště, známá v armádě jako Box 4, je místo, kde početné skupiny bojovali proti islámskému státu, až do nedávné doby s podporou letounů USA.

   Jenže na začátku tohoto měsíce (pzn.: na začátku měsíce kolona SAA s Buky-M2 mířící k Aleppu po silnici na Khanaser), Moskva vyslala moderní systémy protivzdušné obrany SA-17 (pozn. PVO komplex 9K37 Buk, syrská armáda má moderní verzi Buk-M2E s max. dosahem 45km) do blízkosti této oblasti (pozn.: s pravděpodobností hraničící s jistotou na let. základnu Kuweires), a začali "zaměřovat" americká letadla, američtí představitelé uvedli, že zaměření radarem, je přímá a nebezpečná provokace. Pentagon zastavil všechny pilotované lety, ačkoli drony USA stále létají v této oblasti. Načež Rusko začalo bombardovat povstalce, které USA podporují. Nálety s pilotovanými letouny USA pokračují v jiných oblastech Sýrie...

   http://www.bloombergview.com/articles/2015-12-17/new-russian-air-defenses-in-syria-keep-u-s-grounded

  • Jaris napsal:

   Dik za dobrou zpravu, Moniko! Tech je dnes tak malo.

 2. tojefuck napsal:

  Klid, vzdyt je to blabol, ruska armada nemuze uzavrít syrsko tureckou hranici pozemní operaci. Maximalne se vice zameri letectvem na logisticke uzly.

 3. Zighartice napsal:

  Hlavní vyjednavač syrské opozice Muhammad Allúš (poz.: zastupující umírněnou skupinu Džajš al-Islám/Armáda islámu) uvedl, že opouští Ženevu, protože nechce být součástí "absurdního" politické řešení, které nevytváří žádné trvalé řešení konfliktu ...

  http://www.dailystar.com.lb/News/World/2016/Apr-19/348161-syrian-opposition-negotiator-leaving-geneva.ashx

 4. Zighartice napsal:

  Evropské velitelství USA oznámilo, že vysílá letku letadel námořní pěchoty EA-6B Prowler (stroj pro vedení radioelektronického boje) na leteckou základnu Incirlik v Turecku na podporu operací proti IS.

  Krom jiného dokáží zachytit komunikaci IS, Prowler může chránit spojenecké síly na zemi a vést nálety na jakékoliv radarové a komunikační zařízení IS.

  http://edition.cnn.com/2016/04/18/politics/defense-secretary-carter-iraq/index.html

 5. Zighartice napsal:

  Putin řekl Assadovi, že má v úmyslu i nadále pomáhat Sýrii v boji proti terorismu.

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201604181931-4eg4.htm

 6. Zighartice napsal:

  MZV RF: Fámy o tajných jednáních o Sýrii jsou pokusem o zkompromitování Ruska

  Sergej Lavrov popřel informace o "tajných" jednáních Ruské federace a Spojených států o Sýrii

  ... Američané nás ujišťovali, pokud mě paměť neklame - na konci ledna, že využijí svůj vlil na umírněnou opozici, kterou USA pokládají za své spojence, že je vyvedou z těchto oblastí, tak aby nekomplikovali společný boj s Frontou an-Nusrá. Do dneška tyto sliby nebyly nenaplněny.

  Vzniká tu závažná otázka, jestli tito umírněni nechtějí opustit své pozice, které ovládá Fronta an-Nusrá, oni ani nemusí být umírnění, prostě jsou těmi, kdo spolupracují s Frontou an-Nusrá v rozporu s rezolucí RB OSN...

  http://cz.sputniknews.com/politika/20160418/2845297/famy-tajna-jednani-syrie-rusko.html

 7. Zighartice napsal:

  Generální tajemník OSN Ban Ki-moon neuvažuje o odvolání zvláštního vyslance OSN pro Sýrii Staffana de Misturu kvůli obvinění z jeho podjatosti syrskými opozičníky.

  Představitelé syrské opozice opakovaně obvinily de Misturu z předpojatosti a předsudků...

  http://ria.ru/syria/20160418/1414553806.html

 8. Zighartice napsal:

  Asadova Baas zvítězila ve volbách. A co dál?

  Damašek sleduje Američany, Saúdy a Turky a právě vyhodnocení jejich postupů či slepých uliček, do kterých zamířili, nejspíš přispělo k tomu, že se během nynějších voleb nejvyšší vedení státu tvářilo dost uvolněně.

  http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/21901-asadova-baas-zvitzila-ve-volbach-a-co-dal

 9. Zighartice napsal:

  Soudě podle materiálů, které se objevily na internetu, Saúdská Arábie poslala teroristům, které ovládá z takzvané "umírněné opozice" zásilku čínských protiletadlových raketových kompletů FN-6.

  Tyto MANPADy již byly v minulosti dodány do Sýrie. Předtím byly získány Katarem od Súdánské armády. S jejich pomocí se podařilo sestřelit vládní letadla. Nyní, podle některých informací, jsou nakupovány od pákistánské armády Saúdskou tajnou službou, která má ve výzbroji tento model.

  Tyto MANPADy odborníci označují za třetí generaci. Jejich charakteristiky jsou blízké americkému "Stingeru" a ruským "Iglam".

  Hmotnost FN-6: 16kg.
  Maximální rychlost cíle na odletu - 300m/s, na příletu 360m/s. Dosah : 500-5000m, výškový: 15 až 3500m. Pravděpodobnost zásahu - 70%
  Podle vojenských odborníků, FN-6 jen stěží mohou účinně překonat komplexy ochrany ruských letadel jako je "Vitebsk", ale mohou představovat vážnou hrozbu pro syrská letadla, které moderní anti-MANPAD systémy dosud nemají.

  http://warfiles.ru/show-115449-v-sirii-terroristy-snova-poluchili-kitayskie-zenitnye-rakety.html

 10. Zighartice napsal:

  Syrská vládní delegace trvá v Ženevě na svém: Nový kabinet jedině s Asadem.

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/152315-krach-v-zeneve-damasek-trva-na-vlade-i-s-asadem-syrska-opozice-odjizdi/

 11. Zighartice napsal:

  Dva vojáci zalehlí se zbraněmi na přídi lodi - pravděp. počítají i s teoretickou možností - napadení nějakou menší lodí či člunem naplněnou výbušninou a řízenou sebevrahem či něco podobného. Proto také pravděp. ten zvýšený turecký bezpeč. doprovod při proplouvání Bosporem. Protože to by byl asi řádný prů**

  https://twitter.com/YorukIsik/status/722303130831036420

  • Malinda napsal:

   I was born and raised in the O.C. Same story! Grew up in Costa Mesa, 1st. apt. in Futrelton...1sl. apt. with husband in Anaheim,2nd. apt. in Orange, and then a Condo in Anaheim....Then we've moved around the S.W. and now call Mesa,AZ our home.Happy late TT, and Thankyou for visiting mine!

 12. Zighartice napsal:

  Latákíja pije daešku. A velebí Rusy, že ji uchránili před válkou.

  Noční život a plné obchody. Dvě - pro Evropana překvapivé - věci dávají Syřanům šanci alespoň na okamžik zapomenout na válečné útrapy a fanatické islamisty za humny. Alespoň v Latákíji, 400tisícovém městě, jež se před občanskou válkou pyšnilo přízviskem "syrské Azurové pobřeží". Reportáž Aktuálně.cz ze Sýrie.

  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/valka-za-humny-jak-zije-syrie-basara-asada-po-peti-letech-ob/r~bd095ba4015011e6b61c002590604f2e/

  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/val … 590604f2e/

 13. Kayleigh napsal:

  je bent de enige die het ziet.De handen van ‘een anrde’.Wier hoofd en wiens handen… daar ga ik niet over @Spuit11, veel plezier.Ook met niet zulk mooi weer is het fijn in de stad.Hoop toch dat je ook ergens terrasje kunt pikken..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!