Utečenci, teror, olej, TTIP a totálna kontrola – míľovými krokmi k novému usporiadaniu sveta

shutterstock_399819676(1)Všade vo svete to vrie.  Ekonomika kolabuje. Štáty vedú občianske vojny.  Ale každý rozvoj, od prúdov utečencov až k prepadu cien ropy, od teroristických útokov po TTIP, je len veľký krok k novému usporiadaniu sveta, ktoré má vzniknúť z vopred zinscenovaného chaosu.

Čo vyzerá na prvý pohľad ako konšpiračná teória, je v skutočnosti postupný rad naozajstných udalostí. Nemožno ich však chápať izolovane, ale treba ich brať také, aké sú: Časti veľkého plánu k novému usporiadaniu sveta. Z tohto pohľadu sa dá rozpoznať, že tieto udalosti sú jednotlivé kroky  k presadeniu plánu. Pozrime si teraz len štyri veci najviac bijúce do očí.

Prvý krok: Preplnenie hospodársky významných krajín európskych štátov ako je Francúzsko, Nemecko, Taliansko a štáty Beneluxu utečencami.

K tomu aktuálne čísla: okolo 500 000 ľudí ročne vycestováva v tomto roku z Turecka, údajne sú to Kurdi, ktorí sa chcú zbaviť Erdoganovho režimu.  K tomu možno očakávať ďalších viac ako pol milióna utečencov z Afriky, ktorí sa tlačia do Európy  “južnou trasou“ , cez Líbyu a Taliansko. Pochádzajú predovšetkým z južnej Afriky – z Gambie, Nigérie,  Pobrežia slonoviny a zo Senegalu. Mnoho týchto migrantov sú klasickí hospodárski a sociálni migranti. Putujú kvôli preľudneniu, chudobe a bezperspektívnosti.

K tomu treba pripočítať okolo 40 000 hospodárskych a sociálnych migrantov zo západných balkánskych štátov. Ako informuje Welt -  s odvolaním sa na čísla spolkových úradov pre migráciu a utečencov (BAMF)- bolo priznaných v prvom kvartáli 2016 azylantom z Albánska, Kosova, Macedónie, Montenegra, Srbska,  Bosny a Hercegoviny  10 206 štatútov utečencov. S takouto migračnou vlnou je centrum EU oslabené a destabilizované. Súčasne ohrozujú vnútornú bezpečnosť teroristické útoky (KOPP Online  informuje o tom podrobne).

NATO - hradba od Baltického až k Čiernemu moru

Migračná vlna má ale dosiahnuť aj iný cieľ:  nová nacionalistická vláda vo Varšave si vynucuje spoluprácu s Vyšehradskou štvorkou (Poľsko, Česká republika, Slovensko a Maďarsko) k zmierneniu  migračnej vlny, aby  presadila plán americkej bezpečnostnej a poradenskej firmyStratfor: vytvoriť jednotnú federáciu od Baltického mora až  k Čiernemu moru.  Postupne chcú rozšíriť krajiny V4-ky o baltické štáty Estónsko, Litvu a Lotyšsko, ale aj o Ukrajinu, Rumunsko a Bulharsko. Tým by sa „priblížilo“ Nemecko k Rusku. Šéf Stratforu George Friedman povedal v r. 2010: „Práve teraz je  logické zblíženie medzi Nemeckom a Ruskom. Hospodársky sa dopĺňajú a navzájom sa potrebujú. Rusko exportuje suroviny a Nemecko technológiu. Žiaden z nich nemusí znášať tlak od USA,  lebo sú spoločne dosť silní na to, aby tento tlak ustáli. Medzi obidvoma je na ceste tichá romanca“.

Druhý krok: časom budú vyboxované transatlantické a transpacifické hospodárske spoločnosti.

Jedná sa o transpacifické obchodné partnerstvá USA s dvanástimi krajinami aziatsko-pacifického regiónu, transatlantické obchodné a investičné partnerstvá USA s EU a dohovory o obchode so službami.

Tieto obchodné dohovory úplne zmenia rámec medzinárodného práva a kapitalistického trhu, ako aj základný pilier dnešného sveta a pretlačia UNO, WTO, svetovú banku a IWF.

Tzv. dokumenty stanovia nové práva a privilégiá pre globálne trans-národné firmy, medzi  iným aj právo na ochranu proti štátnym reguláciám. To znamená, že rôzne štáty, vrátane obyvateľstva, by mohli byť podriadené diktátu. Ako by to mohlo v budúcnosti vyzerať, je už vraj dnes jasné, píše ruský časopis Kommersant-Wlast.

Sporné procesy idú pred medzinárodný súdny tribunál. Takéto prípady sa dnes prejednávajú Londýnskym medzinárodným súdom a inými súdnymi dvormi. Ak by príslušný štát prehral spor so súdom, musel by za to znášať  trovy daňový poplatník. Týmto spôsobom by mohli byť sprivatizované celé štátne oblasti činnosti, ako aj zdravotníctvo alebo bývanie a komunálne služby, do ktorých by sa zaviedli bez ohľadu na národné tradície firemné normy.

Tretí krok: kvôli zverejneniu Panama-dokumentov – informujem o tom na KOPP Online – a kvôli rozhodnutiu OPEC v Dohe o tom, že prietok oleja nebude ohraničený, budú rozvojové krajiny destabilizované. V krajinách ako Brazília viedlo zaznamenanie úpadku ťažby čierneho zlata ako aj  väčšiny ďalších surovín k tomu, že hospodárstvo v minulom roku pokleslo takmer o štyri percentá. A tento rok predpovedá IWF podobný pokles. To vo veľkej miere prispelo k tomu, že brazílskej prezidentke Rousseff hrozí odvolanie z funkcie. Ak by hospodárstvo rozkvitalo, mohla by všetky škandály a korupčné aféry ešte úspešne zvrátiť.

Ostatné rozvojové krajiny ťažiace ropu sú na tom ešte horšie.  Susedná Venezuela sa topí stále viac v chaose. V Nigérii bojuje vláda 175-miliónového štátu nielen s hospodárskou stagnáciou, ale ešte aj proti islámistickým teroristom, v obidvoch prípadoch len so skromným úspechom. Irak a Líbya, dva ďalšie ropné štáty, sú rozkladané islámistami.

Aj v samotných Emirátoch na Arabskom polostrove to vrie až moc. V Kuvajte robotníci ťažiaci ropu sú teraz v štrajku, lebo protestujú proti kráteniu platov. V Saudskej Arábii dosiahol v roku 2015 domáci deficit okolo 35%. Tento rok má ešte stúpnuť. Všade hrozia nepokoje, vzbury alebo ešte niečo horšie. Ak by sa mali štáty ako Nigéria alebo Saudská Arábia zrútiť alebo sa utopiť v chaose, dôsledkom by boli hrozné vojny a nekonečné migračné prúdy. Je plán takýto?

Štvrtý krok: Totálna kontrola. Komplexné monitorovanie v oblasti telekomunikácií prostredníctvom NSA bolo už dostatočne popísané. Čo ale verejnosti uniklo, bolo rozhodnutie federálnej vlády v polovici decembra 2015, nechať lietať  americké drony bez preskúšania ich schopností v nemeckom vzdušnom priestore. To by spôsobilo „destabilizáciu“ v strednej a východnej Európe - toľko federálna vláda. Ako oznámili Deutsche Wirtschafts Nachrichten, mali by po celej Európe pravidelne prelietavať obrovské drony  (Global Hawk) . Cieľom by malo byť zbieranie optických informácií na hraniciach s Ruskom.

Drony štartujú z vojenskej základne v sicílskom Sigonelle a lietajú nad spolkovými krajinami Saarland, Rheinland-Pfalz, Nordrhein-Westfalen, Niedersachsen, Bremen, Hamburg, Schleswig-Holstein a Mecklenburg-Vorpommern.  Nad Nemeckom je plánovaných  5 preletov za mesiac.

To má byť viditeľný „dôkaz zmluvného záväzku pre bezpečnosť Európy a transatlantickej väzby“, tvrdí federálna vláda. Vláda sa vzdala preverenia dodržovania leteckej cesty, informoval vtedy Tagesschau. Američania sa dokonca dohodli, že nechajú nejakého nemeckého pozorovateľa preveriť, či Washington dodržiava zmluvy pri preletoch. No nemecká strana to nepovažovala za potrebné. Ministerstvo obrany píše: „ Je tu písomné potvrdenie zo strany USA , ktoré bolo zhodnotené ako dostačujúce, preto nebol vyslaný žiadny pozorovateľ.

Nový svetový poriadok rýchlo napreduje. V neskoršom príspevku objasním, ako sa využívajú tieto vyššie napísané prostriedky aj v ázijsko-pacifických priestoroch, aby bol aj tu nastolený nový svet.

Peter Orzechowski

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/geostrategie/peter-orzechowski/fluechtlinge-terror-oel-ttip-und-die-totale-kontrolle-in-riesenschritten-zur-neuen-weltordnung.html;jsessionid=178309F443F36D443828F2EDD93784A2
4 Komentářů k Utečenci, teror, olej, TTIP a totálna kontrola – míľovými krokmi k novému usporiadaniu sveta

 1. Jaris napsal:

  V nejblizsich letech bude valka. Vsechny udalosti tomu nasvedcuji a jineho vychodiska neni. Slova a umluvy byly vycerpany. Vladne nam zlo. Boj na zivot a na smrt, ktery bude znamenat bud MY - lide pro svobodu a narodni samostatnost nebo ONI - zidochazarska nadvlada ve jmenu New World Order. Bijte na poplach!

  • pavelka70 napsal:

   Jasnovidka Vanga řekla tři dátumy: 2016, 2018 , 2023! Prý 2023 bude po všem, bude už mír!

   • Jaris napsal:

    ...no tak to je podle Vangy za rohem. Ja spise kalkuluju z predbeznych a soucasnych udalosti. Sleduju jak se vyvijeji a jak se sroub utahuje den ze dne. Na obzoru se rysuje velky konflikt. NATO versus Rusko. Evropa versus muslimsti pristehovalci plus Evropani proti zionistickym vladam. Na valku je zadelano.

 2. proud napsal:

  " Ten pozemek je církevní a žádný odporný plot na něm stát nebude. Rakouský biskup vyrazil do boje za imigranty

  23.4.16
  Rakousko:

  Rakouská vláda iniciovala stavbu plotu na některých úsecích svých jižních a východních hranic. Plot ale zřejmě bude mít na určitých místech trhliny.

  Například u městečka Moschendorf, které se nachází poblíž rakousko-maďarských hranic, by měl plot vést přes dva pozemky, jež patří církvi. Místní biskup z nedalekého Eisenstadtu dal ale jasně najevo, že přes církevní pozemky plot nepovede.

  Upozornil, že stavba plotu by byla v rozporu s křesťanskými hodnotami, jež velí pomoci bližnímu, a také se současnou politikou papeže Františka, který Evropany vyzývá k co největší pomoci běžencům."...........hmmmmm,no vida k cemu vsemu se hodej "cirkevni restituce" , zase se nam ukazuje jak promyslenej do budoucna to byl krok!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!