FRANCIE ZAKAZUJE GLYFOSÁTOVÉ PRODUKTY OBSAHUJÍCÍ ŠKODLIVÉ SMĚSI LÁTEK NÁSLEDNĚ PO STAŽENÍ POSTŘIKU ROUNDUP ZE ZAHRADNÍCH CENTER

Glyphosate-Red-Mask-Herbicide(NaturalNews) Francie zavádí zákaz produktů obsahujících glyfosát ve směsi s jistými aditivy, neboť představují riziko pro lidské zdraví. Tato zpráva přichází po pouhých dvou měsících od chvíle, kdy francouzský ministr pro životní prostředí, Segolene Royal, vyzval k vyhlášení tohoto zákazu.

The French Food, Environmental and Occupational Health & Safety Agency (agentura zabývající se potravinami, životním prostředím a zdravím i bezpečností práce) informovala výrobce, že herbicidy, ve kterých je kombinován glyfosát a lojový amin, budou brzy zakázány. Zástupce generálního ředitele, Francoise Weber, řekl, že vyhlášení zákazu je reakcí na prohlášení European Food Safety Agency (EFSA) uvádějící, že kombinování s sebou přináší zvýšená rizika ve srovnání s rizikem samotného glyfosátu.

Lojový amin je činidlo ovlivňující povrchové napětí, které je přidáváno do herbicidů založených na glyfosátu pro zvýšení účinnosti. Látka je součástí výrobku firmy Monsanto Roundup, který bude zákazem ovlivněn. Firma prohlašuje, že se jedná o „politickou“ akci a trvá na tom, že chemikálie je bezpečná navzdory uváděné evidenci, například ze studie v roce 2006, která zaznamenala „změny na dýchacím povrchu“ u zvířat.

Francie zakázala prodej výrobku Roundup v zahradních centrech v červnu minulého roku kvůli spojování výrobku s výskytem rakoviny a Royal prosazoval zavedení úplného zákazu herbicidů obsahujících glyfosát napříč EU.

V listopadu minulého roku EFSA zamítla prohlášení vydané World Health Organization´s International Agency for Research on Cancer (IARC) označující glyfosát jako „možný karcinogen“, ale připustila, že škodlivé účinky herbicidů mohou být způsobovány přítomností dalších složek ve formulích.

Glyfosát může otravovat Evropu dalších sedm let

Evropský parlament nedávno podpořil opětovné používání glyfosátu na dobu dalších sedmi let, což je sice kratší než původně požadovaných 15 let, ale jedná se stále o vcelku dlouhou dobu, kdy budou jedovaté látky povoleny v životním prostředí.

Ačkoliv se uvádí, že používání glyfosátu je určeno pouze pro profesionály a je doporučováno neužívat jej na veřejných místech jako jsou dětská hřiště a parky, přesto je tento krok výrazně kritizován tváří v tvář narůstající vědecké evidenci, která dokazuje nebezpečné působení této chemikálie.

 

Monsanto v minulosti zatajovalo nebezpečné působení glyfosátu

Jak Evropská komise, tak Monsanto ví již od 80. let 20. století, že tato látka způsobuje poškození dětí při narození, ale EC tato zjištění zavrhla. Glyfosát je také spojován s poruchami endokrinního systému a s různými druhy rakoviny, například s non-hodkinovým lymfomem. Rovněž může poškozovat DNA a je i nervovým jedem.

Není ovlivněno pouze zdraví lidí; látka zůstává přítomná v půdě, poškozuje ekologii půdy a úrodnost. Její vysoká rozpustnost ve vodě ohrožuje život ve vodě; je dokázáno, že látka nejen že způsobila zánik několika druhů žab, ale zhoršujei  kvalitu vody. Rovněž je prokázáno, že došlo ke kontaminaci podzemních vod v USA a ve Španělsku.

Studie provedená Univerzitou v Caen ukázala, že inertní složky v Roundupu, jako například lojový amin, zesilují jedovatý účinek na lidské buňky a tento vliv byl zjištěn i při velmi nízkých koncentracích, mnohem nižších než je běžně používaná koncentrace pro trávníky a na farmách.

Monsanto si pospíšilo s očerněním této studie, ale molekulární biolog vedoucí studii, Gilles-Eric Seralini, prohlásil, že během studie byly používány standardní toxikologické metody a studie prošla třemi koly nesmlouvavého zkoumání kolegy v oboru. Přestože se stal předmětem hanlivé kampaně vedené firmou Monsanto, pokračoval Seralini ve studiu chemikálie a obdržel v roce 2015 za své úsilí Whistleblower Award.

Samozřejmě, že glyfosát není jediná chemikálie, která straší v potravinách, jež mnozí z nás kupují a jí. Kniha Food Forensic, kterou napsal Mike Adams, „Health Ranger“, aktivista v oboru zdraví, odkrývá mnohá z těchto skrytých nebezpečí a předkládá proveditelné kroky, které nám pomohou vyhýbat se takovým potravinám a jejich škodlivému působení.

Zákaz ve Francii je zcela jistě dobrý start, ale používání této nebezpečné látky je stále velice rozšířené. Můžeme je doufat, že další země budou zákaz brzy následovat, aby ochránily zdraví svých občanů.

Středa, 20. dubna 2016, napsala: Isabelle Z.

Zdroje k článku:

EcoWatch.com
SOTT.net
NaturalBlaze.com
TheLibertyBeacon.com
NaturalNews.com
NaturalNews.com
NaturalNews.com
Science.NaturalNews.com

Zdroj: http://www.naturalnews.com/053732_France_glyphosate_regulatory_ban.html#ixzz46SBWwCVS
6 Komentářů k FRANCIE ZAKAZUJE GLYFOSÁTOVÉ PRODUKTY OBSAHUJÍCÍ ŠKODLIVÉ SMĚSI LÁTEK NÁSLEDNĚ PO STAŽENÍ POSTŘIKU ROUNDUP ZE ZAHRADNÍCH CENTER

 1. Ada napsal:

  Chcela som minule kúpiť nejaký zdravší chlieb. Chleby, rožky, bagety dnes ani nevoňajú, ako si pamätám z detstva. Tým čiernym krájaným v obale neverím, hoci je na nich heslo - bez stabilizátorov. Ale čo ostatné zložky? Všetky majú aj emulgátory, ochucovadlá, kypidlá, éčka...dokonca aj "špaldové." Načo mi je špaldový s chémiou? Takže aby si človek piekol chlieb sám, až tam sme sa dostali? Vrátila som sa k vločkám.

  • vilon napsal:

   Chcem doplniť Adu, že skoro všetky malé súkromné pekarničky sú zásobované hotovými múčnými zmesami, namiešanými vo veľkých potrav.firmách samozrejme aj s "prísadami", ktoré sa nemusia podľa nového na obale uvádzať. V posledných 3 rokoch som badal aj v Lidli pekne ponúkané a voňavé svieže pečivo, a koláčiky, ktoré ked mi doma postálo dlhšie, a nebolo už chutné, hodil som to sliepkam na dvor. Prišiel dvojdňový dážď, a čo sliepky nezjedli namoklo, a vôbec sa nerozpustilo, držalo stále pokope, a to je podozrivé!Bbežne ked som hodil kedysi suchý chlieb, rožok do potoka rybám, rozišiel sa behom hodiny na omrvinky. Dnes už nie!

   • Mirca napsal:

    a jeste jsou v Tech hotovych smesich lidske vlasky ( dovozce cina- kadernictvi) :-)). A jeste trosicku aluminioveho prasecku pro zjemneni. Ale nebojte SE, jestli jste vnitrne v pohode, VSE z vas opet vyjde. Nemusim rikat, jak!! Krasny den

  • Definitiva napsal:

   Odpoveďou je domáca pekáreň, celozrnná múka, ovos, ľanové semeno, pšeničné klíčky, čerstvý a voňavý chlieb podľa potreby a neplesnivie!

   Aj tak nemáte istotu zdravotnej nezávadnosti, nediskutuje sa o zbytkovej chémii v poľnohospodárskych produktoch, ani o mykotoxínoch pri napadnutí plodín plesňami na poli.

   Mykotoxíny vám nenávratne a trvale poškodzujú zdravie, pracovnú aktivitu a imunitu, voľným okom je vidieť poškodenie pečene u ošípaných, vid.pečeň v obchode, farba, tvar, konzistencia. Slovu imunita profesionálne rozumiem a nepoužívam ho ako reklamný dríst, ako to počujete od obchodníkov v reklame.

   Mykotoxíny sú politické tabu tak, ako aj chemtrails a normy EÚ sú na okrasu, ak by boli prísnejšie a skutočne by chránili zdravie, tak poľnohospodári zbankrotujú.

 2. host napsal:

  Francie si zase koleduje o nějaký ten "teroristický" útok.
  Přesněji řečeno o pokračování CIA operace Gladio.

 3. doktor napsal:

  Ti Frantící si nedejí pokoj...To jim to nestačilo????

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!