Proč je slovenský zákon o referendu nefunkční

funkcnereferendum

6 minutové video s vysvětlením, proč je současný slovenský zákon o referendu nefunkční a proč je pouze nástrojem politiků k zachování své moci a nikoliv nástrojem občanů na rozhodování o nejdůležitějších otázkách svého státu. Podobná situace se zákonem o celostátním referendu hrozí i u nás. Přijďte nás podpořit v úterý 26.4.2016 od 9h do Poslanecké sněmovny.

Iniciativa za funkční referendum na Slovensku: http://www.funkcnereferendum.sk/

Iniciativa za funkční referendum v České republice (na stránce se pracuje - pomůžete s naplněním a údržbou tohoto nového webu? - pište na nwoo @ nwoo.org): http://www.funkcnireferendum.cz/

 
28 Komentářů k Proč je slovenský zákon o referendu nefunkční

 1. Josef Švejk napsal:

  Každý zákon o referendu musí být nefunkční! Navrhují je politici, nikoliv občané - tím je řečeno vše.
  Politik je jako zloděj - ukradne vám nejen vaše peníze. Jediné čím se zloděj a politik od sebe odlišují je, že zloděj si vybírá vás, kdežto politika si vybíráte vy.

  • admin napsal:

   Když si navrhneme vlastní zákony a sami je schválíme a prosadíme, tak budou takové, jaké chceme my.

   • proud napsal:

    Velmi spravne,a taky si je sami ohlidame!

    • Paul Durham napsal:

     ale chytří lidé to tak dělají už věky :-)

     • Jerko napsal:

      Paule...no "chytří"... Ehm, to nebudou úplně ty nejpřiléhavější charakteristiky toho, co je k čemu vede...že si ani "chudáci nemohou pomoci"..."neovládají se v patologické chtivosti vládnout jiným...

      Byť vychytralost v získávání výhod na úkor "těch druhých" není znakem vyspělosti, ale právě naopak typické chlapské tuposti duševní... (u žen bývá zase tupost racia...).

   • blah napsal:

    "Když si navrhneme vlastní zákony a sami je schválíme a prosadíme, tak budou takové, jaké chceme my"

    Tak budete jako "generál bez armády",
    jako "divoké zvíře bez přirozeného prostředí", jako jako "stát bez státu", pošetilec bez surovin, bez možností, bez prostoru...
    Jako duplování něčeho čeho byste se museli zbavit-učinit nadbytečným-vyloučitelným-STÁTNÍMI zákony současnými...

    • blah napsal:

     Neboli nebudete státní vrchnstí zbaveni "zákonů" na Vás kladených jimi. Maximálně tak si ještě k nim přiděláte další omezení-zásady své...

    • proud napsal:

     Nejses ty bogus,nebo jinskej? :-)))))))))))))),nenapadlo me ze se najde az takovej idiot co by nepochopil,ze vytvorenim novejch zakonu skrz referenda,samozrejme padnou ty stary! :-)))))))))))))))))).Vedet ze se takovej JEDEN debil najde,samozrejme bych to bejval vypsal polopaticky:-)))

     • Jerko napsal:

      Jste snad prověření státní "rezervní kádry", kteří nastoupí do rozjetého pohádkového předprogramovaného vláčku, kterej už nemůže jet jinak...?než je vytýčená trať...? Pokud nejste tací, tak na STÁTNÍ zákony nikdy mít vliv nemůžete, protože prostě proto (a ne že bych byl nepřející, o mně to vůbec není, jen popisuju "jak to funguje", kdežto vy BÁJÍTE O TOM JAKÉ BY TO BYLO KDYBYSTE VY BYL TEN MALÝ STÁTNÍ "DIKTÁTOR"-V takové pozici abyste tvořili pravidla REÁLNĚ a ani VÝHLEDOVĚ REÁLNĚ nejste, přiznejme si to...).

      • Jerko napsal:

       A daleko lepší by bylo se státních zákonů naopak zbavovat než vytvářet další milion...

      • proud napsal:

       K cemu potrebuje narod rozhodujici o svoji vlastni zemi jakysi statni povereni,paklize on sam je tim statem?!!

       • Jerko napsal:

        Jenže TAKHLE - jak ty mystifikuješ, to zrovna nefunguje, prostě POPÍRÁŠ REALITU, JAK SI TO VYROBILI JINÍ DÁVNO PŘED TEBOU.

        Opět upozorňuju, že tím nepředkládám žádné vlastní preference, pouze se dotýkám jedné iluze, která se šíří jen proto, že tomu někdo "chce věřit"-ale nemá to svůj protějšek v realitě dnešních dní...

        Aneb "nikdy nepodceňuj sílu sebeklamu".
        Na druhou stranu proč vás nechat (se) klamat?

        • proud napsal:

         Poloz si jinou otazku a jinak: Cim vzdycky vsechno zacina? ;-)........a jak to pak pokracuje dal?........

        • proud napsal:

         Kdyz se zamyslis,zjistis zakonite ze kazdymu vynalezu nebo systemu predchazela jista mystifikace,vzdycky,rika se tomu "napad"........a bud se na nem zaclo makat,chytil se,nebo skoncil v zapomeni.......

      • proud napsal:

       Bejt ja malym statnim diktatorem,bych hodne lidem nepral,prakticky celymu statnimu aparatu a zastavilk bych se az v posledni vesnicce :-)))))))))))).On mi bohate staci ten bordel tady u nas,abych mel predstavu o nasi kolonii.

       • Jerko napsal:

        "Kecičky si nech na koledu." řekl by nějaký známý...
        Neboli, jen silácké řeči - líbivá slova ...neurazí, zabaví -sic tím jen utratí někomu čas...

        • proud napsal:

         Doporucuju ti totez!

        • proud napsal:

         Alespon hledam moznosti a cesty,u tebe jsem si zatim nevsimnul krome pindu vubec niceho jinyho:-).

        • Jerko napsal:

         Jaké "cestičky"? Myslíš takové ty, že "projdou" jen takové, co se deep state hlubokým "kapsám" zrovna hodí do (jakkoli komplikovaného, plného oklik-diskreditačnímu některých pojmů a glorifikací bájeslovím pro pojmy jiné a pak klidně zas naopak-však prý "paměť jednotlivců davu je tak plytká).

         Ale VE SKUTEČNOSTI (REALITĚ, svět řečí je nekonečný-nelze se dobrat konce...Je to marné pokud se setrvává jen v "teoretizující"-"spekulativní" rovině BEZ DOSTATKU PRAXE...BA PŘÍMO PRAKTIČNOSTI, VYNALÉZAVOSTI A SKUTKŮ-chyb a poučení se z nich-zkušeností, zájmů.) není co napravovat...je to OD ZÁKLADŮ UZPŮSOBENÉ NĚČEMU DOCELA JINÉMU NEŽ ROZVOJI ČLOVĚKA, ŽIVOTA, ATD. (ten státní Systém). Žádné parametrické úpravy nemohou zrušit hlavní charakter zneužívání. Pokud směrujete své či dokonce ostatních...úsilí nevhodným směrem, pak je promrhané.

 2. jjozef napsal:

  Par poznamok k uvaham
  1.referendum stoji znacne peniaze

  2.ak sa s referendami roztrhne vrece,co potom?

  3.kto ma dostatok milionov /alebo masmedialnu moc/,aby zariadil uspesnost referenda,aby zabezpecil dostatok podpisov a dostatocny pocet hlasujucich?
  Podnikatel Sulik mal nejake zvysne miliony plus totalnu medialnu podporu,aby v snahe dobyt parlament zorganizoval referendum o neplateni koncesionarskych poplatkov.Atraktivnych tem je vela
  Aj atraktivne politicke temy mozu byt manipulaciou medii a casti politikov znehodnotene

  4.kedy,pri akej ucasti a pri akych vysledkoch ma byt referendum zavazne pre parlament?

  5.zaiste referendum je jeden zo zakladnych prostriedkov aj kvazi demokratickeho vladnutia,dobre je vsak treba premysliet vystupy,moznosti,dosledky
  Za socializmu /a dnes aj v starokapitalistickych statoch/ kazdy zakon musel prejst velmi tvrdou,dokladnou oponenturou,aby sa vychytali nedostatky,diery...
  Dokladne oponovany zakon,nesity horucou ihlou,dlhsie vydrzi

  • proud napsal:

   "1.referendum stoji znacne peniaze"........a kolik stojej volby se svejma reklamama? Navic si myslim ze napasovat referenda k volbam je pitomost. Bud volby,nebo referenda! Bud si jistej,ze referenda vyjdou podstatne levnejc a budou objektivnejsi.Ale zase velky ALE:k cemu jsou referenda ovcanum,ti potrebujou pasaka,sami si tak akorat vytrou zadky a uvarej si??!

   • jjozef napsal:

    Ak nebudu velke prekazky pre caste referenda,urcite referend bude vela.Aj zasluhou tych,ktori maju prachy a medialnu moc,pomoc.

    Ak bude referend vela,stanu sa neatraktivne uz aj svojou drahotou....

    Aj toto treba premysliet.
    Sme hospodarsky a medialne /politicky/ okupovani,ovela viac zranitelni a bezmocni,ako su Svajciari.

    • proud napsal:

     To by zalezelo na "kalendari vladnuti" a ne na tom kdy si kdo vzpomene na referendum o kravine:-)))

 3. Memento mori napsal:

  O čom sa to tu diskutuje v súvislosti s referendom? Pre čitatelov a diskutujúcich by som chcel uviesť niekoľko informácií o referendách, ľudových hlasovaniach a voľbách vo Švajčiarsku.
  1. V priebehu roka uskutočňujú sa minimálne 3 krát hlasovania (t.j. referendum, alebo ľudové hlasovanie), alebo v prípade potreby voľby. Začiatkom tohoto roku bolo položených občanom 8 otázok v kantonálnom referende a 4 otázky v celošvajčiarskom referende. Pre každú otázku bolo potrebné zozbierať potrebný počet halsov, aby volebné orgány zaradili otázku do referenda či hlasovania. V kantone v ktorom žijem sa tak v jednom termíne uskutočnilo (podľa chápania diskutujúcich) 12 referend.
  2. Švajčiarska ústava a zákonodarstvo vyžaduje v niektorých prípadoch, hlavne však v otázkach ústavných zákonov POVINNÉ REFERENDUM.
  3. Výsledok referenda je záväzný pre všetkých, pretože výsledok hlasovania, či volieb, je výsledok vôle suveréna, teda vôle ľudu, ktorú v demokracii nemá právo nikto spochybňovať a stavať sa nad ňu.
  4. O otázke o ktorej sa hlasovalo v referende sa môže hlasovať najskôr za 5 rokov.
  5. Hlasovanie a voľby sa konajú vo volebných miestnostiach, alebo prostredníctvom pošty, ale dnes už aj prostredníctvom internetu. Do volebných miestností chodí minimum voličov, preto Švajčiari zaviedli nielen možnosť voliť poštou, ale aj internetom. Účasť na voľbách sa pohybuje medzi 40 až 60%.
  6. Cenovo najdrahšie na voľbách je vytlačenie volebných dokumentov a ich rozposlanie poštou každému právoplatnému voličovi. Volebné dokumenty dostane poštou každý volič zhruba 21 dní pred dátumom volieb. Volič sa sám rozhodne, či obálku s hlasovacími lístkami pôjde osobne hodiť do urny v hlasovaciej miestnosti, či pošle poštou (už predplatenú obalku) na adrersu volebnej komisiji, alebo odhlasuje prostredníctvom internetu.
  Toľko môj veľmi stručný informačný príspevok, ktorým by som chcel upozorniť, že priama demokracija, uskutočňovaná referendami a hlasovaním, je jediná skutočná demokracija a otázky finančné, teda ceny volieb, alebo moc časté voľby a referenda by sa nemali v žiadnom prípade objavovať v diskúsií o tejto problematike

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!