Pozvánka na přednášku: Kamil Kandalaft: Přítomní nepřítomní – palestinští občané Izraele

Zveme vás na přednášku palestinsko-slovenského lidskoprávního aktivisty a blogera Kamila Kandalafta o situaci palestinských občanů Izraele, která se koná ve čtvrtek 5. května v 19:00 v Praze v galerii Tranzitdisplay (Dittrichova 9, P2, mapa zde). Po přednášce následuje debata.

Při zakládání Izraele v roce 1948 utrpěli Palestinci tzv. Nakbu – sérii masakrů, v jejímž důsledku byla více než polovina obyvatelstva vyhnaná za hranice své vlasti. Menší část z nich zůstala na území, které obsadil Izrael a posléze se stala jeho občany.

Palestinští občané Izraele jsou součástí palestinského národa. I když nežijí pod natolik represivním režimem jako Palestinci na okupovaných územích, i oni zažívají diskriminaci, rasismus a násilí. Po dobu 68 let zažili vyhánění z domovů, ničení svých vesnic, vojenský režim, konfiskaci majetku, opakující se masakry a zabíjení a i dnes jsou vystaveni každodenní diskriminaci v oblasti školství, zaměstnání, bydlení či rozvoje obcí a měst. Doposud čelí velká část z nich hrozbě ničení svých domovů a vesnic. Navzdory tomu jsou podporovateli Izraele prezentováni jako důkaz izraelské demokracie. Jsou přítomní ve své vlasti, ale ne jako rovnocenní občané. A jsou nepřítomní v povědomí světa,” uvádí Kamil Kandalaft.

​Ilustrační obrázek je k pokračující Nakbě viz Palestine Solidarity Campaign

Večer je součástí série akcí věnovaných upomínce na palestinskou Nakbu (15. 5.) a Den půdy (30. 3.). V této sérii již proběhlo promítání filmu Věčné kořeny o pokračující kolonizaci palestinského území a roli Židovského národního fondu, v půlce května se bude konat promítání historického dokumentu televize Al Jazeera Al Nakba.

Pozvánka na webu ISM ČR: http://ism-czech.org/2016/04/24/pozvanka-na-prednasku-kamil-kandalaft-pritomni-nepritomni-palestinsti-obcane-izraele-ctvrtek-5-kvetna-v-1900-praha/

Pozvánka na facebookunyxuradar squatu.

Související informace:

Články Kamila Kandalafta: http://kandalaft.blog.pravda.sk/ | http://kandalaft.blog.sme.sk/

Přednáška Kamila Kandalafta „O původu a příčinách izraelsko-palestinského konfliktu“ (2013): 

https://www.youtube.com/watch?v=-Ewn86Q-udE

Těšíme se na vás a děkujeme za šíření pozvánky.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!