TTIP: Komise EU se ohýbá pod nátlakem USA a současná pravidla kontroly GMO se nemají “brát na vědomí”  

TTIP_GMO-1024x570Ze společné reportáže Greenpeace, Corporate Europe Observatory a GeneWatch UK byl minulý týden pořízen instruktážní dokument nazvaný “Komise po intenzivním lobbingu ze strany USA nebude schopna regulovat nové GMO.” Podstata věci je v tom, že se Evropská komise efektivně zřekla svých zásad kontroly GMO vstupujících do potravinového řetězce ve společenství 28 států.

Intenzivní lobbing představitelů Spojených států za ignorování současných předpisů pro regulaci GMO, které vyžadují přísné bezpečnostní testy a značení výrobků, zaznamenal úspěch. Výsledkem je, že geneticky modifikovaným organizmům vyráběným alternativní metodou, nazývanou ‘genetické inženýrství’, nic nestojí v cestě. Genetické inženýrství je prakticky totéž jako vše, co si obecně můžeme představit pod GMO.

Dokumenty poskytnuté podle Zákona o svobodném přístupu k informacím ukazují, že masivní lobování USA zaskočilo komisi EU, která nyní čelí obvinění, že ustupuje nátlaku USA, vydává se všanc korporacím a odmítá obavy občanů. Dokumenty odhalují, že představitelé USA vyvíjeli nátlak na EU, aby popřela svá vlastní pravidla regulace GMO, a to  s odůvodněním, že EU staví zábrany a potlačuje obchodní výměnu během vyjednávání o TTIP. V dokumentech se tvrdí, že EU by měla zcela ignorovat zdravotní a ekologická bezpečnostní kritéria, čímž by vydláždila cestu k úspěšnému vyjednávání.

Úplně první věta na webových stránkách EU zní:

Evropská unie vytvořila zákonný rámec, který zajistí, že vývoj moderní biotechnologie, konkrétně  GMO, bude probíhat v bezpečných podmínkách.

Ve směrnici EU/2001/18 k GMO je řečeno jasně (článek 10): “Pro vytvoření komplexního a transparentního legislativního rámce je nutno zajistit, aby buď Komise anebo členské státy konzultovaly s veřejností přípravy k přijetí opatření a informovaly ji o opatřeních přijatých během provádění této směrnice” a (článek 19): “Posouzení ekologických rizik případ od případu by mělo vždy proběhnout před schválením. Je nutno také brát přiměřeně v úvahu potenciální kumulativní dlouhodobé účinky následkem interakce s ostatními GMO a životním prostředím.”

Kromě toho, směrnice k GMO v jedné věci hovoří zcela jasně (článek 23): “Žádné GMO, ať jako produkty nebo jejich součásti, určené k uvolnění do oběhu, nelze považovat za způsobilé k uvedení na trh, aniž by byly předem podrobeny uspokojivým praktickým zkouškám ve fázi výzkumu a vývoje v ekosystémech, které by mohly být ovlivněny jejich používáním.”

V novém režimu po přijetí TTIP zřejmě žádný z těchto článků směrnice nebude dodržován. Komise EU žádala, aby byl vynesen ‘právní posudek’, nikoliv zpráva o vlivu na životní prostředí. To je rozdíl. Zde komise EU byla schopna legálně potvrdit, že GMO vytvořené s použitím určitých nových technologií jako genetické úpravy jsou do jisté míry bezpečné, a tudíž  nepodléhají  přezkoumání s vysoko nastavenou laťkou jako tomu bylo dříve. Žádost o ‘posudek’, kterou vznesla komise loni, spustila v USA kolotoč intenzivního lobbingu.

Komise EU původně tvrdila, že tato technologie bude klasifikována stejně jako ostatní GMO, o nichž představitelé USA prohlásili, že budou “další ranou zemědělství a technologii”. V odpovědi ani nepřekvapuje, vzhledem k utajovanému charakteru jednání o TTIP, že plný text právního posudku nebyl zveřejněn; a když nepočítáme s možným průsakem informací, veřejnost ani nebude mít možnost do něj nahlédnout. Corporate Europe Observatory zaslala šest žádostí podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, žádná z nich však nevedla k odhalení požadovaných informací.

Tyto nové technologie genetického inženýrství jsou obcházením současných pravidel a jak vyplývá z dokumentů, Spojeným státům zjevně nepřálo štěstí s novými pěstitelskými technologiemi, které by vyžadovaly nová pravidla, a USA zlověstně prohlásily, že “regulační brzdy mezi vládami by vedly ke značnému potenciálnímu narušení obchodu” – jinými slovy, vypouštějí hrozby.

Americké firmy jsou silně zapojeny do technologií genetického inženýrství včetně využívání ODM (mutageneze řízená oligonucleotidy). Mezi ně patří například společnost jménem Cibus, která pro americký trh pomocí této technologie vyšlechtila řepku olejnou odolnou vůči herbicidům. Cibus se pak snažila  obejít pravidla EU lobováním u Komise, aby vydala klasifikaci, že ODM není totéž co GMO.

Jak vyšlo najevo z posledních  patentových žádostí, Dow Chemicals a DuPont, které nyní splynuly ve firmu DowDuPont, mají velký zájem na stejných technologiích.

Americké korporace jsou značně zvyklé na silnou podporu obchodu od vlády USA, která vyvíjí silný tlak na zahraniční entity, suverénní státy, kde prostřednictvím společností jako Monsanto ministerstvo obchodu USA během vyjednávání o TTIP prosazuje geneticky modifikované sójové boby.

V USA nejsou modifikované organizmy pravidelně testovány v regulačním systému a mohou se dokonce vyrábět a uvádět na trh pro konzumaci lidmi nebo zvířaty bez jakékoliv formy testování. Navíc zde nejsou žádné zákony o značení, které by vyžadovaly, aby se tyto produkty daly identifikovat v potravinovém řetězci USA. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, který zřejmě pracuje pro korporace, dokonce odmítl mohutné protestní petice občanů za značení potravin s GMO.

Cílem zapojených korporací, podporovaných vládou USA, je dosáhnout stavu, kdy nebudou existovat žádná reálná pravidla pro testování nebo systémy značení potravin, které by chránily evropské občany nebo je alespoň informovaly, co konzumují.

Oficiálně je nyní 38 zemí, které zavedly úplný zákaz používání potravin s GMO. Dvacetosm z nich tvoří Evropskou unii. Další státy mají přísné zákony proti GMO, a to jsou Belize, Peru, Ecuador a Venezuela na americkém kontinentu; Turecko, Bhutan, Saudská Arábie a Kyrgyzstan v Asii; Alžír a Madagaskar v Africe. Profil zákazu pěstování GMO napříč Afrikou není zřetelný v důsledku tlaku, který na mnohé africké vlády vyvíjí biotechnologický průmysl a Gatesova nadace, aby zrušily dlouhotrvající zákazy dovozu celých semínek GMO nebo nemletých produktů GMO v rámci potravinové pomoci.

Navíc ještě Rusko zakázalo nejen používání GMO, ale i veškerý dovoz. Čína loni začala používání semínek GMO povolovat a během několika let se může docela dobře vypracovat na světovou jedničku v oboru.

27. dubna 2016

Autor: Graham Vanbergen

Zdroj: http://www.activistpost.com/2016/04/ttip-current-eu-gmo-rules-to-be-disregarded-as-eu-commission-caves-in-to-us-pressure.html
82 Komentářů k TTIP: Komise EU se ohýbá pod nátlakem USA a současná pravidla kontroly GMO se nemají “brát na vědomí”  

 1. Jaris napsal:

  To nevypada dobre, protoze tim se porusi cely prirodni cyklus. Odolne rostliny nebudou mit skudce,to je nedomysleny konec. Motyli a jiny hmyz nebude mit moznost rozmnozovani, tudiz ptaci a jini zivocichove nebudou mit potravu a urcite vyhynou. Opyleni jinych rostlin a stromu zacne byt problemem. Z toho plyne, ze i urody ubude a muze se stat, ze nebude zadna pokud brigadnici nebudou pobihat po poli se stetecky a prevezmou roli vcel. Navic ta GMO semena jsou k jednorazovemu pouziti, aby farmar musel osivo kupovat kazdym rokem. Z toho kouka hladomor a NWO plan ovladat lidi potravinami. Ze to bude mit odraz na zdravi snad ani nemusim psat.
  Schovavejte si puvodni stara a osvedcena seminka a pokud mozno, pestujte si ovoce a zeleninu sami. Nekupujte repkovy olej. Kukurice je take velmi casto infikovana GMO. Budte opatrni na soju, ktera je uz take nakazena GMO a bohuzel je obsazena temer ve vsech potravinach vcetne uzenin a cokolady.
  Zadny tvor na zemi se nedokaze nicit tak, jako sam clovek a nejen sam sebe, ale celou prirodu.

  • Paul Durham napsal:

   Přírodni cyklus už JE porušený , zřejmě nevratně, neboť těžko skočíte zpět o 70 let. Prasata si chrochtají dál a vjedci papouškují, co jim kabbala nařídí nebo nakuká. Pyl z GMO je samozřejmě všude, na dně oceánu i ve stratosféře. TTIP prakticky "dohání" papírově to, co už v reálu JE. Prasata tak budou mít na své vyhlazení papír s razítkem. Můžou zdechnout s dobrým pocitem, že měli papíry v pořádku, a tom přece "civilizace" JE.

   • Jaris napsal:

    Priroda je dokaze delat zazraky, Paule, a dovede si poradit jako uz mnohokrat. Dokaze se sama bez pomoci lidske ruky obnovit. Fascinuji mne napriklad fotografie z Cernobylu, kde si priroda vzala zpet to, co ji patri. Jednou bude vstrebana i radioaktivita, ktera to tam zamorila. nase planeta je dumyslne vytvorena a dokaze poradit. U nas na Tasmanii existuje farma, ktera uklada originalni semena. Zrovna tak existuje velka uschovna semen, myslim na Antarktide. Neni vse ztraceno, Paule.

    • Jaris napsal:

     Oprava: Priroda dokaze delat zazraky. Pokud neco bude zniceno, bude to clovek a nikoliv planeta.

    • Paul Durham napsal:

     Ale ano, příroda si poradí mikroevolucí , nicméně to už bude Alternativní realita , chápete co tím mám na mysli ?

    • houbeer napsal:

     Jaris---josep pamies take zminoval lidi z okoli černobylu a zjistil ze je jedna rostlina co v podstatě neutralizuje radiaci!a lide z ruznych koutu sveta ji jedi prirozene...

    • Masrtin napsal:

     Doufejme, že není nic ztraceno, že vše se dá obnovit - ale stejně samo se nic nestane, musíme se přičinit. Všichni se to musí dozvědět, co nám ti bastardi dělají

     • Jaris napsal:

      Ne, neni nic ztraceno, Masrtine. Definitivne ne pro nasi planetu. Horsi je to s lidmi, ti nemusi prezit.
      Mame priklad Hiroshimy, ktera byla srovnana se zemi a plna radioaktivity. Prognoza byla, ze toto uzemi bude neobyvatelne X let. Po shlednuti fotografii tohoto zivotem pulsujiciho supermoderniho mesta jsem presvedcena, ze radioaktivitu lze uspesne odstranit.

  • Marie napsal:

   Jaris: jenze je tady jeste dalsi problem. Zavlaha. Napr. v USA si nesmis chytat destovou vodu. Seminka jsou na jedno pouziti, jakmile ten sacek otevres a nevysadis je hned, za par dnu uz nevzejdou ty zbyvajici. No a do vody, kterou zalevas ( vodovodni ) staci pridat latky, aby ti nic nerostlo.... a ty razie do baraku, kdy lidem z lednicky seberou domaci mleko, to taky neni vymysl, videla jsem ta videa...

   Tady je jednoznacny smer: znemoznit lidem prijimat zdravou potravu, donutit je do sebe cpat jimi otravene potraviny, ktere vas nezabiji hned, ale muzete behem par let zemrit na rakovinu a nikdo se nedosoudi, jak vznikla...

   • Bogus Sobotka - bořič bazenovych mýtu napsal:

    Bazenova Maruska

    "Napr. v USA si nesmis chytat destovou vodu."

    Napr. tohle neni pravda. Ale nevadi, pomatena Maruska bude lhat o cemkoliv.

   • Petr napsal:

    Marie, jste mela napsat pro ty mene chapave, ze v nekterych statech USA se nesmi kolektovat voda. http://www.naturalnews.com/029286_rainwater_collection_water.html#ixzz2aNy44ilc

    • Bogus Sobotka - bořič bazenovych mýtu napsal:

     Pro ty jeste mene chapevejsi (Petr a bazenova Maruska), kolektovani vody neni zakazano v zadnem state USA.
     Jen 11 statu ma ruzna omezeni, ale zadna nezakazuje kolektovani vody pro osobni spotrebu.

     "Claims that it’s illegal to collect rainwater in some states are both true and false.
     Eleven states have passed laws about the collection of rainwater, but that doesn’t necessarily make it illegal in those states. Some states actually offer tax incentives to encourage people to setup their own rainwater collection systems.

     But these laws don’t make it illegal to collect rainwater; they outline allowable uses for rainwater and establish tax credits for people who invest in rainwater collection systems."

     https://www.truthorfiction.com/collecting-rainwater-is-illegal-in-some-states/

     • Bogus Sobotka - bořič bazenovych mýtu napsal:

      Citace z tvyho linku:

      "The measure would have allowed Coloradans to collect two barrels of rainwater a year to water gardens."

      Zakon, ktery by umoznoval kolektovat 2 barely vody rocne.

      Petre, jak nechapavej musis byt, kdyz sem das link, ktery vyvraci tvoje pohadky o zakazu kolektovani vody?

      A jako nechapavej musis cist clanky az do konce, nejenom nadpis.
      Na konci clanku mas update:

      "Update: For those who are curious, HB 1259 was killed via a procedural movement approved by an unrecorded vote."

      Takze navrh zakona o sbirani destove vody na 2 barely vody rocne stejne neprosel.

      • Petr napsal:

       Vy umite anglicky? - http://www.coloradoindependent.com/157917/colorado-outlaws-rain-barrels-can-the-ban-be-lifted - Takze zde se bavi o tom vasem billu. To je ten co nakonec neprosel.

       • Bogus Sobotka napsal:

        Petr,
        a co hlava, dobry?
        Ty si tvrdil,ze " v nekterych statech USA se nesmi kolektovat voda."
        V kterych statech to je, ty chytracku nechapavej?
        Misto toho si dal odkaz na Colorado, kde se snazili protlacit bill podle ktereho se mohlo kolektovat 2 barely rocne.Nakonec i to neproslo.
        Takze, v ktrerych statech se kolektovat "nesmi"??
        Ty ani argumentovat neumis, dutohlave :D

        • Petr napsal:

         Misto toho si dal odkaz na Colorado, kde se snazili protlacit bill podle ktereho se mohlo kolektovat 2 barely rocne.Nakonec i to neproslo. ========== ASPON dva barely rocne.

        • Bogus Sobotka napsal:

         Petr,
         ten clanek pojednava o billu HB 1259, ktery byl bloknutej.
         Jenze uz se nezminuje, ze jeste v Coloradu plati 2 senatni zakony, ktery umoznuji omezene sbirat destovou vodu:

         "In 2009, two laws were passed that loosened restrictions. Senate Bill 80 (2009) allowed residential property owners who rely on certain types of wells to collect and use rainwater (Colorado Revised Statutes §37-90-105). House Bill 1129 (2009) authorized ten pilot projects where captured precipitation was used in new real estate developments for non-potable uses (Colorado Revised Statutes §37-60-115)."

         http://www.ncsl.org/research/environment-and-natural-resources/rainwater-harvesting.aspx

         Samozrejme, v Coloradu je to hodne omezeny, ale ne uplne zakazany.
         Mimochodem tyto tvrde zakony jsou tam uz 120 let!
         A krome toho je Colorado JEDINYM statem s takto prisnym omezenim!!

         "The only state with major restrictions today is Colorado. Every other state allows rainwater capture; although some require permitting or registration."

         Takze Dikyova vylozene lze jako obvykle.
         A ty samozrejme taky :D

        • Petr napsal:

         Takze je ilegalni (v nekterych pripadech to chapu - umyvani aut a pod. ) . Mozna pro osobni potrebu je legalni, to mne v celku nezajima. Za chytani destove vody porad muzete byt tresan. A jestli jste si nevsim, Marie psala o zavlazovani. Takze tady mate zpravu advokatu co bojuji za legalizovani http://westernresourceadvocates.org/news/conservationists-reign-applause-on-state-legislators-for-legalizing-rain-barrels-in-colorado/. Bill byl schvalen senatem a ceka se na podpis governorem, takze je chytani destove vody na zavlazovani je ilegalni. Na priklad v Nevade porad potrebujete povoleni.http://mynews4.com/news/local/catching-rainwater-in-nevada-is-illegal-could-be-up-for-debate.

        • Bogus Sobotka - bořič bazenovych mýtu napsal:

         Petr,

         "Marie psala o zavlazovani. "

         Maruska psala o zavlazovani a o tom, ze v "USA si nesmis chytat destovou vodu. " coz samozrejme neni pravda. Maruska vedome ci nevedome lze a tvrdi, ze v USA nesmis chytat destovou vodu. Celkem to zjednodusila a omezeni nekolika statu (11) kde potrebujes povoleni to hodila na cele USA.
         A o to tady jde.
         Proste tvrdi pololravdy.

         A pokud budu takovy demagog jako ty, tak me nazajimaji jednotlivy staty, ale cele USA jak psala Dikyova. Neexistuje zadny zakon ktery by v USA zakazoval chytani destovy vody.

        • Petr napsal:

         To ze to je polopravda, o to tu nejde. Jde tu o to ze v nekterych statech obyvatel USA muze byt trestany za chytani destove vody. Jeste taka mala otazka? Jaky vas nazor na rozdvoveni identity ? Je tu clovek, ktery sem-tam vystupuje pod vice jmeny a vzajemne se podporuje. Nevite kdo to je?

        • Bogus Sobotka - bořič bazenovych mýtu napsal:

         Petr,
         jako tim myslis, ze ja sem Jinsky a Jinsky jsem ja?
         V tom pripade nevim co na to rict.

        • Petr napsal:

         Nemyslim ze Jinsky je taky vsivak. Ja se jen ptal co si o tom myslite? Ale uz toho nechme. Nema to nic spolecneho s GMO food a parchantama, kteri ho podporuji.

        • Bogus Sobotka - bořič bazenovych mýtu napsal:

         Petr,
         to nevim, kdo tady vystupuje pod vice jmeny a odpovida sam sobe.
         Ja myslel, ze je to narazka na me.
         A co si myslim o techto lidech? Nemyslim, ze jde o rozdvojeni identity.
         Si myslim, ze to takovy clovek dela schvalne a vi co dela.
         Rozdvojeni osobnosti jsou lidi nak psychicky nemocni a nemuzou zato.
         Jenze takovy diskuter co pise do fora pod nekolikati jmeny a jeste sam sobe to dela schvalne je spis demagog.

       • Marie napsal:

        Petre: Tady je video, kde je rec o Oregonu. Pritom to je oblast, ktera ma vody dost, krasne zeleny stat, a ptrcti si ve 4 minute zakon o vode....na povoleni i z jezirka, ci proudu, co vam protece pres pozemek...to je proste o hovne, ty diktatorske USA.

        https://www.youtube.com/watch?v=qarEg-X0WnQ

        pokuta patnact stovek dolaru nebo vezeni.....proste USA jsou o vystnovane zlodejine a dokud ta se nezarazi, zpoplatnovat se bude porad nove a nove kraviny, protoze rozezranost nema hranice, tak jako je nema ani vesmir....

        • Marie napsal:

         oprava: vystupnovane zlodejine... ta klavesnice uz nechce poslouchat....:-)

    • Marie napsal:

     Petre, magor Kulik, potrebuje pres drzku uplne stejne jako ten debil, ktery vubec prisel s napadem zakazovat lidem si uskladnovat vodu, ktere mu mraky zdarma nadeli!

     Tady nejde vubec o to, v kolika statech USA to plati nebo neplati a jak se o to hadaji, tady jde o to, ze tu debilovinu vubec nekdo si dovoli a jeste vetsi debilove to schvaluji! Az tam jsme se propadli.

     Co ja kam pisi, tak to je na zaklade zkusenosti, overenych veci, ja nejsem o domnenkach. Proste k vam prijedou policajti ( jako policajti, to jsou vladni agenti ), reknou vam, ze dostali hlasku, ze uskladnujete destovou vodu, prolezou vam kde co, a co najdou tak vylijou a reknou vam, ze je to protizakonne a ze jsou za to pokuty a ze muzete byt rad, ze tentokrat to mate bez ni! Takto to probiha.

     A ten maly uracek tady, co si rika bogus sobotka a meni IP adresy casteji nez ponozky ( neb nepise jen sem ) se muze uskakat vzteky, ze to zverejnuji, ale to na skutecnosti nic nemeni, ze se to deje...

     A s tim zabavovanim mleka v lednickach, to je to same...

     Napliv na nej, na zrudu, co obhajuje zotrocovani lidi a jeste to zve nejdemokratictejsi zemi sveta, hnup. Ja bych mu dala po tlame, az by sbiral zuby... za ty pomluvy... ale on je to chudacek, se podivej, jak si upravuje nicky s pomlckou... pry boric bazenovych mytu, :-))).

     • Marie napsal:

      Jo a jeste jsem si vzpomnela na likvidaci vcelstev, to je taky hruza!

      Pritom vcely jsou nutnosti!

      Kulik je zmrd, co kope za NWO, a jeste si mysli, ze tady uhraje nekoho, kdo mu bude verit, jak jsou USA skvele.. ve lhani jsou nejlepsi na svete, v otrocine nejdal ze vsech zemi, v kterych jsem za cely zivot kdy byla a ze jich bylo...

      • Petr napsal:

       Co myslite tim likvidovanim vcelstev? Ja vim ze vcely hynou. Muj nazor je ze jsou za to hl.zodpovedne chemicke postriky a GMO rostliny. Jinak u nas v Canade si pujdete sednout, nebo zaplatite pokutu za prodavani mleka pokud na to nemate quotu, ale to je dlouhe povidani. Dale nesmite prodavat zadne maso bez povoleni veterinare. Take chteli zpoplatnit kravi prdy - $100 na hlavu . Delaji vse mozne , aby z obycejnych lidi vypraskali cim jak nejvic.

       • Marie napsal:

        Prijedou a seberou vam cele uly... jdu najit ta videa, abys to mel primo od tech lidi..

       • Marie napsal:

        Proto rikam stale dokola: vypraskat je uz vcera bylo pozde. Ale udelat se to musi, protoze jinak nas zlikviduji vsechny, tech zpusobu jedou hned desitky najednou...platit za kravi prdy, to muze napadnout jenom dementa, a od dementa muzete cekat cokoliv, protoze na jejich fantazii nemame a ani jejich moznosti nemame, takze tato nerovnice je k reseni velice jednoducha...

        zacit ty sefiky vsech svet jebajicich organizaci likvidovat, jako krysy...

       • Marie napsal:

        Tady je dokument o tom, jak chovali zlikvidovali kralovny...

        https://www.youtube.com/watch?v=gqXCboEL-7k

        • Marie napsal:

         Unfortunately, it was not his knowledge of eagles that the Illinois Department of Agriculture sought when they paid an unannounced visit to his home in March. It was his bees.

         In the March 21, 2012 issue, The Prairie Advocate published a news release from Ingram that reported the theft of $5000 of his bees and bee hives on March 14. Ingram said that before they left had left for their granddaughter's wedding in Texas, the hives had been cleaned and made ready for new spring swarms.

         dale jeden z prispevku pod videem:
         they confiscated his Roundup resistant bees?? This might be some of the most important research being done right now.... Einstein said that 4 years after the bees died away, so would the humans. I can't remember the last time I've seen a bee, and when I was a kid you could leave a coke can outside and it would be covered in bees in 30 seconds

        • Marie napsal:

         tady mi zase vypadly pismena...

         Petre, tam ma byt, jak chovateli vcel ukradli kralovny...

         Nevis, jestli jste to videl...

     • Bogus Sobotka - bořič bazenovych mýtu napsal:

      Dikyova:

      "Tady nejde vubec o to, v kolika statech USA to plati nebo neplati a jak se o to hadaji, tady jde o to, ze tu debilovinu vubec nekdo si dovoli a jeste vetsi debilove to schvaluji! Az tam jsme se propadli."

      Hlavni debil teto debaty jsi ty!
      Hlavnim duvodem techto omezeni je to, ze se to jsou suche/poustni staty a potrebuji aby se co nejvic vody dostaly do podzemnich vod a rek. To je ten duvod v omezenich.
      Ty ses nemocna psychopaticka, nenavistna ica.

      • Marie napsal:

       Ja rvu smichy! Tak debilni zduvodneni, proc si lidi nesmeji skladovat vodu jsem od tebe opravdu necekala!

       Jeste vetsi blb nez jsme si myslela jsi!

       Vis, co bys mi mohl jeste vysvetlit, abych se zasmala:

       Jak si muze dovolit zeme ( USA ), ktera siri demokracii a lidska prava do sveta ( coz je ta nejsprostejsi lez ), jak tvrdi a pritom zakazovat zakonem cizim statnim obcanum, kteri maji americke vizum, aby po doby platnosti tohoto viza navstivili Kubu a trestali za to!!!!!!

       Ted se predved!! A hlavne si to nejdrive over, abys tady zase neplacal, ze ja lzu, magore z americke prdele!

      • Marie napsal:

       A jeste malickost, od nenavistne ice... hehe, jak zduvodnis:

       Pokud cizinec v USA odpracoval v USA potrebny pocet let na duchod ( tj. a platil pojisteni), dostane po zdaneni (!) duchod. Ovsem i tento duchodce, pokud by chtel si zajet na Kubu, tak to musi oznamit a za tu dobu pobytu na te Kube mu bude duchod kracen!!!

       No a kdyby se rozhodl tam zustat, tak mu ho seberou uplne!!

       A vcil nas tady presvedcuj, jak jsou USA skvelou a demokratickou zemi! A znovu podotykam, aby se obtezoval si overit, ze to tak je primo v zakone, a recicky, ze lzu, si nech od cesty, zmrde!

      • brok napsal:

       A kam se poděje voda, kterou lidi zalívají zahrádky? Ať vymýšlíš jak vymýšlíš, i tato voda skončí v zemi. Už jsi zapomněl, co jsi se učil na základce? Říká se tomu koloběh vody v přírodě. Nebo jsi nedej bože odchovanec státních škol USA?

  • Marie napsal:

   Petice za galakticky kodex? Ja se z tebe podelam... kraviny o Plejadanech a pomoci z vesmiru?

   Naivo. Nachytal ses na pohadky....

 2. jogín napsal:

  Geneticky modifikovamé organizmy nepředstavují pro lidské zdraví riziko. Samozřejmě, lití tisíců tun Rounupu do půdy je riskantní a ekologii poškozuje. Jediné a krajně nebezpečné riziko GMO je monopolizace a Monsanto ukazuje, že jeho cílem je totální zničení veškeré konkurence az po zahrádkáře- viz americký zákon zakazující výsev jakýchkoliv rostlin z vlastních semen. Monopolizace znamená zničení biologické variability a likvidaci genofondu většiny rostlin.

  • proud napsal:

   Pestoval jsem uplne normalne,primo uprostred takovyho "satelitniho"mestecka na kraji Chicaga.............ale z koupenejch semen,pochopitelne........
   On je to takovej "zakon-nezakon".

   • proud napsal:

    Muzes namitnout,a pravem,ze zatim jeste ted,a to ti samozrejme odkejvu,prusvih je ze ten zakon vubec existuje.

    • houbeer napsal:

     Jo slysel jsem o tom zakonu take-toho se hrozim!...my sbirame nase seminka co to jde,jen ve spanelsku jsou dva subjekty(velke),ktere sbiraji stoletou genetiku.a co jsem slysel,ze anastasia s v.megrem zalozili sbernu seminek-vse nejni ztraceno!

     • Eschatolog napsal:

      Prijde komisar s modrou paskou na ruce do toho vaseho semenneho spajzu, a budete mit jizdenku do eurofema mysliozdravneho taboru.

      • weissbach napsal:

       Jestli to necháme dojít až do tohoto stavu i tady, je konec...
       Když se člověk podívá na nějaký dokument /například o něčem nepodstatném/ made in USA, zarazí ho na první pohled zřejmá deformita lidských jedinců, způsobená stravováním, konzumací nebezpečných látek v potravě. Nejvíc je to vidět na oblasti krku, zad. Je to nepřehlédnutelné a dlouhodobé působení jednak GMO, ale hlavně anabolických steroidů zejména v mase hovězího dobytka. S TTIP bude tento typ humanoida na steroidech v kombinaci s výrazně negroidními a blízkovýchodními rysy západoevropským standartem.

       • Paul Durham napsal:

        absolutně souhlasím !

        • weissbach napsal:

         Díváme se na to stejnýma očima.
         Poněvadž jste mě inspiroval nedávným odkazem na ty semafory dole, a protože ovce mají chodit s hlavou schýlenou a pohledem na chodník a ne stát na zadních, hledět vzpurně nahoru, dospěl jsem k názoru, že ty mohutné hypertofované šíje k tomuto účelu poslouží výtečně a taktéž záda řádně prorostlá s velkým objemem na krkovici snesou pěkných pár ran bičem, jak si ostatně dobytek lokajská nevědomá plně zaslouží..

        • weissbach napsal:

         http://www.novinky.cz/domaci/402306-v-grilovani-patri-cesi-ke-svetove-spicce.html

         "Nejoblíbenějšími druhy masa na grilování jsou vepřové (45 %) a kuřecí (44 %). Hovězí maso pak griluje jen 7 procent Čechů. Ale právě podíl hovězího masa narůstá. „Souvisí to i se zdravým životním stylem, kdy se stále častěji upřednostňují čisté nemarinované hovězí steaky,“ uvedla Blanka Buchelová, nákupčí masa společnosti Tesco."

         Proto se asi likvidují domácí chovy vepřů. Ostatně v Euro chalifátu je vepřové stejně už minulost. Navíc konzumace vepřového masa vytváří a podporuje islamofobii. A navíc není košer.
         Zato dietní a velmi zdravý stejk ze steroidního rádně nadopovaného býka přivezeného ze zdravých texaských pastvin přímo do vašich českých domovů na setkání s přáteli, to je jiná. Abyste měli čím zapíjet, o to se postará hodný strýček Anhauser-Bush nebo Budweiser, nebo dietní Coca Cola, co tak dobře dětem dělá....
         Jak se říká v lepších kruzích: "Konzumem ke zdraví!"

         Už jen zbývá dovážet po vagonech TTIP stejky a v Číně zabukovat košile velikosti XXL s půlmetrem okolo límce, protože potkávat přidušené a funící jatečné býčky se zarudlýma očima není nic, co by se dalo dobře prodat v reklamě.

        • Paul Durham napsal:

         k 20:01 - Tak jsem se nasmál a pak mi zhořknul úsměv v hubě. Odpoledne jsem dočetl Darwinův omyl od H.- J.Zillmera , a když to dám do kupy s vaším příspěvkem, čekají mne akorát noční můry.

     • proud napsal:

      Jisteze neni,jednak se na ten zakon zatim jeste prdi a myslim ze to tak i zustane a podruhy,ono to neni zas tak prosty dokazat jestli pestujes ze svejch,nebo z koupenejch.....nebylo by spatny zjistit cim je vlastne ten zakon oduvodnenej,ono taky muze bejt a v Ameru jsou na to docela prisny,ze nechtej aby se tahaly rostliny z jednoho konce ameru na druhej kvuli puvodni flore.Ale tezko se hada kdyz se nevi.Pokud vim,kvuli GMO osivu to zatim neni,protoze to bezne v marketu nekoupis!

 3. Vlastenec napsal:

  Atomová energie měla také být k dobru lidstva,
  ale satan z ussa ji zneužil !!!

  To samé se ussa satan chystá provést s GMO !

  Dobré geny budou pro vyvolené židobankstery
  ..a ty "zlé geny" může přidat do potravin pro EU !!!

  (protože ussa jde o dobro celé planety, což ukazuje svými demossratickými nájezdy ve světě )
  _______________
  ..a z toho PLYNE PONAUČENÍ :

  ***CO PŘICHÁZÍ OD ussa satana - JE VŽDY ČIRÉ ZLO !!!!!!! ***

  ..IKDYŽ JE ZABALENO V ROUCHU BERÁNČÍM !!!
  _______________

  ..proto nebrat uSSa SatanSké výmySly jako:
  EU, NATO, ISIL, TTIP, GMO, dolar, banky a kapitalizmuSS !!!

  SMRT HNUSNÝM FASISTŮM Z USSA !

  • Josef Švejk napsal:

   Možná by ti chlapče k těm infantilním výkřikům sedlo i nějaké pestrobarevné mávátko.

   • Jaris napsal:

    Svejku, ted jsi mne zklamal!!! To nejsou infantilni vykriky! To jsou vazna upozorneni pro vsechny lidi. Situace je vazna a zadna mavatka nejsou na programu.

    • Josef Švejk napsal:

     Proti obsahu nic nemám. Forma ve mě vzbuzuje představy infantilního revolucionáře krytého tátovou prkenicí a příšernou češtinou, chce změnit svět. Hulákající nositelé dobra nikdy nic pozitivního nepřinesli, nejvýše se zmohli tak na gilotinu.

  • Jaris napsal:

   Vlastence souhlas! Tuhle jsem sla koupit vlasske orechy a jak uz mam ve zvyku, podivala jsem se odkud jsou. Byly z Kalifornie. Dala jsem je zpatky a v duchu pomyslela, ze tem emerickym zloduchum nedam ani cent. Misto toho jsem koupila v jinem obchode nase orechy, ktere vyrostly ve zdrave Tasmanii.

  • proud napsal:

   "Atomová energie měla také být k dobru lidstva,
   ale satan z ussa ji zneužil !!!".........nezneuzil vubec nic,posrali jsme si to sami!!!,specialne s atomovou energii,protoze jenom naprostej blbec zacne stavet a uzivat neco,co dokonale neovlada a neumi okamzite a uplne likvidovat jak nasledky,tak odpady!!! Je to porad dokola,idioti vymysleli,ALE ZAPLATILI!!! A debilni clovek co jim to mel hodit na hlavu sel a za ty penize pacha sebevrazdu a je az takovej kreten,ze to dela vsude a porad dal!!!Sami sobe muzeme nafackovat,protoze bez nas by se ani neuprdli!!!

   • proud napsal:

    Bez nas ovci by nebylo svinstvo,valky a nestesti! Obcani by to proste nedovolili.Zasrany ovce nechaj kreteny at si delaj co chtej,jeste jim za penize pomahaj a delaj jim za ne i sami sobe svinstva navzajem!

    • proud napsal:

     Kazdej bezdomovec,kazdej kdo se utrhnul ze systemu,kazda "socka"(to slovo nenavidim),kazdej z nich at uz donuceni,nebo sam od sebe dela o 50-70% vic aby system padnul nez my vsichni tady dohromady!!!My se akorat vykecavame,poradame to ci ono,ale sklapnem a jdem za kus zvance slouzit(do prace) a tim podporovat! Oni ne!!!

  • contumax napsal:

   Vlastenec

   1***

 4. Josef Švejk napsal:

  Není zbytí. Smlouvy TTIP a TTP musí vstoupit v platnost. Jedině 1 mld obyvatel asijsko-tichooceánského regionu s 500 mil obyvatel Evropy je schopno uživit 300 mil pindostánců a zajistit jim odpovídající životní úroveň na jakou mají nezadatelné právo. Neboť, jak rádi říkají - In God we trust!
  Jediní, kdo se zpěčují jsou zatím Rusko a Čína. Ale všeho do času: „Vím, jak jednají, a oni moc dobře vědí, že když se já stanu prezidentem, pak budou muset poslouchat na slovo,.." (Clintonová na adresu Číny) a na „Bangladéš, pouze s jadernými raketami" (Albrightová) také dojde.
  A co se týká nás v kotlině dutých hlav můžeme si už jenom pojistit vlastní blbost. Je to levné. Vyjde to jen na pár stovek ročně.

  • Marie napsal:

   Tyhle dve pizdy jsou bohuzel, vsehoschopne! Kazda baba, ktera se dostane do vysoke politiky a zacne "blejskat" atomovymi zbranemi, aby se blejskla pred muzskymi, ma sexualni problem, a je to nich videt. Normalni to neni, protoze zenska, ktera je zdrava, ma smirci dar, z titulu materstvi. At si vezmete kterou chcete, Tacherova, Nulandka, Albrightka, Clinton, i ta hlupka z Aljasky, ted si nevzpomenu honem, jak se jmenuje, to jsou vsechno uchylacky..Tam, kde by si chlap pouziti nuklearnich zbrani dukladne rozmyslel, Clintonka nebude premyslet vubec. Proc? Nema na to, aby domyslela nasledky a hlavne je ji to jedno.

   Vsichni, kdo predpokladaji, ze na pouziti jadernych zbrani nedojde, se myli. Uvazuje takto proto, ze neni dement, ovsem je treba videt, ze vladu nad planetu chteji prevzit dementi, a za kazdou cenu.

   Vytesali si do kamene, ze chteji pouze 550 milionu otroku. Jde jim o ten chory pocit vrcholneho vlastnictvi, a je jim jedno, ze pul planety bude neobyvatelne, tam, kde budou chtit existovat, si to neponici. A otroky budou potrebovat jenom na to, co nezvladnou roboti.

   P.S. Neni uz potreba ani pouzivat atomovky. Jsou i jine moznosti, stejne nicive...

  • weissbach napsal:

   Pěkná komentář, Švejku!
   :-)

 5. Paul Durham napsal:

  Podivně mi tu probleskla zpráva, že Admin je v nemocnici, tak přeji brzké uzdravení a žádné nervování. To chce klid.

  • admin napsal:

   nojo, byl jsem, nervy nejak nezvladly nedostatek spanku, odpocinku a dovolene. a praci tu nekdo udelat musi. ale za mesic snad budu mit noveho spolupracovnika, se kterym se budeme doplnovat :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!