Hřmí hrom na jihovýchodě Ukrajiny?

odessa-v-preddverii-312-4551226Gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili oznámil, že na Ukrajině probíhá rozpad státu, a v souvislosti s tím požadoval od Petra Porošenka, aby do Oděsy vstoupily další síly Národní gardy. Představitel Saakašvilimu tradičně oponujícího "klanu Avakova", nechvalně známý poradce ministra vnitra Zorjan Škirjak, řekl, že pro vstup Národní gardy do Oděsy neexistují důvody, ale přitom zdůraznil, že policisté v "Klenotu u moře" byli pro případ květnových provokací patřičně instruováni. Navzdory vyjádření Širjaka však začali Národní gardu do Oděsy přesto přesunovat. Ví se již o 300 bojovnících pluku speciálních sil NG "Azov", kteří se objevili v "jižním hlavním městě" spolu se svou technikou. A to, zdá se, ještě zdaleka není všechno.

Je zřejmé, že v Oděse není jen obyčejný neklid, v městě je skutečný chaos. Ale jak to všechno souvisí s antimajdanskou nebo proruskou aktivitou? Zdá se, že nijak. Vše výše uvedené je pouze vnitřním rozpadem nové vlády.

Nový gubernátor proti místnímu starostovi-"separatistovi"

Zástupci okolí Michaila Saakašviliho a takzvaní ukrajinští aktivisté prohlásili starostu Oděsy Genadije Truchanova za separatistu na základě toho, že údajně má ruský pas. O námitky ze strany Truchanova, a dokonce i potvrzení o neexistenci jeho ruského občanství, neměl nikdo zájem. Kde se vzala taková nevraživost? Hlasování ve prospěch úřadujícího starosty v minulých volbách bylo protestem Oděsanů - tak obyvatelé města vyjádřili svůj vztah k silám majdanu, za které kandidoval zástupce Saakašviliho - Alexandr Borovik.

Nakonec "euroukrajinci" v Oděse utrpěli krutou porážku, kterou Truchanovi nemůžou odpustit při vší jeho relativní loajalitě k centrální moci.

V dubnu proběhl synchronní útok na Truchanova jak v Kyjevě, tak i v Oděse. V parlamentu zapracovalo lobby požadující nové volby starosty a na místě byl postaven "majdan" požadující odstoupení zvoleného představitele města. Ale po dvou týdnech byl v noci tábor zlikvidován několika desítkami silných mladých mužů se řetězy a pálkami. Patriotická společnost zabouřila, nazývaje útočníky truchanovskými "separatisty" a "tituškami", ale potom šokovaně zmlkla: mezi útočníky totiž byli i ukrajinští patrioti. A to dokonce bojovníci "hrdinného" batalionu Dněpr 1! Není vyloučeno, že to, co proběhlo, bylo dílem Kolomojského, který, jak známo, Saakašviliho tým nemá v lásce.

Tutéž noc byla z granátometu ostřelována budova jisté oděské banky... Hned na to neznámí útočníci začali pálit na autobus jedoucí z Oděsy do Kyjeva... Na známém oděském Přívozu došlo k hromadné rvačce bojovníků euromajdanu s - prodejci raků. Přívrženci "evropské Ukrajiny" totiž projevili nečekanou starost o to, zda prodejci mají všechna povolení k prodeji. Ti odmítli se samozvanými kontrolory komunikovat, a když se útočníci na ně pokusili zatlačit, pustili se do nich... Rovněž neznámí útočníci zapálili auto asistentky zástupce Saakašviliho Alexandra Borovika.

Majdan i antimajdan v očekávání výbuchu

Je to paradoxní, ale prognózy vývoje situace v Oděse části antimajdanských zdrojů, i když jsou v nich projevy i s jiným znaménkem, opakují to, co předpovídají i představitelé kyjevské moci i další přívrženci majdanu.

Například vydání "Kdo je kdo" slibuje v Oděse, Nikolajevu a Chersonu obnovení Ruského jara:

Jižní regiony země, které pan Porošenko "obklíčil" otcovskou láskou a tvrdou kontrolou na hranicích s terorem, se dostávají z područí a jsou stále blíž k sebeurčení a oddělení se od prohnilého státu (...). Obyvatele jižních regionů už přestalo bavit ohýbat hřbet pod botou režimu a trpět šikany mimořádnými pravomocemi obdařených cizích hyen. Ve skutečnosti se Kyjev dopracoval brzkého vyhlášení nezávislosti jihu Ukrajiny, dokonce bez cizí pomoci (...). Podle informací novinářů se Oděsa připravuje k masovým projevům v den výročí tragédie u Domu odborů. V Nikolajevu se aktivizují vůdci opozičního hnutí a připravují masové mítinky a demonstrace na všechny májové svátky. V Chersonu spolupracovníci bývalého šéfa RGA (Ruské hotelové asociace) vyvedou na ulici lidi a požadují ukončení blokády Krymu..."

Autor fakticky přímo mluví o přípravě povstání na jihu Ukrajiny. Ale na koho se odkazuje? Odkazuje se, stejně jako řada předních ruských vydání - pozor! - na ukrajinské prostředky masové informovanosti, které ve skutečnosti citují promajdanovské úředníky, ozbrojence a takzvané "aktivisty". To poukazuje na překvapující vazby, nezdá se vám?

Všimněte si, co se proslýchá z mocenských kabinetů Kyjeva a Oděsy:

17c90d2665e39cee6e4da1cb40cfb0b4Vedoucí předsednictva SBU (Bezpečnostní služby Ukrajiny) Jurij Tandit

Bezpečnostní služba sleduje lidi, kteří plánují provokace ve městě ve výročí tragických událostí. Ale my uděláme všechno, aby město mohlo klidně žít.

 

5af9c8203d687e26263e7eabb80b8152Náčelník Centra speciálních operací Alfa SBU Alexandr Ustimenko:

V loňském roce jsme provedli tři velké vlny operací v Oděse, včetně těch, které jsou namířeny proti takzvané Besarabské národní republice, a další podobné. Došlo k mnoha zatčením. Nyní v Oděse rovněž probíhá velké množství opatření, která mají zabránit jakýmkoli provokacím už v zárodku. Efekt těchto opatření uvidíme 3. května. Služba koná velmi aktivně. Přivezeni byli vojáci Oděského vedení a nejen to (...). Zavádíme opatření, která umožňují mít situaci pod kontrolou. Protivník koná nestandardní kroky, je to hybridní válka. Ale já jsem přesvědčen, že náš důvtip stačí k tomu, abychom zabránili jakýmkoli jednáním proti zájmům státní bezpečnosti.

72e157d22498ce25027dd110ed22c857Poradce ministra vnitra Ukrajiny Stanislav Rečinský:

V Oděse existují separatistické nálady s snahy pomstít se za události 2. května v Domě odborů (...). Situace se bude vyostřovat. Kromě toho jsou od poloviny dubna v Oděse vykoupeny všechny vlakové jízdenky. To nelze vysvětlit jen turistickým přílivem. Oděsa se může snadno stát obětí ještě vnějších vlivů. Rovněž z Podněsteří pod rouškou turistiky mohou přijít oni "zelení mužíci".

 

Poslanec Dmitrij Tymčuk známý díky množství absurdních fejků o válce na Donbase, jako třeba "mluvící přílba" nebo "ztráty nejsou", v rozhovoru pro ukrajinská média vyjádřil názor o vysoké pravděpodobnosti provokací v různých městech jihu Ukrajiny.

Oděsa demonstruje "mlčenlivé odsouzení"

Ve skutečnosti to jediné, co lze s dostatečnou jistotou připsat na účet politických oponentů kyjevského režimu, je příprava pietních akcí ke 2. květnu. Na zdech kyjevských domů se objevily graffiti s požadavky přivést k odpovědnosti vrahy Oděsanů. Ale nejčastěji se předpokládá účast na akcích uctívajících památku zavražděných, které mají probíhat 2. května v místech Domu odborů. Krom toho neznámí aktivisté začali rozšiřovat letáčky, v nichž je Ukrajina srovnávána s Ukrajinskou sovětskou socialistickou republikou, přičemž toto srovnání rozhodně není ve prospěch "Nězavisimoj".

Činit na základě toho závěry o přípravě nějakých masových akcí protestu je, mírně řečeno, odvážné. Proto odborníci stojící na seriozních pozicích předpovídají na 2. května provedení rozsáhlých vzpomínkových akcí, při nichž však nelze vyloučit nějaké provokace ze strany kyjevských neonacistů. Ty by však neměly vyústit do nějakých radikálních důsledků.

750508f0e060e54f8c0b9a28e873c13fDobře tento postoj zformulovala oděská bloggerka Maria Bilčak:

V tomto roce 2. května Oděsa opět ukáže obraz mlčenlivého odsouzení.

 

Uspořádat 2. května v Oděse požár slibovali příznivci známého radikála a provokatéra Dmitrije Korčinského, autora slov o "vylidněném Krymu". Pravda, zapalovat oni jsou připraveni kdykoli, ale... radnici! A to je další známkou toho, že smuteční datum nesvědomití politici prostě jen používají ke špinavé hře, která nemá ke smutečním akcím žádný vztah.

Možnost, že by od 2. května 2016 vypuklo v Oděse velké povstání, je extrémně nízká. Kyjevská vláda už není stejná, jaká byla před dvěma roky, a situace je principiálně odlišná. Při vší neúspěšnosti ekonomického kurzu oficiálního Kyjeva v politickém i silovém směru banky kontrolují situaci velmi dobře. Povstání na Donbase začínalo jednak v podmínkách počáteční nejistoty Kyjeva a jednak také díky ohromné rozloze hranice s Ruskem, přes kterou z jedné strany šli dobrovolníci a z druhé - před bombardováním prchající ženy a děti. V Oděse však není ani jedna z těch podmínek splněna. Navíc mají kyjevské zpravodajské služby ve všech potenciálně nebezpečných prostředích stovky, tisíce "donašečů", kteří předstírají svou činnost v opozici, ale ve skutečnosti donášejí informace o ní do ministerstva vnitra i SBU.

V důsledku toho páteřní představitelé antifašistického odporu na jihu k dnešnímu dni:

- sedí ve vězení;

- ujeli do Ruska nebo na Donbas;

- jsou odhaleni a zastrašeni tajnými službami kyjevského režimu;

- rozčarováni protestním hnutím;

- skrývají se a čekají na kardinální změnu situace;

- zahynuli v ohni Domu odborů.

Druhá série Ruského jara nebude

Průzkumy samozřejmě svědčí o tom, že antimajdanovské názory má na celém jihu Ukrajiny a v Oděse zejména většina obyvatel. Podle jejich výsledků provedených na zakázku Mezinárodního republikánského institutu USA a vlády Kyjeva se okolo 90 % obyvatel Oděsy a Nikolajeva domnívá, že Ukrajina se pohybuje špatným směrem a že ekonomická situace v zemi se za poslední rok zhoršila.

Asi 60 % obyvatel jihu podporuje vstup Ukrajiny do EU, okolo 70 % vystupuje proti NATO. Značná část obyvatel jižních regionů otevřeně odsuzuje Národní gardu OSU.

Pokud by se volby konaly dnes, pak by v Oděse i Nikolajevu s obrovským náskokem zvítězil "Opoziční blok", hlasování pro nějž je protestem obyvatel proti činnosti kyjevské vlády. Ale co to řeší v praxi? Bohužel zatím nic.

Zaprvé - po odchodu Krymu a Donbasu je dnes okolo 70 % Ukrajinců obyvateli centrální a západní Ukrajiny, kteří do posledního dechu budou podporovat rusofobské strany. Přehlasovat je nemá jih, dokonce ani spolu se zbytkem východu, šanci.

Zadruhé - na Ukrajině chybí skutečně opoziční proruské síly schopné stát se alternativou k činnosti vlády. "Opoziční blok", to jsou bývalí "regionálové", přitom ne zrovna jejich nejlepší část. Oligarchové, kteří je kontrolují, velmi dobře spolupracují s vládou a ve své době usilovně pomáhali majdanu i Porošenkovi. Zaregistrovat si dnes na Ukrajině normální proruskou politickou stranu se prostě nikomu nepodaří.

Zatřetí - jih, kromě Chersonu, kde je politická situace ještě složitější než v Oděse, nemá hranici s Ruskem.

Začtvrté - a to je nejdůležitější - antimajdanovci a opozice nemají žádné jasné cíle, úkoly, ani vize své budoucnosti. Co by mělo následovat po protestech? Vytvoření Oděské lidové republiky? To bohužel je zatím v nepřátelském prostředí (i včetně Podněsteří) neudržitelné. Předčasné volby? Kyjev přece už ukázal, že žádné rozhovory se vzbouřenými regiony nebudou. Bude jen bombardovat. Ano, ani předčasné volby nic nevyřeší, moc opět uchvátí Kyjev se Lvovem a Ternopolem.

Šance něco změnit byly kardinálně promarněny v raném stádiu jara 2014. Pokud by tehdy 2. května v Oděse nestálo jen několik set, ale několik desítek tisíc Oděsanů, tragédii by se podařilo zabránit. Pokud by desítky tisíc obyvatel stály v prvních dnech na ulicích v každém městě jihovýchodu, s velkou pravděpodobností by se podařilo zabránit i válce na Donbasu.

Jak ukazuje zkušenost, bojovníci OSU, i když nebyli zrovna nositeli vysoké morálky a intelektu, ve své většině po svých sousedech střílet nechtěli. A bez relativně bojeschopné části nacházející se v Oděské, Nikolajevské a Dněpropetrovské oblasti (2 mechanizované brigády, 2 brigády VDV, 1 tanková brigáda, jednotky speciálních sil) by se Kyjev nejspíš na své monstrózní dobrodružství vůbec nevydal. V tom případě by Ukrajina v podobě, v jaké se nachází dnes, neexistovala, byla by buď federalizovaná nebo by se rozdělila.

Teoreticky může být povstání "zvnitra" úspěšným jedině tehdy, pokud by proběhlo synchronně ve všech regionech, což je ovšem velmi, velmi nepravděpodobné.

Šance Novorosie na osvobození

Takže jihovýchod nemá žádné šance? Bude muset vymřít jako neživotaschopný mutant, který kdysi býval státem Ukrajina? Ne, taková šance ještě je. Dokonce hned dvě.

První šance: Dojde k totálnímu zhoršení konfliktu na Donbasu a Ukrajina utrpí od sil DNR a LNR zdrcující porážku. Ty pak osvobodí všechna území, jejichž obyvatelé jsou orientovaní na Východ a určí jejich budoucnost v průběhu mezinárodních jednání.

Soudě podle zločinu v Jelenovce existuje dost velká pravděpodobnost právě takového scénáře. Ale matoucí je pozice USA. Američané nečekaně navzdory všemu dříve řečenému i učiněnému veřejně Kyjev požádaly splnit Minské dohody, a dokonce ústavně zavést zvláštní status pro Donbas. Může to být blaf na záchranu image Washingtonu a přitom potichu dát příkaz k útoku, ale stejně tak i reálný pokus zmrazit situaci do voleb v USA (přenést odpovědnost na novou administrativu).

Druhá šance: totální krach celého ukrajinského postmajdanovského projektu. Velmi symbolickými se od 1. května na Ukrajině staly nové ceny plynu a topení. Podle výpočtů ukrajinských novinářů od podzimu tohoto roku budou muset majitelé malých rodinných domků zaplatit jen za topení 3,5 tisíce hřiven měsíčně, a k udržení malého padesátimetrového bytu v činžovním domě bude třeba 2,5 tisíce hřiven. Přitom průměrný hrubý plat v zemi na začátku roku 2016 činil okolo 4,3 tisíc hřiven a čistý, na ruku, asi 3,5 tisíce hřiven. V provinciích však po všech srážkách pracující dostávají v průměru jen asi 2,5 tisíce.

Proto už od podzimu tohoto roku tarify za udržení dvoupokojového bytu nebo nevelkého domku přesáhnou průměrný "provinční" plat.

V těchto podmínkách bude pro většinu obyvatel problematické dokonce i základní přežití. A teprve tehdy dojde k pravděpodobnému synchronnímu protestu ve všech oblastech země s následnou totální krizí moci. V této situaci se nezávislosti Oděské lidové republiky nebo velké Novorosie už prostě nebude mít kdo bránit.

Nicméně zatím toto všechno jsou jen spekulativní modely. Nelze ani vyloučit to, že Kyjev zkusí po vzoru některých tyranských režimů v Africe nebo Latinské Americe prodloužit svou existenci cestou zesílení represí (pokud ovšem Západ bude moci na určitou dobu utáhnout tuto stagnaci obnovením hubených půjček). Nebo že naopak během květnových svátků někde najednou "od jiskry vzplane oheň".

Ale logika stále velí, že na Ukrajině v průběhu nejbližšího roku až dvou je nejvíce pravděpodobná realizace jedné z výše uvedených verzí (porážka OSU s následným rozpadem území, nebo zničení režimu na konci velké krize). "Dobré" varianty zažehnání krize Ukrajině včetně jihovýchodu bohužel nezůstaly, ale zejména tyto dvě verze vývoje událostí se pro ni dnes jeví nejmenším zlem.

Diskuse o podpoře povstání v květnu 2016 přívrženci junty budou zatím používat jen jako důvod k dalšímu utažení závitů matice, přemístění ozbrojenců do Oděsy a provedení další morální mobilizace svých voličů, jejichž pozornost odvedou od řešení naléhavých ekonomických problémů.

Zdroj: http://politrussia.com/world/odessa-v-preddverii-312/
10 Komentářů k Hřmí hrom na jihovýchodě Ukrajiny?

 1. Spektátor Čumilovič Puk napsal:

  Vynikající článek. K: "Šance něco změnit byly kardinálně promarněny v raném stádiu jara 2014. Pokud by tehdy 2. května v Oděse nestálo jen několik set, ale několik desítek tisíc Oděsanů, tragédii by se podařilo zabránit. Pokud by desítky tisíc obyvatel stály v prvních dnech na ulicích v každém městě jihovýchodu, s velkou pravděpodobností by se podařilo zabránit i válce na Donbasu." dodávám: Jak typické pro dnešní dobu... Bohužel, je to smutné. Aby zlo zvítězilo, stačí, aby dobří lidé nic nedělali. Nu a dnešní dobří lidé nic nedělají, neb se spoléhají, že tu práci za ně odvedou jiné lidé a raději se nechají hypnotizovat televizí...

  • jop napsal:

   na to aby ľudia stáli na ulici musia mať cieľ. V Kyjeve mali cieľ, stáli na ulici, v Ukrajine sa bojuje proti svojim ruským občanom. Cieľ organizátorov akcie nebol totožný s cieľom hlupákov, ktorí stáli na ulici
   Takže nestačí mať cieľ, treba mať aj chápanie situácie.
   Koľko tvojich príbuzných aj chápe situáciu, aj majú cieľ zabrániť špinavostiam, aj majú ochotu stáť na ulici?
   Doplatíme na všeobecný nezáujem ľudí o niečo iné ako je ich práca, ich zábava, ich prachy.
   Neschopnosť, lenivosť, hlúposť, nezáujem o čokoľvek iné ako ich bezprostredný život.
   Komu sa chce strácať čas na pochopenie situácie, ak sa vrátil unavený z roboty?
   sme v riti vážení, zakapeme na všeobecnú tuposť, lenivosť a neschopnosť.
   Aj nás čakajú problémy, máme v EU množstvo agresívnych frustrovaných dovezených útočníkov, ktorí dostanú signál a budú nás biť

  • contumax napsal:

   Spektator čumilovič puk

   1***

 2. martin bareš napsal:

  Přidám se k Jopovi a Pukovi.

  V první fázi, když se něco děje, stačí jen vědět, co nechceme. Tehdy je to skryté a musí se to odhalit.

  Tady už to nestačí. Je potřeba vůle se sjednotit, potlačit spory, osobní ambice, zdali jsem pro socialismus či kapitalismus a stanovit minimální společný cíl. A nebrat do party převlékače a lidi bez názoru, kteří se rádi přidají, když větří.
  A to se zatím nedaří.
  Ani u nás, ani na Ukrajině. Degradace společnosti trvala dlouho. Ale málo lidí sledovalo trendy. Lidské, společenské, ekonomické a vůbec. Prostě z důvodů, o kterých se píše v článku a v komentářích nade mnou.

  Když zjistím, že vím co nechci, protože to vidím, je už většinou pozdě. Zase ta pohodlnost myslet, uskrovnit se, když mě nic nepálí. Stará písnička.

 3. jan napsal:

  Jedno je jisté a osvědčené od USA.
  Etnické čistky,rozeštvat proti sobě,národnosti,vyznání a pod.

 4. ondrej napsal:

  Situácia na Ukrajine je priamo závislá od vývoja svetových udalostí. Ukrajina už má určené scenáre svojho vývoja, ale je tam veľa premenných. Ako v článku bolo uvedené, situácia závisí od správania sa USA a ich momentálnej situácie. Problém je ten, že v USA prebieha boj dvoch skupín elít, ktoré riadia štát. Ich boj je dobre viditeľný v zahraničnej politike krajiny, kde nezúčastnený pozorovateľ vidí len chaos a nič iné. A preto je ťažko určiť čo bude s Ukrajinou.

 5. ondrej napsal:

  Zase však netreba brať na ľahkú váhu aj vyjadrenia o rozpade Ukrajiny resp. o možnom povstaní. Tieto vyjadrenia môžu mať rôzne príčiny napr. - po 1) chytiť na návnadu rôzne opozičné skupiny, po 2) pripraviť obyvateľstvo na rozpad štátu resp. jeho nútenú transformáciu, alebo po 3)ospravedlniť svoje konanie a rôzne zlyhania z riadenia štátu.

  Tieto informácie nie sú nové a určití ľudia už ich vyslovujú dlhšiu dobu. Podľa všetkého Ukrajinu čaká rozpad a následná občianska vojna všetkých proti všetkým. Lebo Ukrajina v súčasnej podobe a so súčasným myslením nemá žiadnu šancu na prežitie. Tam musí prebehnúť niečo také ako v Nemecku tzv. denacifikácia štátu a ľudí so všetkým tým spojená.

  • jop napsal:

   pochybujem. Jediné čo dopúšťam je, že Doneck dostane autonómiu.
   Síce Zakarpatsko inklinuje k maďarom, ale Ukrajina sa nerozpadne na kusy, nie je ju ako deliť. Nemáš to ako v Juhoške, kde boli národné štáty s vlastným jazykom. Ukrajina sú ruskohovoriaci a ukrajinskohovoriaci rusi s jednotným pravoslávnym náboženstvom.
   Dávam do banku svoju nízku reputáciu jasnovidca, že UA sa nerozpadne najbližšie 2 roky. Ale ak sa rozpadne EU, až vtedy sa asi rozpadne aj UA. Prv nie, zlý znak pre tých čo chcú udržať EU ak by sa UA rozpadla

 6. Definitiva napsal:

  Ukrajina je umelo vytvorený štát, ukrajinská národnosť je mýtus, tak ako aj americká a židovská národnosť. Stred a východ Ukrajiny sú odveké ruské územia, Zakarpatie dostal Stalin do daru a iste to veľakrát oľutoval.

  Rusom netreba robiť nič, len čakať. Ukrajinský štát prakticky neexistuje, ekonomika sa rýchle zhoršuje, životná úroveň prudko klesá. Stačí čakať, kým situácia "vyhnije", príde deň, keď ľud bude mať na výber: zmrieť hladom, alebo vyhnať oligarchov a ich politikov do USA, tam je demokracia, tam môžu budovať krajšiu Ameriku.

  Ak Ukrajinu prevezme EÚ, tak horko zaplače, lebo EÚ nie je schopná riešiť krízu ani v Grécku, z Talianska sa jej už teraz trasú nohy a Ukrajina znamená ekonomickú smrť pre EÚ.

  Cieľom USA je rozvrat krajiny, tak ako to robia spolu s EÚ na Blízkom Východe a severe Afriky, cieľom je občianska vojna, ktorú by vhodným spôsobom otočili na vojnu proti Rusku, v ktorej by sa EÚ ekonomicky rozvrátila a Slovania by proti sebe bojovali. A USA by žali slávu, všetkým by požičiavali peniaze a bohatli na ľudskej hlúposti. Zhodný scenár, ako bola 2.sv.vojna.

  Teda Rusi budú len čakať. Je to voči obyvateľom bezcitné, ale obyvatelia Ukrajiny majú kedykoľvek možnosť vyhnať oligarchov a nastoliť blahobytu prajúci režim. A to je možné len s Ruskou pomocou, zásadne nie s "pomocou" USA a EÚ. Ukrajinci sú stádo ako každý iný národ, bez vodcu nie sú schopní konať a bojím sa, že k činnosti ich nedonúti ani hladomor.

  • jop napsal:

   Definitíva, máš naivné predstavy, citujem:
   Stačí čakať, kým situácia „vyhnije“, príde deň, keď ľud bude mať na výber: zmrieť hladom, alebo vyhnať oligarchov
   nikto oligarchov nevyženie, iba ak iný oligarchovia. Ja som zažil v Rusku a na Ukrajine 90te roky, kedy starí ľudia aj v Rusku aj na Ukrajine umierali od hladu, a ruský premiér vyhlásil že to je dobre, že aspom sa ľudia naučia žiť po novom. Vtedy oligarchovia vznikli, nikto nikoho nevyhnal, ľudia žrali odpadky, pracovali rok dva bez platu, lebo raz za 4 mesiace dostali jednomesačný plat.
   Takže nič také nečakám, že na Ukrajine budú niekoho vyháňať nejakí hladní ľudia. Hladní ľudia budú okrádať svojho suseda, bohatí zaplatia ochranu ich podnikov a domov.

   citujem:
   Teda Rusi budú len čakať. Je to voči obyvateľom bezcitné, ale obyvatelia Ukrajiny majú kedykoľvek možnosť vyhnať oligarchov a nastoliť blahobytu prajúci režim. A to je možné len s Ruskou pomocou
   V Rusku tiež nie je žiadny blahobytu prajúci režim, tiež tam vládnu oligarchovia, ktorí okrádajú rusov rovnako ako kapitalisti na západe. Ruská pomoc pre ukrajincov bude znamenať to, že ukrajinské závody patriace ukrajinsko-židovským oligarchom prejdú pod kontrolu rusko-židovských oligarchov.
   Bude síce viac práce pre ukrajincov, ak závody budú pracovať, ale to je to isté otročenie na panskom aké je tu už tisíce rokov. Aj to len postupne, lebo ukrajinská ekonomika je dosť v prdeli.
   Takže si naivný. V dobrom, to nie je útok na teba.
   Ani EU ano Rusko nie sú v dohľadnej dobe schopní prevziať ekonomiku Ukrajiny a postaviť ju na nohy v kapitalistickom štýle, lebo závody sú zastarané, infraštruktúra rozbitá. Ukrajinu v podstate ruskí oligarchovia nechcú, lebo by chceli iba vyzobať funkčné hrozienka z koláča. Pritom aj ukrajinským, aj ruským oligarchom je nasrať na hladové problémy nejakého obyvateľstva na Ukrajine. EU a USA detto, každý z nich chce iba zarobiť a vycucať čo sa dá.
   To znamená, že Ukrajina bude ešte dlho na dne, nikto im nepomôže. Ak sa EU rozpadne, Rusko potichu preberie ekonomickú kontrolu nad funkčnou ekonomikou a zdrojmi bez toho, aby prebralo územnú kontrolu. Lebo územná kontrola znamená, že musíš dať penzie ukrajincom, a to ruský rozpočet neutiahne.
   Rusi Ukrajinu ekonomicky neutiahnu lebo to je čierna diera. Ale dá sa potichu cicať, čo rusko-židovskí oligarchovia z Ruska využijú.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!