Projev Marka Řezanky na pietním shromáždění k výročí masakru v Oděse – 2.5.2016

evauukrambPřiznejte barvu, vážení…

Sešli jsme se tu ze dvou důvodů. Jednak abychom přetrhli mlčení kolem do nebe volajícího zločinu – a tím masakr v Oděse dozajista je – a jednak abychom řekli své jasné NE pokrytectví domácích i zahraničních politických elit, které se zaštiťují a zaklínají pojmem „Naše evropské hodnoty“.

Pojďme si tedy názorně ukázat, o jaké hodnoty se v realitě jedná. Je ostudou celého civilizovaného světa, že oděský masakr nebyl dodnes objasněn – a že viníci nebyli pohnáni před soud. Unie k tomu mlčí.

Některá lidská prává nás asi zajímat nemají. Potom se ale ptám, zda se Unie může chlubit ochranou lidských práv? Osobně se domnívám, že nikoli.

Nizozemský parlament rozhodl, že se stolu smete vůli svých občanů, kteří se vyjádřili v právoplatném referendu. To mi připadá jako závažná zpráva těchto dnů. Navázalo se na postup v Řecku. Tehdy z jasného NE řeckých občanů bylo nadiktované ANO.

Pana Böhmermanna budou stíhat, že si dovolil kritizovat pokryteckou a špinavou dohodu s Tureckem, kde se potlačují lidská práva jak na běžícím pásu. Ta dohoda jasně ukazuje neupřímnost evropské deklarované humanity. Svoboda slova tedy naší hodnotou evidentně není.

Pokud se platné referendum nebere v potaz - potom nemůžeme za naši západní hodnotu považovat ani demokracii. Vzhledem k tomu, že Evropa nikdy nevytáhla do boje proti Azovu a fašistickým silám, které pronikly do nejvyšších pater ukrajinské politiky - a že jí nijak nevadí čísla ukrajinských zabitých občanů a ukrajinských emigrantů, nemohu s politováním mezi evropské hodnoty zařadit ani humanitu.

Shrňme si to: Svoboda slova západní hodnotou není, demokracie také ne, a ani ta humanita. Co je tedy oním výsledným vývozním artikelem, na nějž máme být tak hrdí - a který máme bránit do roztrhání těla?

Naši političtí představitelé by konečně měli přiznat barvu – a ukázat, jak to s obhajobou těchto konkrétních pojmů myslí. Zda chtějí toliko mlátit prázdnou slámu, nebo zda k této problematice přistoupí zodpovědně, tedy univerzálně.

V tom případě ovšem musí v celé Unii rezonovat požadavek na vyšetření a potrestání oděského masakru. Zametení této kauzy pod koberec má pro nás jediný vzkaz: Unie již žádné hodnoty nemá.

Četla Eva Novotná, www.nezakladnam.cz

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!